Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od paru latek niezawodnie sprawdza się Helion 2050xp, zmiany w brzmieniu można porównać do odtwarzacza CD za 200zł i 1500zł, dźwięk po wpięciu kondycjonera staje się

klarowniejszy znika nalot zapiaszczenia, bas trzyma leprze kontury, jest głębszy, stereofonia czytelniejsza, można by dużo pisać, ale, no właśnie to trzeba samemu posłuchać aby uwierzyć że to działa ;)

Zanim kupiłem kondycjoner,

właśnie używałem listwy Elgotech, elektronikę wtedy też miałem słabszą, a mimo to poprawa brzmieniowa była znaczna z użyciem listwy sieciowej.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz. Kiedyś czytałem o kondycjonerach i wiele osób nie wierzyło w testy i w komentarzach twierdziło , że to audio voodoo. Widać po Twoim przykładzie, że jednak mają one wpływ na brzmienie.

 

Jeny kery a co u Ciebie się działo przez te miesiące, kórych Ciebie nie było???

Przeglądam forum ale jak nie mam nic do powiedzenia to siedze cicho;) Ze swojego sprzętu jestem zadowolony tylko mam mało czasu na słuchanie. W między czasie kupiłem RA-920 AX do drugiego pokoju i powiem szczerze, że też fajnie gra. To czwarty Rotel jaki mi wpadł w ręce. Chyba też mam słabość do tej marki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie kupiłem RA-920 AX do drugiego pokoju i powiem szczerze, że też fajnie gra.

U moich dzieciaczków też gra RA-920 AX z Eltax- ami Liberty +5 .

Porównywałem 920 z wieloma podobnymi konstrukcjami, to świetny klocek, nawet zawstydził Cambridge Audio Azura 540A jeśli chodzi o dynamikę i muzykalność ;)

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920 może jest słaby mocowo ale tylko na papierze bo w rzeczywistości ma kopa;) Kiedyś podłącze go z ciekawości do moich Studio 16 Hertz w salonie bo teraz gra z dynaudio, które postawione są na komodzie;) Żona chciała mieć sprzęt żeby radia czasem posłuchać i mam jeszcze podłączony do niego dekoder satelitarny. Czasem oglądne jakiś koncert na youtobe i jestem zaskoczony jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920 może jest słaby mocowo ale tylko na papierze bo w rzeczywistości ma kopa;)

Potwierdzam

Jak wspominałem testowałem RA 920 z Cambridge Audio Azur 540A

-60 watts Cambridge Audio Azur 540A

-20 watts RotelRA-920 AX

w praktycy wygląda to zupełnie odwrotnie ;)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak gra ta maszyna? Kup dzieciakom RA 930 AX a nie pożałujesz.

 

A jeszcze najlepiej jak byś kupił Rotelka z serii 8 820AX,

Chętnie bym posłuchał z serii 8. Strasznie zachwalasz i jestem ciekaw jak faktycznie grają;) Narazie dzieciaki nie interesują się specjalnie muzyką ale może kiedyś zechcą mieć swój sprzęt to pewnie kupie następnego Rotela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Strasznie zachwalasz i jestem ciekaw jak faktycznie grają;) Narazie dzieciaki nie interesują się specjalnie muzyką ale może kiedyś zechcą mieć swój sprzęt to pewnie kupie następnego Rotela.

Na prawdę polecam serię 8 bez zbędnych bajerów. Tak powinien grać model Rotela. Zakup RA 840BX4. Jeśli Nie spodoba się muza zawsze możesz odsprzedać z te same pieniądze. Posłuchaj tego wzmacniacza. Polecam do muzyki NIE METALOWEJ!!!

