Skocz do zawartości
IGNORED

player mp3 - ktory najlepszy dzwiekowo?


pit80

Rekomendowane odpowiedzi

To może po prostu iAudio 7? Jest to odtwarzacz dość jasny, ale w połączeniu z odpowiednimi słuchawkami, chociażby Koss Porta Pro, potrafi zejść bardzo fajnie na niskich częstotliwościach. Poza tym ma bardzo rozbudowany equalizer, więc dźwięk można sobie wymodelować w zależności od preferencji, i co najważniejsze - nie psuje to brzmienia. Do tego dochodzą inne zalety - wygląd, łatwa obsługa (dotykowy panel + przyciski), no i czas odtwarzania na jednym ładowaniu do 60 godzin. Radio też ma, i obsługę wszelkich formatów dźwięku. Fajnie się zgrywa z wymienionymi wyżej KPP, a podobno jeszcze lepiej z Sennkami PX100.

 

Inną opcją może być iRiver e10. Nie słuchałem go (na trzeźwo), ale z recenzji wynika, że gra rewelacyjnie, a do tego należy raczej do ciemnych odtwarzaczy, więc basu więcej, tak jak chcesz. Problem może być z dostępnością, bo w Polsce nie był dystrybuowany, a na allegro już chyba nie ma sprowadzanych ze Skandynawii.

 

Poza tym polecane są jeszcze Sony A80x, A81x, A82x, Sansa Clip, niektóre iPody, inne iRivery...

 

Ale o tym już wszystko (no prawie) jest na mp3store :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia V39, iRiver E10, czy też Sony z ostatnich dwóch serii to dobre grajki. Każdy z nich ma swój potencjał. iRiver E10 ma świetny bas, nie przewalony, a kopiący i schodzący nisko, do tego szybki i dynamiczny. Gra optymistycznym dźwiękiem, a z Grado RS1 potrafi stworzyć taki duet, że tańsze audiofilskie słuchawki mogłyby się zawstydzić w towarzystwie dobrego napędu stacjonarnego. Podobnież nieźle rozrabia Vedia V39 z Beyerdynamikami DT880 Pro. Sony też się lubią z Grado. No ale wróćmy na ziemię. Polecam pobawić się wszystkimi, bo ergonomia to też ważna rzecz. W V39 sterowanie trochę kuleje. Przyciski to jednak przyciski, można je wymacać na ślepo w kieszeni i coś tam sobie poprzestawiać bez lampienia się w ekran. Dobrze jest wiedzieć z jakimi słuchawkami przenośnymi dany model się dobrze zgrywa. PX100 i KPP można używać z E10 i będzie bardzo dobrze, choć znacznie lepiej będzie z Sennkami HD25-1, ale nie każdy wyszedłby w nich na ulicę. Zresztą, tutaj to najlepiej skorzystać ze słuchawek dokanałowych. Czymś pośrednim są Sony MDR-EX85, a z V39 tworzą bardzo zgraną parę. E10 też z nimi śmiga. Sony może lekko przymulić, mimo iż ma podobne EX082 w komplecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem bezpośrednio ze sobą mp3 (i jakiś czas równolegle użytkowałem), iaudio sony i iriver na słuchawkach koss porta pro.

Polecam zdecydowanie iaudio jest najdroższy i w porównaniu do reszty najmniej zbajerowany ale dźwiękowo zdecydowanie zostawia resztę tyle.

Nie kupuj ipoda apple ładnie wygląda ale dźwięk to tragedia szczególnie w bezpośrednim porównaniu z iaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamszaj po części muszę się z tobą zgodzić. Nie kupujcie iPod'ów, jedynie shuffle 1st generation był godny uwagi ale to już przeszłości. Co do wyższości iaudio nad iriverem... prawda jest taka, że każda z tych firm ma modele gorsze i lepsze, jednak iaudio ma "asa w rękawie", mianowicie i7. Miałem okazje słuchać tego player'a i miażdży on takie legendy jak seria ifp irivera, ma pojemny akumulator obsługuje FLAC wiec uważam że był by to trafny wybór. Polecam przeczytać recenzje poszczególnych odtwarzaczy na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy z tym i7 to chyba żartujecie. :) No ale na takich słuchawkach jak KPP nie mogło być inaczej. Na nich nawet muzyka w mp3 128kb/s brzmi słodko. Poza tym zbyt wiele innych smaków w ich dźwięku nie ma. Weźcie HD25-1 albo Ultimate Ears Triple.Fi 10, to zobaczycie na czym polega wyższość chociażby przywołanego ifp nad którymkolwiek iaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam taniego jak barszcz Sansa Clip2, do tego jakieś neutralne słuchawki i gra muzyka - co więcej, chyba nie ma nic w podobnej cenie, co odtwarza z powodzeniem flac'i.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili zastanowienia i przewertowaniu oferty rynkowej oraz po części kożystając z sugestii i wypowiedzi forumowiczów zdecydowałem się na zestaw iAudio i7 i słuchawki Sony ex85. Przy czym tego playera to już napewno kupie tylko ewentualnie moge wysłuchac podpowiedzi co do słuchawek dousznych oczy wiście. Te sony nie należa do najtańszych i dlatego podejrzewam że w tej klasie cenowej (120 zł)można coś trafić lepszego i tworzącego lepszą synergię z iAudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Odnawiając wątek, chciałem zapytać, które "obecnie" dostępne w sprzedaży odtwarzacze mp3 (do 400 zł), są Waszym zdaniem godne polecenia do słuchawek przenośnych PX-100 i SR-60?

