Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Philips N4450. Zacny sprzęt. Przywracam go do życie.

Brakuje mi klawisza funkcyjnego przewijania w tył.

Może komuś zalega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po prośbie tym razem. Poszukuję dwóch rolek gumowych do Grundiga TK248. Oryginalna guma stwardniała na kamień. Okleiłem jedną z rolek kawałkiem szerokiego paska napędowego i magnetofon zaczął przewijać ale to nie to. Przydał by się komplet nowych rolek. Na Ebay-u coś można znaleźć ale ceny raczej niestrawne. Jakby coś ktoś gdzieś ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Poszukuję pasek napędowy do magnetofonu TEAC X-3 MKII o wymiarach:

- szerokość 8 mm;

- grubość 0,6 mm;

- obwód/długość 340 mm (średnica 108 mm).

Czy ktoś ma taki pasek lub namiary na kogoś, kto produkuje takie paski?

Niestety stary pasek już się wysłużył. Mam w zastępstwie założony węższy (5 mm), ale wolałbym taki jaki był.

Pozdrawiam,

Maciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z regulacją i ustawieniem REVOX'a A77 ver.IV 2-track. Potrzebuję pomocy z ustawieniem tego magnetofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z regulacją i ustawieniem REVOX'a A77 ver.IV 2-track. Potrzebuję pomocy z ustawieniem tego magnetofonu.

Posiadasz instrukcję serwisową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam instrukcję serwisową ale słabo znam angielski :( Nie rozumiem o jaką taśmę testową chodzi. Zazwyczaj podana jest częstotliwość nagrana na taśmie i co należy regulować. Mam małe doświadczenie w regulacji szpulaków. Wymieniłem wszystkie kondensatory i trymery i pozostało wyregulować. Ustawiłem obroty silnika cabstana na 1600Hz i napięcie na 21V. Dalej nie wiem co dalej. Jaką taśmę testową potrzebuję i w jakiej kolejności regulować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz kłopot.Numer katalogowy testowej taśmy jest podany w instrukcji.Kłopot w tym,że trudno już ją zdobyć.Samemu,bez odpowiedniej aparatury ,będzie Tobie trudno sobie poradzić.Może jest ktoś w twojej okolicy,kto ma już doświadczenie w tym temacie.Poszukaj,bo to najlepsza droga.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie potrzebne przyrządy, oscyloskopy, mierniki, generator więc jestem w stanie sam sobie poradzić. Potrzebuję porozmawiać z kimś kto serwisował A77 i ma na ten temat wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Gdzie mogę zdobyć taką taśmę?

przemak jesteś w stanie pomóc skalibrować tego Revoxa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Gdzie mogę zdobyć taką taśmę?

przemak jesteś w stanie pomóc skalibrować tego Revoxa?

 

Skąd jesteś? W sumie można zdalnie pomóc też, to w sumie proste jest ;) W instrukcji serwisowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest dokładnie opisane krok po kroku.

Ale bez taśmy testowej/kalibracyjnej ani rusz. Musisz kupić albo pożyczyć albo co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zdobyć taką taśmę lub taśmy bo z tego co czytałem ma ich być dwie NAB i IEC.Dobrze rozumiem?

Jestem z Lublina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zdobyć taką taśmę lub taśmy bo z tego co czytałem ma ich być dwie NAB i IEC.Dobrze rozumiem?

Jestem z Lublina.

 

Jedna, iec u nas. Do Lublina to jednak za daleko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jest sporo taśm testowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jest sporo taśm testowych.

Fakt jest sporo ale EQ NAB a przemak pisał że potrzebna jest IEC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś było, ale napisałem. Ponieważ ostatni raz robiłem to 20 lat temu, dlatgo zamieszczam tutaj, jak coś pokręciłem, to ktoś na pewno zauważy i poprawi, ewentualnie coś doda.

 

Strojenie magnetofonu.

 

Potrzebne będą: taśma testowa z nagranym przynajmniej 1kHz 0dB i 10kHz -10dB, oscyloskop XY (może być programowy), generator 1kHz i 10kHz (może być programowy) i miernik poziomu m. cz. - nie może być programowy, no chyba, że jakiś ocyloskop Hantek czy coś w tym stylu. Standardem jest Meratronik V640 - upolować na Allegro i mieć, piękna rzecz BTW. Oczywiście potrzebna jest też czysta taśma, na jakiej potem zamierzamy nagrywać.

