Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  339 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę za dużo mi się uzbierało Grundiga, więc wyprzedaję kilka elementów. Jak ktoś zainteresowany to proszę o priv (mam jeszcze jakieś CD i inne wzmacniacze):

 

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sMwf/

 

Dodatkowo jak ktoś chce się pobawić w naprawę to mam V7000 plus deck i tuner do naprawy/przeglądu.

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z przyjemnością melduję się w Klubie z moim FineArts V3 tylko nie wiem czy to "Stary Grundig". Innego klubu Grundiga nie ma więc może w drodze wyjątku oszukamy kalendarz.

 

Jeśli jest ktoś z klubowiczów który zna granie V3 to mam dylemat. Da się coś więcej wyciągnąć z niego poprzez podłączenie innego przedwzmacniacza do końcówki mocy V3 czy szkoda zachodu. Może jakiś pasywny preamp lub stary dobry preamp aktywny z epoki niekoniecznie Grundiga. Z racji że mam gramofon TT1 myślałem i brałem pod uwagę Hitachi 7500/8500mk2 lub pasywkę na drabince Khozmo, pasywkę Nostromo, pasywkę Yamaha MV1 i dobry preamp gramofonowy. Pomysł z wykorzystaniem końcówki mocy V3 wziełem z pochlebnych opinii o niej w innych wątkach i forach. Wyprowadźcie mnie proszę z błędu bo może lepiej wymienić cały wzmacniacz V3. Wyjdzie taniej i lepiej.

Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg moich doświadczeń umieszczenie filtra przed urządzeniem (zasilanie) degraduje dźwięk. Grundig inaczej sobie radzi z zakłóceniami...

 

Musisz mieć idealny, laboratoryjnie wręcz czysty prąd. Według moich doświadczeń z ostatnich paru dni nie widzę u siebie innego sposobu zasilania odtwarzacza cd i przedwzmacniacza jak przez filtrowane zasilanie. Za dnia obecnie gra to jak dawniej w "te lepsze" noce, a w nocy gra mi teraz tak jak nigdy przedtem ten odtwarzacz cd jeszcze nie grał. Kolejny krok do przodu, czysto przypadkowy, bardzo cieszy. Czekam w firmie na kolejną likwidację środków trwałych w postaci ups online ;) Wziąłem dziś jeszcze parę jednostek ups line interactive z czystą sinusoidą, żeby w wolnym czasie zobaczyć co dokładnie w środku siedzi. W najgorszym wypadku zrobię z nich przedłużacze, bo oprócz wszystkich układów filtrujących i wspomagających mają jeszcze dobre obudowy i gniazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie pogrywam na Grundigu V4200 MKII, bardzo dynamiczny maluch.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co Gregaudio umie zrobić z Grundigów to... no brylant, no istny cud :) Tego nie ma sensu szerzej opisywać, bo słowa i tak nie są w stanie nakreślić rozmiaru zmiany jakościowej, to trzeba usłyszeć na własne uszy. Cała reszta sprzętu grundigowego stoi bezczynnie i tylko wycieram z niej kurz, coś dodać? :)

 

Warto, bardzo warto, wierzcie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można lepiej, ale czy z Grundigów, w tym konkretnym systemie i przy zachowaniu TEGO brzmienia? Mam w zapasie drugie Aktiv Box 40, dawca części fabrycznych. W porównaniu z dostrojonymi nadają się właśnie tylko na dawcę części, bo muzykę odtwarzają, ale muzyki nie grają. A odtwarzacz i przedwzmacniacz, okablowanie to samo.

 

Porównywałeś system dostrojony przez Grzegorza z innym ulepszonym systemem (na tych samych urządzeniach), że piszesz, że można lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Porównywałeś system dostrojony przez Grzegorza z innym ulepszonym systemem (na tych samych urządzeniach), że piszesz, że można lepiej?

Oczywiście :)

Miałem 2 pełne systemy Grega, w zasadzie to 3, więc mam porównanie.

 

Broń Boże nie neguje dorobku Grega :)

Chwała mu za to co robi.

Tylko jak to w audio, lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A gdzieś w wątku już pisałem co miałem. Trochę tego było.

Niestety z całego systemu GAT mimo wielu prób nie udało mi się uzyskać dobrej holografii i lokalizacji o planach w głąb nie wspomnę.

Oczywiście mówię o precyzyjnej lokalizacji. Dlatego systemy grundiga odpuściłem.

W zasadzie wszystko co mam teraz w systemie to jest diy, no oprócz kabli, bo te mam z Acoustic Lab.

Z całą odpowiedzialności mogę napisać, że system grundiga zwłaszcza GAT potrafi zagrać dobrze, niestety do wybitnego grania troszkę brakuje.

Dlatego poszedłem dalej szukając swego dźwięku w elementach toru, które mógłbym sam wykonać i zmodyfikować pod swoje potrzeby.

