Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowości niestety wielokanałowe.

Pre SP35 ( 16.2kanalow ) oraz końcówka A35.8

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy I35 z DAC (ale niekoniecznie z Prisma), czy jest jakiś sposób, by na wyświetlaczu pokazała się aktualna  częśtotliwość probkowania DACa? W dokumentacji nie widzę takiej opcji. Trochę w sumie głupio, skoro już sprzęt ma wyświetlacz i zamontowanie DACa znajduje odzwierciedlenie w menu... Ale może czegoś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 18:18, maciejwb napisał:

ceny zauważalnie w górę. 

No niestety, jeden ze sklepów miał "dobrą" cenę na moduł streamujący SM35 Prisma, na którą się nabrałem, ale okazała się pomyłką ofertową 😕 Aktualna cena to już 2.500 (wciąż bez Tidal Connect, bo miał być w 2021, ale teraz już piszą o 2022 - szybciej aktualizują ceny, niż soft). Ponawiam więc pytanie, czy komuś może zbywa taki moduł "secondhandowy", albo ma we wzmaku i nie używa, z powodu przejścia np. na lepszy streamer? Bo bym mimo niedoskołości to nabył (zależy mi na zintegrowanym Chromecast), choć może niechętnie za 2500... Proszę na prv, jak coś. 

prii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niezawodny salon Q21 dostarczył mi moduł jak powyżej, przykręciłem go sobie i dzielę się pierwszymi wrażeniami, gdyż w sieci jest zdumiewająco mało informacji na jego temat, może się komuś przyda.

To się wydaje konstrukcja znacząco inna, niż zewnętrzny NP5. Tamten wypuszcza sygnał wyłącznie po coaxial, co rodzi oczywiste ograniczenia. W dodatku (jak napisano w jednej z recenzji) sygnał nie jest bit perfect i wymuszony jest jego resampling do zdefiniowanych z góry częstotliwości, co już od razu spowodowało że skreśliłem ten sprzęt. Moduł wewnętrzny najwyraźniej jest bit perfect, gdyż w ogóle nie ma opcji konfiguracji resamplingu, a aplikacja Prisma pokazuje "co jest grane" najwyraźniej z realnymi częstotliwościami. Do DSD128 gra bez problemu, przy DSD256 zaczęły się kłopoty (raz grał, raz nie grał), ale sądzę, że to może być też coś na linii serwer/router. Poza tym mam może ze 2 takie pliki w celach eksperymentalnych więc się tym zupełnie nie przejmuję 🙂

 Wcześniej miałem iFi Zen Stream, który "grał" naprawdę bardzo dobrze (używam cudzysłowu, bo to w końcu nie gra, tylko podaje bity, ale wyraźnie robiło to w sposób uporządkowany, ku zadowoleniu DACa). Tu jest praktycznie równie dobrze i funkcjonalność, responsywność jest równie dobra. UPNP gra bez zarzutu, Chromecast też. Pozostaje czekać na obiecany Tidal connect. 

Uwaga ogólna do I35 jest też taka, że ma najtragiczniejszy wyświetlacz jaki kiedykolwiek widziałem. Jedyne co pokazuje na stałe, to niezwykle istotna informacja o wybranym wejściu. Przy włączeniu funkcji Prisma wyświetla też tytuł tracku i czas, ale należałoby leżeć na brzuchu przy wzmacniaczu mając dość mocne okulary, by cokolwiek z tego rozczytać - to kompletna kpina! 😁 Wyświetlacz np. wzmacniacza Arcam SA30 jest równie mały i równie brzydki, ale przynajmniej w podstawowym zakresie czytelny z odległości, z jakiej się zazwyczaj ogląda wzmacniacz. Mając do dyspozycji nawet taką małą powierzchnię można by wymyślić jakieś scrollujące się większe napisy, a nie mikroskopijne literki w 3 wierszach. Albo chociaż dać wybór, na przykład pokazanie time-bar + głośność już by były pomocne.

Liczyłem też na to, że pilot pozwoli przeskakiwać między trackami. Pozwala, ale wyłącznie w trybie Chromecast! Przy źródłach UPNP, już nie, za to można spauzować ścieżkę. Żenująca niedoróbka, większość znanych mi streamerów z pilotem ma taką prostą i oczywistą funkcję. 

A na koniec rzecz absolutnie przedziwna: wbudowany moduł bluetooth najwyraźniej obsługuje tylko najprymitywniejszy, podstawowy kodek SBC! Prawie tego nie używam, ale żeby w 3. dekadzie 21. wieku nie zaimplementować chociaż aptx czy coś? Aż trudno mi w to uwierzyć, może czegoś nie wiem? Jakość brzmienia jest oczywiście adekwatna, czyli koszmarna... W tej cenie (pond 2500 za kartę dość prostego streamera), taka marka, naprawdę mogła się trochę wysilić.

 

Screenshot_20211211-165310_Bluetooth Scanner.jpg

Screenshot_20211211-170523_PRIMARE.jpg

20211211_171744.jpg

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze małe uzupełnienie: pilot zmienia ścieżki w trybie upnp jeśli korzystamy z aplikacji Prisma, a nie zewnętrznej (na przykład BubbleUPNP). Problem w tym, że robi to jak chce. Raz zmienia, raz nie zmienia, czasem na ekranie pokazuje nowy track po wybraniu, ale go nie gra. Kolejna głupawa niedoróbka. 