 

1. Rozmagnesowanie toru przesuwu taśmy. Nie tylko głowice, ale rolki itp. To trzeba zrobić, szkoda taśmy testowej, demagnetyzatory można kupić, to nie są drogie rzeczy.

 

2. Ustawienie skosu głowicy odczytującej (tej z prawej strony). Zakładam, że skos nie jest rozjechany całkowicie, to znaczy mniej więcej jest, ale trzeba sprawdzić. Jeżeli skos jest rozjechany, najpierw na słuch na jakiejś taśmie należy go zgrubnie ustawić na słuch, lub na maksimum napięcia na wyjściu, mierzone oscyloskopem albo miernikiem z taśmą testową 10kHz. Następnie zakładamy taśmę testową z fragmentem 10kHz -10dB czy ile tam jest. Wyjście kanału lewego i prawego podłączamy do oscyloskopu ustawionego w tryb XY. Nie każdy oscyloskop to "umie", ale darmowy programowy tak, więc nie ma wymówek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzając taśmę testową ustawiając głowicę uzyskujemy na ekranie kreskę (ukośną) lub najbardziej jak się da spłaszczoną elipsę. Drgania kreski-elipsy świadczą o słabej jakości toru przesuwu taśmy. Drgać będzie...

 

3. Jak już mamy podłączony oscyloskop, możemy ustawić skos głowicy zapisującej. Można to również zrobić później, ale przed jakimkolwiek działaniem związanym z regulacją toru zapisu, zależy, czy łatwiej nam przełożyć taśmę czy podpinać oscyloskop ;) Zakładamy czystą taśmę, z generatora (oscyloskop programowy ma również generator) na oba kanały naraz puszczamy sinus 10kHz z poziomem niezbyt wysokim, tak -10, i analogicznie staramy się uzyskać kreskę lub spłaszczoną elipsę kręcąc tym razem ustawieniem głowicy zapisującej (środkowej). Oczywiście odsłuchujemy z wyjścia, z głowicy odczytującej, "po taśmie", nie z wejścia. Uwaga - po pierwsze jest lekkie opóźnienie, po drugie zauważymy, że dużo trudniej spłaszczyć elipsę - trudno...

 

4. Nareszcie poziom. Najpierw poziom odczytu dla 1kHz. Zakładamy taśmę testową z 1kHz 0dB i ustawiamy odpowiednimi potencjometrami na wyjściu (każdy kanał oddzielnie) poziom 0dBu czy jaki tam poleca producent. Jeżeli chcemy nastroić magnetofon na inne nasycenie taśmy (zwykle 250nW) musimy przeliczyć i ustawić inny poziom. W przypadku Revoxa A77 za poziom odpowiadają potencjometry REPR LEVEL (CH1 i CH2), a producent zaleca ustawienie poziomu wyjściowego na 2V.

 

5. Teraz powinno nastąpić ustawienie pasma - dla 10kHz przynajmniej. Puszczamy taśmę na 10kHz (niższy poziom, -10 albo -20) i ustawiamy odpowiednimi potencjometrami poziom tej częstotliwości. Revox A77 tego nie ma, trudno. Nie ma też regulacji dołu, ale to ma mało magnetofonów. Nie ma możliwości regulacji, ale sprawdzić sobie można ;)

 

6. Tego nigdy nie robiłem, ale dla A77 producent zaleca ustawienie częstotliwości generatora prądu kasowania i podkładu. To się raczej nie rozstraja, a nawet, to who cares, ale można zrobić. Jeżeli planujemy nagrania mono, trzeba też nastroić dummy load, czyli obciążenie generatora dla nieużywanej jedej części głowicy kasującej. To raczej nie wystąpi, więc można ominąć. Częstotliwość generatora ma wynosić 120kHz. Poziom napięcia powinien wynosić 16 albo 21V, zależy od typu magnetofonu. Miejsce podłączenia miernika jest pokazane w instrukcji serwisowej. To trzeba robić oczywiście nagrywając cokolwiek (czyli ciszę) na taśmie.

 

7. Ustawianie pułapek prądu kasowania we wzmacniaczach odczytu i zapisu. Nagrywamy ciszę i regulatorami BIAS TRAP ustawiamy minimalny poziom napięcia w odpowiednich punktach pomiarowych na płytce, dla wzmacniacza zapisu najpierw i odczytu później, dla obu kanałów oddzielnie.

