Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pytanko krótkie. Ze względu na przetworniki istniejące we wzmacniaczu i cdku jak byście zestawili sprzęt - chinchami/interconectami czy światłowodem - chodzi o yamahy cdx2020 z ax2000.

Który z przetworników powinien grać lepiej.?

Jeśli światłowodem to po co cdek wysokiej klasy w takim sprzęcie.

Wiadomo - radio - chinche - do wzmak - bedzie grało i reszta zależy od jakości połączeń i przetworników ale wzmak i cd?

 

Lepiej powinien grać ten w CD - ja bym podłączył interkonektami. Choć w sumie nigdy nie zaszkodzi zrobić porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zawitał do mnie dziadek, model CA 1010 i wygląda na to że zostanie u mnie do późnej starości..tak se pomyślałem że może tak bym do klubu się zapisał ...oczywiście jak nie jestem za stary:)

Ogólnie to szukam gramofonu do tego cuda.

Co byście polecili?

Taka tam fotka dla potwierdzenia

Pozdrawiam

Mirek

post-32025-0-22923400-1416594509_thumb.jpg

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha budowała kiedyś bardzo ładne i dobre gramofony. Te dobre są niestety w cenie

http://www.ebay.de/itm/Yamaha-GT-2000-Turntable-Plattenspieler-Top-Zustand-/281503875947?pt=Plattenspieler&hash=item418af0436b

Jakbyś szukał dalej w ramach tej firmy to na zagranicznych ebayach pewnie coś znajdziejdziesz. Ale zakup gramofonu to trochę bardziej skomplikowana sprawa.

 

 

http://www.ebay.de/itm/Yamaha-YP-700-Plattenspieler-/121486610866?pt=Plattenspieler&hash=item1c492a91b2

 

ten jest z Polski, ale drogo

http://www.ebay.de/itm/YAMAHA-YP-701-RAR-/281490353563?pt=Plattenspieler&hash=item418a21ed9b

Edytowane przez Rudy-102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rudy-102 dzięki za info, no ten w Polsce trochę drogi ....pomyślę.

 

Ogólnie to wzmak gra bardzo dobrze,ale ma swoje lata i nie wiem czy dawać go komuś do przeglądu żeby biedy nie narobił....

Ostatni przegląd w Niemczech 4 lata temu (rachunek na 160 euro) kondensatory główne nie ruszane ,a to ponad 35 lat ,no chyba że ktoś wymienił na oryginały.

Co sądzicie dać go komuś do przejrzenia ,a może byście kogoś polecili np z Olsztyna ,Elbląga ,lub Trójmiasta ?

A może ktoś z forum ?

 

Pozdrawiam

Mirek

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale wydaje mi się że kondensatory to chyba jedyna rzecz, która mogła się w tym wzmacniaczu zestarzeć. W tamtych czasach budowano sprzęt hifi tak żeby grał baaardzo długo. Teraz różnie bywa. Mam nadzieję, ze jeszcze długo będziesz mógł się cieszyć słuchając muzyki z tego wzmacniacza.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale wydaje mi się że kondensatory to chyba jedyna rzecz, która mogła się w tym wzmacniaczu zestarzeć. W tamtych czasach budowano sprzęt hifi tak żeby grał baaardzo długo. Teraz różnie bywa. Mam nadzieję, ze jeszcze długo będziesz mógł się cieszyć słuchając muzyki z tego wzmacniacza.

 

pzdr

mysle, ze kto jak kto, ale yamaha nie musi wstydzic sie wnetrza swoich sprzetow i nawet dzisiejsze produkcje powinny grac spokojnie i za 20 lat.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-82877000-1413110888_thumb.jpg

 

Ja w końcu zrealizowałem swoje marzenie :) choć to mega starocie, to jakość dźwięku jest niesamowita - teraz już tylko kolumny są kiepskie i ew. kable. Jakość wykonania i użytych elementów na najwyższym poziomie.

W używanym sprzęcie też dobre to, że koszty wszystkiego to mniej niż AS-3000 :)

 

Teraz pozbywam się sprzętu, który do tej pory nagromadziłem - choć wszystkiego nie oddam, póki mam darmowy magazyn na to u teściów w domu ;)

 

Elegancki masz zestawik, ja cały czas szukam cdx-1120, ostatnio były dwie sztuki wystawione w Niemcowni, ale poszły zanim sie zorientowałem... :///

P.S. A jak sprawuje sie u Ciebie Cx-1000 ?, strzela przy wlaczaniu / wyłaczaniu ?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

mysle, ze kto jak kto, ale yamaha nie musi wstydzic sie wnetrza swoich sprzetow i nawet dzisiejsze produkcje powinny grac spokojnie i za 20 lat.

Glownym problemem jest dyrektywa RoHS i stosowanie cyny bez dodatku olowiu. To po kilku latach moze sie mscic.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zawitał do mnie dziadek, model CA 1010 i wygląda na to że zostanie u mnie do późnej starości..tak se pomyślałem że może tak bym do klubu się zapisał ...oczywiście jak nie jestem za stary:)

Ogólnie to szukam gramofonu do tego cuda.

