Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A na której godzinie, ma kopnięcie ten wzmacniacz na tych Dyniach?

 

Na dziewiątej można sobie posłuchać podczas pracy, dziesiątej jest już bardzo dobrze, na jedenastej jest ogień, a na 12 zaczyna mi stopa bębnów powodować stukanie w głośnikach, a więc tak daleko nie idę. Ale generalnie bas przy dziewiątej godzinie też schodzi nisko, tylko, że nie ma takiego wyrazu.

 

Szczerze powiedziawszy to nie jestem też wielkim audiofilem więc chętnie posłuchałbym czyjegoś zestawu żeby wiedzieć czy przypadkiem nie robię czegoś źle :).

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

No i właśnie o to mi chodzi. Kopa dostają na godzinie 9 gdzie przy 200 w wzmaku jest już głośno. Właśnie dlatego nie podobały mi się DA z serii Audience, które otwierają się dopiero przy głośniejszych odsłuchach. O nocnym słuchaniu można zapomnieć. Bo cicho to one grają mdło i bez werwy. Takie moje zdanie.

 

Chyba, że lubisz wyć na godzinie 10 czy 11-tej :)

 

Ja także lubię posłuchać głośno ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to mi chodzi. Kopa dostają na godzinie 9 gdzie przy 200 w wzmaku jest już głośno. Właśnie dlatego nie podobały mi się DA z serii Audience, które otwierają się dopiero przy głośniejszych odsłuchach. O nocnym słuchaniu można zapomnieć. Bo cicho to one grają mdło i bez werwy. Takie moje zdanie.

 

Chyba, że lubisz wyć na godzinie 10 czy 11-tej :)

 

Ja także lubię posłuchać głośno ale bez przesady.

Przy 11 to już zatyczki do bass reflexu wypadają :), ale to ciekawe co piszesz, bo o ile ja lubię dość głośno i mam warunki żeby w dzień to robić to w nocy już nie za bardzo i co wtedy? Polecałeś producentów, ale czy coś spośród nich masz naprawdę godnego polecenia ... no i sam czego używasz (może już pisałeś, ale łatwiej spytać ... przepraszam ;))

 

I tak sobie pomyślałem, że do nocnych odsłuchów to można kupić coś znacznie mniejszego i bardziej wydajnego. Nie musi to być od razu podłogówka ... czy musi?

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Coś opiszę czego wcześniej nie chciałem, bo mi głupio było. Chodzi o wzmacniacz RA 1070. Odsłuchiwałem go owego czasu, kiedy go jeszcze posiadałem z kolumnami Heco lecz nie pamiętam jaki był to model, odsłuchiwałem go również z kolumnami Indiana Line Musa 505. Ten wzmacniacz jest ostrzejszy niż np. RA 980BX. 980-tka jest też bardziej muzykalna. Nie mogłem do niego dobrać kolumn ze względu na górne pasmo, które jest bardzo wyeksponowane. Kolumny Heco jak i Indiana Line zabiły lub jak kto woli bardzo złagodziły tę górę. I wszystko było by dobrze gdyby nie grał sucho na średnicy. Nie mocno sucho ale sucho. I miałem nawet propozycję od sprzedawcy że mogę zabrać je do domu i przetestować. Ale ja byłem zły i zrezygnowany i nie wziąłem ich. Potem kiedy było już za późno uświadomiłem sobie jaką gafę strzeliłem. Nie pomyślałem, że są to nowe kolumny i przecież zawieszenia ani membrany jeszcze nie rozruszane. A mogłem je zabrać do domu i wygrzewać z 3-4 dni a na pewno średnica uplastyczniła by się. Na tych kolumnach 1070 grał dynamicznie. Bo to dobry wzmacniacz. Więc cofam poprzednie moje obraźliwe wpisy co do niego. No to wyrzuciłem wreszcie to z siebie uff :)

 

I tak sobie pomyślałem, że do nocnych odsłuchów to można kupić coś znacznie mniejszego i bardziej wydajnego. Nie musi to być od razu podłogówka ... czy musi?