 

Punkt 6 i 7 normalnie nie występuje, tylko w przypadku zaczynania od zera.

 

8. Poziom zapisu. Ustawiamy magnetofon na INPUT, podłączamy generator 1kHz do wejść, ustawiamy poziom, żeby na wyjściu było 200mV (-20dB w stosunku do poziomu nominalnego, dla uniknięcia przesterowań), włączamy nagrywanie na czystej taśmie, przełączany na TAPE MONITORING i regulatorami REC LEVEL ustawiamy również 200mV na wyjściu.

 

9. Prąd podkładu. Podłączamy generator 10kHz z poziomem 200mV (-20) i kręcimy regulatorem OSCILLATOR zaczynając od lewej pozycji. POWOLI! Poziom na wyjściu podczas nagrywania będzie rósł a potem zacznie maleć. Każda taśma ma inny poziom prądu podkładu, generalnie jest to 3-4dB za szczytem - to znaczy kręcimy aż usyskamy maksimum, zapamiętujemy, i kręcimy dalej w prawo aż uzyskamy 4dB niższy poziom.

 

10. Korekcja wzmacniacza zapisu - procedura jak w p. 8 ale generator ustawiamy na 10kHz (dla Revoxa A77 producent zaleca 12kHz), poziom 200mV na wyjściu ustawiamy pokrętłami RECORD AMPLIF EQUALIZ dla odpowiedniej prędkości przesuwu.

 

Zrobione!

 

Generalnie normalna procedura to rozmagnesowanie, regulacja skosów (albo raczej kontrola, nie kręcić jak nie trzeba), poziomów i podkładu czyli z powyższego bez punktów 6 i 7. Pułapek ani generatorów się nie robi, to się raczej nie rozjeżdża.

Procedura kalibracji mierników w A77 jest dziwna, zaleca pomiar zniekształceń, ustawienie poziomu zapisu dla zniekształceń 2% dla 1kHz, zmniejszenie poziomu o 6dB i dla takiego poziomu ustawienie mierników na zero regulatorem METER CALIB. Oscyloskop

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niby umie też mierzyć zniekształcenia, ale jak to wyjdzie, to nie wiem. W przybliżeniu można mierniki skalibrować na zero dla sygnału o 6dB niższego od nominalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, wielkie !!!brawa!!! za tak ładnie napisany poradnik.

Jak się dopatrzyłem, tylko na tym forum, to wszystkie linki do podobnych poradników zajęłyby kilkadziesiąt wpisów.

PROSZĘ WSZYSTKICH PYTAJĄCY O WIĘCEJ SWEJ INWENCJI I POSZUKANIE NA WŁASNĄ RĘKĘ POWYŻSZYCH WIADOMOŚCI. Napisane są trochę gorzej, ale dość wyczerpująco.

Hasło KALIBRACJA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PraktycznyPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, wielkie !!!brawa!!! za tak ładnie napisany poradnik.

Jak się dopatrzyłem, tylko na tym forum, to wszystkie linki do podobnych poradników zajęłyby kilkadziesiąt wpisów.

PROSZĘ WSZYSTKICH PYTAJĄCY O WIĘCEJ SWEJ INWENCJI I POSZUKANIE NA WŁASNĄ RĘKĘ POWYŻSZYCH WIADOMOŚCI. Napisane są trochę gorzej, ale dość wyczerpująco.

Hasło KALIBRACJA.

 

A kolega to chyba z tych "świeższych" stażem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega, tak nawet z bardzo świeRZych.

I kiedy czytam kolejny raz pytanie "jak sie to, albo tamto robi", a dwie strony wcześniej wszystko jest opisane, to mam nieświeRZe uczucie, że polskie szkoły nie są jednak takie najlepsze.

PS: mało to merytoryczne, ale że nie mam za wiele postów to mała strata za zbana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemak

Bardzo Ci dziękuje za pomoc i poświęcony czas. Sprawy bardziej namacalnych podziękowań na "priv".

Mam nadzieję że tek kompletny manual pomoże nie tylko mojej osobie w kalibracji REVOX'a A77.

 

PraktycznyPan

Pozostaw swoje uwagi dla siebie. Rozumiem że kierujesz to do mnie? Na tym forum pomagamy sobie. Jeśli nie masz niczego merytorycznego do zakomunikowania, ponabijaj sobie posty gdzie indziej. Jeśli chcesz poprawić ortografie forumowiczów napisz na priv. Nie musisz się znęcać publicznie.

