Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmień kable klotza na nasze polskie miedziane . Grają naturalnie. Wymień to.

 

Jesteś osłuchany w tych klotzach to się nie zdziw jak Ci się muza wyostrzy.

 

Co do tematu "słyszalnośći kabli":

 

Obecnie wywaliłem wszystkie kable klotz (interkonekt ac110 i głośnikowe 2x2,5mm ly225) z interkonektu zostawiłem se tylko wtyki cinch

zamiast nich do wtyków interkonektu dolutowałem - to co miałem w piwnicy ...- lity (sztywny-taki co sie w ścianie kładzie do instalacji elektrycznych) kabel miedziany polski 3x2,5mm (1x2,5mm na żyłę wewnętrzną i 2x2,5mm zamiast żyły zewnętrznej-ekranu) - i tak to co dolutowałem ma sporo grubsze żyły niż klotz ac110

zamiast głośnikowego klotz 2x2,5mm zastosowałem też kabel miedziany polski (też sztywny jak do interkonektu) ale 4x1,5mm - po dwie żyły skręcone na każdy zacisk głośnikowy.(pole przekroju 2x1,5mm jest o 20% większe niż 1x2,5mm)

I z efektu dźwiękowego na pewno NIE jestem NIEzadowolony ! kable nie grają gorzej niż klotz - jest minimalnie więcej tonów wysokich - pierwsze co mi sie w uszy rzuciło - do reszty pasma też nie mam zastrzeżeń -średnie tony okej - jak na klotzu (chyba - ale ja aż tak dobrze nigdy sie nie wsłuchuje) , niskie tony dobrze kontrolowane - na pewno nie gorzej niż na klotzu - a czy lepiej - hmmm? - na pewno nie zamulają.

Także na razie tak zostaje - myśle też o wypożyczeniu za kaucją jakiegoś droższego kompletu kabli (głośnikowy i interkonekt do ok 500zł za komplet) - aby porównać z tym co mam... - może jakieś propozycje od was....?

Czytałem sporo o kablach - czy lepsze z "wielu cienkich drucików" czy z litego druta miedzianego - ogólnie to renomowane firmy różnie stosują jedne tak drugie tak.... ,niby większość firm sprzedaje kable z "wielu cienkich drucików" - a z kolei te które sprzedają "z litych miedzianych" (np firma anti cable) twierdą ,że między małymi drucikami nie ma idealnego "wypełnienia przestrzani" i lepszy sztywny drut :P:) - tyle w skrócie.

także czytałem o czystośći miedzi w kablach i wg mnie to też ściema - czy jest 99%, czy 99,9% czy 99,99999% miedziuchy- tego sie nie usłyszy :P - a już na pewno ja nie usłysze...:P:)

sprubuje jeszcze zakombinować z drutami 2x4mm (też sztywne lite druty), w każdym razie do domu z tego co czytałem to przekrój 2,x1,5mm do domowych warunków i mocy jest okej - max 2x2,5mm - oczywiśćie 2x6mm też można dać...- to nie zaszkodzi....

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ty nic nie lutuj chłopie i nie kombinuj po swojemu. Pisałem o kablach Monitor Thassos ( interkonektach) 4 stycznia wyjeżdżam i nie będzie mnie do końca lutego. Podaj mi swój adres na priva i prześlę Tobie te kabelki. Dwa razem z prolinkem. Jeśli nie usłyszysz różnicy to ja się poddam. Bo Być może mam uszkodzony słuch przez te wszystkie wybuchy, albo twoja 990 jest nie czuła na okablowanie :) Czego się boisz?

 

Jeśli z nowych modeli gramofonów to ProJect.

 

Ze starych Pioneer bez paska napędowego.

 

Wkładka Otofon 2M RED.

 

Cholera ale się pogubiłem miało być na priva. A wszystko to przez obiad, który teraz gotuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nic nie lutuj chłopie i nie kombinuj po swojemu. Pisałem o kablach Monitor Thassos ( interkonektach) 4 stycznia wyjeżdżam i nie będzie mnie do końca lutego. Podaj mi swój adres na priva i prześlę Tobie te kabelki. Dwa razem z prolinkem. Jeśli nie usłyszysz różnicy to ja się poddam. Bo Być może mam uszkodzony słuch przez te wszystkie wybuchy, albo twoja 990 jest nie czuła na okablowanie :) Czego się boisz?