Nie znam i nie wiem jak gra RB 990. Nie wiem czy ma ostrą górę. Na pewno jakieś kolumny o wysokiej Impedancji. Tak myślę.

 

Nie musi to być od razu podłogówka ... czy musi?

Ja z kolumnami podstawkowymi dałem sobie już spokój.

 

Rotele to takie wzmacniacze, dla których na kolumny należy przeznaczyć sporo czasu i na pewno nie kupować w ciemno. Ani też przesłuchiwać ich tylko w salonie. Zawsze odsłuch w domu. Bo każdy Rotel i powtarzam każdy gra inaczej. I inaczej będzie go słyszał "Kowalski a jeszcze inaczej jakiś tam Malinowski". A miałem wiele starych modeli.

 

Nie znam i nie wiem jak gra RB 990. Nie wiem czy ma ostrą górę. Na pewno jakieś kolumny o wysokiej Impedancji. Tak myślę.

Chciałem napisać skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kriss. 1070 to świetny wzmacniacz, który zmieszałeś z błotem;) On potrzebuje tylko odpowiednie kolumny i gra świetnie. Wyrzuciłeś to z Siebie i jako użytkownik 1070 wybaczam;)

 

Chciałem jeszcze dodać, że podstawa to jednak pomieszczenie odsłuchowe. Mieszkałem wcześniej w bloku a teraz w prywatnym domu i jeśli chodzi o akustykę to widzę a właściwie słysze kolosalną różnice jak grał mi sprzęt wcześniej a jak teraz. Wg mnie nie ma złotej recepty na kupno takich czy innych kolumn, wzmaka itd. Podstawa to dopasowanie sprzętu i pokoju pod siebie. Innej recepty jak odsłuch we własnych warunkach nie ma. W ostatnim okresie kombinowałem z ustawianiem kolumn i każda zmiana o kilka cm wprowadza wielkie różnice w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kriss. 1070 to świetny wzmacniacz, który zmieszałeś z błotem;) On potrzebuje tylko odpowiednie kolumny i gra świetnie. Wyrzuciłeś to z Siebie i jako użytkownik 1070 wybaczam;)

 

Chciałem jeszcze dodać, że podstawa to jednak pomieszczenie odsłuchowe. Mieszkałem wcześniej w bloku a teraz w prywatnym domu i jeśli chodzi o akustykę to widzę a właściwie słysze kolosalną różnice jak grał mi sprzęt wcześniej a jak teraz. Wg mnie nie ma złotej recepty na kupno takich czy innych kolumn, wzmaka itd. Podstawa to dopasowanie sprzętu i pokoju pod siebie. Innej recepty jak odsłuch we własnych warunkach nie ma. W ostatnim okresie kombinowałem z ustawianiem kolumn i każda zmiana o kilka cm wprowadza wielkie różnice w brzmieniu.

I to każdy powinien sobie wyryć złotymi zgłoskami sprzęt dopasowany do pomieszczenia i słuchanie przed zakupem właściwie jedynie we własnych warunkach .Dopisuję się do klubu z czymś takim :) dziś przyszło , narazie gra pocichu bo noc późna jutro poważne testy Pre RC 995 . A po jutrze jak dojdzie zbalansowany Transparent to już będzie poważny egzamin możliwości na XLR-ach .

post-5152-0-46550600-1454970981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mamy już coś ze stajni Rotela to i muza musi być odpowiednia :)

 

No i właśnie o to mi chodzi. Kopa dostają na godzinie 9 gdzie przy 200 w wzmaku jest już głośno. Właśnie dlatego nie podobały mi się DA z serii Audience, które otwierają się dopiero przy głośniejszych odsłuchach. O nocnym słuchaniu można zapomnieć. Bo cicho to one grają mdło i bez werwy. Takie moje zdanie.

 

Chyba, że lubisz wyć na godzinie 10 czy 11-tej :)

 

Ja także lubię posłuchać głośno ale bez przesady.

