Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

witam ponownie, mam RB 990 BX i RC 990 BX. Doradziliście mi do nich DY 52 SE lub 72 SE. Powiedziałem, że mam pokój 15m2, ale niebawem skurczy się do niecałych 12m2. Czy dalej warto/jest sens wchodzić w temat 72 SE czy 52 SE wystarczą. W sumie sprawa jest pilna, bo mogę kupić albo te albo tamte :).

 

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niebawem skurczy się do niecałych 12m2. Czy dalej warto/jest sens wchodzić w temat 72 SE czy 52 SE wystarczą

W 12 m2 52SE mogą się nie zmieścić, nie wspominając o 72SE. Spróbuj DA 42.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 m2 52SE mogą się nie zmieścić, nie wspominając o 72SE. Spróbuj DA 42.

 

Na pewno?

Micke13 pisze, że ma w 15m2 DA72 SE i nie jest to przesadą, a miał wcześniej 52SE. Czy te 3m2 robią taką różnicę?

 

Kolejne pytanie to jakie głośniki są w DA 42?

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam skądś gumowe podkładki do nóżek z serii 9XX.

Jak ktoś z klubowiczów potrzebuje to pisać. Oddam za darmo.

Pozdrawiam

 

2 sztuki, jak na zdjeciu

post-48501-0-36351000-1453546912_thumb.jpg

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i kolejny absurd tego PANA !!!

http://allegro.pl/rotel-rb-03-zmodyfikowany-i5927008349.html

i jeszcze ten świetny opis, cytat wyrywku

"Nawet najwyższy model RB 1090 seryjnie nie daje rady tej RB 03 ."

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega spróbuje i napisze jaki wynik końcowy ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piszę o jego wynalazkach, wystarczy się cofnąć i przeczytać kilka wcześniejszych wpisów w tym klubie

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Witam Wszystkich moich przyjaciół z tego klubu no i ogólnie... Wszystkich. Tęskniliście ? Bo ja tak:)

 

Na pewno?

Micke13 pisze, że ma w 15m2 DA72 SE i nie jest to przesadą, a miał wcześniej 52SE. Czy te 3m2 robią taką różnicę?

 

Kolejne pytanie to jakie głośniki są w DA 42?

Może to po czasie, ale nie kupuj podstawkowych kolumn. Ja w 12 M2 mam podłogowe dwudrożne. Różnica na basie jest straszna. No i nie Dynaudio. Nie do takiego pomieszczenia i nie 42- jki. Pudełka po butach. Skąd ten bas ma się wyswobodzić???

 

Przesłuchaj sobie kolego podłogowe Indiana Line, lub Heco. Nie drogie ale do Rotelka nie za ostre. W sam raz.

 

Chyba tak zrobię :| Mam okazję wziąć 971, 972. Nie widziałem modeli, które mają więcej niż 2x60/8.

No to powodzenia bo to najgorsze modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A po co modyfikować Rotele?

 

Wiele rzeczy robi się z ciekawości i dlatego, że pojawiły się nowe możliwości.

Swoją drogą ciekawe co by dało wstawienie Mlityc czy innych lepszych elementów.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Panowie co byście wybrali RA-980BX czy RA-985BX, wymieniam sprzęt konkretnie RA-931 i Dali 5005. Docelowo nowy wzmak będzie grał z Acoustic Energy Aegis Evo3. Muzyka to każdy gatunek metalu, jako źródło mam SMSL sanskirt 6th i Marantza cd67mk2, kabelków mam kilka będę eksperymentował po skompletowaniu kolumn i wzmaka. Jest jeszcze Ra-1070 jednak ma opinie tego gorszego względem swoich starszych braci, poza tym trochę za drogi, więc nie uwzględniam go. Na pewno ktoś z was posiada wyżej wymiennie modele i napisze coś od siebie, pozdrawiam.

Rotel RA 931 do AE nadaje się jak najbardziej, reszta modeli z serii 9xx absolutnie. No właśnie co do RA 1070 musiałbym przeprosić tutaj pewnego kolegę:) a Ty nigdy nie pisz, że go nie uwzględniasz skoro go nie posłuchałeś. 1070 proszę przesłuchać z Indiana Line. I wszystko w temacie.

