Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, soberowy napisał:

Primare po XLR ma 26dB więc powinien poprawnie działać z regulacją cyfrową dac, dobrze myślę ?

Nie powinno być problemu, ja podłączałem Hegla hd25 i oppo 205. W obu przypadkach wszystko było ok.

8 godzin temu, soberowy napisał:

Czy ta końcówka jest zbalansowana i warto używać jej po XLR oraz czy faktycznie ma wycofane wysokie tony jak piszą w recenzjach ?

Tego nie wiem, ja używałem ich tylko po XLR. O tych wycofanych tonach, to chyba przesadzają. Według mnie Primare gra równo jak od linijki. Oczywiście nie wszystkim to się podoba, bo oczekują cudów po podłączeniu urządzenia tej firmy. Mi osobiście nic nie brakowało, było primare i jest Primare.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, soberowy napisał:

Pytam ponieważ miałem u siebie dwie integry z możliwością wejścia  na końcówkę mocy, był to Atoll in200se oraz Krell S300i. I Atoll na tej samej ustawionej głośności w dac grał głośniej mimo że Krell jest mocniejszym wzmacniaczem. Gain Primare po XLR ma 26dB więc powinien poprawnie działać z regulacją cyfrową dac, dobrze myślę ?

Czy ta końcówka jest zbalansowana i warto używać jej po XLR oraz czy faktycznie ma wycofane wysokie tony jak piszą w recenzjach ?

 

@NRK pozdrawiam 🙂

Witaj 

Na część  pytań ? możesz sam sobie odpowiedzieć sprawdź .

Mam Primare CD 35 Prisma i regulacja głośności po RCA działa prawidłowo , XRL nie mam we wzmaku  To nie wiem ?

Pozdrawiam 

Ps . Z tą wycofaną góra  to tak poważnie? 

Góra pasma w Primare jest super! Nie ostra wyraźna ale nie wychodzi przed szereg! Nie dominuje nie przeszkadza,  wręcz odwrotnie ,dzięki niej mamy świetną scenę kontur ,lokalizacje instrumentów i można tak długo.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam zacne grono zwolenników Primare,

Czy ktoś z Was miał problemy ze odtwarzaniem Audirvana Studio 1.13.3 (11303) po UPnP?

Nieregularnie pojawia się "biały/różowy" szum. Na Audirvana Community Forum, ludzie od nich odpowiadają, że to Primare ma problem z tym protokołem. https://community.audirvana.com/t/track-information-not-changing-shortly-followed-by-pink-noise/16213

Napisałem do Primare Support i Kalle odpowiedział, że oni nie testowali tego software, bo skupiają się na Roon Ready.

Audirvana zainstalowana jest na Lenovo Yoga C930 Win11 Home x64, i7, 16/256 GB. Ustawienia audio jak na zdjęciu. W torze jest CD35 Prisma i I35. Dodam, że Roon na Chromecast działa bez problemów.

Będę wdzięczny za pomoc lub podzielenie się opiniami 

 

Audirvana_wKO6RRB3Km.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry. Witam wszystkich sympatyków Primare. Posiadam na sprzedaż po bardzo atrakcyjnej cenie flagową Integrę Primare I35 w wersji z DAC. Kolor czarny. Kupiony w kwietniu br. Stan perfekcyjny. Jestem pierwszym właścicielem. Polska dystrybycja. Gwarancja dystrybutora na Polskę firmy VOICE. Cena 11.700 zł, a zatem 10.000 zł niższa niż detaliczna! Powodem jest posiadanie również innego sprzętu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny. Telefon 601-795-766. Pozdrawiam. Krzysztof

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć, czy są tu użytkownicy streamera NP5? Ktoś coś wie na temat odtwarzania tidal master? Jest jakaś aktualizacja z taką opcją ? 

A w ogóle jak zaktualizować soft w tym streamerze? W aplikacji primare na androida nie widzę opcji aktualizacji softu w NP5. Mam też Ifi Stream i tam mogłem zaktualizować przy pomocy smartfona, a w primare jak? 

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jaszcze1 napisał:

Cześć, czy są tu użytkownicy streamera NP5? Ktoś coś wie na temat odtwarzania tidal master? Jest jakaś aktualizacja z taką opcją ? 

A w ogóle jak zaktualizować soft w tym streamerze? W aplikacji primare na androida nie widzę opcji aktualizacji softu w NP5. Mam też Ifi Stream i tam mogłem zaktualizować przy pomocy smartfona, a w primare jak? 

