Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zagościła końcówka M-40, muszę przyznać, że miło się zaskoczyłem - bo w sumie to najniższy model z serii. Do tego przedwzmacniacz C-65 i CD-700 ( http://www.audiostereo.pl/yamaha-cd-700-z-1986-roku-nie-wspolczesna-cd-s700_112235.html ). Całkiem ładnie to wszystko gra, jutro wkleję jakieś zdjęcia. Chociaż źródło analogowe u mnie gra dużo lepiej, na ale za CD dałem 150zł:)

 

Klasa A w tych Yamaszach to trochę chyba marketingowo jest. Może minimalna różnica jest, ale to na granicy percepcji, czasem ładniej jakieś dęte czy perkusja zabrzmią, ale żadnej przepaści czy skoku nie ma. To samo w yamaszy A-1000, którą miałem.

 

Fajna ta koncówka, z ta klasa A w mojej M-85 jest podobnie - ja zupelnie nic slysze, szwagier jak sie wczuł to podobno cos tam wychwycił. Jedynie co ja zauwazam to fakt ze troche bardziej sie grzeje, ale tez nie jakos tragicznie...

Kilka starszych jamaszek sie wysypalo na allegro , M-65 poszla kilka dni temu za 600pln, teraz jest M-60, i kaseciak kx-1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja np wolę te czarne wersje bo srebrne trochę przypominają aluminiową puszkę ;)

 

Tej serii nie robili w srebrnych, tylko czarne. Dopiero lata 90' to wprowadzenie "tytanowej" serii. Ogólnie srebrne klocki yamahy wyglądają średnio...Chyba, że już ten klasyczny "vintage" z drewnem, jak CR 2040 czy CA 1000.

 

Sporo jest tych końcówek, aczkolwiek rozrzut cen jest dość duży - także na ebay'u. Teraz ta M60 już za ponad 1000zł, bardzo dużo moim zdaniem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poszukiwań mojego docelowego sprzętu mogę chyba zamknąć na jakiś czas ... obecnie gram na:

 

Yamaha A-S2000 (ponoć już jest to biały kruk ... niedostępny w sprzedaży)

Yamaha CD-S2000 (udało mi się wyrwać ostatnią sztukę w Polsce .. także już ich nie ma)

Yamaha CT-710 (jestem dumny, że mam tuner z 1976r)

Vienna Acoustics Mozart Grand SE (jeszcze raz dzięki za inspirację w poszukiwaniu innych kolumn niż B&W 704)

 

Czas na lekkie podsumowanie … choć będzie one mocno subiektywne :-)

 

Na plus:

- Bezsprzecznie to wzmacniacz S2000. Muszę przyznać, że w momencie jego wymiany mój ówczesny sprzęt nabrał niesamowitego klimatu.

- Kolejnym mega plusem to … kolumny. Vienny rządzą, a z połączeniem z S2000 są bezkonkurencyjnym zestawem, który pewnie będzie grał u mnie przez kolejne 20 lat, aż zdecyduje się na inny zestaw.

 

Neutralna ocena:

- Odtwarzacz CD S2000! Jakoś nie odczułem różnicy (nie mówiąc o wizualnej zmianie) vs. wcześniejszy CD Technicsa czy odtwarzacza DVD Panasonic :D … dziwne, ale na siłę nie szukam jakiś drobnych niuansów … po prostu gra poprawnie i cieszy moje oko !

Napęd gra bezszelestnie … choć tu odnotowałem jeden fuckup … przy jednej płycie (oryginalne wydanie Crystal Fighters „star of love”) napęd tak rzęzi jakby za chwilę miałby się rozpaść (nie wiem co jest powodem –płyta wydaje się mieć taką samą wysokość jak inne – może jest jakoś nierówna ?)

 

Negatywne:

Brak

 

Dalsze wątpliwości:

- Pozostał jeszcze gramofon (nadal mam starego technicsa SLQD33)… i zastanawiam się czy iść w wymianę wkładki (tylko jaką ?) czy szukać czegoś nowego (tzn. używanego) … może jakaś Yamaha ? ostatatnio na allegro był YP-D4 …?

 

- Nadal nie kupiłem XLR’ów … kurczę dalej szkoda mi kasy na kawałek drutu

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-42847600-1404555228_thumb.jpg

 

Postęp prac z renowacji mojej Yamahy R-900 - pokryłem obudowę fornirem i zaolejowałem. Kratki są przeszlifowane, pomalowane podkładem a następnie srebrną farbą. Fornir hebanowy - idealnie gra z frontem - niestety to moje pierwsze fornirowanie i poszło mi średnio - jeszcze trochę się z tym pobawię, to może nie będzie tak źle. Wszystko jest nie poskręcane i nie spasowane.

