Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Chodzi ci o podłączenie do integry końcówki mocy czy przedwzmacniacza?

 

Jeżeli to drugie to RA-980BX, RA-985BX

Z tego co pamiętam to tylko one mają Main-In.

 

I jeszcze jedno 1070 przy godzinie 11 ma wielkie przesterowanie.

Seria RA-971, RA-971MkII, RA-972, potem RA-1060, RA-1062 i RA-1070 to najmniej ciekawa linia Rotela.

Zbyt ostra góra zabijała inne zalety tych wzmacniaczy.

 

Jak wówczas RA-972 zdobywał nagrody, nie wiem?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

No właśnie Sittku bo dynamika i detaliczność przy 1070 jest dobra, a wręcz niesamowita. Tylko te wysokie tony zabijają to wszystko. Jak mogli spieprzyć tak dobry wzmak tą górą tego nie pojmuję.

 

Ra-972 nie słyszałem ale 971 MK2 miałem. Tylko,że w tym modelu akurat ta góra nie syczy jak mógłbym to ująć jest po prostu zbyt natarczywa. Nie wiem jak to określić ale strasznie jazgocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Chodzi ci o podłączenie do integry końcówki mocy czy przedwzmacniacza?

 

Jeżeli to drugie to RA-980BX, RA-985BX

Z tego co pamiętam to tylko one mają Main-In.

 

Tak, chodzi o podłączenie przedwzmacniacza (w tej roli RA-11) do integry. A czy RA-840 BX3 też może pracować jako końcówka (posiada jakieś wejścia których nie mogę rozszyfrować, można je wykorzystać jako main-in)?

Edytowane przez Buba66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zagwarantujesz mi Szymek, że będzie to grało z zamiarem inżynierów po tylu latach :) No chyba, że kwota nie będzie zbyt wysoka, wtedy to nawet nie ma się co zastanawiać jak grało to kiedyś. Na razie sprawdzę 1570 :)

 

Ano właśnie.... :) - co do "nie za wysokiej kwoty" - to też "pojęcie względne" bo dla jednego np 500zł to sporo a dla kogo innego to bardzo mało....

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriss_73 weź ze sobą jakąś ulubioną płytkę, którą bardzo dobrze znasz, gdy będziesz odsłuchiwał tego RA-1570. Pamiętaj też, że kolumny mają znaczny wpływ na charakter dźwięku. Chociaż pewnie o tym wiesz :-)

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Zawsze biorę na odsłuch kilka płyt Sittek. A co do kolumn to one są podstawą całego systemu i wiem o tym. Pisałeś kiedyś o połączeniu tych nowych serii Rotela z B&W CM5. Taki proponowali mi zestaw w TopHIFI i mam zamiar to osłuchać. Tylko, że ta wersja jest ponoć łagodniejsza, jeśli chodzi o górne pasmo B&W CM5 s2. Bo do dostania CM5 to tylko z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o podłączenie przedwzmacniacza (w tej roli RA-11) do integry. A czy RA-840 BX3 też może pracować jako końcówka (posiada jakieś wejścia których nie mogę rozszyfrować, można je wykorzystać jako main-in)?

Łączenie ich nie będzie miało sensu. Poza tym jak chcesz je połączyć?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Do małego lokum 10 czy 12 m2 wystarczy 820AX albo 930AX gdzie DF wystarczy na poziomie 180 i SN w wysokości 100 db Line. I już macie poziom elektrowni. Dla odsłuchu takich zespołów z lat 80-tych jak Depeche Mode czy Sister of Mercy, a nawet Krawtwerk czy tam dalej z popu Madonna albo Jackson jesteście na pierwszej linii. Żaden zespół nie odda wam takiej satysfakcji jak Rotel. Polecam serię 8xxx czy z dzielonkami czy zwykłą integrę. Ja od Rotka nie odejdę, tym bardziej, że tak chwalony Hegel 80 dał mu niby po mordzie ;) Tak jak pisałem Hegel biję Rotela pod względem głębi i przestrzeni. Ale jest chłodny i nie w sobie tego przedmiotu, który niby deklasuje Rotela. Totalna bzdura!!! Zwykła integra Rotka przebiła hegla pod względem dynamiki i szybkości, mimo tego że opisuja Hegla jako DF 1000. Ale to zwykły mit, bowiem już nawet Budżetówka Rotela z DF 180 przebija Hegla, który już startuje na poziomie niby 6700zł. Hegel gra z pewną interpretacją dzwięków na którego Rotela nie stać... ale brakuje mu tej drapieżności, którą ROTEL ZAWSTYDZA HEGLA. Hegel gra kulturalnie z pewną przyzwoitością, jego bas jest szybki... ale nie ma tej konturowości co Rotel. Słuchając pierwszą płytę Slayer Show No Mercy nie miałem żadnych wątpliwości co do odsłuchu Hegel a Rotel. Rotel za***rdolił Hegla szybkością i ostrością gitar tak jak i w przypadku Iron Maiden. Mówię tu o Rotelu RA 820AX, którego kupiłem niedawno, do sprawdzenia w BDB stanie wizualnym jak i technicznym.