I jeszcze jedna informacja, której ktoś może szukać (ja zazwyczaj szukam, nauczony złymi doświadczeniami) - streamer Prisma potrafi grać gapless! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2021 o 17:28, MacP napisał:

 

Uwaga ogólna do I35 jest też taka, że ma najtragiczniejszy wyświetlacz jaki kiedykolwiek widziałem. Jedyne co pokazuje na stałe, to niezwykle istotna informacja o wybranym wejściu. Przy włączeniu funkcji Prisma wyświetla też tytuł tracku i czas, ale należałoby leżeć na brzuchu przy wzmacniaczu mając dość mocne okulary, by cokolwiek z tego rozczytać - to kompletna kpina! 😁 

 

To święta prawda.  Ja w swoim I35 w ustawieniach wyłączyłem wyświetlanie tych danych i wtedy wyświetlany jest tylko "duży" napis Prima lub Casting na całości wyświetlacza. To jedyne sensowne wyjście. Resztę mamy na smartfonie lub tablecie. 

Moim zdaniem jest jeszcze jedna ciekawa funkcja tego modułu w stosunku do NP-5 ma on bowiem dwa gniazda sieciowe jedno to wyjście! Zatem może robić za switch LAN. Sprawdziłem symbole układów które są na płytce - to są mikro-transformatory izolujące. (układy TS21C). Naprawdę fajnie pomyślane. W NP5 nie ma wcale tych układów. 

 

Edytowane przez maciejwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, dawno nie pisałem. Chciałbym Waszej porady. Zamierzam zakupić odtwarzacz sieciowy. Myślałem o Bluesound node 2i lub auralic aries mini (z drugiej ręki), mają dobre opinie. Długo wypierałem się tego typu urządzeń, ale chyba czas na inne podejście(choć masa CD pozostanie i będzie cieszyć oko). Mój system obecnie d30.2+pre30+A32 i dobre kolumny. Czy ww odtwarzacze sprawdzą się, czy polecacie coś innego. Budżet do 3000-3500, używka wchodzi w grę.

Edytowane przez alibab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Prisma NP5. Jest całkiem spory postęp w graniu względem laptopa po usb. Wszystko śmiga bez problemu, tylko Deezer z lapka nie chce współpracować. No i jeszcze świadomość tego, że to zwykły Chromecast za sporą jednak kasę. Mam jeszcze tydzień na ewentualne odesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, MacP napisał:

I35 w pełnej wersji z DAC i Prisma czeka na nowego właściciela w cenie o 7.500 niższej niż sklepowa. Za tyle to można już kupić całkiem niezły kabel zasilający lub używane Tempo VI albo inne cudo. Zainteresowani tylko na priv.

Ano, widziałem na giełdzie. Jakby był bez prismy i daca to byłbym zainteresowany. Dla mnie zbędne dodatki. 

Czemu sprzedajesz? Masz go chyba niezbyt długo? 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stałem się posiadaczem wzmacniacza Primare I35 Prisma. Dźwiękowo bez zarzutu, aczkolwiek mam problem z funkcjami sieciowymi. Wzmacniacz średnio co dwa dni nie łączy się w ogóle z aplikacją Prisma, nie działają wszystkie sposoby łączności (airplay, Spotify connect, chromcast itd). Dziwne w tej sytuacji jest jednak to, że w aplikacji Google Home wzmacniacz figuruje i jest w pełni sterowalny - także połączenie z siecią ma. Stan rzeczy poprawia się po odłączeniu urządzenia od zasilania na kilkanaście sekund, wtedy wszystkie funkcję wracają. Czy ktoś z Was może spotkał się z podobnym problemem? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie wiem jak w Primare, ale ja w sieciowcu Onkyo miałem podobnie. Pomogło wyłącznie Stand-by dla sieci w ustawieniach. Sprzęt dłużej się włącza, ale nie ma problemu z lacznoscia. 

Niestety trochę skok w bok. Bardzo sobie cenię możliwość obsługi telefonem i też z taką myślą kupowałem ten wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, jeżeli ktoś byłby zainteresowany nabyciem zestawu I21/CD21 proszę o kontakt na prv. Zdjęcia mogę przesłać przy weekendzie jak będę w domu.

Kolor srebrny tytanowy. Stan technicznym idealny, optyczny bardzo dobry. Żadnych tłustych paluszków przy przełącznikach i zadbane fronty - to ważne bo Primare nie posiada już na stanie fabrycznych frontów w tym kolorze do osobnego dokupienia i ewentualnej podmianki. W zestawie cały komplet od producenta: kable sieciowe, piloty i ori kartony z wypełnieniem. Jestem drugim właścicielem. Sprzedaję z powodu przejścia do innej stajni, że się tak wyrażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ miałem u siebie dwie integry z możliwością wejścia  na końcówkę mocy, był to Atoll in200se oraz Krell S300i. I Atoll na tej samej ustawionej głośności w dac grał głośniej mimo że Krell jest mocniejszym wzmacniaczem. Gain Primare po XLR ma 26dB więc powinien poprawnie działać z regulacją cyfrową dac, dobrze myślę ?

Czy ta końcówka jest zbalansowana i warto używać jej po XLR oraz czy faktycznie ma wycofane wysokie tony jak piszą w recenzjach ?

 

@NRK pozdrawiam 🙂

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.