Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ach kuźwa faktycznie :

 

WZMACNIACZ NIE WYKAZUJE ZADNEJ REAKCJI PO PODŁĄCZENIU DO PRĄDU

NIE SWIECI DIODA ZASILANIA

NIGDY NIE PODEJMOWANE BYŁY PRÓBY NAPRAWY

 

Uszkodzony plastik przy transporcie spodni

 

100% ORYGINAŁ

 

No cóż trzeba uważać na te małe druczki:)

 

Trzeba, trzeba... sam się o tym przekonałem już kilka razy ostatnio jak chciałem zakupić sprzęt na prezent dla dziecka, który miał być rzekomo nowy a okazało się, że to "leżak magazynowy" a jak dla mnie był to normalnie używany sprzęt zwrócony przez kupującego i ponownie sprzedany na aukcji. Od jakiegoś czasu z rezerwą podchodzę do podejrzanie niskich cen, bo z reguły wiąże się to potem z odsyłaniem produktu i niepotrzebnymi nerwami. W tym konkretnym przypadku wzmacniacza rotela wystarczy, aby sprzedawca napisał w tytule aukcji lub określił w parametrach, że sprzęt jest uszkodzony i sprawa jasna, a w obecnej sytuacji jest spore ryzyko, że ktoś pod wpływem impulsu "klepnie okazje" :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

a w obecnej sytuacji jest spore ryzyko, że ktoś pod wpływem impulsu "klepnie okazje" :) .

No akurat w mojej sytuacji takie kliknięcie nie wchodzi w grę. Z reguły jeśli chodzi o używany sprzęt audio, a w szczególności Rotele zawsze dzwonię, a jeśli nie ma telefonu wysyłam email z prośbą o numer w celu zapytań. No ale zdarzają się tacy jak piszesz, że pod wpływem impulsu klepną takową gafę. A potem dupa, bo koleś Ci powie, że było opisane i kasy nie zwróci. Trzeba uważać, bo to ewidentnie jest zamieszczone z premedytacją mniejszym drukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie minimalnej impedancji kolumn w opcji mono RB-1070, jaka ona ma być?

 

Manual RB-1070:

strona 7

"Note however that

when the RB-1070 is bridged the speaker connected to it must have an impedance of 8 ohms

or more"

strona 8

"Bridged Mono Power Output (20-20 kHz, < 0.1%) 330 watts/ch into 4 ohms"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc wysoki model, chce ocenic sprzet calosciowo wiec musi byc zblizony parametrami i klasa do mojego wzmacniacza.

To Rotel RA-820AX wystarczy ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Musi byc wysoki model, chce ocenic sprzet calosciowo wiec musi byc zblizony parametrami i klasa do mojego wzmacniacza.

Pisałeś o RA 970BX, a RA 960BX ma te same parametry. Więc jak już to 980BX tu zaczyna się 100w na kanał. Tamte wzmaki mają po 60W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Bumpalump a skąd pochodzisz?

 

Jeśli niedaleko mnie to bym Ci pożyczył swoją dzielonkę. Bo wysyłać i pakować to mi się nie bardzo uśmiecha, nie chce mi się pakować tego wszystkiego w jakieś kartony i styropiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,od jakiegoś czasu w moim RCD 1520 po komendzie open płyta nie wysuwa się do końca,zatrzymuje się jakby w połowie drogi. Nie zawsze tak jest,ale dotyczy wszystkich krążków. Odtwarzacz gra normalnie,nie wykazuje oznak ''kończenia się''. Mam go od nowości i przez ładnych parę lat działał bez zarzutu aż tu nagle taki klops!

Czy ktoś z Was zetkną się takim problemem,wie co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

Oczywiście,zostaje serwis przez TOP HIFI ale tam sprzęcik wsiąknie na miesiąc,albo dłużej. Pomóżcie.

post-43509-0-75698200-1454531372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze...malo rotelowcow w polsce :-)

 

 

To też, sprzęcik Rotela w Polsce odniósł największy rozgłos i popularność serią 02 i 10xx wcześniejsza seria była znana tylko nielicznym, zaś późniejsze serie okazały się już być przereklamowane i nie warte swojej ceny, co najgorsze miały one spełnić oczekiwania..... i godnie zastąpić swoich poprzedników, ale jakoś firmie już to nie wychodziło, co stwierdzam z żalem ;(

Niektórzy użytkownicy starszych modeli przekonali się że klocki Rotela są warte aby je szanować i się ich nie wyzbywać ( ci świadomi i nieświadomi ) po prostu grało im to fajnie ;) dzisiaj już ciężko dorwać na popularnych aukcjach zadbany i w oryginalnym stanie znany i dobry model!! takie rodzynki pewnie nie tylko Rotel wypuścił inne firmy również miały swoje złote łuki ;) ale żeby o tym się przekonać musiło troche wody upłynąć.