Oczekuję dźwięku jak najbardziej "naturalnego", ze wskazaniem na przyjemność odsłuchu (z uwzględnieniem oczywiście możliwości playerów mp3) bez wyostrzeń, ale także bez nadmiernie "przepompowanego" basu...

Z góry dziękuję za opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Na sprzęcie stacjonarnym znam się co najwyżej średnio, ale w sprzęcie przenośnym siedzę dość długo. Sam posiadam odtwarzacz Cowon iAudio X5 ze wzmacniaczem FiiO E5 i słuchawkami Phonak Audeo PFE 112.

Nie będę się za długo rozpisywał.

 

Nowe iRivery - jeden wielki syf, E100 to największa porażka.

Ze starszych iRiverów polecam E10, Clixa2, iHP1*0, serie iFP oraz H3*0, nieco ocieplone, świetne grajki.

 

Nowe Cowony iAudio nie są złe, ale są zdecydowanie za drogie na to co oferują.

Ze starych modeli polecam X5, dźwięk jest cudowny, nieco ocieplony, duża możliwość ingerencji w barwę dźwięku dzięki możliwości wgrania rockboxa, jednak odtwarzacz posiada słabą baterię (chyba że wersja X5L) oraz awaryjne gniazdo słuchawkowe.

 

Rio Karma - wielka, oferująca świetną jakość dźwięku, jednak sprzęt niepraktyczny na codzień, z tego co pamiętam nawet brak nawigacji po folderach.

 

Vedia v39 - mój były otwarzacz, najtańsza z odtwarzaczy przez Ciebie podanych, dźwięk najlepszy w swojej cenie, jednak do starszych iRiverów czy iAudio nie ma porównania (z nowymi wygrywa), moim osobistym zdaniem przyjemniejsza w słuchaniu od iPoda Toucha 2/3G. Bardzo awaryjna.

 

iPod Touch 2/3G - całkowicie neutralny player, jednak dla mnie gra nieco płasko i mniej dynamicznie niż X5, bardzo dobry, jednak mnogość "bajerów" ustala taką cenę a nie inną. Dobrze zgrywa się z Denonami (sprawdzane na C710).

 

Dźwiękowo (mniej więcej):

Rio Karma = iAudio X5 = iRiver iHP = iRiver iFP = iRiver H3*0 (wszystkie świetne z drobnymi różnicami) > Clix2 = e10 (dźwiękowo to samo) > Vedia v39 = iPod Touch 2/3G (1G za bardzo nie znam, różnice która gra lepiej bardzo podzielone, 2/3G gra na pewno spokojniej i bardziej neutralnie) > Nowe Cowony > Nowe iRivery.

 

Zależy na czym Ci zależy.

Touch będzie najmniej problematyczny (jedynie iTunes może być czasem irytujący).

X5, H340, Karma najlepiej zagrają

Clix i e10 są opłacalne i świetne

A Vedia jest najtańsza, tylko awaryjna (aczkolwiek łatwa w naprawie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się ostatnią datą, a nie datą rozpoczęcia wątku :/

IRivery iHP i H mają wbudowane wyjście Line Out

IAudio X5 ma dołączany subpack/stacje dokującą z wyjściem Line Out.

 

Przez wyjście słuchawkowe możesz podłączyć każdy odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu za bardzo czytac calego watku, świetny jest ipod nano 5. Tyle z mojej strony, chociaz audiofilem raczej nie jestem to polecilbym wlasnie jego i raczaj nie iriver i nie audiofilskie vedie ;PP Pozdro, dla grona filozofów ;D (bez urazy panowie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" IRivery iHP i H mają wbudowane wyjście Line Out

IAudio X5 ma dołączany subpack/stacje dokującą z wyjściem Line Out.

 

Przez wyjście słuchawkowe możesz podłączyć każdy odtwarzacz. """

 

ale czy dzwiek bedzie nieznieksztalcony na wzmacniaczu jesli podepne go poprzez wyjscie sluchawkowe ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.