Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=m4y7H-0HedA

 

fajny zestaw ale pytanie moje co to za utwór?? nawet aplikacja w telefonie nie potrafiła zidentyfikować :(

na yt pisza, ze moze to byc Boozoo Bajou-Yoruba Road

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też nie to, z drugiej strony ciekawe skąd autor filmiku wytrzasnął taki tytuł a aplikacja track ID nie rozpoznaje utworu :-S

to niestety napisz bezposrednio do autora filmiku na yt, moze jeszcze pamieta, co wtedy puszczal.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem za Yamaha 2067

 

Panowie, mam model 2067 który przy podłączeniu tv przez HDMI nie wyświetla menu na ekranie telewizora.

Przez chwile obraz jest a po kilku sekundach pojawiają sie pasy obraz od razu sie psuje i ampli bez możliwości ustawień menu staje sie mało użyteczne ...

Będąc na gwarancji serwis wymienił jedno z 2 gniazd hdmi oraz płyte hdmi i przez 2 dni było lepiej ... Potem problem sie ponowił ale było już po gwarancji..

 

W TopHiFi usłyszałem że Yamaha po połączeniu hdmi z pewnymi modelami tv (ja mam samsunga lcd) potrafi sie "nie zgrywać" i szfankuje.

 

Spotkał ktoś kiedyś podobną sytuację ??

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga led tv 6680 (chyba) I jak na razie odpukać nic takiego się nie dzieje. Próbowałeś puszczać wyście video na drugie hdmi out? Może ustawienia obrazu w ampli przestawiaj, trochę tam jest możliwości.

 

Miałem nową Yamahę 3067 i TV Samsung , ale Twojego problemu nie miałem. Ze względu na właściwości soniczne tego klocka po 2 miesiącach zmienił właściciela.

I co kupiłeś?

Edytowane przez RobinCzWa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj i podłącz pod inne wejście HDMI do TV. Wyłącz w TV funkcję HDCP . Może pomoże......

 

Ja mam samsunga led tv 6680 (chyba) I jak na razie odpukać nic takiego się nie dzieje. Próbowałeś puszczać wyście video na drugie hdmi out? Może ustawienia obrazu w ampli przestawiaj, trochę tam jest możliwości.

 

 

I co kupiłeś?

Jak poniżej w opisie..

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na właściwości soniczne tego klocka po 2 miesiącach zmienił właściciela.

 

Marantz i właściwości soniczne amplitunera - Dobre ;-)))

 

Spójrz na leona 28 ..

Amplituner podstawowy (choć z lepszej ligi) ale za to zainwestował w fajne stereo ...

1020 służy mu do sterowania kd i wiekszą ilością głośników a do "właściwości sonicznych" wzmacniacz i dobre źródło.

 

Stara zasada głosi:

W STEREO większość amplitunerów nie zagra Dobrze.

W KD Dobrze poradzi sobie większość wzmacniaczy stereo.

 

... i recenzje żadnych gazetek tego nie zmienią.

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Stara zasada głosi:

W STEREO większość amplitunerów nie zagra Dobrze.

Zależy jaki amplituner: czy amplituner KD czy amplituner STEREO. Jaśli chodzi o amplitunery STEREO, to są takie które w niczym nie ustępują klasycznym wzmacniaczom STEREO.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz i właściwości soniczne amplitunera - Dobre ;-)))

 

Spójrz na leona 28 ..

Amplituner podstawowy (choć z lepszej ligi) ale za to zainwestował w fajne stereo ...

1020 służy mu do sterowania kd i wiekszą ilością głośników a do "właściwości sonicznych" wzmacniacz i dobre źródło.

 

Stara zasada głosi:

W STEREO większość amplitunerów nie zagra Dobrze.

W KD Dobrze poradzi sobie większość wzmacniaczy stereo.

 

... i recenzje żadnych gazetek tego nie zmienią.

birgman !!!

Z firmy Yamaha miałem klocki : DSP-AX1, DSP-AZ1, DSP-Z7, DSP-Z9, 2070,1020, AX-900, MX/CX1, 3090, 3067,I ZE DWA JESZCZE JAKIEŚ. Także nie śmiej się z mojego wpisu, bo wiedzę na temat Yamahy mam nie małą, Kupa kasy stracona na porównaniach i szukaniu "mojego" dźwięku. Przyjedż ze swoim sprzętem ( jak go wogóle masz) i porównamy. Nocleg i kolację z rdzewuchą zapewniam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogadali - Forumowe spinanie się ..

Aż dziw bierze Piracie że po tylu ampli KD i wtopionej kasie nadal obstawiasz TYLKO KD. To nie ma sie czym chwalić.

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogadali - Forumowe spinanie się ..

Aż dziw bierze Piracie że po tylu ampli KD i wtopionej kasie nadal obstawiasz TYLKO KD. To nie ma sie czym chwalić.

