Skocz do zawartości
IGNORED

GAINCLONE


GNAKED
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jamaja,

główny błąd to rezystory R8 i R10 na anodach - na liście elementów mają wartość 10K a powinny miec 100 omów ( sto razy mniej , co ciekawe - do kitu AVT daje juz poprawiony opis , płytki też są dobrej jakości co nie jest niestety regułą w produktach AVT ). Druga sprawa to wartości rezystorów katodowych - niestety te podane na stronie nigdy nie dają oczekiwanego spadku napięcia i co za tym idzie prawidłowej polaryzacji siatki - tu trzeba robic eksperymenty , wlutowac rezystor o wartości podanej na stronie i mierzyć spadek napiecia a potem wlutować inny i znowu mierzyć . Podobnie jest z rezystorami w zasilaniu . U mnie na przykład dla napięcia na anodzie 65V trzeba było zastosowac rezystor katodowy około 200 omów aby polaryzacja siatki wyniosła oczekiwane -1,1V .

Co ciekawe , ten układ jest wrażliwy na zakłucenia z sieci i aby zlikwidować przydźwiek sieciowy trzeba zastosować duze pojemności filtrujące w zasilaczu - u mnie cisza nastapiła dopiero gdy łaczna pojemność przekroczyła 3000uF !Ale takie wielkie kondy nie mieszczą się na płytce zasilacza tego kitu ;/

PS

Polecam jak najlepsze rezystory do tego kitu ( Allen Bradley , Riken , Caddock itp ) bo ze zwyklymi metalizowanymi to gra nieco ,,szaro " . Na schemacie widać ,że ten preamp ma w torze sygnału tylko rezystory i jeden kondensator - też wyjątkowo ważny i tu polecam wysokiej jakości polipropylenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie złożyłem swojego GC i wszystko było pięknie grał pięknie ze 2 godz był lekki brum i nie dawało mi to spokoju dotknąłem więc do masy i ni z ego ni z owego pojawił sie głośny brum spaliło 2 bezpieczniki za trafem a przed diodami wymieniłem więc bezpieczniki i brum jest delikatny taki jak był na początku ale nie słychać muzyki. Co mogło się stać? Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak sie dzieje na zmiennym za trafem mam 20V a za diodami i kondensatorem 27V, a najgorsze że na wyjściu 2V jest czyli końcówki upalone rozumiem :( kolumny ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu budujesz wzmacniacz a nie wiesz co się dzieje z napięciem po wyprostowaniu ??

o zgrozo, rozumiem że nie wszyscy są elektronikami ale podstawy trzeba wiedzieć a nie budować/podłączać i się zastanawiać co się dzieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież na czymś się musi nauczyć . Lepiej żeby na początek spalił pare kostek niz fabryczny wzmacniacz .Z resztą , kto nie spalił jakiegoś scalaka w początkach kariery diy ?

PS

Gainclone to taki uklad , który należy zbudować i jak zagra to szybko wyłączyć i schować do pudełka - żeby nie popsuć ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam złozyłem gacka problem jest taki gdy go odpalam jest bardzo duzy brum w glosnikach. Co najciekawsze gdy odłaczone jest zrodlo tzn. Zaden kabel nie jest wpiety w RCA to nie ma brumu ale wystarczy ze włożę sam kabel bez zadnego zrodła na koncu to powstaje brum. Co to moze byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie , jak podlaczyć do tego trafo symetryczne 2x22 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno uzwojenie pod jeden prostownik, drugie pod drugi. Ale jak zapytasz po co stosować szybkie diody a potem spowalnieć je równoległymi kondensatorami odpowiem "nie wiem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ,że masz transformator z uzwojeniem wtórnym na trzech drutach ( np. 22/0/22 )a nie na dwóch oddzielnych uzwojeniach wtórnych ( np. 22-0 , 22-0 ,czyli cztery druciki ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Kolegów clonwców. Właśnie zaczynam swoją przygodę z GC. Mój zestaw to LM3875TF,rezystory beyschlag i dale , diody mur860 , przy LM-ach Panasonic FC 1000UF , przy diodach Panasonic FC 220UF.Planuję umieszczenie wzmacniacza i zasilacza w osobnych obudowach i tu moje pytanie do Kolegów czy PCB zasilacza umieścić w obudowie z trafem czy razem ze wzmacniaczem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze jestem dopiero w połowie czytania wątku :(

 

1. jak GC sprawuje się w roli wzmacniacza słuchawkowego ?

 

2. czy przy założeniu że GC będzie napędzał tylko słuchawki średnioomowe

można zastosować mniejsze trafo (jeśli tak to o jakiej mocy ?)

a może wystarczą 2 baterie 9V ?