 

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek Wątpliwości do serii 8xxx to za niewysoką cenę można na prawdę kupić dobre stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał - 5,5 kg wagi , 180w poboru , nie ma nawet toroidalnego transformatora.... i 2x30w przy 8 ohm i jak to potrafi zagrać :) - widać ,że o modelu ra-840 też sie pozytywnie ludzie wypowiadają.... ciekawe czy ra-860 też był równie udany ?

ja tam też "od Rotka nie odejdę" :) - wg mnie firma ta robiła solidny sprzęt za rozsądne pieniążki i z w miare przystępną dostępnośćią do kupienia. -sprzęt który śmiało potrafi dokopać niejednemu droższemu wzmacniaczowi !

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie seria 8xx była ciekawsza od 9xx. A im wyższa druga cyferka tym było jeszcze lepiej.

Potęga brzmienia i dociążenie, to chyba słowo klucz całej tej serii.

 

Niestety parę razy przejechałem się, że po tylu latach nie zawsze te stare modele oddawały tamtejsze brzmienie.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Kto by pomyślał - 5,5 kg wagi , 180w poboru , nie ma nawet toroidalnego transformatora.... i 2x30w przy 8 ohm i jak to potrafi zagrać :)

To jakaś kpina czy ironia z Twojej stron Szymek? Widno nie słuchałeś modeli 8xxx bo z 30 Wat Rotela to jakby wziąć z Yamahy czy Marantza 100W. Widocznie nie słuchałeś :) Bo na godzinie 8 te rotele grają z nie zdycplinowaną mocą. I co najważniejsze nie mają żadnych przesterowań.

 

Chciałem powiedzieć z dyscyplinowaną mocą

 

 

Niestety parę razy przejechałem się, że po tylu latach nie zawsze te stare modele oddawały tamtejsze brzmienie.

No ja też się przejechałem na 980-tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś kpina czy ironia z Twojej stron Szymek?

 

Nie !!!! - źle zrozumiałeś hłopie! -kpina czy ironia to by była gdybym napisał ,że "ktoś zadowala się słabym wzmacniaczykiem który ledwo 5,5 kg wagi ma , 180w poboru , nie ma nawet toroidalnego transformatora.... i 2x30w przy 8 ohm" może raczej zaskoczenie, ale nie zdziwienie - bo wiedziałem ,że rotele źle nie grają i to ,że 30w rotela może być równie dobre jak 100w marantza - o tym też daaaaawno wiedziałem - także luzik :) - tylko pare danych technicznych przytoczyłem - i fakt faktem ,że nie zawsze jest tak ,że sprzęt zbudowany megasolidnie musi grać dobrze - czasem (jak w przypadku ra-82/840/860) starczy dobra aplikacja całośći i jest lepiej niż okej :)

choć fakt nigdy ,żadnego rotela oprucz rb990bx nie słuchałem - ale widze to po opiniach innych w tym także twojej :):P - także to chyba jest fakt....

Ja tam za marką rotel zostaje - także ZADEN rotel w moich oczach (i uszach:)) zły nie jest!!!! - i weź to sobie do serca ! :)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Tego wzmaka 820AX kupiłem tylko i wyłącznie przez sentyment, a także za rozsądną cenę 300 zł. Kiedyś grał z AE i Yamaszką. Ale teraz po podpięciu przez Denona z Mission gra na prawdę przyzwoicie. I nie mam zamiaru go sprzedawać mimo iż chcę kupić wzmacniacz lepszej klasy. Tak jak nadmieniałem wszystko się rozbija o 1570. I tak na prawdę to jak pisze Sittek nigdy się nie dowiemy jak grały te wzmacniacze pierwotnego użytku.

 

Ja tam za marką rotel zostaje - także ZADEN rotel w moich oczach (i uszach:)) zły nie jest!!!! - i weź to sobie do serca ! :)

Wziąłem wziąłem to do serca :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co myślicie o nowych końcówkach rotela na zasilaczu impulsowym w klasie D np:

Rotel rb-1572

Ta końcówka nieźle radzi sobie z wymagającymi Dynaudio z serii Audience, choć bas nie jest za bardzo zróżnicowany. Po prostu końcówka ta daje solidne "pierdolnięcie" bez zbędnych różnicowań. Idealna do rocka i muzyki elektronicznej, i jeśli nie zamierza się wstawić w tor przyzwoitego subwoofera.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie:

Z moim Rotelem RB 990BX wygląda sprawa tak, że po wyłączeniu wydaje z siebie taki dźwięk jakby w jakieś starej grze spadała bomba (zaczynając od wysokiego tonu). Takie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii::::::::::::::::.............. I to wszystko. Trochę mnie to niepokoi. Czy to jest jakaś anomalia czy raczej normalna rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie:

Z moim Rotelem RB 990BX wygląda sprawa tak, że po wyłączeniu wydaje z siebie taki dźwięk jakby w jakieś starej grze spadała bomba (zaczynając od wysokiego tonu). Takie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii::::::::::::::::.............. I to wszystko. Trochę mnie to niepokoi. Czy to jest jakaś anomalia czy raczej normalna rzecz?

