Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie, chodzi mi o takie maluchy jak grundig box 320

 

Ale Box 50? nie 150, 250? Nie udało mi się znaleźć 50, chyba, że Activ (jakby co to mam 320 do zbycia)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://jazzarium.pl/aktualnosci/pos%C5%82uchaj-i-pobierz-nowe-nagrania-duetu-jachnabuhl Ciekawostka dla GRUNDIG maniaków!

 

Ale Box 50? nie 150, 250? Nie udało mi się znaleźć 50, chyba, że Activ (jakby co to mam 320 do zbycia)

Grundig box 50 istnieją :) i wyglądają niemal identycznie. Grundig box 320 mam (wspaniałe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://jazzarium.pl/aktualnosci/pos%C5%82uchaj-i-pobierz-nowe-nagrania-duetu-jachnabuhl Ciekawostka dla GRUNDIG maniaków!

 

Grundig box 50 istnieją :) i wyglądają niemal identycznie. Grundig box 320 mam (wspaniałe)

może to jest dobra oferta? http://www.ebay.de/itm/Grundig-Hifi-Mini-Box-50-Lautsprecher-Grau-Rar-/222388065544?hash=item33c75c9508:g:xxEAAOSw44BYRGGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że mam kolumny Grundiga (box 8000) już kiedyś pisałem.

testowałem sobie różne stare sprzęty i było fajnie :-)

Wczoraj podłączyłem Grundiga V30 trudno mówić o róźnicy w dźwięku - to jest przepaść.

Wcześniej był Siemens RS444, jako CD Philips 604 czy 614 nie pamiętam :-)

Jest petarda :-) aż zacząłem się zastanawiać nad boxami 650 prof ale mam duży pokój nie wiem czy dadzą radę.

Edytowane przez profaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem Tomek.

 

Zapisuję się ze świeżo skompletowanym z ciekawości, jednak nie koszernym systemem:)

- Sanyo Ja-220

- Grundig Box 650 Prof

- jako źródła: zamiennie Denon DCD 2700 ze stopniem lampowym McGyver'a (Adama) lub laptop Macbook Pro przez USB do DAC The Protagonist MkII na lampach od tego samego konstruktora.

 

Jestem zadowolony. Nie wpadam w ekstazę, ale jest to w porównaniu z tym, co miałem wcześniej, dość porządne granie.

Główny system to Telefunken TRX 3000 lub zamiennie Tandberg TR-2075. Czyli vintage.

Do tego kolumny Regis Audio (jakby dzisiejsze Studio 16 Hertz :) na Vifach i Dynaudio Esotar, znowu od tegoż samego, ww konstruktora:)

Ciekaw byłem jak zagra takie maleństwo (TRX to monster receiver, 20 kg z oddzielnym chłodzeniem).

I system na Sanyo/Grundig (bez tuningu) gra bardzo ładnie.

 

Pozwolę sobie na kilka zdań wyrobionej już opinii porównawczej o ww systemach.

TRX + Regisy to aksamit, scena poza monitorami, baaardzo wszerz i za (najmniej przed). Basy są subtelne, lekko wycofane na tył orkiestry, za to giętkie jak plastelina, bardzo przyjemne, wirujące w 3D, średnica wybitna. Wysokie wybitne przez duże W. Dźwięk ciepły, niemęczący, lekko wycofany poza system. Trójwymiarowe, analogowe, szczegółowe granie - do tej pory nie słyszałem nic lepszego. Można słuchać 12 godzin bez cienia znużenia (i głośno i cicho).

 

Grundig 650 Box i Sanyo - w sumie podobnie, ale nie aksamit, a bardziej sztruks, albo wełna (jak wiadomo wełna jest ciepła ale po jakimś czasie drapie;-); z następującymi różnicami - bas przy ziemi, z przodu orkiestry, bardzo ale to bardzo plastyczny i pod kontrolą, nieco mocniejszy i głębszy niż w Regisach (może się podobać!), średnica wybitna i nie ustępuje Regisom, wysokie dobre (obie kolumny mają jedwabne kopułki, Regisy od Dynaudio, Grundigi nie wiem, pewnie Grundiga). Natomiast Sanyo + Grundig to węższa i płytsza scena, ale niewiele. I raczej przed zestawem. System na Grundigach gra na pewno niżej, Regisy grają wysoko, bo są wysokie).