 

Jeszcze została mi do dorobienia gałka głośności - również połysk - tylko ciągle brakuje czasu, żeby kupić krążka i wyszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Neutralna ocena:<br />- Odtwarzacz CD S2000! Jakoś nie odczułem różnicy (nie mówiąc o wizualnej zmianie) vs. wcześniejszy CD Technicsa czy odtwarzacza DVD Panasonic :D … dziwne, ale na siłę nie szukam jakiś drobnych niuansów … po prostu gra poprawnie i cieszy moje oko !<br />Napęd gra bezszelestnie … choć tu odnotowałem jeden fuckup … przy jednej płycie (oryginalne wydanie Crystal Fighters „star of love”) napęd tak rzęzi jakby za chwilę miałby się rozpaść (nie wiem co jest powodem –płyta wydaje się mieć taką samą wysokość jak inne – może jest jakoś nierówna ?)<br />

 

To te audiofilskie pismaki i towarzystwo z tego forum są święcie przekonani, że różnice pomiędzy odtwarzaczami są duże. Jak ktoś na duże liczy, to zwykle się zawodzi. Faktycznie różnice są, ale z mojego doświadczenia zwykle niewielkie, czasem wręcz kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie wyszła:) załóż produkcję obudów do wzmacniaczy DIY

 

Dzięki :) pewnie w przyszłości coś w tej kwestii pomyślę, narazie czasu nie starcza nawet na robienie i testy wtyków i zworek.

 

To te audiofilskie pismaki i towarzystwo z tego forum są święcie przekonani, że różnice pomiędzy odtwarzaczami są duże. Jak ktoś na duże liczy, to zwykle się zawodzi. Faktycznie różnice są, ale z mojego doświadczenia zwykle niewielkie, czasem wręcz kosmetyczne.

 

Zależy co się rozumie poprzez "duże" - bo naprawdę duża różnica to jest pomiędzy socjalistycznym radiomagnetofonem, a typową wieżą z podłogówkami. Nawet tani CD gra ok i można z niego normalnie słuchać muzyki - uszów nie kaleczy - ale zastąpienie go znacznie lepszym jednak daje audiofilowi banana na ustach. Prosty przykład - jak założyłem CDX-1050 to osoby, które z audio wspólnego mają tylko słuchanie muzyki stwierdziły, że w CD, które często słuchają "nagle słychać nowe dźwięki, których wcześniej prawie nie było".

 

Fakt, że czasem słyszymy różnicę w bezpiecznikach ;) (no może przegiąłem) - ale jak dla mnie lepszy sprzęt - czy to tuner, czy CD często daje różnicę pomiędzy "jest OK" a "jest super". Zgodzę się natomiast do faktu, że nie wszyscy muszą to słyszeć i nie na każdym sprzęcie będzie to słychać - też nie dla każdej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na lekkie podsumowanie … choć będzie one mocno subiektywne :-)

(...)

Dalsze wątpliwości:

- Pozostał jeszcze gramofon (nadal mam starego technicsa SLQD33)… i zastanawiam się czy iść w wymianę wkładki (tylko jaką ?) czy szukać czegoś nowego (tzn. używanego) … może jakaś Yamaha ? ostatatnio na allegro był YP-D4 …?

 

czy ktoś z Was posiada gramofon Yamahy ?

 

Jak TAK to proszę o info jakie modele są warte uwagi i na co trzeba zwracać uwagę ?

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gramofonami Yamahy jest średnio - chyba, że te bardzo wysokie modele, raczej mało dostępne. Kiedyś na allegro był PX 2 albo PX3 z ramieniem linearnym, świetna rzecz. Poszedł za ponad 1500zł.

 

YP-D zaczynają wyglądać dobrze dopiero od modelu 8...a chodzą pewnie drogo. Nigdy właściwie nie widziałem na aukcji.

 

Jeśli chcesz koniecznie gramofon Yamahy to szukałbym PX 2 i PX3, to trudne zadanie, ale i tak łatwiej znaleźć niż YP-D. Są jeszcze jakieś hi-endy GT, ale to właściwie poszukiwanie Graala.

 

Najłatwiej znaleźć starego thorensa. Jeśli wolisz japońską produkcję z napędem DD to poszukaj Kenwooda KD 990 lub tańszego KD 770. Są jeszcze wielkie Denony, DP 59 etc. Też grają solidnie, choć mi osobiście średnio pasują wizualnie.

 

Lepiej zacznij od ustalenia budżetu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gramofonami Yamahy jest średnio - chyba, że te bardzo wysokie modele, raczej mało dostępne.

(ciach)

Lepiej zacznij od ustalenia budżetu:)

Słuszenie ... muszę to przemyśleć, aby nie wyrzucić kasy w błoto (jak to mówią - "nie stać mnie na zakupy tanich rzeczy").

 

Choć wiem, że mój obecny gramofon jest "mało rozwojowy" to może na razie kupię wkładkę do niego i zobaczę czy czuć różnicę ... może szarpnę się na Technicsa - tylko nie wiem czy wzrost ceny zrekompensuje wzrost jakości ?

