Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro sony okazal sie lepszy to po co bic piane :-)

Dość odważna diagnoza ;-)

 

ES-y fak, to fajne i muzykalne klocki, można ich słuchać głośno i długo, nie męczą ;) ale żeby tak się stało nie wystarczy tylko sama elektronika ;)

 

TA-N9000ES to końcówka wielokanałowa, czyżby aż taka rewelacja? ROTEL RC-870bx i RB-870bx to też nie jest żaden szczyt techniki Rotela , może po prostu Sonka lepiej się wkomponowała w pozostałe komponenty koledze djmilkyway ?

 

Jeszcze chce zaznaczyć że TA-N/E-9000ES ma dużo większą wartość rynkowa niż ROTEL RC/RB-870bx, zamiast 9000ES można w tych samych pieniądzach kupić RB-1080 RC-1082 lub z przybliżonej półki brzmieniowej i wtedy zrobić porównanie ;)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość odważna diagnoza ;-)

Chodzilo oczywiscie o "lepszosc" w jego systemie

 

TA-N9000ES to koncowka mocy 5 kanalowa z mozliwosca zmostkowania kanalow frontowych, wtedy otrzymuje prawdziwe stereo o mocy 2x 210W dla 8R, w trybie mostka nie polecam uzywania kolumny 4 ohmowych

 

Osobiscie gdybym mial taka koncowke wolalbym ja spzredac i zapolowac albo na TA-N80ES albo integre 7/8

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest dobra cena za ten wzmacniacz?

 

 

Ostatnio kolega upolował dla mnie ten klocek i chciał 4500zł i tyle bym dał bez wahanie ( nawet i trochę więcej ) ale...... ja jestem bardzo wymagający co do stanu, a zdjęcia które dostałem niestety......, mam czas , cierpliwie poluje dalej ;)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega upolował dla mnie ten klocek i chciał 4500zł i tyle bym dał bez wahanie ( nawet i trochę więcej ) ale...... ja jestem bardzo wymagający co do stanu, a zdjęcia które dostałem niestety......, mam czas , cierpliwie poluje dalej ;)

 

Ładnie wyglądają, ale cenowo to temat droższy nawet od RB-990BX, a jaki do tego preamp zamierzasz dostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w jednym pomieszczeniu ma trochę klamotów z Rotela, Sony ES oreaz Pioneer-a z których korzystam na co dzień , to kiedy zakupie jeszcze TA-N77ES, to w pierwszej kolejności zamierzam to jakoś ładnie poukładać na nowym regale.

Za niedługo wstawie do swojego pokoju, swoje now dziecko Jenzen Illuminator, chcę je zasilić dwoma końcówkami, obecną RB-1080 i ( mam nadzieje że uda mi się kupić ) TA-N77ES, a będą one podpięte do pre RC-1082, która będzie zasilać sekcje wysoki i niskie to zobaczymy ;)

Do puki nie zakupie TA-N77ES poeksperymentuje z końcówką RB-1070

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Jak połączenie Rotelka z Kappą?

Zawsze interesowało mnie takie zestawienie .

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-) dołączam do tematu:

ROTEL RB-990BX (z dobrych rąk w idealnym stanie)

NAKAMICHI CA5E II

Infinity KAPPA 6.2i

DAC: CambridgeAudio DacMagic (do zmiany), źródłem jest komputer (format plików wav 1411kbps)

Kable głośnikowe i interkonekty Melodica

 

post-52815-0-88645300-1455407285_thumb.jpgpost-52815-0-44648100-1455407289_thumb.jpgpost-52815-0-95591100-1455407292_thumb.jpgpost-52815-0-33279600-1455407296_thumb.jpgpost-52815-0-55904900-1455407300_thumb.jpgpost-52815-0-45068100-1455407303_thumb.jpgpost-52815-0-05964400-1455407307_thumb.jpgpost-52815-0-12383400-1455407311_thumb.jpg

 

fajny przedwzmacniacz..... - dobrze się spisuje?

też mam tą końcówke rotela i polecam :)

2015-11-1_seeqrhq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Jak połączenie Rotelka z Kappą?

Zawsze interesowało mnie takie zestawienie .

 

Myślę, że rb-990bx stanowi bardzo dobre połączenie, wiadomo warto posłuchać i samemu ocenić jak to gra :-)

PS. kappy lubią prąd i trudno je napędzić pierwszym lepszym wzmacniaczem a rotel to taka mała spawarka, zapas mocy jest duży, spokojnie ogarnąłby kappy 7.2i, 8.2i, docelowo chciałem 7.2i, ale trafiły się z dobrych rąk 6.2i i w sumie jestem mega zadowolony.

