Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2023 o 16:45, Patryk89_896 napisał:

 

Mój roksan idzie do lekarza. 

W sumie po ponad roku grania u mnie z monitorami gold 100 jestem bardzo zadowolony choć narzekałem mocno wcześniej.

 

Na lewym kanale są jakieś zaniki dźwięku, zmieniałem już kolumny i problem zostaje tylko na lewym kanale. Wiec niech go przepatrza. 

 

IMG_20230222_181949.jpg

Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.02.2023 o 18:24, Szkice napisał:

Mój roksan idzie do lekarza. 

W sumie po ponad roku grania u mnie z monitorami gold 100 jestem bardzo zadowolony choć narzekałem mocno wcześniej.

 

Na lewym kanale są jakieś zaniki dźwięku, zmieniałem już kolumny i problem zostaje tylko na lewym kanale. Wiec niech go przepatrza. 

 

IMG_20230222_181949.jpg

A jak go podłączysz pod jakieś źródło to na obu kanałach nasz ciszę ? U mnie w prawej kolumnie lekko coś brzęczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Patryk89_896 napisał:

A jak go podłączysz pod jakieś źródło to na obu kanałach nasz ciszę ? U mnie w prawej kolumnie lekko coś brzęczy 

Nie, tylko z lewej i to nie jest ciągła cisza tylko bardziej przerywany dźwięk.  Zamieniłem kolumny i w tym samym kanale. 

3 tygodnie już bez muzyki. Ale wreszcie serwis się nim zajmuje. 

Teraz, Szkice napisał:

Nie, tylko z lewej i to nie jest ciągła cisza tylko bardziej przerywany dźwięk.  Zamieniłem kolumny i w tym samym kanale. 

3 tygodnie już bez muzyki. Ale wreszcie serwis się nim zajmuje. 

Słucham z kompa z deezer czy yt i roksana mam podpiętego pod Dac cambridge 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Mnie z prawego kanału lekko buczy a lewy cisza. I teraz nie wiem czy wysyłać czy zostawić , a w sumie ma dopiero 2 mc

U mnie słychać było szum jak nie było włączona żadna muzyka, ale ponoć to normalne. Ale lepiej przedzwonić audiocenter.pl bo oni zajmują się naprawą sprzętu roksan i dopytać się czy jest się czym martwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szkice napisał:

Roksan attessa bez strimingu. Więc miałem sporą zniżkę bo jednak był używany. 

Dzięki za info, ja miałem od nich w testach Caspiana ale zdecydowałem się na nowy - tu poprawili parę rzeczy.

U mnie igła żadnych szumów, brzęczenia itd. trafiłem na super egzemplarz w nautilusie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Zigapp napisał:

Dzięki za info, ja miałem od nich w testach Caspiana ale zdecydowałem się na nowy - tu poprawili parę rzeczy.

U mnie igła żadnych szumów, brzęczenia itd. trafiłem na super egzemplarz w nautilusie 

Szumy mogą generować różne rzeczy, nie koniecznie sprzęt. U mnie szumy były w innych sprzętach wcześniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 lutego wysłałem mojego wzmacniacza roksan attesa do serwisu i dziś go odesłali fo mnie stwierdzając, że wszystko z nim ok. U mnie dostrzegłem zanikanie w lewym kanale. 

 

Szkoda, że nie wykluczyłem innych możliwości jak mój Dac czy kable np Rca audio quest, może coś poprostu było nie dopięte do końca... Jak już przyjdzie mój wzmacniacz zrobię test i posłucham muzyki przez bluetooth by ominąć daca i zobaczymy. 

 

Miesiąc bez sprzętu i bez cieszenia się z muzyki a mimo to nie tęskniłem za tym tak bardzo - je...ć hi fi i audiofilizm

Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie źle. Też mam dziwny problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Jak podłącze do Roksana K3 za pomocą rca marantza amplituner naglę buczy a do marantza nie mam nic podłączone. Goły marantz + rca do K3 i buczy. Nie wiem jak to ugryźć spotkał się ktoś z tym?

Jest tu ktoś może ze Śląska z K3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Patryk89_896 napisał:

no to nie źle. Też mam dziwny problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Jak podłącze do Roksana K3 za pomocą rca marantza amplituner naglę buczy a do marantza nie mam nic podłączone. Goły marantz + rca do K3 i buczy. Nie wiem jak to ugryźć spotkał się ktoś z tym?

Jest tu ktoś może ze Śląska z K3?

Zadzwoń do audiocentrum oni zajmują się serwisem roksana, może coś doradzą. Ale marantz co to odtwarzacz cd czy co? Może kable rca są wadliwe 

 

 

Dziś przyszedł roksan od nich i wszystko póki co gra, nie wiem może coś nie łączyło na kablach, zobaczymy czy się coś zmieni 

Edytowane przez Szkice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szkice napisał:

Zadzwoń do audiocentrum oni zajmują się serwisem roksana, może coś doradzą. Ale marantz co to odtwarzacz cd czy co? Może kable rca są wadliwe 

 

 

Dziś przyszedł roksan od nich i wszystko póki co gra, nie wiem może coś nie łączyło na kablach, zobaczymy czy się coś zmieni 

Amplituner Marantza mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam prośbę do posiadaczy K3. Ma może ktoś podłączonego Roksana pod amplituner przez bypass by wykorzystać końcówkę mocy? Próbowałem na 2 ampli i na 2 roksanach i w każdej konfiguracji gdy podłącze ampli (pre ) do K3(bypass) i ustawie "video" to słychać buczenie z kolumn. Może to ktoś zweryfikować u siebie? Bo nie wiem gdzie szukać problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Aktualnie posiadam Roksan Caspian M2 ( wersję z 2022 roku, podobno coś tam poprawioną...nie wiem czy różni się dźwiękowo od poprzedniej wersji gdyż nie miałem okazji słuchać wersji sprzed 2022r. ale wolę napisać gdyby była różnica ) i napędzam nim Kefy R700. Jak to w tej chorobie audio korci mnie aby zmienić Caspiana na Roksan Blak. Caspian gra naprawdę fajnie ale chciałbym pójść wyżej. Kefy mają dość dużo basu i chciałbym jeszcze lepszej kontroli w głośniejszym słuchaniu ( szczególnie na dole pasma ), a widzę, że Blak jest znacznie mocniejszy od Capsiana więc pomyślałem czy by nie zrobić przesiadki. Miał ktoś okazję porównać obydwa wzmacniacze i wskazać różnicę w sygnaturze/sposobie grania? Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.