Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  722 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, cortes napisał:

Ważna ( a może i najważniejsza) jest wydajność prądowa i zasilanie

No właśnie. I dlatego niektórzy producenci podają moc przy jednym obciążonym kanale, bo już przy dwóch zasilacz nie wydała i w warunkach odsłuchowych stereo okazuje się, że oddawanej mocy jest znacznie mniej. Swego czasu było to plagą w amplitunerach do kima - w folderach dumnie było 5x 120W, 7x 120W, a realnie każdy kanał mógł niby oddać 120W, ale jak już zapiąles 7 kolumn to zasilacz wydalał ledwo 30W na każdą.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mol01 napisał:

Pomijając obce i nie koniecznie preferowane warunki akustyczne odsłuchu obstawiam, że to pre był tu wąskim gardłem (o ile obydwie końcówki grały z tym kombo RC/RCD-1572) i dlatego różnica była niewielka - z innym preampem napewno byłaby znaczniejsza, a już napewno zmiana preampu dała by znaczniejszą różnicę niż zmiana końcówki w tym konkretnym przypadku.

Na końcówkę dostałem dobrą cenę. Pre wszedł nowy i kosztuje tylko trochę mniej niż ta końcówka. Niestety  nowy pre nie zmieści mi się do szafki i musiał bym coś kombinować.

W TopHifi mówili że większa poprawa będzie przy zmianie końcówki.

Jutro spróbuję potestować ( a tak ładnie już ułożyłem wszystkie kable z tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Leszek67 napisał:

Niestety  nowy pre nie zmieści mi się do szafki i musiał bym coś kombinować.

O Ile nie korzystasz z cyfrowych udogodnień i innych wodotrysków poza wspomnianym odtwarzaczem CD, to RC-1580 ma te same rozmiary, a zagra na pewno znacznie lepiej. Niemniej jednak rozumiem, że jak kupiłeś niedawno ten preamp, to trochę słabym pomysłem by było go teraz zmieniać.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Z końcówką mam czas do piątku. Raz że ewentualnie muszę odwieźć, a dwa - od poniedziałku robię spory remont w domu, który dotknie wszystkie pomieszczenia więc nie będę miał czasu na zabawę ze sprzętem. A ponadto ceny cały czas lecą do góry. Kupiłem wcześnie do innego pomieszczenia A14 z CD 14 i zapłaciłem podobnie jak teraz używki chodzą.

Cieszę się, że w moim pokoju audio tak ładnie sprzęt brzmi.

posiadaną końcówkę RB 1552 mogę wykorzystać do KD Yamaha RX-V685.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, cortes napisał:

Waty wzmacniacza to jeszcze nie wszystko. Ważna ( a może i najważniejsza) jest wydajność prądowa i zasilanie. Te dwa aspekty na odpowiednim poziomie dają właściwej jakości dźwięk.

Ja przy zmianie z RB-03 na RB-1582mk2 dostrzegłem od razu jedną rzecz, mianowicie przy dużej głośności membrany głośników basowych ledwo się poruszały gdzie przy RB-03 latały jak szmata 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MarcinStereo napisał:

Ja przy zmianie z RB-03 na RB-1582mk2 dostrzegłem od razu jedną rzecz, mianowicie przy dużej głośności membrany głośników basowych ledwo się poruszały gdzie przy RB-03 latały jak szmata 🙂

Wydaje mi się, że aby osiągnąć to samo ciśnienie akustyczne (głośność) membrany muszą wykonać ten sam skok - tylko przy mocnym wzmaku zrobią to tak szybko, że gołym okiem się nie wychwyci dużego ruchu, a przy słabym wzmaku będzie to wolniejszy ruch (nie wychamowany w momencie), bardziej zauważalny, który akustycznie będzie powodował bardziej powłóczysty, ale i rozmyty bas np.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję :

