Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.09.2021 o 16:03, don zibi napisał:

A to moje "Cuda"

Jak zapewne rozpoznajecie to Grundig V1700 w Garniturze.

 

 

 

Zestaw bardzo ładny, nie masz wrażenia że "Garnitur" powoduje wyższą temperaturę wewnątrz V1700? Chyba że ma wentylację? A dźwięk nie siadł po zapakowaniu go w skrzyneczkę, sprawdź czy nie lepiej zagra bez skrzyneczki. 

Sprawdź przy okazji temat w Telefunken h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, chciałbym przywitać się w klubie miłośników starych Grundigów.

Co prawda posiadam nie tylko Grundigi... 🙂 ale:

pochwalę się zbiorem: Decki SCF 6000, 6100 (cały zestaw), 6200, CF-5000-2 w wersji srebrnej i brązowej. Amplitunery R-2000-2, 3000, Receiver 30, Preceiver X55, Receiver RC60 w wersji srebrnej i brązowej.

Na koniec także z pytaniem: mam do naprawy Preceiver XC65, czy macie kogoś polecanego do takich starych Grundigów, kto zna bolączki i wie jak je naprawiać ?
Dodam, że najlepiej z Warszawy i okolic.

Pozdrawiam
Janusz

Edytowane przez tcstaff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2021 o 11:21, tcstaff napisał:

Na koniec także z pytaniem: mam do naprawy Preceiver XC65, czy macie kogoś polecanego do takich starych Grundigów, kto zna bolączki i wie jak je naprawiać ?
Dodam, że najlepiej z Warszawy i okolic.

Witaj w Klubie!

Co do ew napraw i konsultacji polecam GregAudio.

Pytanie - jak ci brzmią Grundigi w porównaiu z innymi klockami?

Jaki masz główny tor na którym słuchasz muzyki? Źródło-wzmacniacz-kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar.

Co do dźwięku, to te stare z 70-tych lat najlepiej.
Słucham z różnych źródeł - gramofon, kasety, CD, MD. Zależy czego chcę słuchać lub gdzie mam to nagrane.
Najczęściej jednak radia, a tu to właśnie te Grundigi albo Nordmende są topowe.
Kolumny mam polskie BMN ale w innym pokoju mam STXy i Sony od wieży LBT-A509.

 

IMG_20210123_175638.jpg

IMG_20210123_175651.jpg

IMG_20210123_175713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tcstaff napisał:

Gdzie mogę znaleźć namiary? Szukałem na forum i w googlach ale są stare wpisy i link jeszcze do nieaktualnej strony na republika.pl

Grzegorz jest w tym Klubie 😉

Nawet Klub powstał aby uhonorować jego pracę i wkład w rozwój audiofilizmu w naszym kraju.

poczytaj jego wpisy na poprzednich stronach - GregAudio

A strona faktycznie nie istnieje ale możesz ją zobaczyć w Archiwum Sieci:
https://web.archive.org/web/20090428043536/http://gregaudio.webpark.pl/

oraz znajdziesz tam adres email:

https://web.archive.org/web/20050204061548/http://gregaudio.webpark.pl/kontakt.htm

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 12:56, tcstaff napisał:

Dzięki za namiar.

Co do dźwięku, to te stare z 70-tych lat najlepiej.
Słucham z różnych źródeł - gramofon, kasety, CD, MD. Zależy czego chcę słuchać lub gdzie mam to nagrane.
Najczęściej jednak radia, a tu to właśnie te Grundigi albo Nordmende są topowe.
Kolumny mam polskie BMN ale w innym pokoju mam STXy i Sony od wieży LBT-A509.

 

IMG_20210123_175638.jpg

IMG_20210123_175651.jpg

IMG_20210123_175713.jpg

Napisz coś o MD i CC - widzę u Ciebie Braun C2 i odtwarzacze MD - jak to gra, czy warto jeszcze kupować tunery itp. co sądzisz o tunerach Grundiga w porównaniu z innymi markami - jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Brauna. Jak na producenta suszarek do włosów 🙂 gra nieprzyzwoicie dobrze. Naprawdę. Czysty dźwięk, nic nie jest tłumione - basy, soprany. Nic dziwnego, że trzymają cenę...

