Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Thekamil921 no właśnie w sprzęcie audio na tym to wszystko polega, że czym lepiej oszukują (urządzenia) tym lepiej grają :)

Każdy sprzęt ma ograniczenia i grundigi nie jest to żaden highend, ale w systemach nazwijmy to budżetowych wymiatają. Nowy sprzęt tak grający (mówię o sprzęcie sklepowym nie diy) to musiałbys szukać w przedziale cenowym znacznie, znacznie wyższym. Poza tym lekko grzebnięte zyskują o wiele wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, mam do sprzedania podstawki do BOX'ów (sam je używałem):

https://www.olx.pl/oferta/podstawki-standy-pod-kolumny-monitory-glosniki-gat-grundig-box-CID99-IDkPkUE.html

 

zdecydowałem się na sprzedaż, bo jednak swoje 650 Prof postawiłem na standach 60 cm.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany, zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

post-65738-0-85286500-1489088498_thumb.jpg

post-65738-0-60238700-1489088500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To że z polecanymi urządzeniami grundigi grają najlepiej to mit.

Wzmacniacz np Sanyo JA220 ma ogromne ograniczenia w dźwięku.

Odtwarzacze na tda1540 też mają ograniczenia spore i nie ma się co oszukiwać...

Hmm. Nie chcę być nie grzeczny, ale ta opinia jest charakterystyczna dla osób, które nabyły bardzo drogo sprzęt, potem usłyszały system Grundiga i szlag je trafia. Nie dziwię się.

Edytowane przez betar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie w moim wieku nie mam jak kupić drogiego zestawu stereo.

Sam mam jeszcze grundig box1500a professional.

Miałem u siebie np Sanyo Ja220 czy JA340 (którego sprzedałem za 200zł) oraz pare cd na tda1540 i 1541 i wiem że ograniczenią w dzwieku mają spore..

Najbardziej w TDA1540 chyba przeszkadza mi ten wolny rozlazły bas który w porównaniu do RING DAC który mam w arcam alpha cd9 to zwykły zamulacz...

Jednak każdemu co innego się podoba i nie ma idealnego systemu dla każdego...

 

Teraz zaczynam grzebać w grundig cd436 zobaczymy co z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie chcę być nie grzeczny, ale ta opinia jest charakterystyczna dla osób, które nabyły bardzo drogo sprzęt, potem usłyszały system Grundiga i szlag je trafia. Nie dziwię się.

Bez przesady, to jest opinia osób, które dostrzegły fenomen Grundiga, usłyszały coś niesamowitego, ale stwierdziły, że może być lepiej. To lepiej, wcale nie znaczy, że trzeba wydać więcej na sprzęt. Po prostu Grundig ma swoje ograniczenia, dla jednych są one akceptowalne i pozostają z systemami oryginalnymi czy też GAT, dla drugich jest to początek drogi do lepszego dźwięku (lepszego dla nich), a każdy słyszy przecież inaczej i ma inne preferencje dźwiękowe/muzyczne. Sam zaczynałem od polecanych zestawów i wydawało mi się, że to koniec drogi......ale.......;)

 

Greg wskazał ścieżki, które są sprawdzone i chwała mu za to, bez niego nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. Pozostaje jednak ta ciągła pogoń za króliczkiem :) Niektóre z rozwiązań, na przykład głośniki są nie do pobicia w pewnym pułapie cenowym, a po modyfikacjach (patrz post boomagi) mogą dać jeszcze więcej. Wzmacniacze....można znaleźć lepsze w podobnym budżecie (fabryczne i DIY), kwestia zgrania całości, dodania źródła (CD lub DAC), kabli i można uzyskać "pięterko" wyżej. Nikt nikogo do tego nie namawia, jesteśmy tu na forum do wymiany informacji, spostrzeżeń i każda opinia jest cenna. A, którą drogę obierzemy to zależy od nas :)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Spokojnie w moim wieku nie mam jak kupić drogiego zestawu stereo.

Sam mam jeszcze grundig box1500a professional.

Miałem u siebie np Sanyo Ja220 czy JA340 (którego sprzedałem za 200zł) oraz pare cd na tda1540 i 1541 i wiem że ograniczenią w dzwieku mają spore..

Najbardziej w TDA1540 chyba przeszkadza mi ten wolny rozlazły bas który w porównaniu do RING DAC który mam w arcam alpha cd9 to zwykły zamulacz...

Jednak każdemu co innego się podoba i nie ma idealnego systemu dla każdego...

