Skocz do zawartości
IGNORED

mój pierwszy sprzęt audio


elG

Rekomendowane odpowiedzi

artPaw: Dzięki za propozycję. Jak znajdę to gdzieś to na pewno posłucham.

 

Lechb: Zastanawia mnie czy istnieje coś takiego jak bezpieczny "rodzaj brzmienia" od którego powinienem zacząć. Piszesz, że z uwagi na niewielkie osłuchanie i mało wyrobione gusta brzmieniowe, warto sie zainteresować tą S 100 zamiast np. lampizowanym CA 540C. Czy chcesz przez to powiedzieć, że skoro nie byłbym w tym momencie w stanie docenić o połowę tanszego sprzętu CA, który podobno gra lepiej niż znacznie droższe CDeki, to warto się zastanowić droższym, aczkolwiek dźwiekowo gorszym S100?

Czy jest może jakieś ryzyko (którego nie jestem świadomy) związane z lampizowanymi odtw.CD takimi jak chociażby wspomniany CA540C, przed którym zakup tej yamahy/innego nowego odtw.CD mógłby mnie uchronić?

Oczywiście zakładam, że jaki sprzęt bym nie wybrał muszę go wcześniej posłuchać. Jak rozumiem w moje gusta mógłby nietrafić zarówno ten CA540C jak i Yamaha. Chciałbym, aby zakupiony sprzęt był na prawdę na lata i abym nie widział potrzeby zastępowania go po kilku miesiącach użytkowania jakimś wielokrotnie droższym następcą. Łudzę się, że można kupić przyzwoity sprzęt już za pierwszym razem.

Stąd tak dogłębnie staram się zbadać ten temat:).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko jest zawsze. Polecam Ci Yamahe jak juz pisałem z kilku powodów. Głównym jest niezawodność i bezawaryjność. CA po zlampizowaniu zagra bardzo dobrze, jednak obiły mi się o uszy też i wpadki przy lampizacjach, np. brum w jednym lub obu kanałach. Pozornie układ bardzo prosty, a jednak trzeba go dobrze wykonać z świadomością tego co się robi. Trzeba tez zaznaczyć, że w tym momencie traci się całkowicie gwarancję, a CA jest dość awaryjnym sprzętem. I tu moja propozycja. W chwili obecnej zwłaszcza w połaczeniu z wzmacniaczem lampowym Yamaha zagra bardzo, bardzo dobrze, podając rzetelnie odczytane dane na co w szczególności pozwala zbudowany w iście hi-endowy sposób transport tego użądzenia jak i sam przetwornik cyfrowo-analogowy. Zapewniam Cię, że szybciej wymienisz pozostałe części toru, niż pozbędzież się tego CD-ka. Zostanie w systemie na długo choćby sprowadzony do roli transportu w połaczeniu z wyższej klasy przetwornikiem, bądź co bardziej polecam od lamizowania CD, w połaczeniu z zlampizowanym przetwornikiem. Daje to wymierne kożyści w postaci zachowania gwarancji na CD i w razie odsprzedaży klocka, co niestety jest dość trudne w przypadku kiedy ktoś grzebał przy urządzeniu. Wysokie i udane modele tego producenta cieszyły się, cieszą i będą w dalszym ciągu się cieszyć dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Gdybyś nawet kiedyś zdecydował się sprzedać to na pewno łatwiej będzie Ci odsprzedać świetną Yamahę niż zlampizowany przeciętny CD, jakim jest Azur. Do Yamahy natomiast za jakiś czas w ramach eksperymentów będziesz mógł zrobić lub zakupić zlampizowany przetwornik i nie koniecznie ten który jest obecnie popularny, bo za moment zapewne co innego będzie na topie.

I właśnie dlatego proponuję Ci bezpieczny zakup jakim jest ta Yamaha plus do niej wzmacniacz lampowy na KT88 najlepiej MA ( Music Angel ), bo najbardziej popularny i w razie czego też z łatwością odsprzedasz. Ale to oczywiście moje stanowisko, a Ty zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elG, 16 Lis 2008, 14:56

 

 

cześć.

Zrobiłem babola w poprzednim wpisie.

Marantz 7001 gra przetwornikiem CS 4397 z "lampucerki" , jest on prawdopodobnie lepiej zaaplikowany niz w chińszczyznie za 120zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

zp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ja proponuje Ci zapoznanie sie z Ta witryna , najlepsze ceny wprawdzie w UK ale jezeli masz znajomego to nawet moze Ci podzucic albo wyslac i tak wyjdzie Cie taniej: wszystkie pozycje tutaj sa znacznie tansze niz w Polsce , szczegolnie jezeli chodzi o glosniki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wszystkie propozycje bardzo dokładnie przeanalizuję.

