Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.11.2022 o 13:29, Mateolo2 napisał:

Kurczę, ale jestem baran 🙂 Kompletnie zapomniałem napisać o jaki wzmacniacz mi chodzi 🤣

MIałem na myśli Roksana kandy k2

Bardzo przyzwoicie grający wzmak. Jak najbardziej polecam. Miałem go, a teraz mam Caspiana M2. Natomiast w kwestii wzmacniaczy mocy, to w mojej ocenie lepszym basem dysponuje końcówka K2 od M2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram na Caspianie m2 + kolumny Wharfedale Linton, do niego mam wpiętego Noda 2i + zasilanie liniowe. Ostatnio miałem okazję posłuchać u siebie Yaqina ms30l i bardzo mi się spodobał. Pytanie, lubię swojego Roksana i jaki dac dokupić by dać trochę powietrza, mam wrażenie, że Caspian i Wharfdale to takie ospałe granie. Nigdy nie myślałem o zewnętrznym dacu, bo Bluesound Node z zewnetrznym zasilaniem to całkiem niezłe granie, ale mam po odsłuchu Yaqina wrażenie, że można lepiej. Na firmie gdzie pracuję w systemie gra Arcam Rdac i bardzo mi się podoba jego barwa, ale on tam gra z zestawem Marantza i Xavianami, czy nadawał by się do połączenia Caspiana+Wharfdale i wniósłby świeżości, powietrza? Niestety nie mam możliwości pożyczenia z firmy, wiec zdaję się na Wasze doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ciepok77 napisał:

Witam. Gram na Caspianie m2 + kolumny Wharfedale Linton, do niego mam wpiętego Noda 2i + zasilanie liniowe. Ostatnio miałem okazję posłuchać u siebie Yaqina ms30l i bardzo mi się spodobał. Pytanie, lubię swojego Roksana i jaki dac dokupić by dać trochę powietrza, mam wrażenie, że Caspian i Wharfdale to takie ospałe granie. Nigdy nie myślałem o zewnętrznym dacu, bo Bluesound Node z zewnetrznym zasilaniem to całkiem niezłe granie, ale mam po odsłuchu Yaqina wrażenie, że można lepiej. Na firmie gdzie pracuję w systemie gra Arcam Rdac i bardzo mi się podoba jego barwa, ale on tam gra z zestawem Marantza i Xavianami, czy nadawał by się do połączenia Caspiana+Wharfdale i wniósłby świeżości, powietrza? Niestety nie mam możliwości pożyczenia z firmy, wiec zdaję się na Wasze doświadczenie. 

Chord Qutest

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ciepok77 napisał:

Witam. Gram na Caspianie m2 + kolumny Wharfedale Linton, do niego mam wpiętego Noda 2i + zasilanie liniowe. Ostatnio miałem okazję posłuchać u siebie Yaqina ms30l i bardzo mi się spodobał. Pytanie, lubię swojego Roksana i jaki dac dokupić by dać trochę powietrza, mam wrażenie, że Caspian i Wharfdale to takie ospałe granie. Nigdy nie myślałem o zewnętrznym dacu, bo Bluesound Node z zewnetrznym zasilaniem to całkiem niezłe granie, ale mam po odsłuchu Yaqina wrażenie, że można lepiej. Na firmie gdzie pracuję w systemie gra Arcam Rdac i bardzo mi się podoba jego barwa, ale on tam gra z zestawem Marantza i Xavianami, czy nadawał by się do połączenia Caspiana+Wharfdale i wniósłby świeżości, powietrza? Niestety nie mam możliwości pożyczenia z firmy, wiec zdaję się na Wasze doświadczenie. 

zobacz ile on kosztuje nowy i dobieraj źródło minimum za połowe jego ceny (za nowe) inaczej będzie wąskie gardło, z kolumnami jest tak samo, przyjmijmy że on kosztuje faktyczniez 11k to za nowe źródło + dac tak minimum 6k łącznie (po zniżce), takie jest moje zdanie ten wzmacniacz gra spoko ale musi mieć dobre towarzystwo, inaczej to troche strata czasu, i kasy, zależy też od gustu i preferencji muzycznych ... u mnie gra smsl m400 nie chciałem wydawać więcej kasy więc poszedłem po bandzie ale myślę że mogłoby być lepiej, tylko transport mam lepszy od (czystego) bs i to też słychać 

W dniu 29.01.2022 o 12:10, kala40 napisał:

WItam. 