Lekarswtem na ciche a nawet ekstremalnie ciche słuchanie z zachowaniem dynamiki ( czyli kopa ) metalu są wzmaki Hegla .

zreztą ich można słuchać też ekstrmalnie głośno bo grają tak liniowo że czy cicho czy głośno to nie przeszkadza uszom nic nie ginie w muzyce .

post-5152-0-00559900-1455015515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten N77ES stoi już długo, rynek leży i kwiczy tutaj. Wczoraj udało mi się upolować AKG K340 za marne 30 euro...

W ciągu kilku miesięcy ceny pospadały o 30-50%.

Znajomy ostatnio chciał sprzedać Ushera 1.5mk2, za w sumie śmieszne 950 euro trwało to ponad tydzień. Kolejny stoi za €1100 i też nie ma zbytnio chętnych.

 

p.s

Już wiem, 600 euro za sam preamp - to faktycznie drogo.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wyglądają ceny RA980BX obecnie w Polsce?

Spadły praktycznie z 250-275 euro do 100-150 euro, aż mi się nie chce wierzyć co się stało w ciągu kilku miesięcy: KLIK

 

To raczej ceny wywoławcze, ale ludzie licytują więc chyba tak tanio nie jest. Ale jak ktoś będzie dzielnie polować to upoluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakby ogłoszenia BCM (bieden = licytuj/licytacja) z tym że licytować może każdy, pod każdym nickiem i bez zobowiązań dlatego czasami jest niezły cyrk kiedy ludzie złośliwie licytują 9999999999.

Miałem ofertę zakupu za €150 zadbany egzemplarz 980 ale po zobaczeniu tych ogłoszeń dałem sobie spokój...

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać ze zrozumieniem, BuzzAstral ma rację:

To raczej ceny wywoławcze, ale ludzie licytują więc chyba tak tanio nie jest. Ale jak ktoś będzie dzielnie polować to upoluje.

To tak, jak kiedyś ktoś był wielce zdziwiony, bo kupił paczki na ebay.co.uk.

Napisane było "Collection only: Free" i myślał, że wysyłka gratis ;-))))

 

Chyba nawet w Klubie Miłośników Dynaudio!!!

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze tam od 8 lat także wiem co i jak ;-)

Na MP nie ma żadnych opłat / zobowiązań. Trochę jak OLX z+ możliwość składania ofert.

 

Np. wystwiam wzmak za €300 i ludzie licytują poniżej tej kwoty, bardzo rzadko powyżej.

Może nie tyle co licytują ale składają oferty.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Lekarswtem na ciche a nawet ekstremalnie ciche słuchanie z zachowaniem dynamiki ( czyli kopa ) metalu są wzmaki Hegla .

zreztą ich można słuchać też ekstrmalnie głośno bo grają tak liniowo że czy cicho czy głośno to nie przeszkadza uszom nic nie ginie w muzyce .

Ach tylko Hegla? Rotela nie? Czyli Rotel jak rozumiem przy cichych odsłuchach nie ma dynamiki i coś tam ginie w muzyce. Ciekawe szanowny kolego. A ile kolega miał Roteli w swoim życiu? Bo ja np. oprócz Dynaudio z innymi kolumnami i wzmacniaczami Rotelka nigdy nie miałem problemu z dynamiką przy cichych odsłuchach. A propo nie tylko metalu słucham. I nie wyjeżdżaj mi tu z Heglem bo dobrze wiem jak gra ten bezpłciowy wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach tylko Hegla? Rotela nie? Czyli Rotel jak rozumiem przy cichych odsłuchach nie ma dynamiki i coś tam ginie w muzyce. Ciekawe szanowny kolego. A ile kolega miał Roteli w swoim życiu? Bo ja np. oprócz Dynaudio z innymi kolumnami i wzmacniaczami Rotelka nigdy nie miałem problemu z dynamiką przy cichych odsłuchach. A propo nie tylko metalu słucham. I nie wyjeżdżaj mi tu z Heglem bo dobrze wiem jak gra ten bezpłciowy wzmacniacz.