Jeśli chodzi o software, to jak wyjdzie nowe firmware, to np5 samo się zaktualizuje. Oczywiście musi być włączone i podłączone do sieci.

Tidal master obsługuje nowy model np5 MK2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, NRK napisał:

Jeśli chodzi o software, to jak wyjdzie nowe firmware, to np5 samo się zaktualizuje. Oczywiście musi być włączone i podłączone do sieci.

Tidal master obsługuje nowy model np5 MK2. 

Wlasnie mam MK2, dzisiaj przyszedł i działa z tidal przez chromecast i tylko hifi. Myślałem że będzie master i MQA, a tu nic z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NRK napisał:

Musisz mieć Dac z mqa jeśli ci na tym zależy.

Mam primare DAC 30 czyli chyba sam dac i dlatego chciałem np5 żeby dekodowal mqa i wysyłał do daca gotową muzykę. Ifi stream tak robi. Myślałem, że np5 też . A daca nie zmienię, bo 30 gra tak, że nie wiem czy te nowe mu dorównują. 

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś potrafi zidentyfikować i opisać bardziej przystępnie te niebieskie kondensatory, chyba foliowe? Szukam 2 godziny i nie mogę namierzyć ich parametrów w internecie. Siedzą w Primare DAC 30 i zastanawiam się czy wymiana na jakieś bardziej wyszukane przyniosła by pozytywną zmianę?

400v 0,22uF? 

A może coś tam jeszcze pozmieniać? Tak w ramach eksperymentu, zabawy i nudy - trochę mnie nosi. :)

dac300001.jpg

dac300002.jpg

DSC00840a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Czy ktoś potrafi zidentyfikować i opisać bardziej przystępnie te niebieskie kondensatory, chyba foliowe?

To kondy polipropylenowe Epcos 2,2uF 400V - całkiem niezłe, ale zawsze można wstawić coś lepszego (nie koniecznie na takie napięcie, bo to jest wymuszone rodzajem i pojemnością konda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mol01 napisał:

To kondy polipropylenowe Epcos 2,2uF 400V - całkiem niezłe, ale zawsze można wstawić coś lepszego (nie koniecznie na takie napięcie, bo to jest wymuszone rodzajem i pojemnością konda).

Dziękuję. Mam 2 takie daci, są jak dla mnie niesamowite, z ich szczegółowością i dynamiką, może jest szansa zmodyfikować jakoś brzmienie jednego.

Nie wiem też na ile te kondensatory wpływają na brzmienie, w tym miejscu. Są inne niż pozostałe, więc kombinuję, że mają szczególne znaczenie. I na jakie spróbować zamienić, żeby było może bardziej masywnie, czy ciepło. Ten dac jest bardzo neutralny. Może jakiś Jantzen coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Są inne niż pozostałe, więc kombinuję, że mają szczególne znaczenie. I na jakie spróbować zamienić, żeby było może bardziej masywnie, czy ciepło. Ten dac jest bardzo neutralny. Może jakiś Jantzen coś zmieni?

Ja jak bym chciał wymienić na coś lepszego, to wstawił bym jakieś Mundorfy lub Soleny (SCR), ewentualnie Vishaye lub Cornell Dubilier (CDE), a nie Jantzeny. Są to kondy na wyjściu, ale ciężko określić jakie kondy jaki efekt dadzą - raczej kosmetyczny bez zmiany pojemności. Można by też wymienić elektrolity SMD w niektórych miejscach na OS-CONy, dać coś z niskim ESR w zasilaczu - zrobić można dużo, ale oczekiwany efekt raczej uzyskasz metodą prób i błędów, ciężko określić co da i czy da jakąś zmianę, gdy się czegoś takiego wcześniej nie próbowało robić. Nie wiem też, po co zmieniać neutralny charakter sprzętu, skoro producent się natrudził, by taki właśnie osiągnąć.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mol01 napisał:

Ja jak bym chciał wymienić na coś lepszego, to wstawił bym jakieś Mundorfy lub Soleny (SCR), ewentualnie Vishaye lub Cornell Dubilier (CDE), a nie Jantzeny. Są to kondy na wyjściu, ale ciężko określić jakie kondy jaki efekt dadzą - raczej kosmetyczny bez zmiany pojemności. Można by też wymienić elektrolity SMD w niektórych miejscach na OS-CONy, dać coś z niskim ESR w zasilaczu - zrobić można dużo, ale oczekiwany efekt raczej uzyskasz metodą prób i błędów, ciężko określić co da i czy da jakąś zmianę, gdy się czegoś takiego wcześniej nie próbowało robić. Nie wiem też, po co zmieniać neutralny charakter sprzętu, skoro producent się natrudził, by taki właśnie osiągnąć.