Mam problem z końcówką mocy Caspiana M2. Bez dźwięku słychać z głośników cichy szum i inne drobne przydźwięki sieciowe.  Problem znika po odłączeniu przewodów sygnałowych cinch. Z początku sądziłem że to wina kabelków, ale po wpięciu różnych modeli problem nie zniknął. Moja końcówka połączona jest z integrą i źródłem, a wszystkie te urządzenia świecówkami z bolcem do gniazdka w scienia także uziemionego.  

Pozdrawiam 

pętla mas, one mają różne potencjały a każde jest uziemione więc ten potencjał (nie jestem elektrykiem więc nie wiem jak to nazwać i dokładnie wytłumaczyć) płynie od jednego gniazda do drugiego przez każde z urzadzeń i kabel rca i wtedy słychać ten przydźwięk, nie wiem jak to się normalnie rozwiązuje ale tak na skróty jak byś odpiął uziemienie od któregoś z urządzeń albo wpiął jedno z urządzeń do gniazdka bez bolca to zdaje się że powinno przestać buczeć...

W dniu 30.01.2022 o 13:53, Grelo napisał:

Również mam ten sam problem podłączając preamp do integry K3. Szumy z głośników z metra slychac. Gdy przekręcamy potencjometr w preampie szumy rosną.Brum się w miarę uspokoił jak połączyłem ground pre z K3.Mozliwe,że poprostu K3 się nie lubi z pre.Mozliwe że te końcówki Roksanow jakoś szumią.

j,w,

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, w związku z planowaną przeprowadzką za granicę mam do sprzedaży trochę sprzętu w idealnym stanie: 

Wzmacniacz: Roksan Caspian M2

CD: Roksan Caspian M2

Odtwarzacz sieciowy: Yamaha MusicCast NP-S303

Interkonekty: Chord Chameleon VEE 3 (XLR), Chord Chameleon Plus (RCA), Chord Chameleon (RCA), Chord C-line (2 szt.)

Kabel USB: Supra

Sieciówka: NEEL N7ES Gold (2 szt.)

Wzmacniacz słuchawkowy (lampowy): TAGA HARMONY THDA-500T DAC

Jeśli ktoś, coś 😉 to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2023 o 12:13, luk2305 napisał:

Cześć, w związku z planowaną przeprowadzką za granicę mam do sprzedaży trochę sprzętu w idealnym stanie: 

Wzmacniacz: Roksan Caspian M2

CD: Roksan Caspian M2

Odtwarzacz sieciowy: Yamaha MusicCast NP-S303

Interkonekty: Chord Chameleon VEE 3 (XLR), Chord Chameleon Plus (RCA), Chord Chameleon (RCA), Chord C-line (2 szt.)

Kabel USB: Supra

Sieciówka: NEEL N7ES Gold (2 szt.)

Wzmacniacz słuchawkowy (lampowy): TAGA HARMONY THDA-500T DAC

Jeśli ktoś, coś 😉 to zapraszam na priv.

Jakiej długości sieciówki NEEL N7ES Gold i cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2023 o 10:00, kala40 napisał:

To jest wersja V2 czy V1. W oplocie, czy bez?

Wersja V2, ale już nieaktualne, sieciówki sobie zostawiam do nowego sprzętu, czyli zestawu Roksan Attessa Straming Amplifier + Transport CD, a trzecią na w razie czego na przyszłość ;).

