Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@up - powiem tak - prubowałem turbo słuchać ale:

-brakuje melodyjnośći w ich utworach (tego właśnie czegoś za co by sie chciało słuchać - o!) :)

-no i teksty z racji tego iż po polsku to jakieś takie nielogiczne się wydają..... :( lepiej juą utworów tsa czy turbo by sie słuchało z angielskimi wokalami... - a w podanym przeze mnie kawałeczku przynajmniej melodia chwyta od razu ,a i tekst mimo iż po polsku jest jako taki tematyczny - ot patriotyzm! - taki nasz polski sabaton można by rzec - nie wiem co w tym zespole złego - ale po prostu fajnie sie tego słucha (fakt- do alice cooper, wasp, helloween, czy nawet blind guardian sporo im brakuje - ale na polaków jak na moje ucho ekstra!)

Teraz widać jak różne są gusta (i słuch) poszczególnych osób i przez to te całe kłutnie na forach i spieranie się :)

A co do marantza pm-6004 - miałem (8 lat temu) - i też uważam ,że dynamicznie grał - ale jak dla mnie bardzo sucho :( aczkolwiek nie za ostro.... - fakt dynamike miał!

Ale niestety słabe to było urządzenie - słaby zasilacz i mała moc - paradigm studio 20v5 nie potrafił poprawnie wysterować :( - po nim miałem marantz pm-7001 - i mimo iż mocniejszy to też nie wiele sie od niego na plus różnił, na tym zakończyłem me przygody z marantzem , potem był sony f770es przerobiony na wersje usa przez co grał jaśniej niż orginalnie - i to z studio 20v5 sobie ekstra radziło! - ale znowu lekko zamulał niskie tony tak czy siak barwe miał dobrą - nawet bardzo - wokale świetne - ale kulała dynamika :( - potem był rb990bx rotela - i zostaje ze mną na jak najdłużej mam nadzieję..... ja poszukiwania kolumn, wzmacniacza i daca/przedwzmacniacza uważam już za zakończone - koniec szukania i słuchania - kropka :)

 

http://allegro.pl/rotel-rb-980-bx-koncowka-mocy-i5802958553.html

CO ON TU SPRZEDAJE?! - dane z rb990 a pisze ,że rb980 ?! - w dodatku cena 2500 - to cena przynajmniej za dwie rb980 powinna być i to jeszcze w perfekt stanie ?! - co to sie robi? - żeby za rb980 wołać 2500zł?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ja pamiętam, że za Turbo-Dorosłe Dzieci stałem w kolejce przez 4 godziny. Za vinylem, bo przecież kompaktów wtedy nie było. A wzmak marantz ma tylko 45W na kanał. Z kolumnami Mission radzi sobie dobrze, a wręcz bardzo dobrze. Miałem kolumienki Paradigm z serii studio. I faktycznie żeby je napędzić potrzebny był przynajmniej 100 watowy Rotel. chociaż 30 watowe rotki z serii 8 czy 9 dzielnie sobie radziły. Marantz nie jest zły, gra dobrze, bo ogólnie rzec biorąc jest dobry na basie, średnicy i góry także mu nie brakuje. Ale to nie to. Brak mi twardości i tego pierdalnięcia, które posiada Rotel. Marantza sobie zostawiam w 2 pokoju. Kupiłem go za nieporządną kwotę, bo aż 600zł. Facet był chyba w desperacji :) Nie narzekaj Szymek na produkcję płyt naszych zespołów. Ja już wyzbyłem się tych wszystkich płyt remasterowanych typu Rainbow czy King Diamond, Mercyful Fate. Wiem, że słuchasz pliki typu flack. Ale być może najdzie Cię kiedyś myśl by dokończyć dzieła. I kupisz sobie porządny gramofon i przesłuchasz starych Vinyli. Zobaczysz co oznacza odsłuch płyt od deski do deski, tak jak artysta sobie tego życzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok- spoko :)

oho...- gramofon na razie nie dla mnie.... ,a i żadnej "czarnej płyty" nie posiadam... :(

swoją drogą - gdy teraz spojrzałem se na ceny płyt winylowych moich ulubionych zespołów to nie przypuszczałem ,że są one takie drogie ?! - 80-100zł za płytę....? - sam jestem ciekaw jaka jest różnica przy odsłuchu z takiej płyty w stosunku do odsłuchu z komputera/odtwarzacza?