Zazdrościsz....... ??????? Najpierw porównaj, posłuchaj, pozmieniaj klocki, kable, a potem się proszę wypowiadać.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja Wam powiem gdzie tkwi przyczyna takich potyczek. Otóż na rynku jest wiele kolumn wysokoskutecznych i łatwo obciążalnych, które napędzi wręcz każdy wzmacniacz, nawet amp. KD. Co nie zmienia faktu, że obiektywnie wzmacniacz stereo w podobnej klasie jakościowej (podobieństwo i wydajność transformatora zasilającego) - jest lepszym rozwiązaniem, bo dedykowanym do stereo. Dwa kanały i żadnych polepszaczy dźwięku.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem gdzie tkwi przyczyna takich potyczek. Otóż na rynku jest wiele kolumn wysokoskutecznych i łatwo obciążalnych, które napędzi wręcz każdy wzmacniacz, nawet amp. KD. Co nie zmienia faktu, że obiektywnie wzmacniacz stereo w podobnej klasie jakościowej (podobieństwo i wydajność transformatora zasilającego) - jest lepszym rozwiązaniem, bo dedykowanym do stereo. Dwa kanały i żadnych polepszaczy dźwięku.

 

Nic dodać, nic ująć.

Są tacy którzy nigdy do takich wnisków nie dojrzeją ...

 

Nikt ci Pigment nie zazdrości popełnionych błędów bo i nie ma sie czym chwalić

Twoje święte prawo do ich powielania ;-)

 

O ile to co piszesz to nie puste przechwałki 16 -latka

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć.

Są tacy którzy nigdy do takich wnisków nie dojrzeją ...

 

Nikt ci Pigment nie zazdrości popełnionych błędów bo i nie ma sie czym chwalić

Twoje święte prawo do ich powielania ;-)

 

O ile to co piszesz to nie puste przechwałki 16 -latka

W ten sposób także można się tłumaczyć ze swojego braku wiedzy.......

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech i tak będzie.

Nie znalazłem w Twoich postach wiedzy fachowej, ale jeśli lżej będzie ci dryfować bez celu po morzach i oceanach to zgadzam sie ze wszystkim co piszesz ;-)))

 

Dla dobra forum

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając ampli Yamahy 3067 ( zapłaciłem około 7 tysi ) miałem kolumny Polaris 180. Dźwięk mi nie pasował-sztuczny i komputerowy. Zamieniłem kolumny na Dali Lektor 8, trochę lepiej , ale bas to wielka kaszanka. Zamieniłem kolumny na Swans RM600 - za jasno i piskliwie. Kupiłem końcówkę mocy Yamahy MX-1.........kolumny ożyły...niebo a ziemia. A póżniej jak pisałem , szukałem wzmacniaczy wielokanałowych/amplitunerów tylko firmy Yamaha. Pewnego razu kolega zadzwonił , że ma namiar na Marantz 7005/7025/7055 używka w super cenie. Zapakowałem kolumny i pojechałem 300 km na odsłuch. I do tej pory ( ok.3 lata) mam ten sprzęt .Yamahy poszły do ludzi. P.S> Zgoda buduje , niezgoda..........

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun - kapitanie Sparrow

 

"7 tysi", 300 km (czyli w obie to już 600) i ten " bas kaszanka" ...

Spoko, hobby wymaga poświęceń ..

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun - kapitanie Sparrow

 

"7 tysi", 300 km (czyli w obie to już 600) i ten " bas kaszanka" ...

Spoko, hobby wymaga poświęceń ..

Mówiłem......dużo kasy na odsłuchy poszło ....a wyszło na Marantza.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pewnego razu kolega zadzwonił , że ma namiar na Marantz 7005/7025/7055 używka w super cenie"

 

To naprawdę musiała być super cena jak zrobiłeś 600 km ja myślę o zakupie pioneer serii powyżej 700 nie wiem jak to będzie się trzymało kupy porównując stereo do ax1 jest to gra warta swieczki,ma ktoś porównanie.odsłuchuje na grundig box 8000, heco professional 650,tcn concert empire, jbl e80, dynavox 2626.

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pewnego razu kolega zadzwonił , że ma namiar na Marantz 7005/7025/7055 używka w super cenie"

 

To naprawdę musiała być super cena jak zrobiłeś 600 km ja myślę o zakupie pioneer serii powyżej 700 nie wiem jak to będzie się trzymało kupy porównując stereo do ax1 jest to gra warta swieczki,ma ktoś porównanie.odsłuchuje na grundig box 8000, heco professional 650,tcn concert empire, jbl e80, dynavox 2626.

Za 35% ceny nowego zestawu też " koba " by pojechał i kupił, a sprzęt był roczny.........

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.