Do sprzedaży zostały już tylko Roksan Caspian M2 wzmacniacz + CD, razem w zestawie mogę sprzedać naprawdę w dobrej cenie i dodać gratisowo dobre okablowanie :). Szczegóły na priv.

Sam CD jest już wystawiony tutaj: https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-roksan-caspian-m2-cd. Wzmacniacz wystawię w najbliższych dniach,

Edytowane przez luk2305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoliczności życiowe zmusiły mnie do przejścia z systemu Caspiana na Attessę. Długo się wahałem, ponieważ system miałem dopracowany pod moje upodobania, Caspianów w różnych wersjach używam od 2012 roku bodajże, ale w końcu dostałem na tyle dobrą cenę za zestaw Attessa Streaming + Transport CD, że zdecydowałem się zaryzykować w ciemno.

O ile ryzyka nie było w zakresie ergonomii i wygody użytkowania nowego sprzętu, to wielką niewiadomą stanowiła kwestia dźwięku. Tym bardziej, że pomimo przeczytania iluś tam recenzji serii Attessa nie znalazłem miarodajnego i sensownego porównania do serii Caspian.

Zestawu Attessa słucham intensywnie od około tygodnia, sprzęt nie jest jeszcze zapewne wygrzany w pełni, ale powiem tak - jestem bardzo mile zaskoczony. Dźwięk nie ma co prawda tej masy i drive'u co na Caspianach, za to ewidentnie szczegółowość góry oraz przestrzeń jest lepsza (lub inna, w zależności od upodobań). Póki co troszeczkę brakuje mi basu, ale jest coraz lepiej, więc po wygrzaniu i przestawieniu się ucha na nowy dźwięk 😉 jest szansa, że będzie ok.

Attessa gra (na moich kolumnach) bardziej na boki i do tyłu, muzyki słucha się tutaj z niewielkiego dystansu, przy wokalach wypchniętych do przodu. Caspiany grają po prostu bardziej bezpośrednim dźwiękiem, o minimalnie cieplejszej barwie. Te spostrzeżenia dotyczą na razie grania z płyt CD i plików z Tidal Masters oraz radia internetowego.

Tyle wrażeń na razie. Jednak, dla jasności - gdyby nie ww. okoliczności losowe nie zmieniłbym sprzętu - byłem na tyle zadowolony z zestawu Caspian M2, że nie widzę takiego sensu, tym bardziej, że i na odsprzedaży się traci sporo... 

No, ale to zawsze szansa dla kogoś innego na rozpoczęcie pięknej przygody z Roksanem :).

Edytowane przez luk2305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luk2305 napisał:

Wersja V2, ale już nieaktualne, sieciówki sobie zostawiam do nowego sprzętu, czyli zestawu Roksan Attessa Straming Amplifier + Transport CD, a trzecią na w razie czego na przyszłość ;).

Do sprzedaży zostały już tylko Roksan Caspian M2 wzmacniacz + CD, razem w zestawie mogę sprzedać naprawdę w dobrej cenie i dodać gratisowo dobre okablowanie :). Szczegóły na priv.

Sam CD jest już wystawiony tutaj: https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-roksan-caspian-m2-cd. Wzmacniacz wystawię w najbliższych dniach,

Wzmacniacz jest wystawiony tutaj: https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-roksan-caspian-m2-wzmacniacz-zintegrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cd Roksan Caspian z 2022r. za kwotę 8500 PLN. Nowy poprawiony model od wersji M2.

Pozdrawiam i zapraszam na priv. Jak by co to mam też wzmacniacz Roksan Caspian z roku 2022, w komplecie za bardzo dobrą cenę 🙂

https://www.olx.pl/d/oferta/roksan-caspian-m2-wzmacniacz-model-z-roku-2022-gwarancja-5-lat-polska-CID99-IDRLXfr.html?bs=olx_pro_listing

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) Mam pytanko do posiadaczy K3.

