Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hegel gra jak leci... Łagodnie aczkolwiek bardzo dobrze, jest chłodny... i nie brak mu stylistyki. Rotel pokazał mu pazur i elektrownię. Miejsce Hegla jest w koszu na śmieci. I zwykła dzielonka, którą oddałem do serwisu ( dlatego się nie odzywałem) pokonała Hegla za 6000 z pazurem który wyciągnął Rotel na godzinie 11-tej...

 

Wcale sie nie dziwię choć hebel H80 ( duuuuzo lepszy od h70) jest całkiem niezły i ma tez swoje zalety kiedy mu sie odpowiednio dobierze nietrudne kolumny . Gra spokojnie , intymnie z zaokrąglonymi skrajami pasm i jest muzykalny . Wokal w jego wykonaniu jest b.dobry.

Zabawa natomiast zaczyna sie przy H160 .Dynamika jak ze starych dobrych Integr Krell-a , gra konturowo , szybko i przejrzyście a bas z piekła rodem. Steruje juz i rządzi trudnymi kolumnami bez zająknięcia ale należy go łączyć z tymi muzykalnymi , barwnymi paczkami . Kawał dobrego , mocnego pieca i jaki szeroki wachlarz kolumn które wręcz rozniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Luk77 nie porównuj mi tu Hegla do Rotela, który ma elektrownię mocy. Pisałem wcześniej, że Hebel:) obdarowuje człowieka głębokością i przestrzennością. Ale daleko mu do nawet najmniejszych wzmaków Rotka. A czemu? On ma ogładę, Rotel nie i to mnie najbardziej przekonuje . Bas Hegla jest zaokrląglony. Choć jest to na prawdę wybitny wzmacniacz nijak ma się do Roteli. Bas Rotela jest krótki i zwinny tak jak Hegla ale konturowy. Ale Rotel ma to coś... Drapieżność, którego heglowi bardzo brakuje. I mnie nikt nie przekona do jakiegoś Fucking Hegel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Posiadasz pewno jakiś odtwarzacz cd i gramofon - jakie to są modele? - tak z ciekawośći....?

Jeśli to do mnie to masz odpowiedź: Gramofon Pionneer PL-6 i player Denon DCD - 1450 AR

 

Wkładka Ortofon OM 10

 

Tak z ciekawości aqs jakiego ma krella a kriss73 jaki zestaw Rotela?

RB 870BX+RC850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Zapamiętajcie sobie Rotel sprawdza się w każdej muzie typu Pop, Dance, Trans , Soul, Rege. Bądźcie ostrożni z muzyką metalową i Punk . Bo nie każdemu się spodoba jego surowy i analityczny wyraz. Potrafi wk***ić. Najlepiej dobierać do niego plastycznego playera i również plastyczne kolumny, ale jak najbardziej dynamiczne. Bardzo polecam RA 945 tak rzadko spotykany na aukcjach. Bardzo dobry model chyba pierwszy co wyszedł z pilotem. Słuchałem gra przepięknie... Ale nie tak jak seria 8xxx

 

 

Pytam bo czaję się na krella a być może nie potrzebnie.....

Opisz pomieszczenie jaki metraż i muzę jaką słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss , nie denerwuj sie ;) H160 ma to co zawsze gdzies mi brakowalo czyli:

 

- dynamit

- moc

- przejrzystosc

-muzykalnosc pod warunkiem "kolorowych" kolumn

 

Atc tez da rade ;)

 

P.s

Mialem "prawie" wszystkie Rotele wlacznie z Michi ale to juz historia :(

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Nie denerwuję się ale czy oprócz mocy i dynamitu miał drapieżność:) ten Hebel:) Nie wydaje mi się :) heh kiedyś Sitek dobrze napisał, że 50 wat Rotela = 100wat mocy marantza i denona czy yamahy.

 

No to Luk77 co skłoniło Cię na lampę? Z Rotelami jest zabawa nie powiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuję się ale czy oprócz mocy i dynamitu miał drapieżność:) ten Hebel:) Nie wydaje mi się :) heh kiedyś Sitek dobrze napisał, że 50 wat Rotela = 100wat mocy marantza i denona czy yamahy.

