Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam Była już ta konfrontacja bo ciekawy jestem opinii

 

trochę czasu upłynęło ale ruszyłem 4 litery...... dziś odsłuch kolejny z decyzją że bez nowego wzmaka nie wyjdę ;)

słuchano:

Yamaha as 700

Yamaha as 500

Nad c326

na Monitor Audio Silver 8

no i zakupiony Nad 326, dlaczego?? ano w budżecie do 2000pln zagrał m o i m zdaniem najlepiej mimo, że może nie tak spektakularnie jak w pierwszym momencie Yamaha 700 to na pewno ma lepiej kontrolowany bas, Yamaha w niektórych momentach lekko "zdudniała" np. Skalpel, Dead can Dance, Opeth. Ale powiedzmy wprost nie były to jakieś spektakularne porażające róznice!!!, raczej niuanse, z tym budżetem szału w końcu nie będzie. Tak więc moja 18 letnia Yamaha rx v590 odpocznie, choć zostaje i już gra w innym pomieszczeniu .... pozdrawiam Yamaha team ;)

Edytowane przez roboor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę czasu upłynęło ale ruszyłem 4 litery...... dziś odsłuch kolejny z decyzją że bez nowego wzmaka nie wyjdę ;)

słuchano:

Yamaha as 700

Yamaha as 500

Nad c326

na Monitor Audio Silver 8

no i zakupiony Nad 326, dlaczego?? ano w budżecie do 2000pln zagrał m o i m zdaniem najlepiej mimo, że może nie tak spektakularnie jak w pierwszym momencie Yamaha 700 to na pewno ma lepiej kontrolowany bas, Yamaha w niektórych momentach lekko "zdudniała" np. Skalpel, Dead can Dance, Opeth. Ale powiedzmy wprost nie były to jakieś spektakularne porażające róznice!!!, raczej niuanse, z tym budżetem szału w końcu nie będzie. Tak więc moja 18 letnia Yamaha rx v590 odpocznie, choć zostaje i już gra w innym pomieszczeniu .... pozdrawiam Yamaha team ;)

 

 

Witam Lepiej póżno .............

 

A jak wypadło porównanie AS500 z AS700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu normalne ceny, Yamaha A-S2100 za 7899 zł,

 

http://www.rtvmax.pl/Sklep/A-S2100,2,0,218,7400.htm

 

Yamaha CD-S 7399 zł.

 

http://www.rtvmax.pl/Sklep/CD-S2100,2,0,549,7401.htm

 

Można -> można :-)

Zapewne jakiś rabat jeszcze się dostanie.

 

dowiedz się lepiej z jaką gwarancją są sprzedawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lepiej póżno .............

 

A jak wypadło porównanie AS500 z AS700

 

tutaj miałem problem aby odnaleźć różnicę, nie będę na siłę wymyślał i kombinował ;)

nic istotnego nie zauważyłem, ciekawe że What HiFi zdecydowanie lepiej 500 oceniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nierealizowalna w PL

 

a ja zawsze myślalem że jak kupuje produkt w UE to w każdym kraju obowiązuje gwarancja....

zresztą nawet jakby w PL nie realizowali to co z tego :P cena wyjściowa ludzka i czy wyślą do serwisu w PL czy innego kraju obojętne jest mi to. Poza tym sprzęty produkowane w Japonii się nie psują, Yamahy chyba także są niezawodne?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze myślalem że jak kupuje produkt w UE to w każdym kraju obowiązuje gwarancja....

zresztą nawet jakby w PL nie realizowali to co z tego :P cena wyjściowa ludzka i czy wyślą do serwisu w PL czy innego kraju obojętne jest mi to. Poza tym sprzęty produkowane w Japonii się nie psują, Yamahy chyba także są niezawodne?

pzdr.

Zwłaszcza samochody.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze myślalem że jak kupuje produkt w UE to w każdym kraju obowiązuje gwarancja....

Na ogół tak. Z każdym urządzeniem dostajesz zeszyt/instrukcja osługi, na końcu którego masz listę serwisowych hotline z różnych krajów. To jest serwis producenta nie sprzedawcy. Po prostu dzwonisz i nie powinno być problemu. Ze sprzętem audio nie miałem jeszcze okazji tego testować, ale z komuterowym tak i nigdy nie było problemu. W jednym przypadku nawet nie chcieli kopii rachunku. Po prostu po modelu wiedzieli, że notebook jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół tak. Z każdym urządzeniem dostajesz zeszyt/instrukcja osługi, na końcu którego masz listę serwisowych hotline z różnych krajów. To jest serwis producenta nie sprzedawcy. Po prostu dzwonisz i nie powinno być problemu. Ze sprzętem audio nie miałem jeszcze okazji tego testować, ale z komuterowym tak i nigdy nie było problemu. W jednym przypadku nawet nie chcieli kopii rachunku. Po prostu po modelu wiedzieli, że notebook jest nowy.

 

dell mnie tak zaskoczył pozytywnie, podanie telefonicznie numeru serwisowego lapa i za 2 dni kurier z nową klawiaturą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

no i zakupiony Nad 326, dlaczego?? ano w budżecie do 2000pln zagrał m o i m zdaniem najlepiej mimo, że może nie tak spektakularnie jak w pierwszym momencie Yamaha 700 to na pewno ma lepiej kontrolowany bas, Yamaha w niektórych momentach lekko "zdudniała" np. Skalpel, Dead can Dance, Opeth. Ale powiedzmy wprost nie były to jakieś spektakularne porażające róznice!!!, raczej niuanse, z tym budżetem szału w końcu nie będzie.