 

Teraz zaczynam grzebać w grundig cd436 zobaczymy co z tego będzie

Niestety nie wszystkie sprzęty grundiga grają dobrze. Trzeba wiedzieć co z czym zestawić. Massimo czy też Greg dają propozycje zestawień.

Modyfikacje na pałę też mogą się okazać mało skuteczne.

Ale jak już wiesz co i jak modyfikować, naprawdę sporo można uzyskać w poprawie brzmienia.

Przy okazji powiem, że sprzęt grundiga bardzo czuły jest na okablowanie. Niektórzy nawet "popełniają mezalians" bo niektóre kabelki kosztują drożej niż cały zestaw.

Widać jednak skoro tak robią, to warto.

 

Co do basu z TDA1540 nie wiem na czym słuchałeś, że uważasz, że jest rozlazły. Ma na pewno niedociągnięcia co do zróżnicowania i faktury w stos. do nowszych daców (tych wypasionych), ale kontrolę ma bardzo dobrą. Po za tym TDA1540 ma bardzo dobrą równowagę tonalną i dźwięk oprócz, że jest muzykalny to do tego bardzo spójny, z świetną barwą.

 

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że osoby które posłuchały dobrze zestawionego systemu grundiga nabierają "pewnej ogłady audiofilskiej" i potem ciężko jest ich zaskoczyć lepszym dźwiękiem, ale z przykrością stwierdzam, że niestety można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat, a może jednak na temat..?

kilka dni temu miałem przypadkiem okazję posłuchać muzyki na:

Hegel H360 (22 tyś)

Marantz SA 8005 (4,8 tyś)

Monitory XAVIAN XN 250 (dzisiaj 12 tyś, wtedy 20 tyś)

 

Pokój odsłuchowy dostosowany, gąbki itp.

 

Klasa. 3D. Separacja instrumentów wzorcowa, wokale poruszające, scena szeroka i głęboka. Dobrze wydane 50 tyś zł.

Naprawdę poruszające obcowanie z muzyką.

 

Wróciłem do domu, odpaliłem swoje tanie vintage - Tandberg TR-2080, Denon DCD-2700 z lampami Tesla ECC88 (DYI), kolumny DYI made in Sosnowiec. I co? I nie czuję, żebym słyszał mniej lub gorzej. Słyszę podobnie - różnice to niuanse. Tu więcej średnicy, tam mniej, tu więcej sceny w szerokości, tu mniej. Ale tam głębiej, a tu mniej. Panowie, sprzęt zbudowany dzisiaj i 40, 30,20 lat temu gra podobnie, jeśli się wszystko dobrze zgra. Jednak sprzęt vintage kiedyś też kosztował kilka / kilkanaście pensji na Zachodzie. W Polsce za Tandberga można było kupić mieszkanie w bloku :) To się nie zmieniło, HiFi (tzw Hi-End dzisiaj) kosztuje ciągle ten sam duży ułamek zarobków. I nie oszukujmy się.. nie oszukujmy się.

Edytowane przez Tom Paczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 marca o 16:30 w Gdyni w Klubie Muzycznym Ucho będę opowiadał o swoich doświadczeniach z symfoniami Beethovena. Jest to wprowadzenie do cyklu prezentacji, poświęconych poszczególnym symfoniom Beethovena. Muzyka odtwarzana będzie z zestawu CD35-V35-2500a. Wszystkich miłośników brzmienia Grundiga i wszystkich, którzy są tego brzmienia ciekawi, najserdeczniej zapraszam.

 

https://www.facebook.com/events/1825908744335752/?notif_t=plan_admin_added&notif_id=1489408025225027

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam, man pytanie odnośnie Grundig box 50, czy ktoś może zna te głośniki, chciałbym się o nich dowiedzieć czegoś więcej, warto brać za 300-400pln? Dziekuje

Wiesz o tym że to głośniki aktywne? Chyba, że Ci chodzi o box 500.

Jak to jest grundig super hifi box 50 professional to cena okazyjna, jak box 500 szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym że to głośniki aktywne? Chyba, że Ci chodzi o box 500.

Jak to jest grundig super hifi box 50 professional to cena okazyjna, jak box 500 szkoda kasy.

Jeśli ktoś ma grundig box 500 w dobrym stanie z kabelkami itd i uważa że szkoda było kasy na nie to ja chętnie odkupię za te 300 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Marcin szkoda, że tak późno, swoje sprzedałem za 250zł za tyle ile kupiłem. (stan gabinetowy) fakt było to parę lat temu ale wg mnie to maksymalna cena za jaką warto je mieć, wg mnie już box 550 pro gra o klasę lepiej, a te wyrwać można w podobnej cenie.