Jeśli chodzi o MD to nie mam doświadczenia dużego. Nie zgrywałem dużo, bo nie miałem płytek, teraz, na razie mi się nie chce 🙂.

Tunerów Grundiga nie mam. Mam ampli i te grają świetnie, super stroją (ale ja mieszkam stosunkowo blisko nadajnika). Zwłaszcza RC60 i X55 (stoi w innym pokoju).
Bardzo polubiłem dźwięk Grundigów pomimo, że mam także inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

cześć

Długo mnie nie było na forum... kilka sprzętów ubyło no i muzyki slucham zdecydowanie mniej.

Ale... Mam pytanie czy ktoś miał może okazję posluchać Sanyo JA-300? Jak wypada w zestawieniu z JA-220?

 

Edytowane przez profaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć profaner,miałem obydwa w tym samym czasie.Kolumny box 500,cd aiwa xc-002.W skrócie ja-300 wypada słabo przy ja-220.Ja-300 skończył jako dawca tranzystorów sanken do ja-220 z olx którego ktoś wcześniej naprawiał innymi tranzystorami.Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomogłeś.

Tak ogólnie niby nic nie potrzebuję ze sprzętu ale trochę mnie nosi 🙂 i coś bym kupił.

Dawno nie śledziłem cen i ostatnio jak sprawdziłem to się zdziwiłem...

Matko Buzka... co to się narobiło się.

Zacząłem sluchać swojego zestawu czyli Grundig V30, Box 8000 i CD philips 604 i nie jest źle.

Chociaż po przeprowadzce wydaje mi się że scena jest gorsza - duże pomieszczenie (?)

Edytowane przez profaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2021 o 10:07, tcstaff napisał:

Zacznę od Brauna. Jak na producenta suszarek do włosów 🙂 gra nieprzyzwoicie dobrze. Naprawdę. Czysty dźwięk, nic nie jest tłumione - basy, soprany. Nic dziwnego, że trzymają cenę...

Jeśli chodzi o MD to nie mam doświadczenia dużego. Nie zgrywałem dużo, bo nie miałem płytek, teraz, na razie mi się nie chce 🙂.

Tunerów Grundiga nie mam. Mam ampli i te grają świetnie, super stroją (ale ja mieszkam stosunkowo blisko nadajnika). Zwłaszcza RC60 i X55 (stoi w innym pokoju).
Bardzo polubiłem dźwięk Grundigów pomimo, że mam także inne marki.

Ale pisząc o Braun masz na myśli deck? Na zdjęciach tylko deck widziałem...

Z tunerów Grundiga możesz spróbować R7150 i porównaj z tymi które masz...

Z tego co widzę ze zdjęć wzmacniaczy Grundiga nie masz topowych - seria R2000, 3000 to nie jest top - warto skosztować tych topowych ale koniecznie ze spasowanymi kolumnami Grundiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Szukam kontaktu do osoby zajmującej się serwisem i modyfikacjami grundig cd7550 oraz sanyo ja220. Mam ten zestaw i potrzebuje skorzystać z usług znawcy tego sprzętu.  Czy znacie kogoś, kto mógłby się tym zająć?? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów tej epoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, voytec1985 napisał:

Witam serdecznie. Szukam kontaktu do osoby zajmującej się serwisem i modyfikacjami grundig cd7550 oraz sanyo ja220. Mam ten zestaw i potrzebuje skorzystać z usług znawcy tego sprzętu.  Czy znacie kogoś, kto mógłby się tym zająć?? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów tej epoki 🙂

Cześć - widać nie czytałeś nic wcześniej ... na tej stronie masz linki do jedynej takiej osoby 😉

Email na stronie z Archiwum Internetu.

