Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Jasne Tomi, że dwie różne konstrukcje ale też dwa sposoby grania. Każdy rotel z końcówką BX gra ostrzej i do AE nie będzie się nadawał. Ale są też emalia takie jak np RA 930 AX oznaczenie tego wzmacniacza jest neutralne bowiem gra na prawdę ostro.

 

Och wszyscy święci chciałem napisać anomalia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dopisuję się do klubu miłośników Rotela - wzmacniacz RA-1570. Jest to mój pierwszy wzmacniacz tej firmy ale jak na razie taki sposób grania bardzo mi odpowiada. Gra to z leciwym CD Pioneer PD-S703 oraz kolumnami Audio Academy Rhea, kable to IC: Ixos 102; głośnikowy DNM Reson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies jest oficialne info czym sie rozni BX od nie BX.

Ja wlasnie wyczytalem ze BX ma lepsze kondensatory.

 

Witam,

też mnie nurtuje kwestia różnic między AX, BX, kolejnymi wersjami (BX2, BX3, BX4) i dodatkowo wersji mkII. Zaczęło mnie nurtować odkąd kupiłem RA-930AX mk II i próba znalezienia odpowiedzi, jak się ta integra ma do RA-930AX oraz RA-931AX.... Na gołe oko różnica między 930ką a 931ką to toroidalne trafo w tym drugim (tylko na oko, bo ich nie słuchałem, niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin oparte na lampach KT 88. Kieruję się dynamiką w metalu i tylko wyłącznie dynamiką, ale również precyzją i konturowym basem.

Szkoda rotela nikt nigdy nie miał styczności z tymi niskobudżetowymi wzmakami, które grają przepięknie. Ale mnie interesuje teraz nasycona barwa dźwięku, gęsta i ciężka.

 

 

Zmieniasz swego rotela na lampowca na kt-88 ?

Wg ciebie lampa ma większą dynamike niż rotel ?

 

Dla wszystkich rotelomaniaków:!

 

najlepsza wersja wg mnie tego utworu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :)

przecie zacytowałem....

"Ale mnie interesuje teraz nasycona barwa dźwięku, gęsta i ciężka." - z tej wypowiedzi można tak wywnioskować :)

a pytam , i rotelami sie nie podniecam :) ...... - bo sam myśle o lampce jakiejś ...:)

Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś wie,kto potrafi naprawić (wymienić) cyfrowy układ DSP, w którym jest chip Cirrus Logic CS 49400 32 Bit DSP?

Chodzi o procesor RSP 1098.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Audio Klan tyle woła?

Tak.

Może opisze cała sytuację.Kupiłem razem z kolegą w 2008 r dwa w/w procesory. W moim 2 lata temu też siadł układ DSP.Na elektrodzie znalazłem pana ze Szczecina ,który mi naprawił procesor za 500 zł.Tylko,że teraz na elektrodzie ten pan ma zablokowane konto.Więc kolega wysłał swój procesor do Audio Klanu i miły pan powiedział,że naprawa bedzie tyle kosztowała

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle sobie krzyczą!!!

Jeśli byłeś zadowolony z usługi Pana z elektrody,

to zapytaj na elektrodzie, może anż ktoś ma namiary do tego użytkownika, lub w grupie na FB

Mam do niego nr. tel. ,ale nie odbiera :(

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Podjal ale sam wiesz jak z czasem teraz u mnie, dopiero moze od polowy kwietnia bede mial czas<br /> <br /> <br />

Kwestia dogadania

 

Godnie polecam kolegę Bumpalump, śledząc jego wyczyny, śmiało można oddać pacjenta w jego ręce ;-)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.