 

Oczywiście sentyment do sprzętu grundiga został :)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej gratuluję, że udało Ci się zrobić w ramach DIY urządzenia lepsze niż rekomendowane w Klubie :) Ja do precyzyjnej lokalizacji mam Focale, ale od dłuższego już czasu stoją w kącie jako ustroje akustyczne. Nie stoją tam za karę - są bardzo wybredne co do jakości nagrań. Zupełnie inna szkoła niż grundigowa, może są za bardzo wybitne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Focale bardzo podobają: przestrzeń, wybrzmienia, świetne oddanie akustyki, szybkość, detale, rozdzielczość. I niestety bassreflex, podrasowana dynamika. Dźwięk pełny audiofilskiej 'magi', tylko denerwuje mnie, że grają wyłącznie dobrze zrealizowane płyty. Aktiv Box grają wszystko fajnie, grają bardziej estradowo: najczęściej 2, 3 plany, prezentują inne informacje - masa, gęstość, wypełnienie, spójność, naturalna dynamika i swoboda. Świetna sprawa, choć prawdziwy audiofil na Grundigi będzie narzekał ;) A ja nie narzekam, bo zawsze mogę sobie włączyć system z Focalami dla odskoczni. Większą radość sprawia mi jednak obecnie estetyka prezentowana przez Aktiv Box :) Zgranie 8 wzmaków, po jednym na każdy głośnik, robi naprawdę świetną robotę. Przed dostrojeniem dziwiłem się, że Massimo tak wysoko ceni ten zestaw. Po dostrojeniu nie dziwię się już w ogóle. Duża klasa dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tak sobie teraz przypomniałem, że przecież u Grzegorza słyszałem z CD7550, NAD i Telefunkenów 800 bardzo fajną przestrzeń na pewnym nagraniu z chórami. Sprawdziłem teraz to nagranie u siebie - prawdopodobnie po prostu mam źle kolumny ustawione, że nie mam podobnej głębi :) Koniec leżenia przy muzyce, czas się brać za ustawienie i akustykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter i objętość basu 650-tek odpowiada wielkości ich woofera i objętości ich obudowy. Nie łamią praw fizyki. W odpowiednim dla nich metrażu bas jest wystarczający. Charakter ich basu zależy poza tym w ogromnej mierze od reszty systemu. Rock na grundigach brzmi lepiej lekko pogrubiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, głośnik basowy ma 17 cm średnicy i do tego litrażu obudowy oraz mocy całej kolumny jest bardzo dobrze zestrojony.

Słuchałem "powiększonej" wersji 650-tek (ze względu na rozklejone i nieszczelne oryginalne skrzynki) czyli zwrotnica+wszystkie głośniki przeniesione do większej obudowy.

Basu było oczywiście więcej, ale ujawnił się efekt nakładania wyższego basu na średnicę co powodowało zmniejszenie przejrzystości przekazu. W pewnych aspektach takie granie nawet się sprawdziło, dźwięk dostał dociążenia oraz masy i przy niektórych gatunkach muzycznych wypadał bardzo dobrze.

Osobiście do większego basu i ogólnego rozmachu mam całą plejadę kolumn na 25 lub 30 cm wooferach.

Jednak co by nie mówić przy swoich gabarytach są to idealnie spasowane kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno okazyjnie Aktivboxy 20. Aktualnie użytkuję 850-tki do których kupiłem podstawki jak na fotce.

il_570xN.1055293513_90aa.jpg

Problem w tym, że aktivboxy są za ciężkie do nich. Szukałem w sieci podpowiedzi jak je najlepiej ustawić, ale o aktivboxach jakoś nic nie moge znaleźć. Konstrukcyjnie są chyba takie same jak kolumny nieaktywne, ale jakie w takim razie powinny być do nich podstawki ?

Edytowane przez krzyh70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na te:

Mam takie jak poniżej oraz podobne, dwuczęściowe z regulacją nachylenia.

Nie wiem czy to Grundig czy inny producent.

Są lekkie, plastikowe i (jak dla mnie) mają jedna wadę - są puste w środku. Po obciążeniu kolumną niby jest to stabilne i nic się nie dzieje, ale ta pusta poduszka trochę mnie denerwuje.

Myślę nad ich zalaniem np. klejem do płytek albo czymś podobnym.

post-14987-0-49042500-1498811098_thumb.jpg

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem wczoraj całe popołudnie z ustawieniem Aktiv Box 40 w nieregularnym pokoju (9 narożników wewn.). Szerokość sceny ustawiłem na około 120-130 stopni od miejsca odsłuchu (przy rozstawieniu osi głośników około 70 stopni). Głębia nie ustępuje zapamiętanej z Focali, czyli dźwięki pozorne bez problemu dochodzą z odległości typu 20-30m w wybranych nagraniach. Nie ma jednak focalowej chirurgicznej precyzji, ostrości rysunku. Źródła w tle są lekko rozmyte, zamglone w porównaniu do Focali, aczkolwiek ich obecność w dali jest bardzo wyraźna. Zmieniła się też taka rzecz, że zamiast 2-3 planów są zróżnicowane odległości ujęte w nagraniu. Obecnie więc absolutnie nie mogę się zgodzić, że Aktiv Box 40 nie grają w głąb. Trzeba po prostu solidnie popracować nad ich ustawieniem, żeby tak zagrały. Źródła zyskały na czytelności, pojawiło się więcej informacji o otaczającej ich akustyce. Teraz muszę posłuchać dłużej i ocenić, określić czy potrzebne są jeszcze jakieś mniejsze korekty ustawienia. Kolejny krok do przodu :)

 

Ustawiając korzystałem z wiedzy własnej, ucha i pomocy kalkulatorów:

http://www.acoustic.ua/recommendations/800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.