Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjny PC do odtwarzania muzyki


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Rochu w to to ja wierze ale to jest rzucanie sobie klod pod nogi a jednoczesnie woda na mlyn takich wynalazkow jak te na audioasylum. Jaki jest sens takiego postepowania?

 

Kyle chodzilo mi o cos w rodzaju testu na identyfikacje polaczenie z mniejszym jitterem, jaka minimalna wartosc jittera jest mozliwa do uslyszenia itp. Chcialbym sie w ten sposob dowiedziec miedzy innymi do jakiego stopnia walka z tym zjawiskiem ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu potrzebuje dysk zewnętrzny tj. buda z dyskiem -najlepiej komplet bez składania.

Co polecacie do trzymania flaczków? Rozmiar 500GB wzwyż

Priorytet to cisza

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu potrzebuje dysk zewnętrzny tj. buda z dyskiem -najlepiej komplet bez składania.

Co polecacie do trzymania flaczków? Rozmiar 500GB wzwyż

Priorytet to cisza

pozdro

Jakieś wolnoobrotowe (5400RPM) 2,5" ... (one nie potrzebują zwykle zasilacza ... w przeciwieństwie do 3,5")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że obojętnie jaki kupisz będzie dobrze byle by się nie psuł. Bo już dawno nie spotkałem głośnego dysku. Jak Ci będzie za głośno to wiem że na płycie Hiren's boot jest soft do zarządzania pracą dysku (testowałem) i można zmieniać między cichym,normalnym i głośnym.

 

Testowałem seagate 1TB przy słuchaniu muzyki dysk 50 cm od głowy nie słychać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

western digital green power. ja mam samsunga f1 w cichym kompie i tez nic nie slysze. samsung f3 jest szybki i cichy, ma chyba jeden talerz jak sie nie myle (f3 ma 500gb)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ah..zewnetrzny.. mozna chyba kupic obudowe i tyle. mam zewnetrzny wd passport to slychac bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszycie tzn komputer go zagłusza czy jest cichy ?

f1 miałem i było go słychać 322hj bodajże i to na chłodzeniu wodnym.

Komp będzie raczej pasywny więc jedynym źródłem poza sprzętem grającym będzie dysk.Chyba PQI 500gb na usb3 będzie dobrym wyjściem. Może ta alu buda coś wytłumi.

Co do greena mam w stacjonarce i jest ok zagłuszają go wentylatory na 700rpm więc nie jest źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slysze f1, ale mam bardzo ciche, ale jednak wentylatory. wplyw jednak zaden, bo pc stoi 2 metry ode mnie i mam dobra obudowe z zapinbka dysku na gumowych podkladkach itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy są głusi i nikt nic nie słyszy. A ja jak komputer włączam, to mi się sam kursor przesuwa bo myszka tańczy od drgań komputera :). No żarty żartami ale teraz na poważnie.

 

Powiem tak najcichszy wentylator ma ok 20dB podczas pracy. Dysk stawiam że podobnie lub mniej. Pomiary kolumn się robi z 1 metra przy 1 W mocy. Mając nawet chińskie po pierdółki które będą mieć 84 dB albo i więcej nie ma mowy o słyszalności dysku z 4 metrów. Więc myślę że nie ma co się rozwodzić naprawdę...

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi ale w moim przypadku to dysk będzie tym czymś szumiącym pokój mam mały więc dysk będzie leżał gdzieś 1,5m od miejsca słuchania. Martwi mnie tylko czy głowica nie będzie za bardzo szurać po talerzu doczytując pliki przypominając rozgrzewanie się lamp.