Przepraszam za ten off-topic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawić ortografie forumowiczów napisz na priv. Nie musisz się znęcać publicznie.

 

Nie, nie kolega PraktycznyPan chcąc poprawić moje "świeże" niestety sam z siebie zrobił idiotę. Ja napisałem poprawnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sk-victor

Wiem że napisałeś poprawnie. Miałem nadzieję że "Praktyczny Pan" (myślę że tak jest poprawnie) przeczyta co napisał i się zreflektuje. Chyba inną szkołę kończył :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega, tak nawet z bardzo świeRZych.

I kiedy czytam kolejny raz pytanie "jak sie to, albo tamto robi", a dwie strony wcześniej wszystko jest opisane, to mam nieświeRZe uczucie, że polskie szkoły nie są jednak takie najlepsze.

PS: mało to merytoryczne, ale że nie mam za wiele postów to mała strata za zbana .

Przepraszam, słabo to brzmi, ale szlaka mnie trafia gdy widzę w jednym temacie, co drugą stronę te same pytania, o dokładnie to samo rozwiązanie.

Polonistą nigdy nie byłem najlepszym, ale poprawnie po polsku umiem napisać "świeży" i jeszcze parę innych słów, które o palpitację przyprawiły by nasze Babcie.

Mój wpis tyczył, tak ogólnie, zwrócenia uwagi na niewiedzę świeżych użytkowników i nieumiejętność, zbyt długiego czytania. NIE TYCZY NIKOGO OSOBIŚCIE.

Jeśli kogoś dotknął mój wpis osobiście, to bardzo mi miło. Mam nadzieję, że odniesie skutek praktyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potrzebuje pomocy, ja to wiem (a raczej wiedziałem kiedyś), w czym problem. Ważne, żeby ewentualne pomyłki znaleźć, bo naprawdę ostatni raz robiłem to w ubiegłym wieku, dokładniej jakieś ćwierć wieku temu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potrzebuje pomocy, ja to wiem (a raczej wiedziałem kiedyś), w czym problem. Ważne, żeby ewentualne pomyłki znaleźć, bo naprawdę ostatni raz robiłem to w ubiegłym wieku, dokładniej jakieś ćwierć wieku temu ;)

 

Przemak,

 

bardzo dziekuję za kompetenty opis jak należy kalibrować magnetofon szpulowy. Ta wiedza praktycznie juz wygineła i Twój wpis jest na wagę złota.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura kalibracji mierników w A77 jest dziwna, zaleca pomiar zniekształceń, ustawienie poziomu zapisu dla zniekształceń 2% dla 1kHz, zmniejszenie poziomu o 6dB i dla takiego poziomu ustawienie mierników na zero regulatorem METER CALIB. Oscyloskop

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niby umie też mierzyć zniekształcenia, ale jak to wyjdzie, to nie wiem. W przybliżeniu można mierniki skalibrować na zero dla sygnału o 6dB niższego od nominalnego.

 

Moje pomiary dla tasmy LPR35 to +6dB dla 2% , oraz +9dB dla PER528 (PER528 to gruba studyjna tasma). Magnetofon Revox PR99 mk3, 0 dB dla 320nWb/m przy 38 cm/s.

 

Więc zgadza się z opisem w instrukcji i tak powinno wyjść dla A77 i 19 cm/s mniej wiecej.

 

pozdrawiam

 

Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje pomiary dla tasmy LPR35 to +6dB dla 2% , oraz +9dB dla PER528 (PER528 to gruba studyjna tasma). Magnetofon Revox PR99 mk3, 0 dB dla 320nWb/m przy 38 cm/s. Więc zgadza się z opisem w instrukcji i tak powinno wyjść dla A77 i 19 cm/s mniej wiecej. pozdrawiam Mirek

 

Oczywiście, mniej więcej to się wszystko zgadza. Mi chodzi o to, że pomiar zniekształceń nieliniowych to nie jest prosta rzecz, a już latach '70 to na pewno. Po co więc w ogóle wspominać o tym jako o parametrze rutynowej kalibracji? W dodatku, ale to już na marginesie, nie tak się powinno kalibrować mierniki VU - taka kalibracja wprawdzie pozwala wykorzystać ich cały zakres, ale z pomiarem poziomu zgodnym z założeniami standardu nie ma to wiele wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.