 

A co myślicie o urządzeniach all-in-one takich jak chociażby Carat I57 czy Linn Classic Music.

Czy takie urządzenia mogą zagrać porównywalnie do zbliżonych zestawów dzielonych? Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat dźwięku jaki generują?

 

Będę wdzięczny za komentarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hejka ja proponuje Ci zapoznanie sie z Ta witryna , najlepsze ceny wprawdzie w UK ale jezeli masz

>znajomego to nawet moze Ci podzucic albo wyslac i tak wyjdzie Cie taniej: wszystkie pozycje tutaj sa

>znacznie tansze niz w Polsce , szczegolnie jezeli chodzi o

>glosniki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

bo ja wiem, czy takie tanie...

sprawdziłem pierwszego z brzegu (na chybił-trafił), PIONEER PD-D6J i w Polsce o 3-4 stówki taniej można kupić. Np. na Alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnośnie urządzeń all-in-one (wzmacniacz + CD w jednej obudowie). Jakie macie z nimi doświadczenia? Prosiłbym o przykłady takich urządzeń i opinie o ich dźwięku. Cenowo zazwyczaj wychodzą korzystaniej niż przy sprzęcię dzielonym. To pewnie głównie z uwagi na niższe koszty obudowy i poszczególnych sekcji, kóre się powtarzają w sprzędzie dzielonym (np. zwielokrotnione układy zasilania: CD + wzmacniacz). Jakie są Wasze odczucia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że urządzenia zintegrowane nie są zbyt popularne wśród forumowiczów, wobec tego zadam inne pytanie. Ponieważ prócz zestawu stereo chciałbym czasami oglądnąć od czasu do czasu jakiś film w związku chciałbym się dowiedzieć czy nie da się uniknąć zakupu osobnego odtwarzacza CD i DVD. Innymi słowy czy istnieją jakieś odtwarzacze DVD z przyzwoitym DAC, które przy odtwarzaniu CD radziłyby sobie równie dobrze jak ich dedykowane odpowiedniki, a które w przyszłości umożliwiają również lampizację. Jeśli tak to prosiłbym o jakieś propozycje. Mam nadzieję, że tym pytaniem nie urażę żadnego z konserwatywnych czytelników działu stereo, ale wydaję mi się ograniczenia niektórych odtwarzaczy DVD wynikają głównie z oszczędności i braku starań konstruktorów (inne przeznaczenie urządzenia) niż z faktycznych ograniczeń technicznych konstrukcji. Domyślam się, że istnieją audiofilskie odtwarzacze DVD, gdzie dźwięk z CD jest również na bardzo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekL3: Interesujące propozycje, ale gdzie można by tego posłuchać w Polsce?

Byłem na audishow, ale żadnego z podanych przez Ciebie urządzeń niestety nie uświadczyłem.

 

Czy naprawdę nikt z Was nie zetknął się z żadnym DVD, które przyzwoicie odtwarzałby również płyty CD?

 

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio:

22 tys. za Luxman DU-80, to trochę nie mój przedział cenowy ;)

 

TomekL3:

Może i lepiej kupić oddzielnie DVD, problemem w moim przypadku jest brak miejsca na sprzęt. Chciałbym też maksymalnie ograniczyć plataninę kabli. Jeśli by mi przyszło tuningować sprzęt to wolałbym lampizować jedno a nie dwa urządzenia. Po za tym sporo muzyki przechowuję w plikach (w wielu przypadkach skompresowanych bezstratnie). Z uwagi na małą ilość miejsca u mnie w pokoju nie mogę sobię pozwolić na pokażną kolekcję CD, więc część muzyki muszę aktualnie przechowywać na płytach DVD (pliki audio) niż mniej pojemnych CD. Chciałbym więc, aby jakość odtwarzanych plików z DVD nie ustępowała znacząco odtwarzaczom CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: 840c lub 740C ma dwa cyfrowe wejscia. Kupujesz Squeezboxa i puszczasz z kompa przez CA, kupujesz byle jakie DVD z wyjsciem cyfrowym (musi miec konwersje do PCM) i tez puszczasz przez CA. Co do wzmacniacza, to się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6: Interesująca sugestia z tym CA. Ma ktoś jakieś inne alternatywy z wejściem S/PDIF?

 

TomekL3: Który dokładnie model Yamahy masz na myśli? Philips_DVP_9000S wygląda interesująco, ciekawe jak brzmi...

Czy wszystkie wymienione DVD mają wejścia cyfrowe tak by można było podłączyć pod nie dźwięk z laptopa?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desino: Dzięki za zaproszenie na odsłuch do Oławy (dopiero teraz doczytałem). Jak tylko będę miał trochę czasu wolnego to na pewno skorzystam.

 

Czy mogę liczyć na jakiekolwiek odsłuchy we Wrocławiu?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.