I jednak jest mniej detalicznie, ale niewiele. Może też nieco ostrzej, ale nie w sensie negatywnym. Inaczej.

 

Czyli za 792 zł (Ja-220 + tuner Ja-230 + Grundig Box 650 Prof) kupiłem sprzęt bardzo dobry + oczywiście wcześniej posiadane świetne źródło.

Zostaje u mnie. Gra na tyle fajnie, że się szybko przywiązałem do tego dźwięku. A to już coś.

 

Mam też kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek:

 

- kable IC - sporo czytałem o okablowaniu tego systemu. W tym momencie mam miedziane kable polskiej produkcji ale o średnicy kanału aż 4 mm. Czy nie za grube? Ich długość to 2 x 1,5 m, a gdzieś czytałem że powinny być dłuższe.. 4 m?

 

- Grundigi stoją na delikatnie odchylonych standach ok 20 cm nad podłogą wciśnięte między kolumny a ścianę / kanapę. Czy to jest w miarę OK ustawienie? Ustawione są lekko w kierunku słuchacza.

 

Będę wdzięczny za porady.

 

post-65738-0-97626000-1486574843_thumb.jpg

 

i jeszcze jedno..

porównywałem dźwięk basu z aluminiowymi pierścieniami i bez (na niskotonowcach).

moim zdaniem bas jest bez pierścieni bardziej plastyczny, więc je odkręciłem.

a jak Wy?

Edytowane przez Tom Paczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem Tomek.

 

Zapisuję się ze świeżo skompletowanym z ciekawości, jednak nie koszernym systemem:)

- Sanyo Ja-220

- Grundig Box 650 Prof

- jako źródła: zamiennie Denon DCD 2700 ze stopniem lampowym McGyver'a (Adama) lub laptop Macbook Pro przez USB do DAC The Protagonist MkII na lampach od tego samego konstruktora.

 

Jestem zadowolony. Nie wpadam w ekstazę, ale jest to w porównaniu z tym, co miałem wcześniej, dość porządne granie.

Główny system to Telefunken TRX 3000 lub zamiennie Tandberg TR-2075. Czyli vintage.

Do tego kolumny Regis Audio (jakby dzisiejsze Studio 16 Hertz :) na Vifach i Dynaudio Esotar, znowu od tegoż samego, ww konstruktora:)

Ciekaw byłem jak zagra takie maleństwo (TRX to monster receiver, 20 kg z oddzielnym chłodzeniem).

I system na Sanyo/Grundig (bez tuningu) gra bardzo ładnie.

 

Pozwolę sobie na kilka zdań wyrobionej już opinii porównawczej o ww systemach.

TRX + Regisy to aksamit, scena poza monitorami, baaardzo wszerz i za (najmniej przed). Basy są subtelne, lekko wycofane na tył orkiestry, za to giętkie jak plastelina, bardzo przyjemne, wirujące w 3D, średnica wybitna. Wysokie wybitne przez duże W. Dźwięk ciepły, niemęczący, lekko wycofany poza system. Trójwymiarowe, analogowe, szczegółowe granie - do tej pory nie słyszałem nic lepszego. Można słuchać 12 godzin bez cienia znużenia (i głośno i cicho).

 

Grundig 650 Box i Sanyo - w sumie podobnie, ale nie aksamit, a bardziej sztruks, albo wełna (jak wiadomo wełna jest ciepła ale po jakimś czasie drapie;-); z następującymi różnicami - bas przy ziemi, z przodu orkiestry, bardzo ale to bardzo plastyczny i pod kontrolą, nieco mocniejszy i głębszy niż w Regisach (może się podobać!), średnica wybitna i nie ustępuje Regisom, wysokie dobre (obie kolumny mają jedwabne kopułki, Regisy od Dynaudio, Grundigi nie wiem, pewnie Grundiga). Natomiast Sanyo + Grundig to węższa i płytsza scena, ale niewiele. I raczej przed zestawem. System na Grundigach gra na pewno niżej, Regisy grają wysoko, bo są wysokie).