 

Lutuj! Kombinuj!

Im więcej będziesz miał doświadczeń tym lepiej.

Propozycja Krissa jak najbardziej!

Sam może w tym tygodniu będę testował 3-4 kable głośnikowe z dość wysokiej półki i o różnej budowie (srebrzone druciki, skręcane miedziane druty, skręcane miedziane taśmy i może coś jeszcze). Dam znać jak dojdę do siebie w Nowym Roku 2016! (oby był lepszy niż AD2015)

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki to zabawa na pewno są różnice jak ktoś pisał że tam idzie tylko prąd a jak wiadomo przez każdy kabel idzie on inaczej co musi się odbić na dźwięku a 990 na pewno jest kablo czuła miałem ją kiedyś .

WADIA 860 , ROTEL RHB 10 (MICHI) KOLUMNY YB AUDIO,VERICTUM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka przebitka cenowa ;)

Polski rynek

http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-940bx-idealny-karton-gdansk-i5884693825.html

Czeski rynek

http://elektro.bazos.cz/inzerat/55360709/Rotel-RA-940-BX.php

 

Ja tutaj kupiłem RA-920AX za całe 150zł ;) i to w idealnym stanie

 

bo w PL jest to "jedyny taki na alle" "przedsionek Hi endu" i takie tam podobne a u sąsiadów zwykły wzmacniacz,podejrzewam że kilkanaście wiosen już ma? ☺

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam jakiegos wysokiego rotela koncowka lub integra na serwis, wykonam pelna konserwacje i regulacje za darmo, co z tego bede mial ja? doswiadczenie z odsluchu :) chcialbym skonfrontowac go z Sony TA-F670ES lub z 830ES jesli dotrzyma kroku :)

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

bo w PL jest to "jedyny taki na alle" "przedsionek Hi endu" i takie tam podobne a u sąsiadów zwykły wzmacniacz,podejrzewam że kilkanaście wiosen już ma? ☺

Nie wiem bolth, czy dobrze Ciebie zrozumiałem. Czyli dla nas to przedsionek Hi Endu a dla np. Niemców Francuzów Hiszpanów itp. to takie zwykłe klocuszki? Bo jeśli tak myślisz to grubo się mylisz. Dla wszystkich na całym świecie wszystkie te stare klocuszki są nie tylko warte finansowo, ale i bardzo cenione jako bardzo dobre stereo. Wystarczy poczytać zagraniczne fora :)

Nie wiem czy to miałeś na myśli kumplu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

No proszę tego to na alle już daaaaawno nie widziałem : http://allegro.pl/piekny-klasyk-rotel-ra-870-bx-jedyny-na-allegro-i5879159879.html

 

Nawet możliwość zwrotu. Jak bym nie miał dzielonki zaraz bym go łyknął.

 

Pierwszy właściciel łał !!! Chyba po 10ciu innych :)

 

Chciałbym usłyszeć obydwie nowe integry prosto z fabryki 980BX i 870BX do porównania. 980-tka poległa by za pewne w pierwszej rundzie i postawił bym na czarnego Konia wszystko co mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

980 był droższy od 870 tylko 50 dolców, choć 980 powstał trzy lata po zaprzestaniu produkcji 870ki. A różnica była w mocy i stylistyce czyli wyglądzie zewnętrznym. Wiadomo 980 jest ładniejszy. Ale czy lepiej gra... heh.

 

Dlaczego 870bx jest uwazana za lepsza od 980bx?

Wręcz przeciwnie, dla wszystkich to 980 była najlepszą integrą. Ale nie dla mnie. Po prostu ci co słuchali 980 nie słuchali serii 8xx i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

To musi sie odznaczyc na wydajności pradowej.

