Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

witam czy ktoś posiada polską instrukcję do Rotel rsp 1572 mam bliznicze urządzenie sherbourn 7030 i chciałbym je porownać

 

 

ROTEL RSP-1572 OWNER'S MANUAL Pdf Download.

wklej to w wujka googla i kliknij tłumaczenie. Może ci coś pomoże.

 

Ale nie klikaj na ten link co podałem bezpośrednio tylko skopiuj i wklej w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz do AudioKlanu. Ale ja jeszcze nie widziałem manuala do Rotela po polsku. Przynajmniej do serii 9xx. A czego dokładnie nie rozumiesz?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Kriss 73,klecha

dziękuję za reakcję i chęć pomocy. Zasięgnąłem języka w Top hifi , sprzęt w poniedziałek pojedzie do serwisu. Najrozsądniejsze wyjście,pozdr.

Pamiętaj, że jak masz sprzęt na gwarancji to koszty wysyłki pokrywa serwis. Jeśli wysyłasz do audioklanu to dowiedz się dokładnie z jaką firmą przewozową współpracują wezwij kuriera i na ich koszt.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Zgadza się,

ale oni sami wysyłają kuriera po zgłoszeniu reklamacji, przynajmniej kiedyś tak było w Opolskim była to firma DHL

Nie Tomi już tak nie ma. Ja wezwałem kuriera fakt jest to DHL sprawdziłem. Kurier przyjechał wypełnił druczek ja opisałem usterkę na kartce i normalnie wysłałem. Nikt do mnie nie dzwonił ja też nie dzwoniłem i po tygodniu przyszła Yamaszka naprawiona z informacją o dokonanej czynności. W moim przypadku była wymiana lasera i sterowników. Tylko musisz wysłać wszystkie papiery: dowód zakupu i kartę gwarancyjną. Jest jeszcze jedna rzecz, w karcie gwarancyjnej nie było nawet wzmianki, że CD-ek był naprawiany. Tak, że sprzedałem go potem bez żadnych obaw i pytań dlaczego ze strony kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przepraszam, czy 'cedek" był otwierany, modyfikowany, naprawiany?

- Ależ skąd, w życiu warszawy ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać, mój 25latni CD-ek śmiga do dziś bezawaryjnie i bez napraw.

 

Kupiłem swego czasu również funkiel nówke Rotela RCD-1072 ( tak do kompletu ) grał bezawaryjnie może niespełna rok, po tym czasie laser był do wymiany, wymieniłem i pozbyłem się strupa,

niestety to nie jedyny przypadek który mnie tylko dotyczy, w sieci jest mnóstwo wpisów dotyczących awaryjności napędów cd-ekow marki Rotel, tych szczelinowych to już na pęczki.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

tych szczelinowych to już na pęczki.

Pamiętam jak to wchodziło do aut. Mój brat miał non stop problemy. A bo to mu się płyta nie wysuwała, a to zaciął się w połowie nagrania itp. Najlepsze z szufladą.

 

Pieniądze, pieniądze.

Tak kolego jarex mnie też boli ten fakt, że gdzie się nie obrócisz to za byle gówno czy gównianą usługę trzeba płacić. W Zakopanem w gospodzie, gdzie piwo lało się strumieniami, ku mojemu zdziwieniu nawet kibel był na złotówkę, jak nie wrzuciłeś to drzwi się nie otwarły. Oczywiście "grzecznie pogadałem" z kierownikiem i otworzył go, po zapewnieniu go, że jak tego nie zrobi, a ja miałem w sobie kilka piw odleję mu się na bufet. Przecież u tego sk***iela kupiłem to piwo. No ale nie odbiegajmy od tematu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Monitor Audio Silver RX2 są połączone z leciwym już DENON'em PMA-1060 (pokój 20M). Muzyka różna ale przede wszystkim lubię jazz, elektronikę, chillout, rock. Wzmacniacz będzie również podłączony do TV oraz komputera. Wszędzie proponowany jest mi NAD 356 - słuchałem go w konfiguracji z MA 6 i było bardzo fajnie. Oprócz NAD'a zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem z wejściami cyfrowymi - w zbliżonym budżecie znalazł się Cambridge CXA60 oraz ROTEL RA-12. W jakimś tekście pojawiło się stwierdzenie, że RA-12 brzmieniowo jest właśnie zbliżony do NAD'a. Tak naprawdę nie znalazłem za dużo o RA-12 może koledzy mają jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Oprócz NAD'a zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem z wejściami cyfrowymi - w zbliżonym budżecie znalazł się Cambridge CXA60 oraz ROTEL RA-12. W jakimś tekście pojawiło się stwierdzenie, że RA-12 brzmieniowo jest właśnie zbliżony do NAD'a. Tak naprawdę nie znalazłem za dużo o RA-12 może koledzy mają jakieś sugestie.

