Skocz do zawartości
IGNORED

Co brać na USB z poniższych


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

>-> Bacek

>"Ja swojego czasu kupiłem m-audio groovelab."

>Też miałem tę kartę (a konkretnie M-Audio Transit). Przez jeden dzień. Niestety, producent olał

>użytkowników Visty i od lipca 2007 jest dostępny sterownik w wersji beta, który nie pozwala na

>korzystanie z wejścia i wyjścia optycznego.

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Afera, nie?

 

a to dopiero ciekawostka...

tak się składa, że mam tą kartę i na Viście działa lepiej niż pod XP (niższe latency uzyskuje), a teraz testuję sterownik pod wersję 64bit i to na Windows 7 - działa bezbłędnie.

 

chyba nie miałeś tej karty, bo wiedziałbyś że nie posiada wejścia optycznego - jedynie wyjście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem T42 posiada taką samą kartę dźwiękową co t43, która jest oparta na chipie Analog Devices AD1981B. Posiadam T43 i nie zgodzę się z twierdzeniem, że ta karta posiada " okrutnej jakosci dzwiek", szczególnie jeżeli chodzi o słuchawki. Sprawdza się zarówno ze słuchawkami 50om (HD480II, jak i 300om (HD-540 Ref II). Karta jest bardzo neutralna (do słuchania używam programu Rhythmbox). Czasami może brakować trochę głośności, bo karta nie ma zbyt wysokiego poziomu na wyjściu, ale o dziwo na dobrze nagranych plikach jest w stanie w pełni napędzić 300om. Jak na razie nie dorównała jej żadna z innych przeze mnie słuchanych kart ( SB Live! 5.1 , PCM2702 zasilanie zewnętrzne z projektu Msfalcona, z tym, że w tą ostatnią się jeszcze nie wsłuchiwałem za wiele)

Co do wyjścia cyfrowego to niestety karta tego nie wspiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marcin_gps

"mam tą kartę i na Viście działa lepiej niż pod XP"

A skąd masz ten sterownik? Czy używasz oryginalnego sterownika ze strony producenta (do którego podałem linka)?

 

"chyba nie miałeś tej karty, bo wiedziałbyś że nie posiada wejścia optycznego - jedynie wyjście..."

Miałem. A i wejście cyfrowe jest (patrz fotka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

-----> Muzg, 29 Sty 2009, 23:21

 

>Z tego co wiem T42 posiada taką samą kartę dźwiękową co t43, która jest oparta na chipie Analog

>Devices AD1981B. Posiadam T43 i nie zgodzę się z twierdzeniem, że ta karta posiada " okrutnej

>jakosci dzwiek", szczególnie jeżeli chodzi o słuchawki. Sprawdza się zarówno ze słuchawkami 50om

>(HD480II, jak i 300om (HD-540 Ref II). Karta jest bardzo neutralna .....

 

 

Ano wlasnie - jak dla mnie zbyt neutralna , lubie nieco podkolorowany dzwiek i o ile na Xonarze D2X na stacjonarnym PCcie wystarczy ze nieco podbije w góre na Foobar'owskim EQ to identyczna operacja na Soundmaxie AD1981 daje w odluchu znacznie gorsze wrazenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----->Marcin_gps, 29 Sty 2009, 21:24

 

>teraz testuję sterownik pod wersję 64bit i to na Windows 7 - działa bezbłędnie.

 

 

Moze jakies namiary na te sterowniki da rade dostac ;)?

 

Po wszystkim powyzej ( i nie tylko) jednak sklaniam sie powoli ku Transitowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się zapisać do programu beta, albo odezwij się do mnie na PW jak już będziesz miał kartę.

 

Transit, tak jak inne dźwiękówki zasilane z USB, zagra dobrze o ile płyta główna posiada dobrą sekcję zasilania USB

 

w moim przypadku była tragedia, dlatego zaopatrzyłem się w kontroler USB na PCI i tu jest już o niebo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

musisz się zapisać do programu beta, albo odezwij się do mnie na PW jak już będziesz miał kartę.

 

Transit, tak jak inne dźwiękówki zasilane z USB, zagra dobrze o ile płyta główna posiada dobrą sekcję zasilania USB

 

w moim przypadku była tragedia, dlatego zaopatrzyłem się w kontroler USB na PCI i tu jest już o niebo lepiej

 

Z tego ci piszesz Marcinie, warto spróbować w konfrontacji ze zintegrowaną dźwiękówką i jej spdif..? Niestety nigdzie nie ma na stanie tej m-audio transit..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.