Co byście polecili?

Taka tam fotka dla potwierdzenia

Pozdrawiam

Mirek

 

A chcesz gramofon Yamahy do tego? Sam ostatnio się rozglądam za gramofonem Yamahy i jest z tym ciężko - te fajne modele osiągają astronomiczne ceny. W zasadzie trzeba liczyć sporo ponad 1000zł - za 2k można już zacząć wybierać. W Niemcowni od ręki jest np. PF-1000 za 1000 euro. Już GT 2000 za 2250 euro nie wydaje się aż tak drogi jak kiedyś.

 

Elegancki masz zestawik, ja cały czas szukam cdx-1120, ostatnio były dwie sztuki wystawione w Niemcowni, ale poszły zanim sie zorientowałem... :///

P.S. A jak sprawuje sie u Ciebie Cx-1000 ?, strzela przy wlaczaniu / wyłaczaniu ?,

 

I ciekawe kto jednego z nich kupił ;) - fajna maszyna, tylko trochę front na górze porysowany się trafił.

 

CX-1000 nie strzela - jest zupełnie niesłyszalny przy włączaniu i wyłączaniu. Jestem z niego bardzo zadowolony - jakościowo świetnie, ma cyfrowy selektor wejść (brak Yamahowego trzeszczenia), pilot wszystko obsługuje. Ma też DACa - może nie wybitnego - ale zawsze. Jakościowo nie narzekam - nic mu nie brakuje - w tej chwili niestety kolumny są moim ograniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Końcówka mocy Yamaha MX-1. Czy jest ktoś "biegły" , aby wstawić do tej końcówki wejścia XLR zamiast RCA rezygnując także z tylnych potencjometrów głośności. Może znacie "złotą rączkę" , która to robi ???? Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam gramofon i nie bardzo wiem w które wejście podłączyć(chodzi o wzmacniacz Yamaha CA 1010)wkładka jaką posiadam MM Ortoforn 2KM Blue

W instrukcji obsługi nie bardzo mi pomogła... Phono 1 do MC-MM a Phono 2 MM ?????

 

Tu link do instrukcji obsługi

file:///C:/Users/miro/Downloads/ca-1010-om-s%20(1).pdf

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez mirunias38

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kogoś zainterewsuje ... oferta wydaje się ciekawa http://allegro.pl/zestaw-yamaha-a-s2000-cd-s2000-t-s100-idealny-i4875215229.html

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kogoś zainterewsuje ... oferta wydaje się ciekawa http://allegro.pl/zestaw-yamaha-a-s2000-cd-s2000-t-s100-idealny-i4875215229.html

fajny sprzet, a tak przy okazji ogladajac zdjecia nasunelo mi sie pytanie, czy jesli juz stawiamy elementy jeden na drugim, to czasem ten wzmacniacz nie powinien stac na cd? po pierwsze wzmacniacz ma wentylacje od gory, po 2gie moglby ustabilizowac cd.

jak sadzicie?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzet, a tak przy okazji ogladajac zdjecia nasunelo mi sie pytanie, czy jesli juz stawiamy elementy jeden na drugim, to czasem ten wzmacniacz nie powinien stac na cd? po pierwsze wzmacniacz ma wentylacje od gory, po 2gie moglby ustabilizowac cd.

jak sadzicie?

 

To prawda, ale problem w tym, że zasilacz jest zazwyczaj dosyć ciężki i po jakimś czasie zaczyna to być widać na obudowie sprzętu na którym stoi - w tych z cieńszymi obudowami dochodzi nawet do odkształceń.

 

______________

http://www.ebay.de/itm/YAMAHA-MX-10000-CENTENNIAL-SERIES-ENDSTUFE-ORIGINAL-220V-/251743950934?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item3a9d1bd856 - choć w sumie kiedyś były wszystkie klocki z tej serii po 5000$ każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale problem w tym, że zasilacz jest zazwyczaj dosyć ciężki i po jakimś czasie zaczyna to być widać na obudowie sprzętu na którym stoi - w tych z cieńszymi obudowami dochodzi nawet do odkształceń.

 

______________

sam nie wiem, ze wzgledu na dlugosc, a raczej krotkosc ;-) kabla, od poczatku mam wzmacniacz na cd (ostatnio dopiero postawilem obok) i odksztalcen niet, choc moze w innych urzadzeniach moglyby byc, sam nie wiem dlatego pytam.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I ciekawe kto jednego z nich kupił ;) - fajna maszyna, tylko trochę front na górze porysowany się trafił.

 

CX-1000 nie strzela - jest zupełnie niesłyszalny przy włączaniu i wyłączaniu. Jestem z niego bardzo zadowolony - jakościowo świetnie, ma cyfrowy selektor wejść (brak Yamahowego trzeszczenia), pilot wszystko obsługuje. Ma też DACa - może nie wybitnego - ale zawsze. Jakościowo nie narzekam - nic mu nie brakuje - w tej chwili niestety kolumny są moim ograniczeniem.