 

 

Trzeba to wszystko posłuchać niemniej np.Naim tez ponoć 80 W = conajmniej x 2 a moze I 3 ale że to Naim to nie wypada nie wierzyc nawet " recenzentom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Hej aqs

Rotel nie ma prawa się gubić w szybszych nagraniach. I Twój krell nie dorasta mu nawet do pięt. Przesłuchałem dzisiaj pierwszą płytę a zarazem najlepszą Slayera Show No Mercy. Słuchałem tego na Heglu. Łagodność wzbudziła we mnie wstręt. Hegel gra jak leci... Łagodnie aczkolwiek bardzo dobrze, jest chłodny... i nie brak mu stylistyki. Rotel pokazał mu pazur i elektrownię. Miejsce Hegla jest w koszu na śmieci. I zwykła dzielonka, którą oddałem do serwisu ( dlatego się nie odzywałem) pokonała Hegla za 6000 z pazurem który wyciągnął Rotel na godzinie 11-tej, bez przesterowań. Jest jedna sprawa tylko końcówka mocy akceptuje koluimny powyżej 8Ohma.

 

aqs nie będziesz mi opowiadał o Rotelach (miałeś tylko jednego), bo gdybym Ci przedstawił historię pierwszego egzemplarza, którego posiadałem nielegalnie to byś odbył horror.

hej

jeśli Rotel lepszy od Hegla według twoich upodobań to ok, Krella KAV300i nie słuchałeś to się nie wypowiadaj i nie porównuj go do H80, to inna liga KAV300i w roku 1999 kosztował 19500zł dokładając 7000zł mogłeś kupić nówkę Skode Felicję z salonu, o czymś to świadczy, ja nie pozbędę się Krella on zestarzeje się razem ze mną, ty będziesz ciągle gonił i gonił

Pzdr

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Nie słuchałem nigdy krella, ale nie wiem o czym mówisz? Na temat krella nigdy się nie wypowiadałem i nigdy nie porównywałem do Rotela? Chyba chłopczyku się pogubiłeś :) A co do zmian to gwarantuję Tobie że za miesiąc lub dwa wylądujesz tu znowu z RA 980BX :) Nie grozi? Tak Rotel jest lepszy od Hegla!!! A wiesz dlaczego? Bo kocham Rotele. A Ty nigdy nie przywiązywałeś do nich żadnej wagi. Masz krella i Tobie pasuje? Przejdź na stronę miłośników krella. Bo ja z Chiny j**ane Ludowe nie zmienię tej marki.

 

Pzdr

Merry christmas & Fucking New Year :)

 

A jeśli chcecie ostry i o twardym basie wzmachol to kupcie sobie Primare. Trudno dopasować do tego kolumny. Bas jest szczególny. To jak smagnięcie batem. Whiplash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem nigdy krella, ale nie wiem o czym mówisz? Na temat krella nigdy się nie wypowiadałem i nigdy nie porównywałem do Rotela? Chyba chłopczyku się pogubiłeś :) A co do zmian to gwarantuję Tobie że za miesiąc lub dwa wylądujesz tu znowu z RA 980BX :) Nie grozi? Tak Rotel jest lepszy od Hegla!!! A wiesz dlaczego? Bo kocham Rotele. A Ty nigdy nie przywiązywałeś do nich żadnej wagi. Masz krella i Tobie pasuje? Przejdź na stronę miłośników krella. Bo ja z Chiny j**ane Ludowe nie zmienię tej marki.

 

Pzdr

Merry christmas & Fucking New Year :)

 

A jeśli chcecie ostry i o twardym basie wzmachol to kupcie sobie Primare. Trudno dopasować do tego kolumny. Bas jest szczególny. To jak smagnięcie batem. Whiplash.

 

A tam , p...sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie słuchałem nigdy krella, ale nie wiem o czym mówisz? Na temat krella nigdy się nie wypowiadałem i nigdy nie porównywałem do Rotela? Chyba chłopczyku się pogubiłeś

 

Rotel nie ma prawa się gubić w szybszych nagraniach. I Twój krell nie dorasta mu nawet do pięt.

