Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  67 członków

Triangle Klub
IGNORED

Klub Triangli


DawidM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Triangli Antal EZ, wystarczy Musical Fidelity M5is i czy koniecznie M6si ?

Wystarczyć wystarczy ale różnica w jakości grania jest duża - z M5si nie wykorzystasz pełnego potencjału tych kolumn - pomiędzy tymi modelami nawet b. duża. Jeśli bysz szukał to mam srebrny M6si nowy z gwarancją na zbyciu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
Witam Szanownych Klubowiczów. 
Szukam wzmacniacza do swoich Signature Theta. 
Jak myślicie co będzie lepsze wzmacniacz lampowy na KT 88 czy może jakiś tranzystor? Co możecie polecić ze swojego doświadczenia... 
Pozdrawiam 

Jeśli tranzystor to ja zdecydowanie polecam Musical Fidelity M6si. Znam bardzo dobrze to połączenie i nie polecam go ze względu na możliwość załatwienia w super cenie tylko dlatego że słuchałem wieku połączeń MF M6si z Triagle i z Theta również. Co więcej w klubie MF sporo osób łączy ten Wzmak z Triangle m.in. Theta z bardzo dobrym rezultatem.

MF M6si jest bardzo wydajnym prądowo wzmakiem co wprost przekłada się na super bas i ciepłej barwie która czaruje w średnicy. Na dodatek łagodna góra. Te cechy z Triagle to "działa symbiotycznie" .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to jest wzmacniacz który nie ograniczy Thet nie mam tu na myśli mocy bo z tego co wiem to ma zapas. 

Nie słyszałem nigdy Musicala i nie wiem co się spodziewać po połączeniu z Trianglami. 

Zależy mi na bdb przestrzeni i odrywaniu się dzwięku od kolumn. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Myślisz że to jest wzmacniacz który nie ograniczy Thet nie mam tu na myśli mocy bo z tego co wiem to ma zapas. 
Nie słyszałem nigdy Musicala i nie wiem co się spodziewać po połączeniu z Trianglami. 
Zależy mi na bdb przestrzeni i odrywaniu się dzwięku od kolumn. 
Pozdrawiam 

Tak, To jak najbardziej oczekiwania które zostaną w tym połączeniu spełnione oczywiście nie wiem nic o twoim źródle, które jak wiemy ma duży wpływ na cały tor już o kablach nie wspominałem bo to taka "." Nad "i". akustyce która również odgrywa rolę ale poparz poniżej
26559feb877bfb519ac6f53ad2cab85f.jpg

To jak Goliat i Dawid i... Powiem ci że zaskoczyły i pozostawiły pytanie "skąd ten bas i ta przestrzeń" się dobywa. Theta ma dobrą czułość i nie skomplikowany przebieg impedancji ale w połączeniu z M6si grają pięknie . U mnie źródłem był Lumin T2. Salon bez adaptacji akustycznej 39m2 i ... Nie zginęły w nim.

Ja jestem zwolennikiem łączenia Triangli z ciepłej grającymi wzmakami i MF taki jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2022 o 20:18, deltastudio napisał:

Przy pomocy kolegi @Marcin Wielgus  stałem się posiadaczem kolumn Triangle Esprit EZ Antal 40th. Jakby ktoś potrzebował coś z Triagli czy Musial Fidelity to proponuję udać się do Marcina, pogadać, popytać. Warto:)

Witam. 

Jakie to granie?. Zastanawiam się jak jest różnica w dźwięku między zwykłymi Antalami a wersją 40th. Miałeś kolego okazję porównać te kolumny?

Z jakim wzmacniaczem i na jakiem powierzchni grają u Ciebie te kolumny? Pytam bo jestem umówiony na odsłuch wersji 40th. Niestety salon obecnie nie dysponuje " zwykłą " wersją i zastanawiam się czy tak duża różnica w cenie jest uzasadniona jakością dźwięku a nie tylko " biżuterią" w postaci dodatków z różowego złota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, deltastudio napisał:

Nie słuchałem zwykłej wersji. U mnie to niecałe 20mkw. Grają zacnie. I wyglądają zacnie. Jesteś umówiony, to słuchaj. Co bym nie powiedział, to Tobie musi się spodobać:)

Cześć masz Antale w 20 mkw? 