 

Cd-ka naprawde zazdraszczam, moj 1030 kompletnie nie pasuje do reszty zestawu - co do jego stanu i jakosci odtwarzania nie moge sie przyczepic bo jest naprawde b.dobrze, ale jak sie trafi w dobrej cenie 1120 to raczej zakupie. Myslałem tez nad cdx 5000, ostatnio jakis wysyp na ebayu - pojawiły sie 3 sztuki w ciagu miesiąca, w tym dwie z pudelkami i reszta akcesoriow.... ale jednak 4 kpln za sprzet ktory bede uzywał srednio 2 godziny na miesiac jakos mi sie nie kalkuluje.

Dzieki za info w sprawie "strzelania" cx-1000, po twoim poscie - swojego oddałem jeszcze przed swietami do znajomego elektronika i skubany nareperował maszyne tego samego dnia - teraz jest komletnie niesłyszalna przy wlaczaniu i wyłączaniu. Niestety nie chciał zdradzic co było dokladnie uwalone - jedynie powiedział ze to "pierdółka" i nawet kasy nie chciał ... Przy okazji przeczyscił wszystkie potencjometry od barwy dzwieku - to w sumie nic nie zmieniło, bo było ok, ale jako ze od nowosci Yamaszka nie była otwierana, pewnie warto było to zrobić. Sprawdził tez organoleptycznie kondensatory - brak oznak wyciekow czy tez puchnięcia, mowił ze sa w niej zastosowane głównie te z wyzszej połki, elna for audio, rubycony itp.. Jedynie co, to klął na niezliczona liczbe srubek, płytek , połączen itp.... Wielopoziomowa architektura budowy wewnetrznej i odseparowanie poszczególnych obwodów drukowanych, cos ala klatką faraday'a mocno utrudniało naprawe, ale za to dobrze swiadczy o dbałości wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja chciałbym się dołączyć do klubu - kiedyś była RX-V 1000 dziś od kilku ładnych lat RX-V 4600 :) , a obecnie jestem na etapie poszukiwań wzmacniacza Stereo

jesli nadal mialaby to byc yamaha, to sporo okazji sie pojawia, szczegolnie jesli chodzi o klocki z serii 1000 i 2000. szczegolnie 2000 jest wart polecenia. tego sprzetu na prawde nie trzeba sie wstydzic.

Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nadal mialaby to byc yamaha, to sporo okazji sie pojawia, szczegolnie jesli chodzi o klocki z serii 1000 i 2000. szczegolnie 2000 jest wart polecenia. tego sprzetu na prawde nie trzeba sie wstydzic.

Dzięki za szybką reakcję , biorę te modele pod uwagę choć nie ukrywam że jak dotąd w kinie domowym i stereo używam B&W i z Yamahą te kolumienki tworzą super duecik, teraz szukam do Stereo kolumn Dali i nie wiem czy razem czyli Dali i Yamaha będą ze sobą tak współgrały ? może ktoś ma takie zestawienie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu nie do zdobycia, a tu taka niespodzianka:

http://www.ebay.de/i...=item23370d905a

albo to:

http://www.ebay.de/i...=item1c4748eea0

Nawet wliczając cenę przesyłki się opłaca.

 

Tu cały zestaw. Tylko boczki strasznie obciachowe, ale można zmienić.

http://www.ebay.de/i...=item3a96b7838d

Edytowane przez Rudy-102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu nie do zdobycia, a tu taka niespodzianka:

http://www.ebay.de/i...=item23370d905a

albo to:

http://www.ebay.de/i...=item1c4748eea0

Nawet wliczając cenę przesyłki się opłaca.

 

Tu cały zestaw. Tylko boczki strasznie obciachowe, ale można zmienić.

http://www.ebay.de/i...=item3a96b7838d

ja tam nie wiem, czy to takie okazje. ale nie sledzilem rynku, wiec jesli chodzi w ogole o mozliwosc zakupu to ok.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić A-S2000 latem i oklepałem wszystkie sklepy wysyłkowe w Europie i w USA. Nie było mozliwości kupienia. Wszędzie proponowali mi poczekać na 2100. Być może to była zaplanowana akcja, żeby wyciągnąć więcej z klienta więcej kasy a teraz sprzedają to co wtedy schowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić A-S2000 latem i oklepałem wszystkie sklepy wysyłkowe w Europie i w USA. Nie było mozliwości kupienia. Wszędzie proponowali mi poczekać na 2100. Być może to była zaplanowana akcja, żeby wyciągnąć więcej z klienta więcej kasy a teraz sprzedają to co wtedy schowali.

 

w top hifi na Andersa jeszcze mieli wtedy serię 2000 na półce i sprzedawca mówił, że zaraz będzie ciężko tak samo seria 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.