Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy CIEKAWY TEMAT!

Grundig RPC 600TP na wyjściu ma 2x30W

lub 4x10W. 

Jakie kolumny ze stajni Grundiga przychodzą wam na myśl, abym mógł podłączyć 4szt.

57E9CFCF-D3D1-46E7-9C8C-807FE45EEB37.jpeg
 

Rzetelny opis i specyfikacja sprzętu :

http://www.grundiglove.org/grundig-rpc-600-tp/

Edytowane przez Foxlol
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej, posiadam co prawda Sanyo JA220, ale to bliźniacza dla Grundiga konstrukcja. Poprawiłem go trochę zgodnie z instrukcjami w internecie (wymiana kondensatorów, wstawiłem mostek prostowniczy w miejścu diód 1A), jednak zastanawiam się czy warto w nim wymienić jeszcze trafo na mocniejsze? Przydałoby się w tym wzmaku choć trochę mocy więcej, a mam okazję kupić tanio trafo 250W. Ktoś ma doświadczenie z wymianą transformatora w tych konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Tomáš Polman napisał:

Pozdrowienia. Wymieniłem wszystkie kondensatory we wzmacniaczu Grundig V 7000. Tylko nie dwie duże. Mają na dole 5 szpilek zamiast zwykłych dwóch. Mogę tam włożyć kondensator dwupinowy ? Dzięki za każdą odpowiedź.

To popełniłeś poważny błąd - NIE wymienia się w takich wzmacniaczach WSZYSTKICH kondensatorów elektrolitycznych JAK LECI. Zniszczyłeś jego brzmienie najprawdopodobniej. Kompletnie nie rozumiem twojej idei - możesz wyjaśnić powody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomáš Polman napisał:

Niektórzy mieli już niewielką pojemność. Po wymianie gra świetnie.

Użyłem Nichicon audio.

Zmieniłem też bipolarny w głośnikach Canton 40 lat. Były już totalne KO.

Po jest świetnie ale może przed było genialnie?
Jak grał przed wymianą?
Pamiętasz? Sprawdziłeś w tym samym systemie? W jakim systemie? Masz klocki polecane przez Grzegorza czy inne - przypadkowe?

Nie znam twojej wiedzy ani doświadczenia ale wymiana elektrolitów jak leci to błąd kardynalny - dla każdego klocka vintage a Grundigów w szczególności. Jak w Grundigu wymienisz wszystkie elementy na najlepsze - "audiofilskie" to otrzymasz pokrakę brzmieniową - cień dawnej świetności. Trzeba precyzyjnie wiedzieć co, gdzie i po co oraz kiedy wymienić i na co... Może jesteś mistrzem w tym fachu i robisz to 20 lat ale jeżeli zaczynasz to masz duże szanse na zepsucie brzmienia tego wzmacniacza. Pożycz od kogoś taki bez "tuningu" i porównaj ale w torze z polecanymi komponentami Grundiga. Wtedy będziesz miał odpowiedź na to pytanie - poszedł o piętro w górę czy cztery piętra w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2022 o 21:23, reart napisał:

Po jest świetnie ale może przed było genialnie?
Jak grał przed wymianą?
Pamiętasz? Sprawdziłeś w tym samym systemie? W jakim systemie? Masz klocki polecane przez Grzegorza czy inne - przypadkowe?

Nie znam twojej wiedzy ani doświadczenia ale wymiana elektrolitów jak leci to błąd kardynalny - dla każdego klocka vintage a Grundigów w szczególności. Jak w Grundigu wymienisz wszystkie elementy na najlepsze - "audiofilskie" to otrzymasz pokrakę brzmieniową - cień dawnej świetności. Trzeba precyzyjnie wiedzieć co, gdzie i po co oraz kiedy wymienić i na co... Może jesteś mistrzem w tym fachu i robisz to 20 lat ale jeżeli zaczynasz to masz duże szanse na zepsucie brzmienia tego wzmacniacza. Pożycz od kogoś taki bez "tuningu" i porównaj ale w torze z polecanymi komponentami Grundiga. Wtedy będziesz miał odpowiedź na to pytanie - poszedł o piętro w górę czy cztery piętra w dół?

Nie znałem różnicy. Ale zmierzyłem małą pojemność starych kondensatorów.

20220607_175838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomáš Polman napisał:

Nie znałem różnicy. Ale zmierzyłem małą pojemność starych kondensatorów.