To na pewno ale czy dynamiką? 980 ma 97 db (line) a 870 102 db (line) i tu dochodzi jeszcze dźwięk, co jak dla mnie jest najważniejsze. Miałem dwie 980 i każdy grał inaczej, więc chciałbym usłyszeć je w stanie fabrycznym, co oczywiście jest już niemożliwe. Po prostu dźwięk w serii 8xx jest dla mnie lepszy.

 

Jeszcze jedna sprawa co do wzmacniaczy RA 1070 i RA 980BX. Niektórzy piszą na forach, że to praktycznie to samo tylko 980 lepsza. W czym lepsza? 1070 i 980 to dwa zupełnie inne wzmacniacze.Niech jeden nie powtarza po drugim tylko sam odsłucha. 1070 gdyby nie jego ostra góra(bo jakiś ogłuchły inżynier i pewnie po kilku mocniejszych tak to skonstruował) to 1070 byłby najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym w historii Rotela. O wiele większa dynamika, twardszy bas, bardziej szczegółowy od przesławionego 980BX , który nawet do pięt mu nie dorasta.

 

Więc obalam ten mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

No to co powiesz o DF ? Damping Factor w 980 jest niby 1000 RA 930AX ma 180, ktoś powie ale szybki wzmacniacz. Guzik prawda. W 930 AX ataki perkusji są znacznie szybsze przynajmniej tak pamiętam. Ten niepozorny wzmacniaczyk potrafi grać na prawdę piekielnie szybko i ustępuje 980 stce wiadomo, że mocą gęstością barwy itp. Więc dla mnie DF to też mit, przynajmniej jeśli chodzi o Rotele. Ale jeśli chodzi o S/N dla mnie przy rotelach różnica w dynamice istnieje.

 

Czyli im wyższy S/N tym i dynamika lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

A jak się ma 980bx.985bx.972 który z nich lepszy?

Oj tu się nie wypowiem, bo ani 985 ani 972 nigdy nie posiadałem.

 

Ale za to mogę dużo nadać o 971 i 971 MKII :)))

 

O RA 972 naskrobał coś sittek na audiostereo, tylko jak on mógł tego słuchać z Paradigm;) ??? Ciekawe co by teraz powiedział po latach:)

 

Jego pinia z 2009 roku. Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

O chociażby to co napisał sittek o 972 : " zbyt wysoki poziom głośności od samego początku skali " ale tyczy się to wszystkich modeli rotela z serii 9xx mnie też to już później wkurzało. A w serii 8xx tak aż drastycznie nie było co daje jej dużego plusa :)

 

jak się skuszę to łyknę jeszcze tę 870 tkę BX z allegro i jak się pojawi 870 bez bx to też ją strawię. Całkiem niezły pomysł. Trzeba to przemyśleć.

 

Dać na diagnostykę do serwisu i niech sobie leżą u mnie te cacka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bolth, czy dobrze Ciebie zrozumiałem. Czyli dla nas to przedsionek Hi Endu a dla np. Niemców Francuzów Hiszpanów itp. to takie zwykłe klocuszki? Bo jeśli tak myślisz to grubo się mylisz. Dla wszystkich na całym świecie wszystkie te stare klocuszki są nie tylko warte finansowo, ale i bardzo cenione jako bardzo dobre stereo. Wystarczy poczytać zagraniczne fora :)

Nie wiem czy to miałeś na myśli kumplu:)

 

Hej Kriss Ty to chyba jeszcze ciągniesz zabawę sylwestrową :) co ? bo nie myślisz trzeźwo :)

 

Chodzi mi tylko o te finezyjne opisy na alle,które to windują cenę i ma ona przez takie opisy głupie uzasadnienie.

 

Sam znalazłeś : http://allegro.pl/piekny-klasyk-rotel-ra-870-bx-jedyny-na-allegro-i5879159879.html od pierwszego właściciela hehe jakby dopisał "przedsionek Haj end" ciekawe ile by za niego krzyczał?

 

Nie wiem jak Was ale mnie takie głupie dopiski irytują i nie kupiłbym od takiego typa,sprzętu.

 

więc Kriss brachu nie miałem nic złego na myśli,zrozumiano? :)

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.