Oczywiście to moja opinia i nie każdy się musi z tym zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin szkoda, że tak późno, swoje sprzedałem za 250zł za tyle ile kupiłem. (stan gabinetowy) fakt było to parę lat temu ale wg mnie to maksymalna cena za jaką warto je mieć, wg mnie już box 550 pro gra o klasę lepiej, a te wyrwać można w podobnej cenie.

Oczywiście to moja opinia i nie każdy się musi z tym zgadzać.

 

To się nie zgodzę, moim zdaniem Box 500 to jedne z lepszych głośników Grundiga (mam 550 dla porównania i parę innych). Cena 400 zł jest dobrą cena za te głośniki (vide ebay.de). Naprawdę grają bardzo dobrze (u mnie polubiły się z V7000). Oczywiście każdy ma swoje zdanie i słuch :)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Radzik nie wiem z jakim sprzętem słuchałeś. ;)

500 wg mnie po prostu były rozlazłe. Zmiękczony i zwolniony dźwięk z suchą średnicą i przytępioną górą.

550 pro miały podobną sygnaturę co 650 pro, niestety odstawały zwłaszcza na średnicy i ogólnie brakowało im szlifu z 650.

Dla mnie wybór był oczywisty i 500 poszły dalej, zresztą jak 550 pro ;)

Od razu uprzedzam, że każdemu wg upodobań i wg osłuchania.

Osoba, która odkupiła te kolumny jest wniebowzięta :) także jak najbardziej rozumiem, że się mogą podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ciężko powiedzieć, czy były tak traktowane, nie wyglądały na w ogóle używane... W każdym razie na tym samym sprzęcie były porównywane. Sanyo ja-220 GAT, cd grundig 7550 GAT lub Denon DCD-1000 GAT.

Przytępione to miałem na myśli brak takiego rozciągnięcia w wysokich częstotliwościach i ograniczoną mikrodynamikę w stos. do 550pro. Po prostu 500 były za mało analityczne, wyrównywały i zaokrąglały dźwięk, co powodowało brak emocji w przekazywanej muzyce, zwłaszcza tam gdzie liczą się niuanse, ale piszę to z pamięci, było to parę lat temu, kto wie może teraz podchodziłbym inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem, więc podzielę się wrażeniami z odsłuchu na moim (poprzednim) systemie Philips cd150 - Grundig v1850 - Grundig 650a prof.

Dwa miejsca odsłuchowe:

- prawie pusty pokój 25m2

- salon 20m2, dywan i inne pochłaniacze dźwięku

W pierwszym pomieszczeniu brzmiało bardzo nieprzyjemnie, ostre góry, anemiczne doły, rozlazła scena. Tak nie może być.

Wykorzystałem okazję i przenosłem system do salonu. Zaczarowany. Byłem po prostu zaczarowany. Wspaniała scena, głęboki, punktowy bas. Świetna średnica. Wciąż było słychać lekkie niedociągnięcia barwowe philipsa, ale efekt był niesamowity. Niestety nie mogę używać salonu jako pokoju odsłuchowe, dlatego wciąż szukam miejsca w pomieszczeniu nr 1.

Z powodu niedociągnięć Philipsa, postanowiłem go sprzedać około miesiąc temu. Dzisiaj okazyjnie kupiłem Denona DCD 1000 i po prostu nie mogę się doczekać usłyszenia tych niesamowitych kolumn po prawie miesiącu przerwy.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

i najlepiej jeszcze ścianę płyt i książek

Święte słowa... :)

płyt to niekoniecznie, ale książek owszem. Niestety najlepiej tłumią dzieła Lenina wszystkie 55 tomów, dziś w zasadzie złoty kruk ;) ale coby nie mówić, żaden ustrój nie zapewni takiego efektu...

Kto wie, może to jest sposób na audiofilów, zwłaszcza tych z młodego pokolenia... Kupować książki, no dobra niekoniecznie dzieła Lenina :)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka, w porywach kilkanaście pochłaniaczy. Cały czas testuję różne ustawienia. Różnica potrafi być ogromna jak się wyniesie z pokoju 2 sztuki a co dopiero jak w ogóle nie ma adaptacji. Wzoruję się na opisach z tego bloga: http://zrozumiecaudio.blogspot.com/

 

Przy okazji podpytam o pewną rzecz, mam fajne kolumny Magnat all ribbon 10p i ja220 jest do nich za słaby. Coś mocniejszego polecicie w stylu Grundiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.