20220607_175838.jpg

Znalazlem informację że tolerancja pojemności kondensatorów elektrolitycznych to nawet + - 20 % , więc  zmierzony przez Ciebie kondensator jest sprawny. Producent wzmacniacza musiał brać pod uwagę to odchylenie od znamionowej pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Koledzy jestem strasznie przestraszony!

Używam na codzień Grundig RPC 600TP

i podczas włączonego radia przez nieuwagę ZWARŁEM (+ i -) anteny FM.

Jak zszedłem ze strychu do pokoju to muzyka nagle była jakby BEZ NISKICH TONÓW. 
MA KTOŚ pomysł co mogło się wydarzyć? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Foxlol napisał:

Koledzy jestem strasznie przestraszony!

Używam na codzień Grundig RPC 600TP

i podczas włączonego radia przez nieuwagę ZWARŁEM (+ i -) anteny FM.

Jak zszedłem ze strychu do pokoju to muzyka nagle była jakby BEZ NISKICH TONÓW. 
MA KTOŚ pomysł co mogło się wydarzyć? 
 

 

Moim zdaniem nie powinno się stać nic groźniego - zwarłeś po prostu wejście wzmacniacza antenowego - chyba że się mylę - to mnie sprostujcie. Ale czy regulacja barwy działa? Czy tylko na wejściu z FM czy także to samo jest jak puszczasz LP lub CD lub kaseciak?

W dniu 7.06.2022 o 18:06, Tomáš Polman napisał:

Nie znałem różnicy. Ale zmierzyłem małą pojemność starych kondensatorów.

20220607_175838.jpg

 

Ale co to znaczy, że nie znalazłeś różnicy?
Jaką masz resztę toru? Jakie źródło, kolumny, kable?

Czy porównałeś go w tym samym torze z oryginalnym v7000 bez przeróbek?

Tylko tak możesz sprawdzić co zepsułeś w brzmieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, reart napisał:

 

Moim zdaniem nie powinno się stać nic groźniego - zwarłeś po prostu wejście wzmacniacza antenowego - chyba że się mylę - to mnie sprostujcie. Ale czy regulacja barwy działa? Czy tylko na wejściu z FM czy także to samo jest jak puszczasz LP lub CD lub kaseciak?

Regulacja tonów niskich działa, ale o wiele mniej intensywniej niż wcześniej. Problem jest zauważalny na każdym źródle. Co dziwne POZIOM głośności , gdy używałem na codzień to poziom 2/3 - teraz przy zauważalnym braku niskich tonów W CELU SPRAWDZENIA podciągnąłem do 4/5 i płacz z mojej strony 😞  EWIDENTNIE coś w moim Grundigu UMARŁO! Pomóżcie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2022 o 08:48, reart napisał:

 

Moim zdaniem nie powinno się stać nic groźniego - zwarłeś po prostu wejście wzmacniacza antenowego - chyba że się mylę - to mnie sprostujcie. Ale czy regulacja barwy działa? Czy tylko na wejściu z FM czy także to samo jest jak puszczasz LP lub CD lub kaseciak?

 

Ale co to znaczy, że nie znalazłeś różnicy?
Jaką masz resztę toru? Jakie źródło, kolumny, kable?

Czy porównałeś go w tym samym torze z oryginalnym v7000 bez przeróbek?

Tylko tak możesz sprawdzić co zepsułeś w brzmieniu...

Pojemność  ,to najmniej istotny parametr w kondensatorach elektrolitycznych , a esr  ? Takie małe pojemnosci w starych klockach ,zwłaszcza sporadycznie używanych, tylko do śmietnika. Problem pozostaje jeśli chcemy zachować oryginalne brzmienie i czym ,a dokładnie jakim kondensatorem go zastąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, z uwagi na brak czasu na słuchanie, zastanawiam się nad sprzedażą mojego zestawu GAT. Posiadam go od grudnia 2010 roku. W jego skład wchodzą BOX 850 a prof, Sanyo Ja-224, CD Onkyo Integra DX-530. Do tego kable od Grega, sieciowe z oznaczoną fazą itp. Głośnikowe to Vivanco HPFL 4,1m, jednak dopadł je mój królik i są w kilku miejscach podgryzione. Oczywiście grają, ale wg mnie są do wymiany dla samej estetyki. Z ciekawostek udało mi się kupić do tego CD oryginalny pilot, nówka, na ebay USA. Sprzęt sprawny, nie grzebany, dbany. Jeden głośnik wysokotonowy był wysyłany do naprawy, ponieważ grał ciszej. Udało się go naprawić w oryginale, nic nie było wymieniane (coś się tam rozkleiło), po sklejeniu został wyczyszczony i nasączony specjalną substancją, dla utrzymania parametrów. Po naprawie ogromna poprawa brzmienia, dlatego wymontowałem pozostałem głośniki wysoko i średnio tonowe, które również zostały wysłane, wyczyszczone i nasączone. 