 

Edytowane przez reart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jakiś czas wstecz cały temat, ale pytam, gdyż nie mam pewności, czy wspomniana osoba nadal się tym zajmuje i czy ma na to ochotę. Poza tym z tego co pamiętam, jest tutaj też kilka innych osób, które znają się na temacie i może miałyby czas zająć się moim sprzętem audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2021 o 16:13, voytec1985 napisał:

Witam serdecznie. Szukam kontaktu do osoby zajmującej się serwisem i modyfikacjami grundig cd7550 oraz sanyo ja220. Mam ten zestaw i potrzebuje skorzystać z usług znawcy tego sprzętu.  Czy znacie kogoś, kto mógłby się tym zająć?? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów tej epoki 🙂

Dodam, że w odtwarzaczu pojawił się komunikat disk error i to  właśnie z tym problemem chciałbym się uporać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień Dobry. Witam wszystkich klubowiczów. Chciałbym dobrać odpowiednie kolumny do kombajnu Grundig Studio 3000, którego stałem się szczęśliwym posiadaczem. Sprzęt w pełni sprawny 🙂 Chciałbym, żeby grały raczej jasno, ale z czytelnym basem. Pomieszczenie ma 17 m2, a kolumny będą stać na dużej komodzie. Paczki które mam, grają na nim zbyt "dołowo", do czego pewnie przykłada swoje 5 groszy komoda. Może ktoś przerabiał temat i podzieli się wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem spróbować na początek Hi Fi Flat Boxy Grundiga model 280A, Obecnie czekam na przesyłkę. Ciekawi mnie jak to zagra. Intuicyjnie oczekuję przyzwoitych efektów z połączenia Grundig Studio 3000 i Flat Boxów 280 A, ale tymczasem to tylko moje wirtualne wyobrażenia. Na początku lutego spodziewam się napisać wrażenia z odsłuchu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 11:23, Robert L. napisał:

Postanowiłem spróbować na początek Hi Fi Flat Boxy Grundiga model 280A, Obecnie czekam na przesyłkę. Ciekawi mnie jak to zagra. Intuicyjnie oczekuję przyzwoitych efektów z połączenia Grundig Studio 3000 i Flat Boxów 280 A, ale tymczasem to tylko moje wirtualne wyobrażenia. Na początku lutego spodziewam się napisać wrażenia z odsłuchu. Pozdrawiam

Daj znać - to się coś dowiemy nowego. Nie znam Studio 3000 więc ciężko gdybać ale może BOX 250 by im także spasował... napisz 2 słowa z czym grał (kolumny, źródło) Studio 3000? Co to znaczy że kolumny grały "dołowo"? To źle rozumiem czy "dołowały" cię? Dołowały jakością czy jakoś inaczej psychodelicznie? 😉 Wybacz ale nie podajesz żadnych szczegółów. Jaki jest cały tor audio. Jakiej muzyki słuchasz. Intuicja może zadziałać lepiej czy gorzej ale jeżeli masz spore osłuchanie w klockach Grundiga... Wirtualne "odsłuchy" nie działają. Na podstawie wyobrażenia się nie kupuje.
Pytanie dlaczego Studio 3000? Czy to jest jedyny twój klocek? Czym cię urzekł że jest u ciebie? Chyba że przypadek albo pisało na obudowie Grundig to kupiłeś?

Co znaczy "jasne" granie, którego oczekujesz?
Ostra góra, mocna czy raczej transparentność, albo żeby w ogóle była góra?

Jaką wysokość ma komoda?

Na jakich nośnikach masz muzykę - CD, winyle, CC itp?

Czy przeczytałeś cały ten wątek od początku? Były także rozważania o tych dużych maszynach.
Nie wiem czego oczekujesz - w sensie osłuchania oraz jakiej muzy słuchasz - więc na pierwszy rzut oka idziesz po omacku w nieznane - bo pisze na obudowie Grundig. Ale mogę się mylić.
Pytanie czy znasz systemy polecane przez Grzegorza?

Na ile twoje spotkanie z marką Grundig to przypadek a na ile wybór?

100 pytań do... 😉 napisz coś więcej bo twój pierwszy post był zbyt enigmatyczny... aby cokolwiek doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Po wielu tygodniach lektury, przemyśleń, wahań, stałem się posiadaczem kolumn Grundig Box 1600b. Współpracują z amplitunerem Braun Regie 510 lub wzmacniaczem Unison Research Unico Primo.

Skusiła mnie stosunkowo przystępna cena oraz bardzo dobre doświadczenie z kolumnami podobnej wielkości tj. Heco Precision 300.

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. To jest brzmienie, które mnie trafia. Obudowa zamknięta robi swoje.

