Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że liniowy ma pokazać i musi słabość nagrania ale nie wykastrować do końca przyjemności ze słuchania .

 

Przesłuchalem dziś na tym pre gramofonowym 15 płyt . 13 z nich gra lepiej od poprzedniego pre 2 gra bardzo dobrze ale na poprzednim pre te dwie grały wybitnie a tamte 13 słabiej , chyba nie ma wątpliwości który bardziej uśrednia i który warto mieć w domu żeby słuchać muzyki oczywiście poszukiwania pre lepszego trrwają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Rotel RC 995 spięty z Caspianem M2 wykazuje jakąś pełną synergię każdy kabel gra tak samo czy to na XLR czy na RCA czy wypasiony czy prolink za 15 zł grają tak samo :) A te same kable wpięte już bezpośrednio do Caspiana ale pomiędzy np Szpulowca czy CD słychać diametralnie różnice w dźwięku , więcej lub mniej góry więcej lub mniej basu , bardziej twardy punktowy lub rozmyty bas .

zrobię identyczny test jak dojdzie Hegel .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

A te same kable wpięte już bezpośrednio do Caspiana ale pomiędzy np Szpulowca

Jakiego masz szpulowca ?

 

Niektóre Rotele wykazują małą wrażliwość na okablowanie.

 

Rotele np z serii 12 nie wykazują żadnej wrażliwości na interkonekty. Może być kabel za 1000 czy zwykły prolink za 15zeta jak piszesz i nic :)

 

Ale np przy mojej dzielonce RB 870BX i RC 850 przy kablu za 300 stówki a Prolinkiem za 15 zeta różnica była spora. Przede wszystkim w dynamice i basie. Bas stał się bardziej zwarty i większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Akai GX 4000 D domowy klasyk nic wyszukanego ale potrafi oddać taki sygnał jaki dostanie .

No rzeczywiście nic wyszukanego, zważając na to, że kiedyś posiadałem Arię :) Akai to były świetne szpulowce choć nigdy ich nie słyszałem. Gdzieś jeszcze widziałem nawet u siebie stare taśmy Stilon Gorzów. A taśmy skąd bierzesz ? Są jeszcze gdzieś w sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy są ogólnie dostępne nawet zapasy ze stacji radiowych da się dostać na aukcjach , kiedyś udało mi się co prawda na winylu trafić klasykę z likwidowanej stacji radiowej niektóre płyty były nowe nawet nie otwarte . Generalnie mam tak stara muzyka lat 60 leci z winyla , lata 80 Pop disco na szpulowcu , rock metal i poważna na CD , jakieś nowości to już straming FLAC itp Jazz Poniewieża się na każdym nośniku w zależności od roku wydania. Każdy gatunek ma przypisane swoje źródło pasujące do epoki w jakiej powstawała dana muza . Jakoś nigdy nie pasował mi Glenn Miller albo Nat King Cole na kompakcie musi się kręcić na czarnym krążku i koniecznie pykać :)

 

Szpulowiec czeka na historyczny moment mianowicie można dostać kopie z taśmy matki które jak wiadomo są na szpulowcach nadal nagrywane w studiach taka taśma bije jakościowo CD . Miałem okazję posłuchać Beatlesów w tym roku na AS właśnie z taśmy matki posiadanej przez Metza , nic jakościowo nie jest w stanie się do tego zbliżyć ani winyl ani CD bo to tylko inne kopie oryginału który jest na szpuli . kiedyś parę płyt trzeba będzie kupić na szpuli z kopi taśm matek .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś umyłem płyty w myjce ale się wkor... bo przestały pykać . Musiałem poczekać aż znów zaczną ale niestety stare trzeba myć grają o wiele lepiej bez brudu .

 

Jaki masz gramiak ? Wkładkę ?

 

Ją ostatnio przez przypadek wróciłem do szlifu sferycznego łagodniej traktuje stare nagrania eliptyk jednak kastrował w nich przyjemnosc słuchania . Czasem drożej i lepiej nie oznacza wcale lepszego dźwięku . Eliptyka na szcurze mam na nowe nagrania na drugim hendshellu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Jaki masz gramiak ? Wkładkę ?

Nic ciekawego, ale jak dla mnie gra przyzwoicie: Pioneer PL 6 + Ortofon OM 10. Płyty czyszczę płynem w sprayu nazywa się static cleaner.

 

Ten Pionek nie ma paska napędowego i tu pytanie, bo zdania są podzielone. Lepszy według Ciebie z napędem mechanicznym czy z paskiem napędowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

To prawda potwierdzam w 100 % .

Tylko ponoć o wiele mniejsza żywotność jest takiej igły aniżeli w szlifie eliptycznym. Ale ja w większości mam większość starych tłoczeń, bo kupuję z drugiej ręki.Choć nie wiele mam czarnych płyt ale zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Na własnym doświadczeniu . Jak się ma winyle których się nie da słuchać na eliptyku lub lepszym szlifie zanim.się je sprzeda warto posłuchać na sferycznym szlifie można się mocno zdziwić zmianą na plus .

Będę musiał kiedyś spróbować tego sferycznego szlifu.

 

Tylko najbardziej wkurza mnie później kalibracja całego układu ramienia po wymianie igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Oczywiście stare tłoczenia.

 

Po wymianie igły dokonujesz od nowa kalibracji , po co ?

Bo jak zmieniłem zwykłą igłę, która była od początku w pionku na ortofona to trzaski były nieziemskie. Trzeba było skalibrować.

 

Nie wiem jak było by teraz po zmianie na inną igłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Bo jak zmieniłem zwykłą igłę, która była od początku w pionku na ortofona to trzaski były nieziemskie.

 

Zmienileś wkładkę z igłą , a nie samą igłę , wymieniając tylko igłę nie kalibrujemy wszystkiego od nowa , trochę zaśmiecone w klubie , lepiej na temat pogadać w zakładce analog .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Zmienileś wkładkę z igłą , a nie samą igłę , wymieniając tylko igłę nie kalibrujemy wszystkiego od nowa , trochę zaśmiecone w klubie , lepiej na temat pogadać w zakładce analog .

No rydzu wkładkę z igłą. Fakt trochę zaśmiecone, no ale to tylu jaż na temat gramofonów. Więcej nie będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Na co liczysz, że jego kropki za twoje....... na bąbelki się zamienią....? ;-)

No co wy chłopcy w harcerstwie nie byliście ? Kolega pisze alfabetem Morse'a. W tym przypadku kropka znaczy E . Może dalej rozwinie temat dodając kreski :-)

 

Np. .-. --- - . .-..

Edytowane przez Kriss 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z sentymentem sprzedaję, nawet nie miałem tego w planach. Ale życie zaskakuje i odziedziczyłem po braciaku z usa sony 9000es i niestety muszę przyznać, że różnica jest spora, zwłaszcza w dynamice. Do końca nie jestem przekonany, bo fajnie byłoby zostawić rotelika i zrobić tuning sypialni, ale kasa potrzebna na lepszy dac:)

Dla kolegów z klubu zniżka:)

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.