I jednak jest mniej detalicznie, ale niewiele. Może też nieco ostrzej, ale nie w sensie negatywnym. Inaczej.

 

Czyli za 792 zł (Ja-220 + tuner Ja-230 + Grundig Box 650 Prof) kupiłem sprzęt bardzo dobry + oczywiście wcześniej posiadane świetne źródło.

Zostaje u mnie. Gra na tyle fajnie, że się szybko przywiązałem do tego dźwięku. A to już coś.

 

Mam też kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek:

 

- kable IC - sporo czytałem o okablowaniu tego systemu. W tym momencie mam miedziane kable polskiej produkcji ale o średnicy kanału aż 4 mm. Czy nie za grube? Ich długość to 2 x 1,5 m, a gdzieś czytałem że powinny być dłuższe.. 4 m?

 

- Grundigi stoją na delikatnie odchylonych standach ok 20 cm nad podłogą wciśnięte między kolumny a ścianę / kanapę. Czy to jest w miarę OK ustawienie? Ustawione są lekko w kierunku słuchacza.

 

Będę wdzięczny za porady.

 

post-65738-0-97626000-1486574843_thumb.jpg

 

i jeszcze jedno..

porównywałem dźwięk basu z aluminiowymi pierścieniami i bez (na niskotonowcach).

moim zdaniem bas jest bez pierścieni bardziej plastyczny, więc je odkręciłem.

a jak Wy?

 

 

Proszę poczytać forum tam jest wiele napisane na ten temat, jak ustawic kolumny, czy z maskownica czy bez jakie kable głośnikowe jakie źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytać forum tam jest wiele napisane na ten temat, jak ustawic kolumny, czy z maskownica czy bez jakie kable głośnikowe jakie źródło.

 

Oj, kolega się przywitał, przedstawił bardzo szczegółowo swoje odczucia, a tu od razu taki stanowczy ton. Sam jestem ciekawy waszego zdania co tych pierścieni czy ma to sens czy nie, kilka osób mówiło, że ściągają (wiem, wiem, nie wolno...ale). Co do interkonekta, to też jeśli nie mamy od Grega lub nasze CD nie ma takiego (np. CD Philipsa) to co wtedy?, alternatyw jest kilka tylko co wybrać :)

 

@Tom, podłączałeś 650 pod TRX'a? Powinno być lepiej niż na Sanyo. IMHO Sanyo jest za słabe do 650'tek. Co do kabli głośnikowych to najtańsze rozwiązanie to chyba Hama 0,75mm, sprzedają 10 metrów za 14 zeta, zrobisz sobie 2x4m i powinno być bardzo dobrze. Można je jeszcze spleść w warkocz...

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devon,

 

dziękuję z rady. Popatrzę na ten IC.

A to: http://allegro.pl/show_item.php?item=5254099372

?

 

Wiem, że sporo informacji jest na forum, ale wolę chyba nawiązać kontakt, zagaić rozmowę, poznać kolegow niż czytać 83 strony forum.

Jeśli niektórych drażnię zbyt oczywistymi pytaniami, zignorujcie mnie po prostu.

 

Nie podłączałem do TRX'a - on ma 120 W na kanał i się nieco boję 40 W kolumny mu podpiąć. Ale czekam na Tandberga, bo jest w serwisie (wiecie, jak to jest z vintage - zawsze coś;-). To w ogóle jest niesłychany ampli i mam prawie pewność, że Boxy mocno się z nim polubią (75 W na kanał). No ale to nie wątek o Norwegach:)

 

Nie zgodzę się ws mocy Sanyo w stosunku do Boxów.

Moim zdaniem jest OK (na godzinie 9:00 mam już wystarczający poziom głośności); zresztą wtedy też zaczyna naprawdę czarować barwa tego zestawu.

Edytowane przez Tom Paczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sanyo nie wyciągnie z boxów tak dobrego basu jak potrafi silniejszy wzmacniacz.

Ja podłączałem nawet 2x250W i boxy spokojnie dawały radę. :) za to dolne pasmo było takie, że sanyo może pomarzyć...