Miałem 3 teraz kupiłem pre to czwarty klocek ze stajni Rotela co kolega tak przewrażliwiony fanatyk marki ? gdzieś napisane że Rotel ma problemy ? Co do Hegla to musi mieć już wypasiony i dopracowany tor nic nie wybacza ( bo jest przezroczysty ) inaczej obnaży wszystkie wady i wychodzi kupa nie muzyka w tym Rotel ma przewagę Rotel ma swój charakter i go narzuca i bardziej jest tolerancyjny co do reszty toru ale wybacz jeśli chodzi o uniwersalny piec to nigdy bym nie polecił Rotela jest coś lepszego to zmieniam .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

A żebyś wiedział, że fanatyk. Tak to napisałeś jakby Rotel przy cichych odsłuchach nie radził sobie z dynamiką, przeczytaj sobie swój wcześniejszy post jeszcze raz : ''Lekarswtem na ciche a nawet ekstremalnie ciche słuchanie z zachowaniem dynamiki ( czyli kopa ) metalu są wzmaki Hegla" . LEKARSTWEM. To po pierwsze a po drugie nie ma nie było i nigdy nie będzie uniwersalnych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss uwazaj z tym fanatyzmem bo ci ksywę na krISIS zmienią :-))

Pozdrawia umiłowany w Rotelu

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę w opiniach faktycznie ekstremista życzę zatem posłuchania trochę sprzętów , nieograniczania się i więcej otwartej głowy i sprzęt uniwersalny się znajdzie bez problemu kwestia doświadczenia i oczywiście trochę pieniędzy ale warto wtedy człowiek słucha wszystkiego bez kręcenia nosem .

 

Też jak byłem młody twierdziłem że w życiu nie będę słuchał Metalu i Jazzu no i życie zweryfikowało moje śmiałe twierdzenia :)

 

Słucham wszystkiego moi kumple też i tylko taki sprzęt nas interesuje - uniwersalny , jest go owszem bardzo mało pi razy drzwi 5 % tego co jest na rynku , może nie miałeś jeszcze okazji słyszeć co nie oznacza że go nie ma prawda .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Słucham wszystkiego moi kumple też i tylko taki sprzęt nas interesuje - uniwersalny

To po co kupiłeś Rotela? Przecież on nie jest uniwersalny.

 

Kolega widzę w opiniach faktycznie ekstremista życzę zatem posłuchania trochę sprzętów , nieograniczania się i więcej otwartej głowy i sprzęt uniwersalny się znajdzie bez problemu kwestia doświadczenia i oczywiście trochę pieniędzy .

Odsłuchałem już dosyć sprzętu, niestety ograniczyłem się co do Rotela bo nie wyobrażam sobie słuchania muzyki na innym sprzęcie. Może Ty tutaj czegoś nie rozumiesz. Nie szukam uniwersalnego wzmacniacza. Od lat bazuję na Rotelach i nie chcę innej marki. A poza tym... tu jest Klub Miłośników Rotela my friend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sekta jakaś ? ;)

 

RC 995 ma przydatne pre gramofonowe MM i MC obecne pre mam w naprawie więc tymczasowo padło na Rotela trafiła się okazja na czymś trzeba też słuchać , przyjdzie pre z naprawy porównam i zobaczę które zostanie , poza tym W Heglu jest 5 wejść analogowych a mi potrzeba więcej do czegoś muszę podłączyć resztę gratów bo mam między innymi dema kapel metalowych na taśmach których w sieci się nie ściągnie Rotel sobie radzi z taką muzą więc padło na niego , więc zapewne nawet jak pre gramofonowe Rotela nie sprosta obecnemu to i tak zapewne zostanie jakiś czas póki coś go nie wygryzie z systemu . Kto szuka nie błądzi :)

 

z Pozdrowieniem Alla.. ak ... coś tam i pozdrowienia dla waszych kóz znaczy dziewczyn ;)

 

Poza tym przyjemnie się patrzy na baterię Black Gatów .