 

I jeszcze kolumny Heco proszę uwzględnić. Spotkałem pewnego jegomościa, który opowiedział mi troszkę na temat kolumn. Kolumny z metalową kopułką bywają często łagodniejsze od kopułek tekstylnych czy jedwabnych, które posiadają np. kolumny Dynaudio, które z Rotelami ostrymi dają metaliczny nalot. A po drugie żeby posłuchać Dynie to trzeba przynajmniej rozkręcić wzmaka na godzinie 10.30.

 

Zapomniałem tutaj dodać, iż ostrość kolumn polega na zestrojeniu zwrotnicy. Przynajmniej tak mnie poinformowano.

 

A po co modyfikować Rotele?

Święta racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Z chęcią posłuchałbym rotel w ostrej muzie. Np. RA930ax lub 935BX. Tylko martwi mnie te 30W na kanał. Czy w pokoju 20m2 na podłogówkach będzie czu moc ostrej muzy na tym wzmaku? Nie braknie podstawy basowej? Kolumny to AE Evo 3 lub JBL ES90.

Ostrość odczujesz, ale z basem będzie bardzo ubogo w 20 M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś z was Rotel RA-12 bo zastanawiam się nad zakupem, gra podobnie do starszych modeli np. 980bx? Nie wiem czy będzie odpowiedni do Dynaudio Focus 160.

nie gra podobnie do starszych Roteli. Jeżeli nie znasz brzmienia Roteli starszej daty to RA-12 może Ci się spodobać. To dobry wzmak ale dla tych, którzy nie znają innych Roteli bo gra kulturalnie ale brak mu kopa. Ma świetną scenę i ogólnie gra równo ale wg mnie za grzecznie. Do jazzu czy spokojnej muzy ok do dynamicznej nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Czy posiada ktoś z was Rotel RA-12 bo zastanawiam się nad zakupem, gra podobnie do starszych modeli np. 980bx? Nie wiem czy będzie odpowiedni do Dynaudio Focus 160.

A słuchałeś 980 BX ? I jakiej muzyki słuchasz?

 

Do jazzu czy spokojnej muzy ok do dynamicznej nie polecam.

RA 12 jest dynamicznym wzmacniaczem, lecz z wycofaną górą i tak jak piszesz gra kulturalnie i bardzo poukładanie. Nieraz pisałem, że płytę Tata Kazika 1 i 2 zagrał fenomenalnie. Na żadnym innym Rotelu nie słyszałem takiej stereofonii. Nie tylko do Jazzu czy spokojnej muzy. Wszelakiej maści muzyka Pop, starsze nagrania lat 80-tych typu Madonna, Ultravox, alphaville, Michael Jackson itp. podejdą. Natomiast w ostrej muzie typu rock czy heavy metal zupełnie odpada. Nie nadaje się. Nie mam pojęcia jak zagrał by z Dynkami Focus 160, ale te z serii Audience na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam, dalej nikt nie chce poslac jakiegos wysokiego rotela na darmowy serwis?

 

szukam ra-970, ra 980, rb 980 lub rb 990 dlaczego darmowy? ja zdobede doswiadczenie z odsluchu a ktos wyregulowany, pomierzony i wyczyszczony wzmacniacz. Pokrywam tez wysylke w 1 strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Tu na prawdę tanio : http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-960bx-top-model-i5944982391.html

 

Za taką kasę zejdzie pewnie zaraz.

 

A tu 960BX2 gdzie w dźwięku nie ma żadnej różnicy 2x drożej : http://allegro.pl/rotel-ra-960-bx2-pol-roku-gwarancji-i5947643506.html#thumb/1

I w gorszym stanie.

 

A zauważyłem już od pewnego czasu te nowe oznaczenia na RA 12 : http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-12-v2-i5944621148.html

V2 Przecież to ten sam model. Nic nie zmienione, czyżby marketing?

 

szukam ra-970, ra 980, rb 980 lub rb 990

Bumpalump kup sobie tego z allegro co wyżej podałem link. Sprzedaż go śmiało potem za 500 zeta co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Pewnie zejdzie... ale tylko wtedy gdy ktoś nie doczyta opisu aukcji.

Ach kuźwa faktycznie :

 

WZMACNIACZ NIE WYKAZUJE ZADNEJ REAKCJI PO PODŁĄCZENIU DO PRĄDU

NIE SWIECI DIODA ZASILANIA

NIGDY NIE PODEJMOWANE BYŁY PRÓBY NAPRAWY

 

Uszkodzony plastik przy transporcie spodni

 

100% ORYGINAŁ

 

No cóż trzeba uważać na te małe druczki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.