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ten znak zapytania znaczy coś? aqs nie obraź się ale miałem do czynienia z wieloma wzmakami. Jeden jest Rotel 1070 ale jak dla mnie góra zabija przyjemność słuchania. To wspaniały model bardzo dynamiczny i gęsty w barwie. Ale cóż z tego skoro inżynierowie postawili na górne pasma. Nie chcę tutaj żadnych sporów ni kłótni, bo do tego absolutnie nie dążę. Ale jeśli masz trochę pieniążków to kup go. Ale góra 2000 za taką cenę go sprzedaż. Dla porównania zapoluj na RA 870 choć to trudny i niedostępny praktycznie model u nas w Polsce. Jego bas w 100% zapewni Tobie komfort słuchania. A jeśli masz ochotę jeszcze na serię 8xx to kup sobie do sprawdzenia taką pierdziawkę jak RA 820 AX. Nie pożałujesz a doświadczenie zdobędziesz. Z Twoimi Usherami na pewno seria 8xx się zgra.(tak myślę -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Chciałbym naprostować to co kiedyś napisałem na temat kabli. Myliłem się. Nie chodzi mi tu o kable głośnikowe. Ale interkonekty. Kable połączeniowe z głośnikami przy Rotelu nie odgrywają żadnej poważnej roli. Natomiast interkonekt analogowy za 330 zł. a prolinkiem za 25 zeta jest spora różnica, przede wszystkim dynamika, klarowność i strzał... w plecy można tak to ująć. Monitor Thassos oddaje strzały na werblach i blachach z wyższą mocą. Darujcie sobie połączenia analogowe firmy Klotz. Dźwięk jest niebywale zmatowiony i bez wyrazu. Analogowe połączenia do starego systemu Rotel brać kabelki z wyższej półki. Na prawdę jest SPORA RÓŻNICA.

 

Gdzie jest Sitek kurna blaszka ???

 

Mała poprawka, nic nie wskóracie analogami do serii 12 i 15. Najlepiej grają po Coaxialu no w granicach rozsądku góra 150zł.

 

Nie potrzebuje ktos wyslac jakiegos mocnego Rotela na serwis? ;p chetnie bym posluchal jakiejs wyzszej integry lub koncowki

A gdzie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Tomasz, co Ty odpierdzielasz. Najebałeś się ?

Sitek ci tu nic nie pomoże, man ;(

ps. W ogóle Go nie znam, ale myślę, że nie pójdzie "your way"

Kurna, a już miałem iść spać :)

 

Wyświetl postUżytkownik clash dnia 19.12.2015 - 01:27 napisał

Tomasz, co Ty odpierdzielasz. Najebałeś się ?

Sitek ci tu nic nie pomoże, man ;(

ps. W ogóle Go nie znam, ale myślę, że nie pójdzie "your way"

Kurna, a już miałem iść spać :)

o tej porze rolnik nie orze

 

no way. żadnych wycieczek do czegoś to śmam, and nie=śram.

no nie wiem.

jeszcze mogę zmienić za 20 minut

Ha ha teraz dopiero odczytałem ten wpis i... nie wiele z tego zrozumiałem... Ileś wypił brachu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast interkonekt analogowy za 330 zł. a prolinkiem za 25 zeta jest spora różnica, przede wszystkim dynamika, klarowność i strzał... w plecy można tak to ująć. Monitor Thassos oddaje strzały na werblach i blachach z wyższą mocą. Darujcie sobie połączenia analogowe firmy Klotz.

 

(!) to żeś mnie zdziwił - nie przypuszczałem ,że w muzyce metalowej itp kable mają jakiekolwiek znaczenie (u mnie zarówno głośnikowe - to klotz ly225t i interkonekt ac110)

czyli jeśli zmienił bym mego klotz ac110 (bo takim mam połączone muj rb990 i audio gd nfb10es3) na taki np" Monitor Thassos" - to bym coś usłyszał poprawy?

jaki to koszt za 70cm tego interkonektu? - i jaki byś może ty polecił do tego typu muzyki co słucham?

miałeś i porównywałeś interkonekt klotz , że faktycznie tak jest?