Tak, jak napisałem, sprzęt od Grega, Boxy kupiłem sam, wzmacniacz poszedł od razu po zakupie na jego adres, Cd to już wybór Grega, kupiłem go od niego. Poza kolumnami cały sprzęt otrzymałem w dwóch paczkach. Zestaw znajduje się na publikowanej liście polecanych konfiguracji. Na stronach klubu jest trochę moich wpisów odnośnie tego zestawu i naprawy głośników, więc wszystko można sobie prześledzić. Są też zdjęcia.

Odnośnie ceny, to nie mam pojęcia, ile taki zestaw teraz kosztuje. Może mi ktoś podpowie, ile można krzyczeć za kompletny GAT. Z kablami nie ma problemu, bo Greg oferuje zamienniki, więc można dokupić. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

miałem wczoraj możliwość posłuchania grundigów 650 prof. Bardzo fajne brzmienie.

Chciałbym je kupić jednak na obecną chwilę nie ma ich na ogólnie dostępnych aukcjach. 

Rozważam również wersję 1500a prof jednak mam obawy, iż będą za duże jak na mój pokój - około 12 m2. 

Słucham raczej cicho muzyki gdzie 650 prof wydaje mi się że sprawdziły by się najlepiej. 

Czy dobrze myślę, że 1500a prof mogą się nie sprawdzić ze względu, że pełne walory dźwiękowe osiągną przy średnio głośnych słuchaniu a nie cichym? 

Wtyki na kolumnach zarówno 650 prof oraz 1500a to din 2 ? 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1500 prof na pokój 12 m2 będą  za duże .Poza tym Box 650 prof. grają inaczej, bardziej bezpośrednio , generalnie lepiej niż 1500 prof z wyjątkiem basu którego  jeżeli chodzi o masę jest mniej .Warto poczekać na 650 -tki  jak się gdzieś pojawią .Druga możliwość to  uderzyć do Grega on zestroi system np . na 550 -tkach tak że zagra  bardzo podobnie do poszukiwanych 650 -tek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vigo12 napisał:

Moim zdaniem 1500 prof na pokój 12 m2 będą  za duże .Poza tym Box 650 prof. grają inaczej, bardziej bezpośrednio , generalnie lepiej niż 1500 prof z wyjątkiem basu którego  jeżeli chodzi o masę jest mniej .Warto poczekać na 650 -tki  jak się gdzieś pojawią .Druga możliwość to  uderzyć do Grega on zestroi system np . na 550 -tkach tak że zagra  bardzo podobnie do poszukiwanych 650 -tek .

dzięki. Trudny temat 😉 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 1500 a pro będą za duże na 12 m, na próbę wstawiłem do pokoju 14 m i było nie tak czytelnie jak w 20 m, średnica stała się mniej namacalna i zlewał się dźwięk, więc nie polecam. Mogą zagrać dobrze w takim pokoju ale trzeba sporo w akustykę zainwestować. Popytaj na grupie Facebook Grundiga może ktoś będzie chciał sprzedać. Jest opcja jeszcze posłuchać w Twoim pokoju 850 a pro(jest kilka ogłoszeń na znanym portalu) z racji że mają mniejszy głośnik niskotonowy mogą zagrać dobrze,. Jednak do 650 pro będzie brakowało trochę. Polecam cały system zrobiony przez Grzegorza jest to zupełnie inna liga.

Maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór,

konfigurował ktoś może kolumny 650-ątki prof z gramofonem i może podpowiedzieć jak optymalnie zestawić taki zestaw? 

Obecnie mój zestaw wygląda tak: 

wspomniane grundigi 650 prof (kable 4,1 m)

wzmacniacz denon pma 920

gramofon to technics sl 221 ( Audio-Technica AT-VM95E/H zamiennie z Technics U25 + igła eliptyczna)

czasem Art DJ PRE II

Najcześciej polecany wzmacniacz do kolumn to gru V1700 lub sanyo ja 220 jednak jak czytam to głównie w połączeniu z CD, zatem jak poprawnie złożyć zestaw z gramofonem, aby wyciągnąć jak najwięcej ? 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.