Ja mam pokój 22 mkw i boję się czy nie będą za duże. Z jaką elektroniką graja u Ciebie? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 20mkw. Też się bałem, że bas się będzie bulbił. Ale nie ma problemu. Hegel H160. Oczywiście różnie może być z akustyką. U mnie są półki, ramki z foto, dywan, kanapa itp. i to działa. Myślę żeby coś dołożyć z akustyki ale na razie jest O.K.  Słuchałem w salonie hifi Elaców Vela 407 i był duży problem z basem. Pokój odsłuchowy jakieś 20mkw i słabo przygotowywany pod względem akustyki. Antali 40 słuchałem w 25mkw i było O.K. ale pokój był lepiej przygotowywany.

Martwiłem się bo producent napisałem, że kolumny świetnie sprawdzą się w 30-50mkw. Ale u mnie jest dobrze. To naprawdę dobre kolumny. Wykonanie, dźwięk to prezent od producenta. Myślę, że mogliby to sprzedawać za 20 i więcej tyś. i nikt by się nie dziwił cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, deltastudio napisał:

Niecałe 20mkw. Też się bałem, że bas się będzie bulbił. Ale nie ma problemu. Hegel H160. Oczywiście różnie może być z akustyką. U mnie są półki, ramki z foto, dywan, kanapa itp. i to działa. Myślę żeby coś dołożyć z akustyki ale na razie jest O.K.  Słuchałem w salonie hifi Elaców Vela 407 i był duży problem z basem. Pokój odsłuchowy jakieś 20mkw i słabo przygotowywany pod względem akustyki. Antali 40 słuchałem w 25mkw i było O.K. ale pokój był lepiej przygotowywany.

Martwiłem się bo producent napisałem, że kolumny świetnie sprawdzą się w 30-50mkw. Ale u mnie jest dobrze. To naprawdę dobre kolumny. Wykonanie, dźwięk to prezent od producenta. Myślę, że mogliby to sprzedawać za 20 i więcej tyś. i nikt by się nie dziwił cenie.

Pomyślę może u mnie też się zmieszczą dźwiękowo fajnie bo to 3 drogi. A jak wypada góra z Heglem? Ja myślę o Musical Fidelity M6si. 

Też zastanawiam się nad ustrojami rozpraszającymi w miejscu TV tj. pomiędzy kolumnami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przy pomocy kolegi @Marcin Wielgus  stałem się posiadaczem kolumn Triangle Esprit EZ Antal 40th. Jakby ktoś potrzebował coś z Triagli czy Musial Fidelity to proponuję udać się do Marcina, pogadać, popytać. Warto:)

Wojciech dzięki za ten wpis.
Jak ktoś szuka czegoś z MF lub Triagle chętnie pomogę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Panowie ,Triangle Comete Anniversary 40th. Podobno trochę cieplejsze od normalnej wersji (i bardzo dobrze jak dla mnie) ,troszkę stonowane na wysokich, ale to tylko przeczytałem, nie słyszałem . Bardzo mnie zaciekawiły te paczki , tylko mam daleko żeby posłuchać, a zresztą wiadomo że to i tak nie będzie ,to co u siebie. Może jakieś wrażenia od właścicieli lub tych co słuchali ? Czy naprawdę warto i czy nie będą drażnić przy dłuższym odsłuchu ? Każda opinia cenna.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misiek x napisał:

Nikt nic? Marka chyba mało popularna. 

Cześć Mam Triangle i nic mnie nie drażni. Jest jeden warunek dobra elektronika elektronika.U mnie grają z klasą A i z lampą Uważam że jedne z najlepiej wycenionych kolumn sam się zastanawiam nad tą o ktorej piszesz ale w wersji podlogowej. 