Zibra ja próbowałem nawet w scythe quiet drive trzymać f1 i był słyszalny. wd eco green, którego mam w stacjonarce już tego tak nie wymaga

Zobaczymy co te pqi warte [ciekawe jak tam się sprawuje ta toshiba w środku ]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawies dysk na gumce takiej od majtek - bedzie pochlaniac drgania, albo poloz na gabce, na dole obudowy jak juz jestes tyak wyczulony. kieszen nic nie pomoze, jak obudowa przenosi drgania. lepiej miec stal niz alu w tym przypadku. ja mam ssd na system i 2 f1 na szynach z gumowycmi podkladkami i kompletnie ich nie slysze, no ale to juz rzeczywiscie osobiste odczucia. niektorym przeszkadza szum wody w kaloryferze :)

zreszta testy z pierwszego zdania, tzw PC DIY mozesz przeprowadzic na obecnych glosnych dyskach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyciszenia dysku dobrym patentem jest Scythe Quite Drive. Na prawdę skutecznie wycisza szum talerzy. Chrobotanie delikatne słychać, ale z bardzo bliska. Z odległości 1m dysk jest niesłyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyciszenia dysku dobrym patentem jest Scythe Quite Drive. Na prawdę skutecznie wycisza szum talerzy. Chrobotanie delikatne słychać, ale z bardzo bliska. Z odległości 1m dysk jest niesłyszalny.

Ale podobno z drganiami jest gorzej (nie tłumi za dobrze) ... jak ma być "referencyjnie" to SSD :P (nie słyszalny, nie drgający)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój seagate jest 50 cm od głowy jak słucham i przy odtwarzaniu muzyki nie słyszałem go ani razu.

Bo głowica wtedy nie mieli chyba że będziesz szperał po dysku podczas słuchania ale chyba nie o to chodzi. Więc myślę że taki seagate jest ok.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno z drganiami jest gorzej (nie tłumi za dobrze) ... jak ma być "referencyjnie" to SSD :P (nie słyszalny, nie drgający)

SSD jest za***isty mam go w stacjonarnym i jeżeli chodzi o komfort pracy to jest bajka okna otwierają się dziwnie szybko [włącznie z mulącym FF] o bootowaniu Windowsa nie wspomnę. Minus tego jest jeden -pojemność względem ceny 40gb intelka starcza na system i podstawowe programy o 500gb strach w ogóle myśleć. Wracając do mojego problemu SQD + eco green byłby wyjściem gdyby nie to że potrzeba zewnętrzny zasilacz a takim parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że twoje pytanie ma znamiona prowokacji.

 

A na dobranoc popatrz proszę jak do tematu audio podchodzą normalni ludzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzisz ja bardzo ciekawy czlowiek jestem i do tego tester oprogramowania. Ludzie wrecz zarzucaja mi zbyt chlodna kalkulacje. I dlatego chcialem tez otrzymac jasna odpowiedz na pytanie, na ktore sam odpowiedzi znalezc nie potrafie korzystajac a wlasnej wiedzy i logiki. Od osoby ktora wydaje sie wiedziec wiecej na ten temat odemnie. Ale widze ze sie nie dowiem. Trudno. Moze kiedys sie dowiem.

 

@arnipl

A jak mobilny w stosunku do reszty peceta musi byc ten dysk?

Znajomy po prostu wstawil sobie cala maciez dyskowa do piwnicy i pociagnal przez podlage do peceta skretke z laczem 1gbps. Mobilnosc zerowa ale kilkadziesiat centymetrow betonu izoluje idealnie. W komputerze uzytkowym ma tylko dysk ssd i jedyne co szumi to zasilacz. Opcja bardziej mobilna to to samo po laczu wifi, ale predkosci znacznie mniejsze. Inna wariacja na ten temat jesli masz juz w domu ruter wifi z laczem rj45 - podpinasz taki serwer bezposrednio do rutera. Itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest troche wiecej na temat tego typu rozwiazan jak rowniez kilka innych pomyslow.

Podaj wszystkie swoje wymagania zebysmy nie tracili czasu na rozwiazania ktore okaza sie nieodpowiednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno z drganiami jest gorzej (nie tłumi za dobrze) ... jak ma być "referencyjnie" to SSD :P (nie słyszalny, nie drgający)

Dziś akurat czytałem na innym forum receptę krok po kroku jak zrobić bitumibox na HDD z wykorzystaniem mat bitumicznych i obudowy starego cd romu. Ponoć efekt lepszy od rozwiązań typu Scythe Quite Drive gdyż oprócz wyciszenia, temperatury również nie wzrastają (jak można wyczytać maty bitumiczne nie stanowią izolacji ciepnej w takim stoponiu jak np. pianka, powietrze itp. aczkolwiek gorsze są od metali)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest z grubsza prosta: sprzętowy bufor na kilkanaście sekund i b. stabilny zegar tworzący na nowo sygnał SPDIF.