 

DZIĘKI ZA POMOC

I WSZELKIE SUGESTIE

 

POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC Neodoma z dziurką pod słuchawki, czyli nie optymalizowany pod słuchawy, zeżarł mojego słuchawkowca na LT1210. Wstyd mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC Neodoma z dziurką pod słuchawki, czyli nie optymalizowany pod słuchawy, zeżarł mojego słuchawkowca na LT1210. Wstyd mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'czyli nie optymalizowany'

może ktoś podpowie gdzie

znajdę więcej szczegółow na temat optymalizacji

GC pod słuchawki ?

 

TNX

POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Pisze do wszystkich osób które czytają ten wątek i zastanawiają się...

Czy budować clona czy też nie.Otóż budować i jeszcze raz budować!!!!

Zaznaczę,ze nie jestem posiadaczem clona,forum głównie czytam, nie jestem też elektronikiem (mało wiem na ten temat, niestety). Jedyne co potrafię to polutować jakieś kable, jak już zachodzi taka potrzeba:). Ale do meritum, trafiłem na ten wątek i czytam z zaciekawieniem,pod wpływem pochlebnych opinii na temat clona postanowiłem namówić kolegę na zbudowanie clona (kolega zna się już bardziej na lutowaniu, nie tylko kabli:))

Trochę to trwało(mało czasu) ale wreszcie mu się udało.

 

Byłem strasznie ciekaw jak clon zagra,czy faktycznie jest tak dobrym wzmacniaczem jak go chwalą niektórzy.W domu,na co dzień słucham na Yamaha AX-592,cd Sony CDP-797,kolumny trójdrożne diy, więc raczej szału nie ma.Pierwsze odpalenie, i... szok! Całe pomieszczenie zostało wypełnione muzyką, ale jaką!. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę, to scena jaką zaprezentował, zrobiło się tak szeroko i precyzyjnie jak nigdy dotąd, lokalizacja instrumentów to po prostu bajka, wszystko uporządkowane i klarowne. Źródła pozorne, to był dopiero smaczek, nigdy wcześniej tak dobitnie nie miałem z nimi do czynienia:) Bas był zwarty i potężny, dokładnie trafił w moje upodobania.

Średnica piękna i tak naturalna, że aż nie mogłem uwierzyć, ze to moje kolumny:). Wysokie nie tak ostre i metaliczne jak to prezentuje Yamaha, a całość wyraźnie oderwana od kolumn.

Ujmując sprawę najkrócej jak się da Yamaha została zdeklasowana pod każdym względem. Z tego co wiem to clon został zbudowany z wcale nie topowych części, a oczarował mnie do końca. Jedno jest pewne, w niedługim czasie będę budował clona dla siebie (z pomocą kolegi)

Także polecam wszystkim niezdecydowanym.

Pozdrawiam Krzysiek.

 

Ps. później dam info na jakich częściach został wykonany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Pisze do wszystkich osób które czytają ten wątek i zastanawiają się...

Czy budować clona czy też nie.Otóż budować i jeszcze raz budować!!!!

Zaznaczę,ze nie jestem posiadaczem clona,forum głównie czytam, nie jestem też elektronikiem (mało wiem na ten temat, niestety). Jedyne co potrafię to polutować jakieś kable, jak już zachodzi taka potrzeba:). Ale do meritum, trafiłem na ten wątek i czytam z zaciekawieniem,pod wpływem pochlebnych opinii na temat clona postanowiłem namówić kolegę na zbudowanie clona (kolega zna się już bardziej na lutowaniu, nie tylko kabli:))

Trochę to trwało(mało czasu) ale wreszcie mu się udało.

 

Byłem strasznie ciekaw jak clon zagra,czy faktycznie jest tak dobrym wzmacniaczem jak go chwalą niektórzy.W domu,na co dzień słucham na Yamaha AX-592,cd Sony CDP-797,kolumny trójdrożne diy, więc raczej szału nie ma.Pierwsze odpalenie, i... szok! Całe pomieszczenie zostało wypełnione muzyką, ale jaką!. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę, to scena jaką zaprezentował, zrobiło się tak szeroko i precyzyjnie jak nigdy dotąd, lokalizacja instrumentów to po prostu bajka, wszystko uporządkowane i klarowne. Źródła pozorne, to był dopiero smaczek, nigdy wcześniej tak dobitnie nie miałem z nimi do czynienia:) Bas był zwarty i potężny, dokładnie trafił w moje upodobania.

Średnica piękna i tak naturalna, że aż nie mogłem uwierzyć, ze to moje kolumny:). Wysokie nie tak ostre i metaliczne jak to prezentuje Yamaha, a całość wyraźnie oderwana od kolumn.

Ujmując sprawę najkrócej jak się da Yamaha została zdeklasowana pod każdym względem. Z tego co wiem to clon został zbudowany z wcale nie topowych części, a oczarował mnie do końca. Jedno jest pewne, w niedługim czasie będę budował clona dla siebie (z pomocą kolegi)

Także polecam wszystkim niezdecydowanym.

Pozdrawiam Krzysiek.

 

Ps. później dam info na jakich częściach został wykonany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.