Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrego piwa


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dzisiaj dzień belgijskiego piwa.

Żona przywiozła stamtąd osiem butelek.

Niezłe, ciekawe.

Bardzo mocne, mają 8-11% ale tego nie czuć.

Na niektórych jest napisane "potrójna fermentacja".

Tylko we wszystkich czuję goździki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Rafał, ale nie masz pojęcia o warzeniu piwa. Piwo 6% abv mozna samemu wyprodukować w domu, korzystając jedynie z wody, słodów, chmielu i drożdży.

W jakim czasie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podlewania spirtem? A jak juz to nie do chorych 6-7%, bo to juz gleborzut jest.

 

Piję w Belgii piwa Double, Triple, Gordona, etc. które mają od 7 procent do 11. W żadnym nie czuć spirytu, żadne nie jest gleborzutem czy innym oczowytrzeszczem a najlepszej jakości piwem. Dlatego to, że w PL piwo 6% uważane ejst za mocno nie upowaznia Cię do pisania, że każde powyżej 6% to chrzczony spirytem 'gleborzut'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre piwa mogą być mocne, a mieć przy tym wyśmienite walory smakowe, ale w markietach ich nie znajdziemy. W Piotrze i bracie bywają trochę lepsze rzeczy, ale nie zawsze i swoje kosztują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocnych piw - były jeszcze brytyjskie imperialne stouty (nadal produkowane ale niszowo) które w założeniach przygotowano do przetrwania podróży kliprami. Stąd goniono je trzykrotnie i dodawano dużo chmielu, były dość specyficzne i nie wszystkim smakowały a miały 9-11% alkoholu.

Przypadkiem trafiono na nie w Petersburgu lat sześćdziesiątych XVIII wieku i okazało się że Petersburg i okolice zaczęły ich pić więcej niż Indie brytyjskie i otwarto tam filie angielskich browarów, z czasem powstała tamtejsza odmiana z zawartością alkoholu do 12%, ot, taka przepitka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pije teraz Westmalle Tripel ma 9,5 % (nie ma smaku spirytusu czy cos takiego) chyba je wrzuce na liste moich ulubionych piw... , lekko traca smakiem korzenno-ziolowym...chociaz jest mocne w procentach to bardzo delikatne w smaku....jak dla dzieci :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pije teraz Westmalle Tripel ma 9,5 % (nie ma smaku spirytusu czy cos takiego) chyba je wrzuce na liste moich ulubionych piw... , lekko traca smakiem korzenno-ziolowym...chociaz jest mocne w procentach to bardzo delikatne w smaku....jak dla dzieci :))

 

Dobry wybór. Nie jest tak ciężkie jak Chimay Triple, ale równie mocne.

Jeśli smakują Ci korzenne klimaty spróbuj 'Duchesse de Burgogne', ma lekko kwaśnawy posmak, ale jest doskonałe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja ostatnio p[o długiej przerwie spróbowałem mojego ulubionego kiedyś Dębowego Mocnego. Totalne rozczarowanie -- takie rzadkie siki, nic z tej mocy i pełni smaku co kiedyś. Stało się to na przestrzeni pewnie 2 lat..? Czy to tylko moja percepcja, czy macie podobne odczucia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio podeszło Książęce pszeniczne. Na codzień popijam Stronga, tzn gdy mam ochotę na piwko. Co do Żywca portera tak jak wyżej, klapa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma pojęcia o piwie. Pije badziewie z dyskontów i marketów+ koncernowy syf.

Pijcie sobie te gleborzuty na zdrowie, ale nazwywajcie tego piwem, bo od zarania dziejow piwo nie mialo 10% alkoholu. Taka ilosc % zawsze da o sobie znac i to nie glowe, tylko w smaku. Jak loicie takie wynalazki ciagle to smak szybko sie zmienia.

 

Ja ostatnio p[o długiej przerwie spróbowałem mojego ulubionego kiedyś Dębowego Mocnego. Totalne rozczarowanie -- takie rzadkie siki, nic z tej mocy i pełni smaku co kiedyś. Stało się to na przestrzeni pewnie 2 lat..? Czy to tylko moja percepcja, czy macie podobne odczucia?

Tez kiedys to pilem. Sek w tym ze to nigdy nie bylo dobre, a takie sie wydawalo jak sie pilo takie wynalazki. Wystarczy kapsel odbezpieczyc i juz czuc smrod.