 

tak na marginesie - poszedł:

http://allegro.pl/rotel-rhb-10-michi-koncowka-mocy-i5784572538.html

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

swoją drogą - gdy teraz spojrzałem se na ceny płyt winylowych moich ulubionych zespołów to nie przypuszczałem ,że są one takie drogie ?! - 80-100zł za płytę....? - sam jestem ciekaw jaka jest różnica przy odsłuchu z takiej płyty w stosunku do odsłuchu z komputera/odtwarzacza?

 

Różnica Ciebie powali, nie mówię tu o dźwięku. Kup sobie Vinyl i wsłuchaj się w muzykę. Igła będzie trzaskać ale... Zakochasz się. Dlaczego są takie drogie? Igła przenosi pasma dźwiękowe lepiej niż laser. Compact Disc wyprodukowano tylko i wyłącznie by pozbyć się właśnie Vinyli. Jest bardziej wytrzymały, bo wiadomo igła, którą grasz niszczy się tak jak i płyta. A Compact Disc jest niezniszczalny. Chyba że celowo go pochlastasz:) Można mieć i kolekcję Flack, a równocześnie czarnych płyt. Jakbyś patrzył na strony internetowe to czasami za grosze można kupić Vinyle. Chociaż niektórzy się cenią. Zrobisz niespodziankę żonie, jak i zapewne dzieciom. Zacznij Szymek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Posłuchajcie Hendrixa. Nikt nigdy nie zaśmiał się z Jima. Ta jego petarda na gitarze i palce małpy. Janek Boryseswicz się kiedyś wypowiedział. Ktoś mu powiedział, że gra jak Hendrix. A on na to, że do hendrixa to jak stąd do marsa. To był król gitary. Nikt nigdy tak nie zagrał i nigdy nie zagra, a przy rotelu to jest ... Odlot. Szczególnie na winylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem RA 985 to dla mnie grał najlepiej jak był włączony direct ( mijając wszystkie regulacje tonów ).

Wcale mnie to nie dziwi, potencjometry barwy i ich istnienie w wzmacniaczach to zła dobroć, manipulacje wprowadzają złom dobroć dla stereofoni, to znaczy.........

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Wcale mnie to nie dziwi, potencjometry barwy i ich istnienie w wzmacniaczach to zła dobroć, manipulacje wprowadzają złom dobroć dla stereofoni, to znaczy.........

No z jednej strony to prawda. Ale z drugiej... Sam nie wiem. Może te nowoczesne modele są zbalansowane, ale jak wcześniej pisałem RA 820 BX4 strasznie sybilował górą. Nie wiem gdzie kupić preamp do RB 870BX ceny na Ebayu mnie po prostu zastrzeliły. Masz rację Tom bo kiedy u swojego brata odsłuchiwałem Marantz PM 8005 na Paradigm bez żadnej korekcji to było OK. No ale tam powierzchnia jest po wyżej 35M2. Akustyka inna i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Rotelowcy , mam zamiar rozstać się z moim odtwarzaczem RCD-1072.

Stan określił był na bardzo dobry wręcz idealny. Technicznie bez zarzutu, wczytuje wszystko co trzeba, wizualnie również bez jakiejkolwiek skazy.

Pilot w komplecie.

Jakby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt na priv. Zdjęcia rzecz jasna do wyglądu również.

 

robiz

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do właścicieli procesorów kd rotela

mam rsp-1066, teraz też rsp-1069

ten ostatni gra dużo ciszej od 1066 - starszy dawał czadu już na pozycji ok 45, nowszy 1069 zaczyna grać od 60 i tak jakby mniej dynamiczny...

nie wiem czy tak ma być

(głównie dotyczy to realizacji DD, DTS)

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne u Rotela, tańsze modele czy to pre czy wzmacniacz rozkręcają swoja moc szybciej a te droższe płynniej .