Dziękuję za te informacje, właśnie takich wskazówek potrzebuję. Myślę, że jeśli się zdecyduję, to wymienię te 4 niebieskie i jeśli będzie efekt, to może będę próbował dalej. Ten dac jest  świetny i przez  słuchawkowy wzmacniacz hybrydowy z Aryami, słucham z opadem szczęki, ale mam dwa takie i z jednym chcę spróbować. Fakt, że jeden i drugi chodzą z innymi wzmacniaczami i już to daje różnicę, ale chcę zobaczyć co będzie, może brzmienie jeszcze bardziej wyszlachetnieje, jeśli to możliwe. A może po prostu się zmieni i też będzie ciekawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich 

Panowie powiedzcie mi proszę czy primare i25 to dobry wybór ? Wzmacniacz mógłby być po cieplejszej stronie, nie zależy mi na 100% odwzorowaniu audiofilowskiego hi endu, tylko na przyjemnym odsłuchu.

Szukam ostatnio sprzętu, a te wzmacniacze w mojej okolicy dość łatwo wypożyczyć. 

Słuchałem i15 Prisma z audiovectorami qr1, tragedii nie było, ale wielkiego wrażenia to na mnie nie zrobiło.

Sygnał muszę korygować w rew/Apo ponieważ mam podbicia na basie 41hz, także będzie pc - wzmacniacz. Nie wiem czy istnieje inna droga korekcji, słyszałem że w roon można też filtry wrzucić, ale do tego chyba też potrzeba malinkę lub pc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2022 o 20:56, moto3650 napisał:

Witam wszystkich 

Panowie powiedzcie mi proszę czy primare i25 to dobry wybór ? Wzmacniacz mógłby być po cieplejszej stronie, nie zależy mi na 100% odwzorowaniu audiofilowskiego hi endu, tylko na przyjemnym odsłuchu.

Szukam ostatnio sprzętu, a te wzmacniacze w mojej okolicy dość łatwo wypożyczyć. 

Słuchałem i15 Prisma z audiovectorami qr1, tragedii nie było, ale wielkiego wrażenia to na mnie nie zrobiło.

Sygnał muszę korygować w rew/Apo ponieważ mam podbicia na basie 41hz, także będzie pc - wzmacniacz. Nie wiem czy istnieje inna droga korekcji, słyszałem że w roon można też filtry wrzucić, ale do tego chyba też potrzeba malinkę lub pc ?

Primare, to chyba bardziej neutralnie. W moim dac i końcówce ciepła trudno się doszukać, ale i25 nie mam. Chyba mało ludzi ma ten sprzęt - ciężko się czegoś dowiedzieć.

I chyba trzeba się do Primare przyzwyczaić. Pierwszy odsłuch mnie nie zachwycił, a teraz trudnoo mi się przestawić na coś innego. Głównie za sprawą dac. Teraz wszystko inne, to plumkanie.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mol01 napisał:

@jaszcze1 i co, działałeś coś z tymi kondensatorami, czy teraz już doceniasz fabryczne?

Po ostatnich doświadczeniach z innym, niby wypasionym dacem, nic nie ruszam. Mało sprzętów słyszałem i do końca nie wiem, czy dac 30 to jest taki highend, że inne nie dorastają, czy nie miałem okazji jeszcze takich posłuchać, ale po dac 30 ciężko się słucha czegoś innego (z tych które słyszałem). Brakuje szybkości, mikrodynamiki, faktury. Dac 30 mógłby być tylko trochę cieplejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak DAC30 (nie słyszałem, a chętnie bym posłuchał), ale moje A33.2 i T23 spokojnie stawały w szranki z dużo droższym sprzętem bez żadnych kompleksów - jeśli ktoś ceni bezlitosną neutralność z mocną podbudową basową bez zbędnego utwardzenia, to będzie zadowolony. Z mojej strony nie podszedł mi tylko PRE30 (a miałem dwa egzemplarze z różnych roczników) - on właśnie przesadzał z ciepełkiem i popadał w nadmuchany kluchowaty bas i być może nadawał by oczekiwany przez Ciebie ton z DAC30, ale z moimi źródłami było jak bym podpiął jakiś przesadzony subwoofer.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.