Daj Panie spokój z tym NADem. Góry w nim nie ma. Chociażbyś się pocił z najlepszymi kolumnami świata, dobrzego brzmienie z nim nie zbudujesz. A z Yamahą da się. Nawet w tym skromnym budżecie. A bas można mieć potężny z tej 700-setki, tylko zapodaj dobre źródło i dobrze zrealizowane płyty. Oczywiście należałoby uważać na trudne do wysterowania kolumny z niską efektywnością i spadkami impedancji. Aczkolwiek miałem 700-setkę podpięta do trudnych kolumn Sonus Faber Toy Tower i nie można było powiedzieć, żeby były słabo wysterowane. Yamaha dawała radę.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daj Panie spokój z tym NADem. Góry w nim nie ma. Chociażbyś się pocił z najlepszymi kolumnami świata, dobrzego brzmienie z nim nie zbudujesz. A z Yamahą da się. Nawet w tym skromnym budżecie. A bas można mieć potężny z tej 700-setki, tylko zapodaj dobre źródło i dobrze zrealizowane płyty. Oczywiście należałoby uważać na trudne do wysterowania kolumny z niską efektywnością i spadkami impedancji. Aczkolwiek miałem 700-setkę podpięta do trudnych kolumn Sonus Faber Toy Tower i nie można było powiedzieć, żeby były słabo wysterowane. Yamaha dawała radę.

I ok, niech każdy ma co lubi drogi Panie... i sam posłucha i oceni własnymi uszami.

 

p.s.

to wracam do słuchania Nada "bez góry" hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-82877000-1413110888_thumb.jpg

 

Ja w końcu zrealizowałem swoje marzenie :) choć to mega starocie, to jakość dźwięku jest niesamowita - teraz już tylko kolumny są kiepskie i ew. kable. Jakość wykonania i użytych elementów na najwyższym poziomie.

W używanym sprzęcie też dobre to, że koszty wszystkiego to mniej niż AS-3000 :)

 

Teraz pozbywam się sprzętu, który do tej pory nagromadziłem - choć wszystkiego nie oddam, póki mam darmowy magazyn na to u teściów w domu ;)

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, ładne klocki.

 

Faktycznie kolumny odstają...to jakiś projekt na Usherach?

 

Do tego aż prosi się kolumny Yamaha FX-3...;)

 

pozdrawiam

 

Tak są to Usherki - nie są takie złe - gra to całkiem przyzwoicie, ale słuchałem tej końcówki na elektrostatycznych kolumnach i widzę jednak przepaść. Ale jak to się mówi - kolumny powinny być sporo droższe niż klocki - także jeszcze przede mną sporo oszczędzania. FX-3 albo FX-1 - tak, zdecydowanie by podpasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ok, niech każdy ma co lubi drogi Panie... i sam posłucha i oceni własnymi uszami.

 

p.s.

to wracam do słuchania Nada "bez góry" hihi

 

Witam Coś w tym jest. Byłem na odsłuchu u znajomego Elektronika NAD kolumny B&W CM 9 i zauważyłem podbite wysokie tony na wzmacniaczu ponoć było ich za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDN 500 towarzyszyła AS1000 gdy wybierałem wzmacniacze. Wtedy w tym towarzystwie Yamaha zgniotła dosłownie Rotela RA 1520, cenowo ten sam segment. Ten CD gra równo, w porównaniu do CDS700, która gra miękko i moim zdaniem brakuje nieco średniego basu choć dzięki temu nic nie dudni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

CD-S700 nie gra cieplo i misiowato. Rzeklbym ze dosc naturalnie, neutralnie. Nie podkolorowuje zadnego pasma. Nie gubi szczegolow.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się lepiej z jaką gwarancją są sprzedawane

Jest napisane Gwarancja producenta 36 miesięcy!

Więc bardzo dobra gwarancja gdyż większość producentów daje na rok do dwóch.

dowiedz się lepiej czy jest to gwarancja polskiego dystrybutora czy też będziesz ją realizować w np. Berlinie.

czyli nierealizowalna w

PL

 

Rozmawiałem z właścicielem bo interesowałem się Denonem serią 2020, którą również ma w najlepszej cenie w Polsce. Otóż nie jest to gwarancja realizowana na terenie PL. Jak coś się zepsuje to trzeba dostarczyć na własny koszt sprzęt do sklepu RTVmax a ten wysyła go tam, gdzie kupił. w 90% są to Niemcy. Także w Polsce nie naprawisz go. Notabene, Yamaha daje rok gwarancji ale po rejestracji urządzenia przedłuża się do lat 3.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewidentnie Nasz dystrybutor Yamahy na Polskę ostro rżnie potencjalnych klientów :( skoro z innych krajów można kupić/ściągnąć/zarobić w cenie dużo niższej.

 

Oj oj nie ładnie to świadczy :(

 

Mam nadzieje że czyta to w/w dystrybutor i odniesie się do wpisu, dlaczego takie ceny są...

 

Z poważaniem

 

Patryk

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Piękne były wtedy wyświetlacze. Teraz pakują wszędzie to niebieskie paskudztwo.

 

Dla mnie najlepiej wyglądają Yamahy z ok 1990 roku - fronty były bardziej skomplikowane. Nowe serie 2100 i 3000 też są ładne, ale jednak przetłoczenia zamiast płaskownika zdecydowanie bardziej mi leżą:

post-11903-0-59746500-1413270123_thumb.jpg post-11903-0-09581200-1413270138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.