 

fajny przedwzmacniacz..... - dobrze się spisuje?

też mam tą końcówke rotela i polecam :)

2015-11-1_seeqrhq.jpg

 

TAK :-) zdecydowanie lepiej niż RC990/RC995 - RC99x sucho grają

 

Takiej koncoweczki musialbym wlsnie posluchac u siebie :)

 

Sprzęt jest do odsłuchu w Szczecinie, w razie zainteresowania zapraszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

TAK :-) zdecydowanie lepiej niż RC990/RC995 - RC99x sucho grają

 

Rotele z reguły grają sucho. Trzeba je odpowiednio zestawić. Ja swego czasu uplastyczniłem rotki Denonem DVD 3000 i oczywiście najważniejsza rzecz kolumny. Seria 8xxx mimo iż łagodniejsza od serii 9xxx jest bardziej sucha w wydźwięku. Na pewno należy unikać takich kolumn jak np. Klipsch, Sonus Faber, Paradigm, Acoustic Energy, Dali czy Wharfedale. Aczkolwiek dwa modele Rotela, które kiedyś miałem RA-820 AX i RA-931 z AE zagrały świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Wczoraj pierdyknął mi dysk. Posypały się partycje. I poszły w pizdu wszystkie zdjęcia rotelowskich wzmaków, które miałem i nie tylko rotelowskich. Cd-eków, głośników. I też poszła w pizdu część muzy w plikach Flack i poszły w pizdu programy do zgrywania i wszystkie drivery i instalki. Ale najbardziej żal mi tych zdjęć. Zła passa i ciemne fatum ostatnio wisi. I w ogóle teraz wszystko jest w pizdu. Cały dzień zmarnowany na ponowne zrobienie partycji i instalowanie zasranego laptopa.

 

Fucking Life.

 

I jeszcze koncerty Metaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Przykre , wiem coś o tym , ze cztery lata temu coś je....ęło u mnie , informatyk dwoił się i troił by odzyskać jak najwięcej .

Do dziś na samą myśl robię się nerwowy , wcięło od pyty zdjęć sprzętu audio , ale najwiecej z podróży po kraju przez wiele lat , piękne miejsca . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierdyknął mi dysk. Posypały się partycje. I poszły w pizdu wszystkie zdjęcia rotelowskich wzmaków, które miałem i nie tylko rotelowskich. Cd-eków, głośników. I też poszła w pizdu część muzy w plikach Flack i poszły w pizdu programy do zgrywania i wszystkie drivery i instalki. Ale najbardziej żal mi tych zdjęć. Zła passa i ciemne fatum ostatnio wisi. I w ogóle teraz wszystko jest w pizdu. Cały dzień zmarnowany na ponowne zrobienie partycji i instalowanie zasranego laptopa.

 

Fucking Life.

 

I jeszcze koncerty Metaliki.

 

Tak się składa że jestem w stanie Ci pomóc :-) wejdź na stronę mojej firmy: http://www.kulikowski-it.pl/oferta/odzyskiwanie-danych-szczecin/ zadzwoń pod nr w kontakcie o wskazanych godzinach.

Edytowane przez adamk86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Tak się składa że jestem w stanie Ci pomóc :-) wejdź na stronę mojej firmy: http://www.kulikowski-it.pl/oferta/odzyskiwanie-danych-szczecin/ zadzwoń pod nr w kontakcie o wskazanych godzinach.

Wielkie Dzięki za chęci, ale raczej nie będziesz w stanie nic zrobić. Dysk był aż trzy razy formatowany, bo nie mogłem sobie poradzić z utworzeniem dwóch partycji, tak się pokaszaniło, że nie chciał ich stworzyć. Ale jakoś to zrobiłem.A druga sprawa jest to główny dysk na którym mam system. Moja jest wina bo posiadam aż 4 dyski zewnętrzne po 1 Tera. Zawsze robię kopię z ważnymi plikami, ale akurat tutaj no niestety musiałem sprawę przeciągnąć, wiecie jak to jest potem, potem... no i było potem. Teraz nauczkę mam i to co ważne będę zaraz kopiował na dyski zewnętrzne. No stało się i już.

 

Jeszcze jedna sprawa jeśli chodzi o odzyskiwanie danych to ceny są kosmiczne.

Kurka współczuje, mnie jeszcze to nie spotkało, nie wiem czemu ale ja co jakiś czas ważne dane zgrywam na płytki

Płytki to najpewniejsze źródło, pod warunkiem, że o nie dbamy. Bo wiadomo w tych nagrywalnych nie ma powłoki chroniącej i wystarczy kilka rys i już płytki z powrotem nie skopiujemy. Zdjęcia i dokumentacje Tomcio jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierdyknął mi dysk. Posypały się partycje. I poszły w pizdu wszystkie zdjęcia rotelowskich wzmaków, które miałem i nie tylko rotelowskich. Cd-eków, głośników. I też poszła w pizdu część muzy w plikach Flack i poszły w pizdu programy do zgrywania i wszystkie drivery i instalki. Ale najbardziej żal mi tych zdjęć. Zła passa i ciemne fatum ostatnio wisi. I w ogóle teraz wszystko jest w pizdu. Cały dzień zmarnowany na ponowne zrobienie partycji i instalowanie zasranego laptopa.