Stosuje się to w niektórych prodktach. Ciut napuszony artykuł, ale wyjaśnia sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy kolega miał w ogóle styczność z urządzeniem, na temat którego raczy się wypowiadać? ;)

 

Genesis Digital Lens nie ma (i nie wykorzystuje) "sprzętowego bufora na kilkanaście sekund". Bufor jest znacznie mniejszy, a jego zadaniem jest umożliwienie odtwarzania w przypadku wystąpienia różnicy taktowania zegarów w transporcie oraz GDL, powodującej różnicę w prędkości odtwarzania.

 

GDL miałem, używałem. Moim zdaniem urządzenie jest zdecydowanie przereklamowane, niewarte zainteresowania. Podobne wrażenie mieli znajomi, którym to ustrojstwo pożyczałem. Z drugiej jednak strony, ten sam egzemplarz (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) grał wcześniej u forumowicza, który piał wręcz z zachwytu nad efektami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, jeżeli nie używasz GDL-a chętnie odkupię go od Ciebie.

Rochu, sprzedałem ten wynalazek kilka tygodni po kupnie. W ogłoszeniach widziałem, że kolejny właściciel pozbywał się go jeszcze szybciej, bo po kilku dniach.

 

Moim zdaniem - ślepa uliczka i zawracanie gitary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja bardzo ciekawy czlowiek jestem i do tego tester oprogramowania. Ludzie wrecz zarzucaja mi zbyt chlodna kalkulacje. I dlatego chcialem tez otrzymac jasna odpowiedz na pytanie, na ktore sam odpowiedzi znalezc nie potrafie korzystajac a wlasnej wiedzy i logiki. Od osoby ktora wydaje sie wiedziec wiecej na ten temat odemnie. Ale widze ze sie nie dowiem. Trudno. Moze kiedys sie dowiem.@arniplA jak mobilny w stosunku do reszty peceta musi byc ten dysk?Znajomy po prostu wstawil sobie cala maciez dyskowa do piwnicy i pociagnal przez podlage do peceta skretke z laczem 1gbps. Mobilnosc zerowa ale kilkadziesiat centymetrow betonu izoluje idealnie. W komputerze uzytkowym ma tylko dysk ssd i jedyne co szumi to zasilacz. Opcja bardziej mobilna to to samo po laczu wifi, ale predkosci znacznie mniejsze. Inna wariacja na ten temat jesli masz juz w domu ruter wifi z laczem rj45 - podpinasz taki serwer bezposrednio do rutera. Itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest troche wiecej na temat tego typu rozwiazan jak rowniez kilka innych pomyslow.Podaj wszystkie swoje wymagania zebysmy nie tracili czasu na rozwiazania ktore okaza sie nieodpowiednie.

Dysku raczej do piwnicy nie wsadzę ma być w tym samym pokoju co audio. Pokój 12m2 podłączony najprawdopodobniej do netbooka/htpc [raczej netbook]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku raczej do piwnicy nie wsadzę ma być w tym samym pokoju co audio. Pokój 12m2 podłączony najprawdopodobniej do netbooka/htpc [raczej netbook]

Ze zasilaniem nie moze byc oddzielny "brick" to juz wiemy, ale czy taki "brick" moze byc wbudowany w samo urzadzenie? Bedzie to wciaz wymagac dodatkowego kabla zasilajacego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to 2,5" nie potrzebują zasilania z zewnątrz, biorą z ześmieciałego usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto czego szuka.

A i owszem. Przykładowo, jako wzmacniacz audiofilskiej paranoi GLD powinien sprawdzić się całkiem nieźle.

 

A koty masz śliczne.

Wiem. Koty też wiedzą ;)

 

PS. po ".pl" wpisz "/audio", będzie więcej obrazków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.