Dzisiaj nie tylko ja mam ochotę na fajny i zadbany rodzynek, ale gdzie go nabyć??

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim klubowiczom Rotela :)

 

Dołączam się do was, ponieważ wychodzę z założenia że miłośników Rotela jest jednak całkiem sporo :)

 

Cały swój zestaw skompletowałem dokładnie w zeszłym roku, w przeciągu trzech miesięcy. Ciesze się, ponieważ wszystko praktycznie mam w stanie nienaruszonym, brak oznak używania. Z resztą sprzętu z drugiej ręki w innym stanie chyba bym nie chciał ;)

 

RC-995

RB-990BX

RCD-991AE

 

Kolumny AE Radience 3 i powiem wam że gra to wszystko razem bardzo interesująco :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też, sprzęcik Rotela w Polsce odniósł największy rozgłos i popularność serią 02 i 10xx wcześniejsza seria była znana tylko nielicznym, zaś późniejsze serie okazały się już być przereklamowane i nie warte swojej ceny, co najgorsze miały one spełnić oczekiwania..... i godnie zastąpić swoich poprzedników, ale jakoś firmie już to nie wychodziło, co stwierdzam z żalem ;(

Niektórzy użytkownicy starszych modeli przekonali się że klocki Rotela są warte aby je szanować i się ich nie wyzbywać ( ci świadomi i nieświadomi ) po prostu grało im to fajnie ;) dzisiaj już ciężko dorwać na popularnych aukcjach zadbany i w oryginalnym stanie znany i dobry model!! takie rodzynki pewnie nie tylko Rotel wypuścił inne firmy również miały swoje złote łuki ;) ale żeby o tym się przekonać musiło troche wody upłynąć.

Dzisiaj nie tylko ja mam ochotę na fajny i zadbany rodzynek, ale gdzie go nabyć??

 

Ostatnio poszła na ebayu RB990tka. Także trafiają się czasami rodzynki. :)

http://www.ebay.de/i...cvip=true&rt=nc

Edytowane przez trebore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Oczywiście,zostaje serwis przez TOP HIFI ale tam sprzęcik wsiąknie na miesiąc,albo dłużej. Pomóżcie.

Układy szczelinowe. Nie pierwszy taki przypadek tego wynalazku jak słyszałem. A z tym serwisem przez Top HiFi to nie przesadzaj, że miesiąc. Pakuj sprzęt i do Audioklanu bezpośrednio. Moją CD Yamahy zrobili dokładnie w tydzień. W poniedziałek wysyłałem a na drugi tydzień bodajże w we wtorek była już u mnie w domu.

 

To też, sprzęcik Rotela w Polsce odniósł największy rozgłos i popularność serią 02 i 10xx wcześniejsza seria była znana tylko nielicznym, zaś późniejsze serie okazały się już być przereklamowane i nie warte swojej ceny, co najgorsze miały one spełnić oczekiwania..... i godnie zastąpić swoich poprzedników, ale jakoś firmie już to nie wychodziło, co stwierdzam z żalem ;(

Co ja również stwierdzam z żalem. Mądre słowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,od jakiegoś czasu w moim RCD 1520 po komendzie open płyta nie wysuwa się do końca,zatrzymuje się jakby w połowie drogi. Nie zawsze tak jest,ale dotyczy wszystkich krążków. Odtwarzacz gra normalnie,nie wykazuje oznak ''kończenia się''. Mam go od nowości i przez ładnych parę lat działał bez zarzutu aż tu nagle taki klops!

Czy ktoś z Was zetkną się takim problemem,wie co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

Oczywiście,zostaje serwis przez TOP HIFI ale tam sprzęcik wsiąknie na miesiąc,albo dłużej. Pomóżcie.

Poczytać nie zawadzi:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620437.html

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Pewnie, że poczytać nie zawadzi, ale ja bym się nie podjął takiej rozbiórki Cd-eka. Trzeba mieć jako taką wiedzę i smykałkę. Kiedyś rozebrałem robot kuchenny bo coś szwankował i chciałem go przeczyścić, jak go złożyłem to wcale nie działał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem laser w CD (swoim i brata), ustawiałem BIAS - nic trudnego.

Oby się ilość śrubek po skręceniu zgadzała ;-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Oby się ilość śrubek po skręceniu zgadzała ;-))

He he to faktycznie najważniejsze.

 

To jest fajne : http://allegro.pl/rotel-magiczne-pudelko-i5966425154.html ludzie mają fantazję przy wystawianiu sprzętu. Magic Box i królik wyskakuje ze środka. Ale brak zaklęcia ??? :-)

 

http://allegro.pl/rotel-magiczne-pudelko-i5966425154.html

 

oj pierwszy link nie działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.