Zestaw RCD1572, RC1572, RB1552mk2, kolumny PSB Imagine, kable głośnikowe Van Der Hull Clearwater. Dźwiękowo jest przejrzyście, ładna przestrzeń i głębia. Jedyny mankamencik to przy naprawdę dużej głośności następuje jednak takie trochę ściśnięcie dźwięku, znaczne zmniejszenie klarowności. Jest jakaś możliwość zmiany któregoś klocka, ale oczywiście rozsądkowo. Wstępna decyzja była żeby wymienić końcówkę. No i tu pytanie na ile warto to zrobić przy założeniu że pozostałe klocki zostają. W jakich aspektach zmieni się brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc zmienia się liniowo a głośność w skali logarytmicznej, więc można się rozczarować... dla mnie zawsze okolice 10 na preampie to już głośno, nie po to kupuję mocne piece, by budzić sąsiadów, tu chodzi o ich nieskrepowaną dynamikę, czarne tło dla drobnych zdarzeń dźwiękowych, kontrolę basu. Naiwny ten, co myśli że usłyszy więcej basu, raczej należy się spodziewać mniej lepiej podanego basu, to jak różnica między czteropakiem Tatry, a jednym cieszyńskim double ipa 😉

No i zdecydowanie ten cd i pre to nie jest towarzystwo dla końcówki xx90, nawet rc-1090 ją mocno limitował, kup sobie końcówkę i wiedź, że czeka cię wymiana reszty, bo te głośniki to też raczej niskobudżetowi rozbójnicy... moim zdaniem w tym towarzystwie niewiele usłyszysz, a żeby zauważyć pierwsze jaskółki poprawy musiał byś najpierw wiedzieć jak ćwierkają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też myślałem pod tym kątem.

Biorę też pod uwagę, że uszy też już nie te, szczególnie jak córka przyjedzie i jest porównanie ☹️. Na razie RB1590 stoi jeszcze w kartonie, nie wiem czy dam radę w ogóle go posłuchać u siebie, bo jak zwykle w takich sytuacjach kupa nieprzewidzianych rzeczy się zwala na głowę, a jutro muszę oddać. Ale delikatnie się skłaniam przy pozostaniu przy obecnym zestawie, w którym wszystkie elementy do siebie pasują (są na tym samym poziomie). Jak pisałem na pw innemu koledze przekroczone dawno 50, muzyka głównie z lat 80-90, no jest parę perełek super nagranych, ale dla pozostałych trzeba bypass wyłączać bo inaczej słucha się średnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Leszek67 napisał:

Na razie RB1590 stoi jeszcze w kartonie, nie wiem czy dam radę w ogóle go posłuchać u siebie, bo jak zwykle w takich sytuacjach kupa nieprzewidzianych rzeczy się zwala na głowę, a jutro muszę oddać.

Mieć taki sprzęt kilka dni w domu i nawet z kartonu nie rozpakować... Dla mnie to totalnie niezrozumiałe - ja to bym zarywał noce na testowaniu, jakby dnia nie starczało... Czyżbyś po naszych komentarzach się całkowicie zniechęcił do rozbudowy systemu?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga dla mnie rzecz niezrozumiała, to pytać innych o zdanie na temat klocka, którego chyba nikt z forumowiczy nie posiada i mało kto słuchał, gdy ma się go w domu, ale z lenistwa nawet go nie rozpakowałeś, bo wolisz tracić czas na proszenie forumowiczy o rozmowę telefoniczną. Bez urazy, ale większość forumowiczy już by dawno go przesłuchała i zdążyła się tu powchalić swoimi wrażeniami z odsłuchu... by potem ktoś inny kto RZECZYWIŚCIE MA PROBLEM z przesłuchaniem danego klocka miał z tego jakiś pożytek. W tym wypadku chyba rzeczywiście nie masz po co zmieniać, skoro średnio Cię to apsorbuje i jak sam piszesz "słuch już nie ten"...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. 

Przede wszystkim dzięki za rady, pozwoliły mi podjąć decyzję. Końcówkę złapałem do testu całkiem przypadkiem. Pojechałem po materiały do remontu domu, niestety nie dostarczyli, a że gotówka była w kieszeni to złapałem. Od poniedziałku przychodzą mi 2 ekipy remontowe, a i pracę mam wymagającą to niestety czasu zabrakło, a testować na odwal nie miało by sensu. A przywiozłem go w środę po południu, ale były problemy w firmie więc wróciłem zmęczony, a klocek trochę waży. Liczyłem na dzisiejszy dzień, ale się rozjechał, jutro mam poważne sprawy więc zarywanie nocki nie wchodzi w rachubę.