Jeszcze raz podkreślam to nie Triangle są ostre tylko pokazują ile warta jest elektronika która podłączymy. Jak zapewnisz im dobre towarzystwo nigdy nie sprzedasz.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mam Triangle i nic mnie nie drażni. Jest jeden warunek dobra elektronika elektronika.U mnie grają z klasą A i z lampą Uważam że jedne z najlepiej wycenionych kolumn sam się zastanawiam nad tą o ktorej piszesz ale w wersji podlogowej. 
Jeszcze raz podkreślam to nie Triangle są ostre tylko pokazują ile warta jest elektronika która podłączymy. Jak zapewnisz im dobre towarzystwo nigdy nie sprzedasz.
Pozdrawiam 

Moje wpisy znacie więc nie będę się powielał. Ja uważam że marka w PL niedoceniana. We Francji lider rynku.

Ja się nie odzywałem bo wcześniejsze pytania były o model którego nie miałem u siebie ale Borea, Antal, Antal 40th anniversary, czy Delta signature to i owszem. Ponoć (nie słuchałem / nie miałem) stare Triagle miały opinie ostrzejszych na górze. Nowe współczesne zdecydowanie nie chyba że jak @marcinoss26 napisał "ktoś ma taki tor" lub ktoś myli rozdzielczość z ostrością bo one są mega rozdzielcze i po jaśniejszej stronie.
Z lampą , z lampowym pre, z A klasa, z cieplejszym tranzytorem jak Musical Fidelity / Atoll pięknie zagrają ale nie chce generalizować bo jest w klubie kolega, powyżej wpisy, który łączy z Heglem i jest bardzo zadowolony. Poprostu każdy z nas ma inne oczekiwania, inny tor, inna akustykę.

Łączyć i słuchać . Triangle NIE zawiodą a wersję rocznicowe 40th pchnęły je jeszcze wyżej zależnie od modelu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2023 o 15:46, misiek x napisał:

Panowie ,Triangle Comete Anniversary 40th. Podobno trochę cieplejsze od normalnej wersji (i bardzo dobrze jak dla mnie) ,troszkę stonowane na wysokich, ale to tylko przeczytałem, nie słyszałem . Bardzo mnie zaciekawiły te paczki , tylko mam daleko żeby posłuchać, a zresztą wiadomo że to i tak nie będzie ,to co u siebie.

Powiedziałbym, że wersji 40th z tweeterem z membraną magnezową, góra jest bardzie wyrafinowa i subtelniej podana, z zachowanie bardzo dobrej czystości. Tak jak piszesz najlepiej sprawdzić w swoim systemie i akustyce, więc zapraszam do kontakty, bo mamy jedną parę która jeździ na wypożyczenia w kolorze Rosewood.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Po sukcesie linii Magellan 40th i Esprit 40th, Triangle dodaje nowe wykończenie w kolorze Golden Oak (złotego dębu) do całej linii Signature. Na żywo wyglądają przepięknie, poza fornirem robotę także robi lakier bezbarwny nakładany w kilkunastu warstwach https://m.sklep.rms.pl/s?q=triangle+signature&cat=

triangle-signature-pictures-lifestyle-golden-oak-01-1536x1154.thumb.jpg.5ead9f47d8a3bb980d525a2a532aadac.jpg

triangle-signature-golden-oak-packshot-en-1-delta-2160x1518.thumb.jpg.fab870b60725ac7375d40d01343db1d4.jpg

Także seria Magellan 40th Anniversary dostała nowe wykończenie Space White, czysty i wyrafinowany biały z błyszczącymi refleksami. Wykończenie jest teraz dostępne dla wszystkich produktów z linii Magellan 40th: Quatuor, Cello, Duetto, Voce https://m.sklep.rms.pl/s?q=triangle+magellan+40th&cat=

wp_triangle_magellan_40th_pictures_lifestyle_space_white_01-1152x890.thumb.jpg.d7c10007b4c722d100470cacb1bbab51.jpg

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 21:31, Sklep.RMS.pl napisał:

