Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, A co tam napisał:

A jakie są ukryte funkcje w I30?

Nie ma zadnych , i30 to już leciwy dziadek ale to wcale nie przeszkadza mu aby nadal być naprawdę fajnie grającym sprzętem. Oczywiście pod warunkiem ze jest to dobrze zadbany egzemplarz. I30 nic więcej nie potrzeba jest dobry taki jaki  jest 😉 , jedynie moze jakies fajne głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marcusSE napisał:

Nie ma zadnych

Dziękuję.
A w NP30 coś jest?

Przy okazji. Mam problem z połączeniem NP30 z WiFi. Kiedyś podłączyłem. Potem miałem po kablu i teraz znowu chciałem z nową siecią lokalną. Przy użyciu instrukcji nie udaje mi się. Jest jakiś tip, o którym trzeba pamiętać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za problemy sieciowe z NP30, i32, PRE32/60, odpowiedzialna jest zainstalowana do niczego niedająca się karta MM30. Przykro mi ale nic z tym nie zrobisz , kiedyś kupiłem I32 z DAC i, z tym nieszczęsnym modułem MM30 , który masz również zainstalowany w NP30. Już od początku były z nim problemy , jak udało się połączyć to dział ( pominę   ich prymitywny app do obsługi ) Jak wyłączyłem sprzęt to już się nie łączył itp . Tak się składa ze mieszkam blisko Primare więc zadzwoniłem i przywiozłem sprzęt. Żeby nie przeciągać osobiście znam osobę odpowiedzialna za  moduł  MM30 , próbował wszystkiego żeby ratować ten projekt i żeby nie wnikać w szczegóły odupiscili bo nie było warto tego ciągnąć. Dlatego postanowili zapomnieć o tej katastrofie w postaci MM30 , wyciągnęli wnioski i stowozyli Prisme NP5. Nawet kto miał rachunek z zakupu i32,PRA32/60 dostawał spory rabat na NP5 , takie przeprosiny ze strony Primare za ta porażkę z MM30. Sam tak dostałem swoją NP5 Prisme . 

Więc jeżeli mogę coś doradzić używaj tego NP30 jako DAC a do przesyłania muzyki kup coś innego bo MM30 do tego się nie nadaje i szkoda nerwów na to. 

2 godziny temu, A co tam napisał:
15 godzin temu, marcusSE napisał:

Nie ma zadnych

Dziękuję.
A w NP30 coś jest?

beznadziejna MM30 , i ok DAC

dokup to jak tanio znajdziesz 

IMG_0592.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, NRK napisał:

Ma swoje wady i zalety.

Dokladnie tak,  NP5 to byl taki wybor na danie drugiej szansy Primare , po katastrofie z MM30, jak bedzie wiecej czasu na zabawe w Hifi to kupie cos innego i nie bedzie to nowa wersja NP5 , teraz jest sporo naprawde lepszych zeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Podobno dac 30 gra lepiej niż np 30. Ale nie porównywałem. Mam tylko dac 30. Mam też np 5 i gra bez problemów.

Nie gra lepiej. Gra tak samo. Ale ktoś może mieć inną opinie.

EDIT.
Sprawdziłem w Design Brief obu urządzeń.
DAC30 output 4,3 V
NP30 output 2,2 V
Stąd pewnie to wrażenie lepszości.

Edytowane przez A co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2024 o 10:31, A co tam napisał:

Nie gra lepiej. Gra tak samo. Ale ktoś może mieć inną opinie.

EDIT.
Sprawdziłem w Design Brief obu urządzeń.
DAC30 output 4,3 V
NP30 output 2,2 V
Stąd pewnie to wrażenie lepszości.

Rozumiem, że masz oba i sprawdziłeś porównując bezpośrednio jeden z drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie ja z pytaniem , jak zgrywa się Primare z Monitor Audio?

Posiadam nowe PL100 3G i szukam do nich wzmacniacza , zainteresował mnie I35 , niestety nie mam już na tyle kasy żeby kupić ( wypożyczyć ) nówkę na testy , celuję w jakiś używany wzmak. Może ktoś ma podobny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, grzesinek32 napisał:

No to sam sobie odpowiem , zgrywa się wyśmienicie , sam dac w nim jest całkiem niezły , moduł prisma jednak już odstaje od reszty.

A co z tą prismą nie tak? Mam NP5 i działa - to chyba to samo?. Wprawdzie nie analizowałem jakości bo u mnie działa nabiurkowo i sie za bardzo nie zagłębiam ale robi to co ma robic,  bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 11:40, marcusSE napisał:

Za problemy sieciowe z NP30, i32, PRE32/60, odpowiedzialna jest zainstalowana do niczego niedająca się karta MM30. Przykro mi ale nic z tym nie zrobisz , kiedyś kupiłem I32 z DAC i, z tym nieszczęsnym modułem MM30 , który masz również zainstalowany w NP30. Już od początku były z nim problemy , jak udało się połączyć to dział ( pominę   ich prymitywny app do obsługi ) Jak wyłączyłem sprzęt to już się nie łączył itp .

Problemy sieciowe MM30 dotyczą WLAN czy również połączenia LAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marcusSE napisał:

Oczywiscie ze tak Prisma 

Zaintrygował mnie ten temat i poczytałem trochę na stronie Primare. Wyjaśnię temat, ponieważ nieprecyzyjnie napisałeś.

Primare nie wprowadziło nowego modułu do urządzeń x2 tylko stworzyli nowe, zewnętrzne urządzenie NP5 Prisma MK2 aby zapewnić ciągłość dotychczasowych usług. Jest dokładnie tak jak pisałeś, problemy sprzętowe, programowe i licencyjne:

https://primare.net/wp-content/uploads/2021/10/Alternate-APP-and-AIR-Control-Applications-Update.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, azael napisał:

Zaintrygował mnie ten temat i poczytałem trochę na stronie Primare. Wyjaśnię temat, ponieważ nieprecyzyjnie napisałeś.

Primare nie wprowadziło nowego modułu do urządzeń x2 tylko stworzyli nowe, zewnętrzne urządzenie NP5 Prisma MK2 aby zapewnić ciągłość dotychczasowych usług. Jest dokładnie tak jak pisałeś, problemy sprzętowe, programowe i licencyjne:

https://primare.net/wp-content/uploads/2021/10/Alternate-APP-and-AIR-Control-Applications-Update.pdf

Prisma to nie tylko zewnetrzne urzedzenie w postaci Np5, mozesz dokupic je jako zwykly modul tak jak bylo to z MM30

 

IMG_0691.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jaszcze1 napisał:

A co z tą prismą nie tak? Mam NP5 i działa - to chyba to samo?. Wprawdzie nie analizowałem jakości bo u mnie działa nabiurkowo i sie za bardzo nie zagłębiam ale robi to co ma robic,  bez problemów. 

Działa nawet spoko , tylko jakość dźwięku jest słabsza niż z mojego innego streamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, marcusSE napisał:

Prisma to nie tylko zewnetrzne urzedzenie w postaci Np5, mozesz dokupic je jako zwykly modul tak jak bylo to z MM30

 

IMG_0691.jpeg

Ja ciągnę wątek urządzeń x2, do nich modułu SM35 nie zainstalujesz. Dla tych urządzeń Primare proponuje NP5.

Kolejną ciekawostkę znalazłem, pod koniec życia serii x2, Primare przestał montować do swoich urządzeń złącza do podłączenia MM30, tłumaczą brakiem zaopatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.