 

Fucking Life.

 

I jeszcze koncerty Metali

 

Witam, dlatego uważam co mam na płycie cd to żaden Billy Gates mi nie zaje..bie:)

Edytowane przez Kolejorz74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mam pytanie odnośnie RB-990BX, otóż miewam sytuacje, w których podczas włączenia sprzętu wywala mi bezpiecznik w mieszkaniu, jest to loteria generalnie bo niekiedy wiele urządzeń jest uruchomionych na raz i jest OK, nie ma reguły i bezpiecznik wyrzuca tylko przy starcie rotela podczas grania nigdy nie było takiej sytuacji, na zabezpieczeniu gniazda jest 10A (8 letni budynek), może powinienem wstawić większy bezpiecznik np 15-20A? To samo działo się u mnie na poprzednim mieszkaniu, tez bezpiecznik 10A, aktualnie czekam na nowe deweloperskie mieszkanie i myślę coś w tym kierunku zrobić, tylko co rozsądnie? większy bezpiecznik? osobny tor kabli pod audio?

Z góry dziękuję za informacje :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zalozyc 16A o takiej samej charakterystyce, ale pamietaj ze i tak ogranicza Cie wtedy zabezpieczenie przedlicznikowe, selektywnosc zabezpieczen sprawia ze pierwszenstwo w zadzialaniu ma wkladka automatyczna o charakterystyce B, po zmianie na 16A nie ma pewnsoci czy nie wybije Ci przedlicznikowego, a to w przypadku zaplombowanej skrzynki wiazac sie bedzie z wezwaniem pogotowia energetycznego (czasem sa plomby nawet w 1 rodzinnych domkach)

 

Tam w rotelu jest ogromny transformator toroidalny, az sam sie dziwie ze Rotel nie zastosowal tam softstartu.

 

Jest jeszcze opcja ze wzroslo ESR kondensatorów zasilania i stanowia one wieksze obciazenie dla trafa w momencie ladowania.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciał bym zakupić sprzęt Rotela ale gubię się w oznaczeniach sprzętu.

Nie owijając który sprzęt lepiej zagra:

Rotel RC 995 + 2 x RB-980BX za 3500zł

Rotel RC 1070 i RB 1072 za 3500zł

Rotel RC-1550 + RB-1552 za 3000zł

Mam zamiar coś kupić w tym tygodniu.

Pozdrawiam wielbicieli Rotela

ps. Sony też pozdawiam :)

Edytowane przez Dobry_chlopak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mam pytanie odnośnie RB-990BX, otóż miewam sytuacje, w których podczas włączenia sprzętu wywala mi bezpiecznik w mieszkaniu, jest to loteria generalnie bo niekiedy wiele urządzeń jest uruchomionych na raz i jest OK, nie ma reguły i bezpiecznik wyrzuca tylko przy starcie rotela podczas grania nigdy nie było takiej sytuacji, na zabezpieczeniu gniazda jest 10A (8 letni budynek), może powinienem wstawić większy bezpiecznik np 15-20A? To samo działo się u mnie na poprzednim mieszkaniu, tez bezpiecznik 10A, aktualnie czekam na nowe deweloperskie mieszkanie i myślę coś w tym kierunku zrobić, tylko co rozsądnie? większy bezpiecznik? osobny tor kabli pod audio?

Z góry dziękuję za informacje :-)

Pozdrawiam

Witaj

Też mam tego rotela i też miałem ten sam problem - bezpiecznik b10A nie daje rady , zmień na b16A i będzie elegancko!

co do softstartu to niby jest ale nie wiem czy to idealnie działa (softstart aktywuje się przewodami o odpowiednich kolorach - nie pamiętam już jakimi , ale tam zmienia się tryb pracy tej końcówki w zależnośći ile wolt jest w sieci np. 110 usa, 230v europa , jest to na płytce przykrytej czarną tabliczką z napisem "caution" patrząc od przodu to jest ona na lewo od zasilacza

 

jeszcze co do bezpieczników to u mnie jest tak: pokój b16a , przed licznikiem , albo za ? - nie wiem dokładnie - b25a , a na budynku - na 100% przed licznikiem jest C25 /380v trójfazowy i żadne z nich nie są zaplombowane

 

Witam

Chciał bym zakupić sprzęt Rotela ale gubię się w oznaczeniach sprzętu.

Nie owijając który sprzęt lepiej zagra:

Rotel RC 995 + 2 x RB-980BX za 3500zł

Rotel RC 1070 i RB 1072 za 3500zł

Rotel RC-1550 + RB-1552 za 3000zł

Mam zamiar coś kupić w tym tygodniu.

Pozdrawiam wielbicieli Rotela

ps. Sony też pozdawiam :)

z tego co napisałeś - zdecydowanie:

Rotel RC 995/990 + 2 x RB-980BX lub 1xRB990BX lub 1xRB880 (o ile da sie gdzieś dostać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.