A czy ty słuchasz więcej muzyki czy raczej KD? miałem te procesory które wymieniłeś, mam jeszcze RSP 1068, ale on się do stereo w ogóle nie nadaje

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham więcej muzyki, ale też muzyki DTS, koncertów (dvd, br)

zdaję sobie sprawę że przy zmianie sprzętu duży wpływ ma psyche, są pewne oczekiwania, przyzwyczajenia...

grzebałem wcześniej po różnych forach - głównie htguide - sonicznie 1069 miał całkiem niezłe opinie, trochę problemów z hdmi na wczesnych wersjach firmware, ogólnie ok

aha, gra to z końcówką rmb 1075 i głośnikami elac fs 247

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie tanio się sprzeda, chociaż kto wie? widać że pre jest w ładnym stanie, na pierwszy rzut widać że nawet nie był otwierany.

 

słucham więcej muzyki, ale też muzyki DTS, koncertów (dvd, br)

zdaję sobie sprawę że przy zmianie sprzętu duży wpływ ma psyche, są pewne oczekiwania, przyzwyczajenia...

grzebałem wcześniej po różnych forach - głównie htguide - sonicznie 1069 miał całkiem niezłe opinie, trochę problemów z hdmi na wczesnych wersjach firmware, ogólnie ok

aha, gra to z końcówką rmb 1075 i głośnikami elac fs 247

Ja swego czasu używałem kombinacji takiej że miałem oddzielnego PRE-OUT do stereo a do kina procesora plu trzy końcówki i wtedy taki system się sprawdzał do muzyki i do KD

Dzisiaj już mało co korzystam z KD więc procesor i dwie końcówki wylądowały w innym pomieszczeniu

 

 

Rotelewkie procesory rewelacyjnie spisują się w KD ( a miałem ich kilka ) ale w stereo to niestety są cieniutkimi zawodnikami co stwierdzam z żalem .

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te centralny to moje wykonanie, tak to Vifa plus 2x Vifa PL18, ma już go jakieś osiem latek i dzisiaj stoi gdzieś tam w salonie i zarasta kurzem ;)

Obecnie w moim pokoju odsłuchowym stoi tylko Stereo i jakieś DVD a KD wylądowało do salonu

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham muzykę w 28m2, kiedyś miałem duży pogłos w pokoju, więc musialem trochę popracować nad akustyką pomieszczenia, tych mat wygłuszających mam trochę w pokoju nawet takie kolorowe ;-) bardzo mi poprawiły to jakość akustyki, pogłosów brak a muzyka ot tej pory nabrała przebogatą stereofonię, a o rozmyciu muzyków nie ma mowy, tak jak to było przed.

Planuje na przyszły rok kapitalny remont mojego pokoju i sam się zastanawiam co by nakleić na ściany aby wyglądało i działało OH AH ;)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od jakiegoś czasu marzy mi się druga końcówka 870BX, tak aby każda kolumna podpięta była pod swoją końcówkę. Czy to w ogóle ma sens? Czy różnica w dźwięku będzie odczuwalna. Na tą chwilę preamp rozkręcam maks na 1/3. Czy do moich kolumn usher cp730 ma to sens? Nie ukrywam, że sam fakt posiadania i efektu wizualnego już mi się podoba:)

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam podpinać niby tych samych końcówek pod oddzielny kanał w systemie stereo, powodów jest dużo, ale nie będę o tym pisał, jeśli już to warto rozważyć zakup innej mocniejszej końcówki do tych kolumn, a jeśli masz już na oku i chcesz zakupić drugą taką sama końcówkę to podłącz je w Bi-amping

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, powiedz mi jeszcze czy przy sprzęcie tej klasy różnica będzie znaczna, czy lepiej kase wydać na lepsze kable?

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable - nie ..... :( - lepiej już na lepsze głośniki.... - tu najwięcej sie odczuje ZAWSZE , potem jest wzmacniacz i źródło - a kable to różnica na granicy percepcji (czyli z regóły żadna - tylka taka w głowie kupującego - ot kupiłem lepsze kable za ileś set zł to musi grać lepiej - i.....-gra - tyle tylko ,że w głowie kupującego :P:)) - taka jest prawda!

W ilu metrach kwadratowych to tam u ciebie gra? i czego słuchasz?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką końcówkę do nich polecasz? Lece do usa na święta i myślałem o emotiva dwóch monoblokach, albo opcji jak napisał wyżej tomaszE

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.