 

Z playerem Denon jako transport radzi sobie idealnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka przebitka cenowa ;)

Polski rynek

http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-940bx-idealny-karton-gdansk-i5884693825.html

Czeski rynek

http://elektro.bazos.cz/inzerat/55360709/Rotel-RA-940-BX.php

 

Ja tutaj kupiłem RA-920AX za całe 150zł ;) i to w idealnym stanie

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Chętnie bym posłuchał z serii 8. Strasznie zachwalasz i jestem ciekaw jak faktycznie grają;) Narazie dzieciaki nie interesują się specjalnie muzyką ale może kiedyś zechcą mieć swój sprzęt to pewnie kupie następnego Rotela.

Kup 840Bx4 dla sprawdzenia. Napędzi Twoje kolumny ze stajni 16 Hertz. I zobaczysz, że przy godzinie 9-tej ten wzmacniacz 50 wat jest strasznie silny i bogaty w barwę. Potem coś opiszę jak skończę to co zacząłem pisać pół roku temu.

 

Rotel RA 840 BX4 był moim pierwszym najlepszym wzmacniaczem w latach 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka przebitka cenowa ;)

Polski rynek

http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-940bx-idealny-karton-gdansk-i5884693825.html

Czeski rynek

http://elektro.bazos.cz/inzerat/55360709/Rotel-RA-940-BX.php

 

Ja tutaj kupiłem RA-920AX za całe 150zł ;) i to w idealnym stanie

 

No, ale ten czeski to jakoś bez oryginalnego spodu jest :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te spody Rotela z plastikowego wtrysku to nie był najlepszy pomysł, kiedyś po prostu wysypał mi się w kawałeczkach po źle spakowanej paczce, załamka.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to oryginał? w tych czasach i w tych modelach? nie wygląda na oryginał

Widziałem na filmikach w sieci modele wystawowe Rotela z obudową zrobione z plexy ale to było modele z serii15xx,

starszych nie widziałem w takim wdzianku.

 

W praktycy taka obudowa może mieć dobry wpływ, np jak miedz

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos o modelu ra 870bx?? Czy nada sie do praktycznie kazdej muzyki wydobywajac smaczki i dajac ladna przestrzeń czy to tylko do metalu itp. ? Źródło to denon dcd 655 plus lampa. Kolumny neutralne z lekko ocieplona srednicą.

Edytowane przez lukaszLDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

A cos o modelu ra 870bx?? Czy nada sie do praktycznie kazdej muzyki wydobywajac smaczki i dajac ladna przestrzeń czy to tylko do metalu itp. ? Źródło to denon dcd 655 plus lampa. Kolumny neutralne z lekko ocieplona srednicą.

Nie, nie tylko do metalu. Jeśli mas masz możliwość to bierz, bo to rzadko spotykany model. RA 870 bez BX byłby chyba dla Ciebie lepszy sądząc z Twojego wpisu. Ale nie posiada regulacji barwy. A wiadomo jak są ponagrywane niektóre płyty. Nawet nie myśl tylko bierz. Jak się nie spodoba a niemożliwe to dla mnie :) zawsze możesz odsprzedać bo Stare Rotele w cenach raczej się nie zmieniają.

 

No, ale ten czeski to jakoś bez oryginalnego spodu jest :-)

Hi hI pierwszy raz widzę coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

A moze bardziej uniwersalnie zabrzmi na Ra 840bx3?

Nie, BX3 to to samo co BX4. Nie ma uniwersalnych modeli Rotela. Ale z najbardziej łagodnych to RA 870. I tego się trzymaj,

 

Jeśli dysponujesz małym pomieszczeniem to RA 820 AX z kolumnami podstawkowymi Acoustic Energy bardzo Cię zadowoli. Ale RA 870 jest bardzo gęsty na barwie. Mnie zadowala dzielonka 870BX+RC 850 nigdy nie słuchałem RC 870BX dlatego, że nie ma regulacji barwy, ale chętnie bym to przesłuchał.

 

W Top Hifi świąteczna wyprzedaż.

Mn Ra 1570 w okolicach 4500.

No tak myślałem, że zejdą do tego pułapu tak jak i z serią 12, która kosztowała kiedyś o wiele więcej. Z RA 11 czy 12 zejdą wam w salonie z ceną nawet o 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.