1. Jak z awaryjnością tego modelu, przytrafiło się Wam coś?
2. Jak zrobić by urządzenie włączało się i wyłączało jak amplituner skoro nie ma tiggera?
3.  Jak chcę podłączyć jako końcówka mocy pod kino to podłączam pod wejście "ByPass Input, ByPass only" drugie od lewej.
4. K3 wystarczy pod arie 948 ?

Mój M5si poszedł na serwis i mam opcję wymiany na K3 amp. Stąd te pytania bo rozważam tą opcję , ślicznie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Witam;) Mam pytanko do posiadaczy K3.

1. Jak z awaryjnością tego modelu, przytrafiło się Wam coś?
2. Jak zrobić by urządzenie włączało się i wyłączało jak amplituner skoro nie ma tiggera?
3.  Jak chcę podłączyć jako końcówka mocy pod kino to podłączam pod wejście "ByPass Input, ByPass only" drugie od lewej.
4. K3 wystarczy pod arie 948 ?

Mój M5si poszedł na serwis i mam opcję wymiany na K3 amp. Stąd te pytania bo rozważam tą opcję , ślicznie dziękuje za pomoc.

Miałem RoksanaK3 2 lata.Kupiłem go jako nówke w sklepie. Wybierałem między M5si a jakimś Atolem.Musical bardziej mi pasował brzmieniowo ale głupi skusiłem się na moduł bt w Roksanie. Wzmacniacz chodził bezawaryjnie cały czas.Nie przeszkadzało mi włączanie stacjonarne. Draznila mnie regulacja głośności (problem z cichym słuchaniem).Nie miałem problemu z awariami. Po roku kupiłem przedwzmacniacz lampowy i wtedy dopiero zagrał lepiej. Ale dalej nie byłem zadowolony, wymieniłem Roksana na końcówkę Nakamichi Pa7e2. Ale nie powiem Roksan dawał redę z Infinity R90. Mogę jeszcze dodać,że jak sprzedawałem kolumny  to przyjechał do mnie Pan z wzmacniaczem Accuphase e301. Porównaliśmy go do Roksana i wtedy zrozumiałem że Roksan nie jest fajnym wzmacniaczem.Accu kosztuje 5k a jest 10 razy lepszym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Grelo napisał:

Miałem RoksanaK3 2 lata.Kupiłem go jako nówke w sklepie. Wybierałem między M5si a jakimś Atolem.Musical bardziej mi pasował brzmieniowo ale głupi skusiłem się na moduł bt w Roksanie. Wzmacniacz chodził bezawaryjnie cały czas.Nie przeszkadzało mi włączanie stacjonarne. Draznila mnie regulacja głośności (problem z cichym słuchaniem).Nie miałem problemu z awariami. Po roku kupiłem przedwzmacniacz lampowy i wtedy dopiero zagrał lepiej. Ale dalej nie byłem zadowolony, wymieniłem Roksana na końcówkę Nakamichi Pa7e2. Ale nie powiem Roksan dawał redę z Infinity R90. Mogę jeszcze dodać,że jak sprzedawałem kolumny  to przyjechał do mnie Pan z wzmacniaczem Accuphase e301. Porównaliśmy go do Roksana i wtedy zrozumiałem że Roksan nie jest fajnym wzmacniaczem.Accu kosztuje 5k a jest 10 razy lepszym wzmacniaczem.

Ale o co chodzi z tym wzbudzaniem. Za każdym razem muszę wstać guzik zasilania naciskać ?

Edytowane przez Patryk89_896
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, prezes83 napisał:

Właśnie AMP. Ale nie wiem czy w starszych modelach nie był to inny guzik.
Natomiast na wzmacniaczu do standby przechodzi się poprzez przytrzymanie Mode.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
 

Fajny wzmak ale dziwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.