Ty bardziej jestem ciekaw brzmienia GAT, ale na to przyjdzie jeszcze poczekać...

 

 

Edytowane przez Horizon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To ja dołączam do zacnego i doświadczonego Klubu 🙂

Czekam na pierwsze Boxy od Grundig: 650 i 450 professional. I tu mam do Was parę pytań odnośnie doświadczeń. Na wstępie zaznaczę, że jestem pod ogromnym wrażeniem doświadczeń i zamiłowania niektórych Panów - SZACUNEK.

Ale do rzeczy. Posiadam aktualnie wzmacniacz NAD 3140 - nowsza i mocniejsza jednostka 3020, który był już wymieniany jako jedno z dobrych połączeń. Pytanie czy ktoś posiadał doświadczenia odsłuchowe z tym wzmacniaczem? Wiem, że moc przy 4 ohm to ponad 50w na kanał. Trochę się tego obawiam. Do tej pory słuchałem na Canton'ach GLE100, basu było mnóstwo, a szczegółów niewiele. Mam nadzieję, że 650ki zrekompensują bogatą sceną i pięknymi detalami.

Mam jeszcze pytanie o 450Prof. Nie znalazłem nic o nich na forum- być może coś przeoczyłem. Przyznam, że były prawie w gratisie i chciałbym coś im zaproponować. Zawsze marzyłem o aplitunerze Sansui z początku lat 70tych. Model np. 350, lub któryś z serii 221-881. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z jednej strony z Grundig 450Prof, a z drugiej w łączeniu ze starymi Sansui (przed 76 rokiem)?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź 🙂

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumienki Grundig flach box 280 wreszcie nadeszły i mogłem zacząć moje testowanie Grundiga studio 3000. Dokonałem kilu prób na tym, co posiadam. Skrótowo opiszę moje wrażenia. Może efekty kogoś zainteresują:

1/ Z kolumnami Telefunken Tlx 22/4 – przyzwoicie ale przy zerowych korekcjach nadal duża jak dla mnie dominacja niskiego pasma. Do skorygowania suwakami, po korektach brzmienie znacznie się porawiło.

2/ Z kolumnami Fine Arts MBX 10 (od których w ogóle zacząłem testowanie) – zdecydowanie zbyt dużo niskich częstotliwości, aż nieprzyjemnie się tego słuchało. Trudne do skorygowania basy, ogólnie nieprzyjemny dźwięk.

3/ Grundig Flach box 280. Niższe tony w normie, ale brak wyrazistej, otwartej góry w dalszym ciągu wyraźny. Dodawanie wysokich suwakiem oczywiście pomagało, ale szału nie było... Dźwięk z pudełka, matowy.

4/ Na koniec podłączyłem stare Fifelity FB 50, małe monitory, zbliżone wymiarami do Grundig Box 250. I nagle wszystko ożyło 🙂 Mogę wręcz napisać, że nie do wiary jak to gra 🙂 Wokal jakby był przed kolumnami, a nie w skrzynkach. Czytelne, wyraźnie kontrolowane basy i bardzo wyraźnie umiejscowione instrumenty. Zostawię je oczywiście w tym zestawie.. Dla mnie super.

Fajnie byłoby móc jeszcze posłuchać zestawu z innymi monitorami Grundiga, może Box 350? ale takich możliwości nie mam i nie planuję w najbliższym czasie zmiany tego stanu. Wszystkie kolumny na których słuchałem są w doskonałej kondycji, na oryginalnych podzespołach i kablach. Podczas słuchanie radia, gramofonu i magnetofonu miałem te same odczucia na tych samych kolumnach.

Moim zdaniem Grundig studio 3000 w konfiguracji z Fidelity FB 50 super się sprawdza, jednak z ograniczeniami. Świetny do słuchania starego rockandrolla, big beatu czy starszej muzyki rozrywkowej. Buddy Holy, Roy Orbison czy Frank Sinatra brzmią po prostu super, Jednak nowocześniejsze nagrania, zwłaszcza rockowe z lat 90-tych i współczesne brzmią już gorzej.. Jest to raczej skansenowy sprzęt... Na działkę w sam raz 🙂 To oczywiście tylko moje zdanie po przetestowaniu Studio 3000 na zaledwie czterech zestawach kolumn. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.