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ten technics jest bardzo mało rozwojowy:)

 

Jeśli mam być szczery to kupno gramofonu to mały wydatek wobec płyt, które są coraz droższe. Jeśli dysponujesz kolekcją winyli to na pewno warto doinwestować w analog, jeśli masz kilka płyt to najwyżej dokupiłbym wkładkę.

 

Musisz pamiętać także o przedwzmacniaczu gramofonowym, te wbudowane z reguły są bardzo kiepskie. Przypuszczam, że nawet w A-S2000 przedwzmacniacz po prostu jest, nie tak jak w starych yamaszach A-1000, gdzie można było regulować pojemność i obciążenie wkładki. Niestety moda na winyl spowodowała, że wszystko jest coraz droższe.

 

Z budżetowych, używanych gramofonów polecam Ci Thorensy TD160 i pochodne lub TD 316/318/320. Najtańszy przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy to DJ ART Pre II, na pewno lepszy niż inne "firmowe" produkty w cenie do 500zł. DO tego wkładka ortofon 2m red, czyli całość powinna zmieścić się 1000-1500zł. Od tego poziomu zaczyna się jakiekolwiek granie analogowe.

 

Przy większym budżecie na gramofon powinieneś się zdecydować na Ad fontesa - gramofon absolutnie bezkonkurencyjny w tej cenie.

 

Mocno siedzę w gramofonach więc jak masz jakieś pytania to zapraszam na PW - tylko w najbliższym czasie wyjeżdżam, więc mogę nie odpisać:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych nową serią Yamahy 2100, jest już dostępna. Można w salonach posłuchać :)

pzdr.

 

A zapomniałem napisać że w salonach Top HiFi oczywiście :)

(mają ten model na wyłączność)

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych nową serią Yamahy 2100, jest już dostępna. Można w salonach posłuchać :)

pzdr.

 

A zapomniałem napisać że w salonach Top HiFi oczywiście :)

(mają ten model na wyłączność)

Jaka cena została ostatecznie ustalona ? pytam ponieważ na stronie TopHiFi jeszcze nie ma tego modelu

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena została ostatecznie ustalona ? pytam ponieważ na stronie TopHiFi jeszcze nie ma tego modelu

Patry, dzwonił, do TopHiFi-Bydgoszcz, i cena podobno wynosi za A-S 2100, 9 tyś. zł.

Dzięki Patryk za info, ukłony, dla Kondi.Pozdrawiam.-:))))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większym budżecie na gramofon powinieneś się zdecydować na Ad fontesa - gramofon absolutnie bezkonkurencyjny w tej cenie.

 

Mocno siedzę w gramofonach więc jak masz jakieś pytania to zapraszam na PW - tylko w najbliższym czasie wyjeżdżam, więc mogę nie odpisać:)

 

pzdr

 

Dzięki Tomku ... Zatem kupiłem ta wkładkę technicsa - zobaczę czy odczuje różnice ... Mam nadzieje, ze trochę będzie lepiej. Dzięki temu "zbuduje budżet" na zakup czegoś w okolicy 3-5k pln. ... Wtedy na pewno będę męczył kolejnymi pytaniami :)

 

Patry, dzwonił, do TopHiFi-Bydgoszcz, i cena podobno wynosi za A-S 2100, 9 tyś. zł.

Dzięki Patryk za info, ukłony, dla Kondi.Pozdrawiam.-:))))

9k pln ... Ale czad - cieszę sie, ze udało mi sie rzutem na taśmę kupić serie S2000 :)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie TopHiFi są już klocki S2100

 

CD - http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=3002&action=detail

Wzmak - http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=3001&action=detail

 

Ocena ceny ... Hmmm ... będzie zależała od poprawy jakości dźwięku vs 2000.

 

PS

ciekawe czy zrobią promocje -30% ?

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , zmienię temat.

Zapytam w tym kąciku. Do Kogo solidnego się zgłosić by zrobić tuning odtwarzaca CDX 530e.

Pytałem w innym wątku, ale bez odzewu.

I jeszcze jedno czy te stare odtwarzacze czytały płyty CD-RW? Mój odtwarzacz nie chce. Zwykłe nagrywane czyta.

 

Nie opłaca się kompletnie tunningować cdx 530e - wydasz więcej niż na CD który i tak lepiej zagra.

 

CD-RW za nic nie przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze dla takiego, który nie słyszał tuningowanego sprzętu od takiego który jest trochę droższy.

Nie mam punktu odniesienia. I jedyne co, to musze zdać się na relację innych.

Opisy są.

"Taki tuningowany sprzęt za pare set złotych dorównuje temu ze sklepu za 5-7k."

Tuning 530 na lapach to ok 700zł.

Ale co z tego wyjdzie?

Faktycznie to co teraz w sklepie za 5k?

Edytowane przez ginhop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.