Ale jest drogowskaz, i pewnie temat wróci tylko jak pisaliście trzeba podejść całościowo.

Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Satori napisał:

Panowie czy Rotel RCD 1072 jest jeszcze wart uwagi ? Baksiu chyba go miałeś, Adam Mol może się wypowiecie?

W swojej cenie Ok 1000zł jest jak najbardziej wart, ma hdcd, jest niezawodny, nowsze odtwarzacze rotela już były tylko gorsze pod względem użytych napędów itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, baksiu napisał:

W swojej cenie Ok 1000zł jest jak najbardziej wart, ma hdcd, jest niezawodny, nowsze odtwarzacze rotela już były tylko gorsze pod względem użytych napędów itp...

A jak wygląda sprawa z laserem dostępny ? nie mogę znaleźć jaki tam laser siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Satori napisał:

Adam Mol może się wypowiecie?

A co ja mogę powiedzieć - dla mnie po prostu taki sobie grajek. Mi bardziej podeszły starsze RCD-971 i RCD-975 (a ten jest na niezajeżdżalnym Philipsie CDM-9), RCD-1072 bliżej do RCD-961... brzmieniowo i konstrukcyjnie.

2 godziny temu, tym napisał:

Raz piszą KSS-213C, raz KSS-213CL.

Wydaje mi się, że niema czegoś takiego jak KSS-213CL, ale teraz chińczyki sprzedają ten sam KSS-213 z każdą możliwą literą alfabetu i naprawdę ciężko jest znaleźć zaufane źródło tych najbardziej popularnych laserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, tym napisał:

Jakoś będzie musiał uciągnąć 😉 A jak się skończyła historia naprawy przedwzmacniacza?

Ano jeśli chodzi o wejścia liniowe to jest ok, a płytka phono jest z wadą, za bardzo szumi, powoduje przesłuch na inne wejścia, generalnie jest do naprawy, ale to już ktoś inny może ogarniać, ja mam nowy pre CP-65 bez phono, więc i bez problemu 😉, jak na razie system ustabilizowany ze względu na brzmienie jak i podaż dobrego sprzętu w ogłoszeniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spostrzeżenia: na korzyść chińczyka czytelny wyświetlacz  choć bez wygaszania... reszta to już wady: szuflada jest z tandetnego czegoś, a w dodatku otwiera i zamyka się z łoskotem, pewnie kwestia źle dobranego przełożenia. Brzmienie jest syntetyczne, kiedy w thecie fizjologiczne. Niby równowaga tonalna występuje, ale już podzakresy mają swoje mankamenty- szorstka góra, wycofany środek i płytki bas. Sam jestem zaskoczony jak bardzo się odzwyczaiłem od rotela w roli napędu... trzeba przyznać że po tylu latach nadal działa jak nowy, pilot nie ma wytartych liter, a wyświetlacz emanuje pełnym blaskiem. Jest to nadal solidny kawałek hi-fi w okolicy 1000zl, jednak nie oszukujmy się co do jego prowieniencji i dedykacji nienajbardziej budżetowemu segmentowi hi-fi...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dołączyć do klubu Rotela . Jestem Rotelowcem 6 lat ,posiadam Rotela ra 12 który napędza kolumny dali zensor 7 i3. Jestem z tego zestawu zadowolony ,jako transport jes cambridge cxn  i marantz cd 6005. Chciałem troche zmienić zestaw i zakupić monitorki  w gre wchodzą dynaudio Excite 16 lub Elac Carina  243,4 .Bardzo Was proszę o porad e które monitorki lepiej zagrają z Rotelem ra 12 .Zakup w ciemno bez odsłuchów kolumny używane . Słucham różną muzykę raczej spokojne klimaty .Pokój odsłuchowy 21m zależy mi na dobrym basie i dobrej górze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.