 

Teraz pije takie cos:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy to jest "marketowy smiec" jak to nazwal Thorogod, bo w markecie tegonie kupilem, ale wiem jedno. Nie mialem pojecia co to wogole jest. Otworzylem, wzielem lyka i odrazu mysle jakis badziew powyzej 6%. Sprawdzam etykiete - a jakze. 6% badziewia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piwo ma być dobre wedle opini publicznej, ceny, kraju produkcji czy ma nam po prostu smakować?

 

Dobre pytanie....obecnie przemysl wymyslil i produkuje roznego rozdzaju ulepszacze i dodatki smakowe.

 

Sam musisz zdecydowac , czy wolisz tradycyjne , dobrej jakosci i o dobrym smaku.

Czy jednak wolisz masowa nalewajke , o zadnej jakosci ale tez z jakims smakiem wynikajacym z dodatkow chemicznych.

 

Obecnie wielkie koncerny staraja sie produkowac piwo ktore podchodzi w gusta przecietnego pijaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ma nam smakować, ale jeśli nie spróbowaliśmy niczego lepszego ponad średnią ofertę marketową, to tak jakbyśmy gadali o high-endzie opierając się na ofercie wielkich koncernów;-)

 

Rafale735r - Thorogood pisze o innej klasie trunków zwanych Piwem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Primatora 24 pił?

Trzepie ale złe nie jest :-)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sz@tynbury

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Na początku lat 1990 można było kupić w Polsce mocne piwa niemieckie mające nawet ok. 20 procent alkoholu. Były w małych butelkach 0,25 czy 0,33 litra. Miały ciemny kolor, były bardzo gęste, ciężkie i słodkie. Przypominały mi syrop. Spróbowałem kilku takich piw, ale nigdy nie polubiłem ich smaku. Piwa te były też dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiecio procentowych? To chyba raczej wino, a nie piwo.

 

jak 10% to raczej sikacz nie wino...

 

Co do piwa polecam zapoznać się (jeszcze raz polecam...) z różnymi metodami ważenia piwa. To, że w PL piwo ma w okolicach 6% nie znaczy, że gdzie indziej nie waży się piwa, tak samo prawdziwego, tyle, że mocniejszego:

 

W Belgii np.:

• Quadrupel - Inspired by the dubbel and tripel styles, quads are an emerging style in the US. They're usually deep reddish-brown in color with a robust malty flavor profile and upwards of 10% alcohol by volume. Try Three Philosophers from Brewery Ommegang, Blasphemy from Weyerbacher Brewing, and The Reverend from Avery Brewing.

 

 

I jeszcze to:

 

" We just updated our preselection category with a new "Schwarzie" pack including 9 extra strong Belgian beers:

 

Gulden Draak 9000 (10,5%)

Piraat 10.5° (10,5%)

Kasteel Tripel Blond (11%)

Straffe Hendrik Brugs Quadrupel (11%)

Rochefort 10 (11,3%)

Urthel Samaranth (11,5%)

Bush Ambrée (12%)

Malheur 12° (12%)

Black Albert (13%)

 

These beers are awesome. We love their heavy flavours and aromas. If you love these kind of strong beers, we have some other to show you:

 

11%: Tuverbol (when available), Kasteel Donker and Kasteel Cuvée du Château

10%: St. Bernardus Abt 12, La Trappe Quadrupel (and La Trappe Quadrupel Oak Aged Batch #13), Pannepot 2012, La Botteresse Brune, Gauloise 10°, Grimbergen Optimo Bruno, Gordon Finest Gold, Het Kapittel Watou Abt Tripel, Bush Blonde, Maredous Triple 10°, La Corne du Bois des Pendus 10°, Dulle Teve, Malheur 10°, Ultrabrune and last but not least, Westvleteren 12"

 

 

Tez kiedys to pilem. Sek w tym ze to nigdy nie bylo dobre, a takie sie wydawalo jak sie pilo takie wynalazki.

 

Mam odmienne zdanie - Dębowe mocne lubiłem i uważam, że było dobre, smaczne. Ale zupełnie inne od tego obecnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa płytka już się kręci, a piwko się chłodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-43720-0-91184200-1378918322_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze orvala....mi zostala tylko 1 butelka....szkoda mi jej wypic :( musze pojechac na zakupy i dokupic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie Belgia, jeśli chodzi o mój gust.

Orval poszedł na samym końcu. Krótko mogę go podsumować,

"trzeba mieć jaja aby usiąść do tego piwa."

Mocne, pełne, wyraziste, gęste.

 

Jednocześnie bardzo Ci polecam, jeśli lubisz blondynki, Omer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dominic2509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.