 

Tu jeszcze decydowała jakość a księgowy jeszcze nie oszczędzał .

post-5152-0-21273600-1455040734_thumb.jpg

post-5152-0-05601700-1455040740_thumb.jpg

post-5152-0-78420300-1455040745_thumb.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ach, więc miłośnik Hegla w Klubie Rotela. Ale muszę Ci coś powiedzieć:

Rotel sobie radzi z taką muzą więc padło na niego

Nie każdy Rotel nadaje się do metalu wbrew tego co o nim piszą. Mimo swojej surowości, ostrości, zadziorności tego słynnego pazura, mimo tego wszystkiego niektórych kapel nie da się słuchać. Dużo starego metalu brzmi o wiele lepiej na dobrej porządnej lampie. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej mój pre, trochę młodszy, czyżby księgowy dał gdzieś ciała ? ;)

Ale masz już inne wejścia , zresztą w necie widziałem przynajmniej 4 różne wersje i każda różni się oczywiście w środku .

 

Ach, więc miłośnik Hegla w Klubie Rotela. Ale muszę Ci coś powiedzieć:

 

Nie każdy Rotel nadaje się do metalu wbrew tego co o nim piszą. Mimo swojej surowości, ostrości, zadziorności tego słynnego pazura, mimo tego wszystkiego niektórych kapel nie da się słuchać. Dużo starego metalu brzmi o wiele lepiej na dobrej porządnej lampie. Niestety.

Metal to po za muzyką poważną najtrudniejszy orzech do zgryzienia dla toru audio zagrać te gatunki tak aby była selektywność instrumentów i drive a przy tym żeby była naturalna barwa oraz nie wykaszało ci większości źle nagranej płytoteki ( tej metalowej w dziadowskich studiach realizowanych ) to już ze świecą szukać , to jest może paredziesiąt na świecie klocków które to potrafią .

Lamp słyszałem słownie tylko 3 które to potrafiły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Metal to po za muzyką poważną najtrudniejszy orzech do zgryzienia dla toru audio zagrać te gatunki tak aby była selektywność instrumentów i drive a przy tym żeby była naturalna barwa oraz nie wykaszało ci większości źle nagranej płytoteki ( tej metalowej w dziadowskich studiach realizowanych ) to już ze świecą szukać , to jest może paredziesiąt na świecie klocków które to potrafią .

Tak z tym to się w 100% zgadzam. Szczególnie w dziadowskich studiach nagrywanych jak piszesz.

 

Gdybym dysponował odpowiednimi środkami ( pomieszczenie, pieniądze ) stworzył bym drugi system typowo lampowy. Ale na lampę za prawie 10 tys. niestety mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wszystkie 3 zestawienia z lampą które bym chciał kupić kosztowały ponad 60 000 zł i to było kiedy z cenami nie popierd... rynku do końca teraz ponad 100 000 trzeba by wyrzygać zresztą można taniej mieć to samo więc niech żyje różnorodność i wolny wybór .

 

Ave .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Mnie też wszystkie 3 zestawienia z lampą które bym chciał kupić kosztowały ponad 60 000 zł i to było kiedy z cenami nie popierd... rynku do końca teraz ponad 100 000 trzeba by wyrzygać zresztą można taniej mieć to samo więc niech żyje różnorodność i wolny wybór .

No nic więc trzeba dalej grać w Totka -:)

 

Trzeba też cieszyć się z tego co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

to jest może paredziesiąt na świecie klocków które to potrafią .

 

Chyba te co uśredniają na maksa...te liniowe to jakoś...słabo to widzę...im więcej na suwaczkach jakiś dekiel w studio podkręci, szczególnie średni zakres...bo musi grać głośno na boomboxie...tym bardziej ten liniowy wzmocni...robi się wtedy hałas nie dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.