Chodzi o Nada 356 BEE ? Podobny do RA-12? Komuś padło na prawdę na słuch albo na mózg. Nad 356 Bee jest bardziej muzykalnym wzmacniaczem od RA 12 ma ostrzejszą i bardziej wyrazistą górę, ale czuć, że cała ta muza, która leci jest jakaś sztuczna. Powiedziałbym plastikowa. Brak punktowego szybkiego i krótkiego basu, którym może poszczycić się firma Rotel. Nad przy cięższej muzie typu Speed Metal gubi się, instrumenty zlewają się jednym słowem panuje totalny chaos. Ale dla ciebie to nieważne bo i tak takiej muzyki nie słuchasz.

 

Muzyka różna ale przede wszystkim lubię jazz, elektronikę, chillout, rock.

RA 12 w takiej muzyce bije tego Nada na łeb na szyję. Z MA Silver RX2 powinien się ładnie zgrać. Ja miałem Silver Rx 1 i było ok przy RA-11. Tylko do rocka to raczej łagodnego. Nad w tym aspekcie ma przewagę nad RA 12 jeśli chodzi o ostrość ale tylko o ostrość. RA 12 to grzeczny chłopiec ale bardzo poukładany. Lepiej do niego dobierać kolumny z wyeksponowanym górnym pasmem, ponieważ ma trochę ściętą górę. Ja zawsze psioczyłem na RA 12 ale tylko jeśli chodzi o metal. Najlepiej odsłuchać jeśli nie słyszałeś żadnego z tych wzmaków. Kurde pokaż mi tego kolesia, który stwierdził, że NAD 356 jest podobny dźwiękowo do Rotela. Czasami jak słyszę takie stwierdzenia to już wiem, że są to opinie wyssane z palca. Nikomu nie można ufać po prostu trzeba samemu odsłuchać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

RX2 to spory monitor. Daje radę na 20m2. Do RX2 szukałbym wzmacniacza, który nie wyostrzy góry.

I do takich właśnie należy RA-12. Ale radzę odsłuchać. Z tym akurat nie ma problemu, bo sprzęt jest cały czas w sprzedaży. Wypożyczyć za kaucją i wszystko będzie wiadomo. Potem można kupić z drugiej ręki.

 

RX2 to spory monitor. Daje radę na 20m2

Czytałem parametry, ale co podłogowe to podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem parametry, ale co podłogowe to podłogowe.

RX2 potrafią naprawdę poruszyć powietrzem w pokoju ;) Właśnie dlatego chcę także wymienić 1060 mam za dużo niskich i dźwięk robi się czasem trochę dudniący. Oczywiście znaczenie ma także akustyka pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich moich przyjaciół z tego klubu no i ogólnie... Wszystkich. Tęskniliście ? Bo ja tak:)

 

Może to po czasie, ale nie kupuj podstawkowych kolumn. Ja w 12 M2 mam podłogowe dwudrożne. Różnica na basie jest straszna. No i nie Dynaudio. Nie do takiego pomieszczenia i nie 42- jki. Pudełka po butach. Skąd ten bas ma się wyswobodzić???

 

Przesłuchaj sobie kolego podłogowe Indiana Line, lub Heco. Nie drogie ale do Rotelka nie za ostre. W sam raz.

 

Dzięki, ale kupiłem DA 52SE i z tym basem to wcale nie jest tak źle. W stosunku do Paradigm Monitor 3 v2 to ten bas jest jest bardziej kontrolowany, ale i ma lepsze kopnięcie (MA KOPNIĘCIE), jest bardziej odczuwalny, ale przy tym nienachalny mimo tego, że DA są dwa razy mniejsze. Kolumny mam od kilku dni i cały czas się przyzwyczajam, na pewno scena zrobiła się większa, jest przestrzeń.

Podobają mi się, ale ... nie wiem czy stosunek "przyrostu" jakości dźwięku do ceny jest tu adekwatny. Cztery razy droższe kolumny nie grają cztery razy lepiej, nawet nie grają dwa razy lepiej, ale lepiej. Poluję teraz na podstawki, bo ciekawy jestem czy zrobią jeszcze lepiej. I od razu spytam czy górna podstawa podstawek może być 1,5 cm w każdą stronę mniejsza od podstawy kolumny? (Takie mam na oku)

Z ciekawości spytam jakie HECO polecasz. Ja mam stare budżetowe HECO Spirit 400, ale jest to po prostu budżet. Cudów nie ma, aczkolwiek są to poprawnie brzmiące podłogówki. Zasilam je ONKYO INTEGRA 8450 i do salonu wystarczy, ale w swoim królestwie chętnie poeksperymentuję :).

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Dzięki, ale kupiłem DA 52SE i z tym basem to wcale nie jest tak źle. W stosunku do Paradigm Monitor 3 v2 to ten bas jest jest bardziej kontrolowany, ale i ma lepsze kopnięcie (MA KOPNIĘCIE), jest bardziej odczuwalny,

A na której godzinie, ma kopnięcie ten wzmacniacz na tych Dyniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.