 

Wałbrzych, dostalem juz propozycje z koncowka RB980BX

jak będziesz po testach odsłuchu to napisz coś jak to gra w porównaniu do sony :) - nie zapomnij!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Wałbrzych, dostalem juz propozycje z koncowka RB980BX

Oj to duża nas dzieli przestrzeń. Od końcówki 980BX dowiesz się tyle, że moc i wykop będą strasznie masakryczne w stosunku do Twoich modeli Sony. Sony gra pięknie ale... . Jak mógłbyś przyjechać to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz po testach odsłuchu to napisz coś jak to gra w porównaniu do sony :) - nie zapomnij!

Naturalnie

 

Z moca to moze byc roznie, 670ES na rezytory 4ohm potrafila oddac po 200W na kanal bez obciecia sinusoidy, zobaczymy jak sike maja Rotelowskie waty ;p 830ES nie mierzylem bo nie mam takiego duzego sztucznego obciazenia

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Teraz Szymku wiem dlaczego Twój Rotel gra bez szpilek w uszach. Monitor Thassos? To jasny kabel ale bardzo kulturalnie brzmi. Przede wszystkim dynamika i kryształowość i co najbardziej postrzegalnie nie zmienia charakteru brzmienia. Jest po prostu czysty i dynamiczny. Zmień te Klotze na prawdę.

 

Z moca to moze byc roznie, 670ES na rezytory 4ohm potrafila oddac po 200W na kanal bez obciecia sinusoidy, zobaczymy jak sike maja Rotelowskie waty ;p 830ES nie mierzylem bo nie mam takiego duzego sztucznego obciazenia

Rotel RA 840BX4 na godzinie 9 daje tak, że szklanki latają na stole. Ma tylko 50 wat:) Posłuchaj tej elektrowni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Szymku wiem dlaczego Twój Rotel gra bez szpilek w uszach. Monitor Thassos? To jasny kabel ale bardzo kulturalnie brzmi. Przede wszystkim dynamika i kryształowość i co najbardziej postrzegalnie nie zmienia charakteru brzmienia. Jest po prostu czysty i dynamiczny. Zmień te Klotze na prawdę.

 

Ale jaka to cena by była za 70cm tego kabla monitor thasos - i widze ,że jest on trudny do dostania.... :( ?

Miałeś . porównywałeś kable klotz , że twierdzisz ,że grają kiepsko? (bo ja ogólnie w kable nigdy nie wierzyłem....:()

Tak dobrze piszesz o tym monitor thassos - ciekawe czy to fakt czy może taki "efekt placebo - autosugestia" - że - o wydałem na kabel np 300zł to naturalnie ,że musi grać lepiej..

Ja jak miałem taki pierwszy lepszy głośnikowy/ interkonekt za kilka zł to po zmianie na klotz praktycznie różnic brak :(!

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Interkonekty firmy klotz mają coś w sobie. Matowią górę, co dla Roteli przydają się. Ale... chcesz posłuchać prawdziwego stereo? Zainwestuj w kable. Wpłać kaucję i posłuchaj. Jeszcze jedna sprawa jak dla mnie stopa czy werbel na klotz nie brzmi prawdziwie. To tak jakbyś nagle ktoś przystawił Ci do ucha syrenę wyjącą z pogotowia, a potem to już dźwięk jest dla Ciebie nieważny... Na kablach typu klotz nie usłyszysz szczoteczek pełzających po werblach. Sprawdzałem to na płycie Amy Witnehose.

 

Monitor Thassos jest do dostania w audiostrefie w Poznaniu. Jeszcze taki, też dobry dla Rotelków miałem sprawdzałem bo mam kumpla w audistrefie, przywoził mi chyba z 20 kabli. Ja wybrałem Monitor Thassos bo nie zmieniał brzmienia jak np. Van den Hul patrz: http://www.audiostrefa.pl/inakustik_monitor_rhodos_premium_interkonekt_0.7m-p-2225.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.