Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2022 o 12:13, Piotr_57832 napisał:

Powiedzcie mi jak klasowo i dźwiękowo ma się Roksan Oxygene do K3. Oxygene to klasa D z 2012 roku i wtedy kosztował kilkanaście tysięcy. Dźwiękowo jest lepszy od K3? 

Gdybyście mieli wybrać między dwoma w tej samej cenie, co byście wybrali?

Ok, będę szedł wyżej - odkupię Roksan Blak. Jeśli ktoś ma używany na sprzedaż to proszę o cynk na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

WItam. 

Mam problem z końcówką mocy Caspiana M2. Bez dźwięku słychać z głośników cichy szum i inne drobne przydźwięki sieciowe.  Problem znika po odłączeniu przewodów sygnałowych cinch. Z początku sądziłem że to wina kabelków, ale po wpięciu różnych modeli problem nie zniknął. Moja końcówka połączona jest z integrą i źródłem, a wszystkie te urządzenia świecówkami z bolcem do gniazdka w scienia także uziemionego.  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 12:10, kala40 napisał:

WItam. 

Mam problem z końcówką mocy Caspiana M2. Bez dźwięku słychać z głośników cichy szum i inne drobne przydźwięki sieciowe.  Problem znika po odłączeniu przewodów sygnałowych cinch. Z początku sądziłem że to wina kabelków, ale po wpięciu różnych modeli problem nie zniknął. Moja końcówka połączona jest z integrą i źródłem, a wszystkie te urządzenia świecówkami z bolcem do gniazdka w scienia także uziemionego.  

Pozdrawiam 

Również mam ten sam problem podłączając preamp do integry K3. Szumy z głośników z metra slychac. Gdy przekręcamy potencjometr w preampie szumy rosną.Brum się w miarę uspokoił jak połączyłem ground pre z K3.Mozliwe,że poprostu K3 się nie lubi z pre.Mozliwe że te końcówki Roksanow jakoś szumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kala40 napisał:

W moim przypadku jest nieco inaczej , ponieważ te szumy i przydźwięki mają stałą głośność (słyszalną przez ucho przy głośniku) i kręcenie gałą nic nie zmienia. 

Czyli połączyłeś oba klocki przewodem przytwierdzonym do zacisku GND ?

Tak,mam takie kable RCA z dodatkowym przewodem jak do gramofonu. GND mam w integrze  i w pre. Ustalo znacznie buczenie ale szum z wysokotonowych pozostał.Nie jest to jakiś mega szum,normalnie da się słuchać ale samo to,że on jest gdy nie ma dzwieku mnie trochę denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, kala40 napisał:

Ostatnio z ciekawości podłączyłem watomierz do gniazdka. Zdziwienie moje było spore, ponieważ wzmacniacz Caspian M2, oczywiście włączony i grający pobierał z sieci moc rzędu 20W. Czy to możliwe? Na tylnym panelu jest info - 350 WATTS. 

To jest moc maksymalna , którą może pobrać urządzenie. Im głośniej , tym pobór mocy wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kala40 napisał:

Ale aż taka różnica? W sumie gałkę miałem odkręconą gdzieś na 3 i pobór 20 W. Nie znam się na obliczeniach elektrycznych ale skoro tak piszesz, że to normalne, to ok, bo już zacząłem się zastanawiać czy mam dobry watomierz. Dzięki za informacje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kala40 napisał:

Ale aż taka różnica? W sumie gałkę miałem odkręconą gdzieś na 3 i pobór 20 W. Nie znam się na obliczeniach elektrycznych ale skoro tak piszesz, że to normalne, to ok, bo już zacząłem się zastanawiać czy mam dobry watomierz. 

To może być też kwestia sprawności danego wzmacniacza.

Druga sprawa ,że wartości te są lekko zawyżane.  No i też nie znaczy to , że przy maksymalnej mocy , Twój wzmacniacz będzie ciągną 350watów. Inaczej będzie w klasie A .

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kala40 napisał:

Czy nie ma obaw co do sprawności mojego watomierza?

A co to znaczy sprawność wzmacniacza? 

Specjalistą nie jestem, ale oznacza czy dany wzmacniacz jest w stanie swobodnie wysterować głośniki o niskiej skuteczności np. 82-85db . Nie każde 50watów , będzie takie samo jak 50watów w innym wzmacniaczu, czyli kwestia sekcji zasilania ( transformator , kondensatory filtrujące itd. Temat rzeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W danych technicznych Caspiana jest napisane że bez problemu wysteruje o[pisane głośniki, w dodatku 4 Ohm. Tylko zastanawia mnie po co w takim razie ładują do środka takie duże trafa, rzędu kilkustet Wat? skoro z sieci pobierają nie wiele przy słuchaniu na normalnym domowym poziomie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kala40 napisał:

Rozumiem. W danych technicznych Caspiana jest napisane że bez problemu wysteruje o[pisane głośniki, w dodatku 4 Ohm. Tylko zastanawia mnie po co w takim razie ładują do środka takie duże trafa, rzędu kilkustet Wat? skoro z sieci pobierają nie wiele przy słuchaniu na normalnym domowym poziomie?

 

A na przykład po to , żeby przy cichym słuchaniu była pełna kontrola nad głośnikami. A także przy głośnym , żeby się za szybko nie przesterował.

Caspiana słuchałem i fakt nie ma problemu z trudnym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
4 godziny temu, zildjian napisał:

Nie kupuj bez odsłuchu

Wiesz jak jest. Używki nie pożyczę raczej. Odsłuch w nieznanej akustyce, z nieznanymi paczkami,  też średnio mi pomoże. Tluc się ze swoimi kolumnami pół Polski, nie chcę mi się. Wolę kupić po czytankach i jak nie podejdzie sprzedać. 

Kilka słów o nim dasz radę napisać?

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć! 

Szukam osób które znają ten wzmacniacz - miałby go, bądź mają  Jakie są o nim Wasze opinie? W internecie same zachwyty (kilkukrotnie najlepszy wzmacniacz według whathifi, wymieniony na liście najlepszych integr ostatniego 20-lecia). 

A jak jest w rzeczywistości? Jak wypada względem takiego caspiana m1, który jest jednak sporo starszy ma mniej mocy, jest mniejszy itd? Podobno K2 tez nie różni się zbytnio od K3 - podobno nawet według niektórych k2 jest od niego lepszy 🙂

Generalnie nic nie wiem o tym wzmacniaczu, a bardzo mnie zainteresował, ponieważ jest niezwykle znany w branzy i chciałbym wiedzieć czemu 🙂
 

Dajcie znać. 

Edytowane przez Mateolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.