 

Dodam, że włączenie i wyłączenie po minucie nie daje takiego efektu, ale jak jest nagrzany (po dwóch dniach) to a i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni non stop chodzi?! - długo słuchasz.... :)

u mnie nawet jak 8-9 godz chodzi non stop , bo zdarza sie nierzadko to niczego takiego nie słyszę nieważne czy włącze i wyłącze po 15 sekundach, po minucie po godzinie czy po 8 godzinach - dłużej u mnie nie chodzi non stop

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Panowie, mam pytanie:

Z moim Rotelem RB 990BX wygląda sprawa tak, że po wyłączeniu wydaje z siebie taki dźwięk jakby w jakieś starej grze spadała bomba (zaczynając od wysokiego tonu). Takie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii::::::::::::::::.............. I to wszystko. Trochę mnie to niepokoi. Czy to jest jakaś anomalia czy raczej normalna rzecz?

No i to jest tak jak wcześniej pisałem z kupowaniem starego sprzętu. Nigdy nie wiesz na co trafisz. Ja też kupiłem 980 i okazało się, że phono nie działa. Ech szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest tak jak wcześniej pisałem z kupowaniem starego sprzętu. Nigdy nie wiesz na co trafisz. Ja też kupiłem 980 i okazało się, że phono nie działa. Ech szkoda słów.

 

Dziękuję za ciepłe słowo, ale jest to wliczone w ryzyko. Poza tym mam cały czas kontakt ze sprzedawcą i otwartość na pokrycie kosztów naprawy, więc nie jestem tak sceptycznie nastawiony jak Ty ;).

 

Dodam, że włączenie i wyłączenie po minucie nie daje takiego efektu, ale jak jest nagrzany (po dwóch dniach) to a i owszem.

 

Zrobiłem dzisiaj dodatkowe śledztwo i:

otóż to nie końcówka (Rotel RB 990BX) wydaje opisany wcześniej sygnał sama z siebie jako urządzenie, ale prawa kolumna ( prawy kanał ). Wczoraj w nocy byłem padnięty, a dzisiaj przed pracą nie miałem czasu, a więc dopiero teraz mogłem się temu lepiej przyjrzeć/przysłuchać:

1. Zamieniłem strony na linii przedwzmacniacz -> końcówka żeby się upewnić, że to nie przedwzmacniacz, ale nie.

2. Zamieniłem kolumny miejscami i cały czas ta sama strona ( prawa szwankuje ).

3. Przyłożyłem ucho do końcówki w trakcie całej operacji i definitywnie to nie hardware sam z siebie.

4. Nie zawsze się tak dzieje, prawidłowość jest tak, że wzmacniacz musi się jednak rozgrzać jakieś 5 minut.

 

Może ktoś ma pomysł co to jest lub polecicie kogoś z mazowieckiego kto się na tym zna. Ja znam tylko jedną firmę (NOMOS), która na pewno jest dobra, ale jest bardzo droga, a na diagnozę czeka się 2-3 tygodnie.

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Może Audioklan?

Dobra propozycja.

 

Zadzwoń i się wszystkiego dowiesz. Jak wysyłałem swoją Yamahę na gwarancji to pierwsze ich pytanie było, jaki model i czy jest jeszcze na gwarancji. Ale zależy też czy zajmują się wiekowym sprzętem. Trzeba by wtedy zadzwonić i dowiedzieć się co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Kto by pomyślał - 5,5 kg wagi , 180w poboru , nie ma nawet toroidalnego transformatora.... i 2x30w przy 8 ohm i jak to potrafi zagrać :)

ktoś oferował mi wzmacniacz Exposure 1010 Szymek pisałeś, że 820AX waży 5,5 kg a w rzeczywistości 6kg. Expozure waży 5 kg i kosztuje 2600 a co w środku ?

post-54339-0-02853000-1443523226_thumb.jpg

Heh płacimy za powietrze?

 

:)))))

 

Jeszcze jedna sprawa dzwoniłem do Audioklanu miły Pan powiedział mi, że zajmują się renowacją starych wzmaków Rotel. I za nim Ci go wyrychtują oszacują mniej więcej cenę, żeby czasami koszty nie przekroczyły wartości sprzętu. To tak dla informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.