Po sukcesie linii Magellan 40th i Esprit 40th, Triangle dodaje nowe wykończenie w kolorze Golden Oak (złotego dębu) do całej linii Signature. Na żywo wyglądają przepięknie, poza fornirem robotę także robi lakier bezbarwny nakładany w kilkunastu warstwach https://m.sklep.rms.pl/s?q=triangle+signature&cat=

triangle-signature-pictures-lifestyle-golden-oak-01-1536x1154.thumb.jpg.5ead9f47d8a3bb980d525a2a532aadac.jpg

triangle-signature-golden-oak-packshot-en-1-delta-2160x1518.thumb.jpg.fab870b60725ac7375d40d01343db1d4.jpg

Także seria Magellan 40th Anniversary dostała nowe wykończenie Space White, czysty i wyrafinowany biały z błyszczącymi refleksami. Wykończenie jest teraz dostępne dla wszystkich produktów z linii Magellan 40th: Quatuor, Cello, Duetto, Voce https://m.sklep.rms.pl/s?q=triangle+magellan+40th&cat=

wp_triangle_magellan_40th_pictures_lifestyle_space_white_01-1152x890.thumb.jpg.d7c10007b4c722d100470cacb1bbab51.jpg

Piękne te Thety w tym kolorze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JonnyB napisał:

Piękne te Thety w tym kolorze! 

Cześć 

To prawda uważam że serii signature należy się odświeżenie. W nowym kolorze wyglądają bardzo ładnie. 

Czy w głośnikach różniez coś zmienili? 

Z jaką elektroniką grają Wasze Thety? 

Pozdrawiam Klubowiczów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcinoss26 napisał:

Cześć 

To prawda uważam że serii signature należy się odświeżenie. W nowym kolorze wyglądają bardzo ładnie. 

Czy w głośnikach różniez coś zmienili? 

Z jaką elektroniką grają Wasze Thety? 

Pozdrawiam Klubowiczów 

Nie wiem czy coś zmienili, szczerze, nie sprawdzałem 😀

Naturalną opcją wg mnie wydają się być wzmacniacze po cieplejszej stronie. Grały u mnie z Sonneteer alabaster, Sonneteer orton, MF6si, a aktualnie z moon 340i i z każdym z tych połączeń mogę je polecić. Źródło też raczej po analogowej stronie - dobrze było z Denafrips Ares II, a jeszcze lepiej z Lumin T2. Doskonałe także do spokojnych, cichych wieczornych odsłuchów - masę informacji, niesamowita rozdzielczość. 

Lubią się z lampami ze względu na efektywność, ale nie próbowałem jeszcze tej opcji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.09.2023 o 15:29, Sklep.RMS.pl napisał:

Powiedziałbym, że wersji 40th z tweeterem z membraną magnezową, góra jest bardzie wyrafinowa i subtelniej podana, z zachowanie bardzo dobrej czystości. Tak jak piszesz najlepiej sprawdzić w swoim systemie i akustyce, więc zapraszam do kontakty, bo mamy jedną parę która jeździ na wypożyczenia w kolorze Rosewood.

Jakie są warunki wypożyczenia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2023 o 22:51, marcinoss26 napisał:

Cześć 

To prawda uważam że serii signature należy się odświeżenie. W nowym kolorze wyglądają bardzo ładnie. 

Czy w głośnikach różniez coś zmienili? 

Z jaką elektroniką grają Wasze Thety? 

Pozdrawiam Klubowiczów 

Zmieniło się tylko wykończenie, na chwilę obecną Triangle nie wprowadza żadnych zmian w strojeniu i przetwornikach w tej serii, bo skoro gra bardzo dobrze to nie ma co na siłę zmieniać.

Z naszych doświadczeń polecamy łączenie z elektroniką Musical Fidelity, NuPrime seria AMG lub 9X, Moon, Exposure, Canor.

Pozdrawiam

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Zmieniło się tylko wykończenie, na chwilę obecną Triangle nie wprowadza żadnych zmian w strojeniu i przetwornikach w tej serii, bo skoro gra bardzo dobrze to nie ma co na siłę zmieniać.

Z naszych doświadczeń polecamy łączenie z elektroniką Musical Fidelity, NuPrime seria AMG lub 9X, Moon, Exposure, Canor.

Pozdrawiam

Witam

Jeśli chodzi o Musical Fidelity to który model do Thet? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.