Żeby nie było dalej mam sanyo ja-220 i sanyo ja-224 i to są bardzo dobre wzmacniacze. Niestety jak ze wszystkim zawsze się znajdzie coś lepszego :).

Teraz sanyo ja-220 po modyfikacjach robi mi za słuchawkowca i radzi sobie doskonale.

 

Co do interkonektów możesz spróbować z budżetowych CANARE L-4E5C

Czasami można dostać nieprodukowany już - belkin silver av interkonekt, który bardzo fajnie zgrywa się z charakterem boxów. Jest droższy ale warto na niego zapolować.

jak wygląda - LINK

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

 

Dziękuję za radę, aby podłączyć BOX 650 Prof do TRX-3000.

To pouczające doświadczenie skutkuje takimi przemyśleniami:

 

1. te kolumny są NIESAMOWITE. Średnica jest wybitna. Stereo wspaniałe (na Sanyo Ja-220 takie nie było). Bas pod pełną kontrolą. Barwa? Nie mam słów. Zniknęła wełna i jest aksamit (czyli drapie Sanyo Ja-220; pewnie po tuningu Grega przestanie)

2. po podłączeniu Box'ów do TRX-3000 słyszę, że BYĆ MOŻE po tuningu tak zagra mi Sanyo Ja-220.

Sanyo Ja-220 jest cudne, ale nie tak cudne jak TRX-3000, więc po co mam tuningować Sanyo? Żeby mieć TRX?

 

Zrobię inaczej. Sprzedam Sanyo Ja-220 ale zostawię te niesamowite Grundigi i będą grały z Tandbergiem.

 

I to chyba koniec mojej przygody z GAT.

GAT pozwoliło mi poznać Box'y 650 Prof i zrozumieć, że właściwie od dawna mam już w domu "GAT"

 

wątek będę mimo wszystko śledził z ciekawością.

Edytowane przez Tom Paczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. te kolumny są NIESAMOWITE. Średnica jest wybitna. Stereo wspaniałe (na Sanyo Ja-220 takie nie było). Bas pod pełną kontrolą. Barwa? Nie mam słów. Zniknęła wełna i jest aksamit (czyli drapie Sanyo Ja-220; pewnie po tuningu Grega przestanie)

 

Mówiłem? :) W ramach rewanżu, sprzedajesz w dobrej cenie Sanyo ;)

 

Podpinałem Boxy 650 Prof pod kilka mocniejszych wzmaków i naprawdę wtedy dopiero można usłyszeć co te kolumny potrafią, zresztą to już wiesz :) Daj znać jak podepniesz pod Tandberga.

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devon. Jest dokładnie tak, jak powiedziałeś:)

 

Sanyo Ja-220 razem z tunerem Jt-230 kupiłem niedawno na alle...o za 400 zł i za taką sumę chciałbym odsprzedać. Nie wiem, czy mogę takie rzeczy pisać na forum...?

 

Tandberg jest obecnie na leczeniu u Lecha Kałuży, czyli może to potrwać;), ale warto czekać, bo to mistrz zen wśród fachowców.

Oczywiście dam znać. Tandberg gra "hej do przodu" ale z wielkim smakiem, z Regisami robił mi tu niezłe zamieszanie (zanim padł mu potencjometr).

Barwa Tandberga jest nie do opisania, wielowymiarowa sprawa.

 

Devon, jeszcze raz dzięki:) Dlatego pytam na forum, a nie czytam, nie ma jak konwersacja.

Edytowane przez Tom Paczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

słuchałem Box'ów wczoraj u znajomych (zabrałem system) w salonie 32-35 m2, na godz.10:00-10:30 i grały wspaniale, a na 9:00-9:30 znikały;

w moim salonie z kolei, ok. 22-25 m2 (open space) na 9:00-9:15 grają wyśmienicie. mowię o BOX 650 + Sanyo Ja-220

 

Teraz grają w moim salonie z TRX-3000 i z Regis Audio, jako część systemu na 4 kolumny i na godzinie 9:10 jest głośno (ale czytelnie i detalicznie).

na 9:00 jest idelanie.

Edytowane przez Tom Paczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.