Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, hpaulus napisał:

Witam,

Jeśli można to chętnie się przyłączę, u mnie stoją Oberon 5. Przy okazji szukam wzmacniacza w okolicy 3-4k nowy. Co moglibyście polecić do jazzu, klasyki i trochę rocka.

Lyngdorf SDAI 2175. W tej kasie to jest kiler i świetnie się sprawdza z Dali. Sprawdzone połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Pytanie: powoli zastanawiam sie nad wymiana zestawu kolumn KD / stereo z obecnych Zesorow 7 na cos innego. Bedzie to zasilane końcówka XPA gen 3 i sterowane przez Emotive XMC-2 zarowno w KD jak i stereo. XPA ma 275W/kanał, wiec mocy raczej nie braknie, metraż salki ok 20m2.

Myslalem wstepnie o serii Opticon 6, niestety 8 mi sie nie zmieszcza po bokach ekranu wiec seria Opticonow 6 wchodzi w gre. Porownywał ktoś jak graja w stosunku do Z 7  ?

Charakterystyka Dali mi sie podoba, ale nie zamykam sie na inne marki. Gdzies w glowie siedzi jeszcze Heco Celan GT 702 (ciezko jednak je dostac w komplecie do KD) lub nowe KEF Q750 ewentualnie Triangle Borea BR09, moze byc tez cos starszego ewentualnie.

Wazne zeby kolumny nie byly  za duze tzn najlepiej gabarytowo jak beda podobne do Zensorow 7 (wysokosc max ~ 1 - 1,2m szerokosc ~21cm i glebokosc do 30cm).

Dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.09.2020 o 07:21, szczypior88 napisał:

Bo miałem wszystkie serie Dali. Nie mówię o marketingu tylko o brzmieniu. Marketingowo to rubicon wszedł za Mentor. Szkoda że Helicon został olany bo za Euphonie weszła słabsza seria Epicon. Uważam że Epicon to bardziej następca Helicon bo do grania Euphonii brakuje. 

Mentor gra lekko słabiej od Rubicon ale jest lepiej wykonany. Dla mnie Rubicon to dno jeśli chodzi o jakość stolarki i wykonania, szczególnie w kolorze orzech. 

Miałeś Panie ms 5? ?

Witam wszystkich klubowiczów Dali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, David_65062 napisał:

Koledzy jakie modele Dali proponujescie w polaczeniu z Marantz PM14S1SE? Mam ogromny sentyment do tej marki i  po paru latach kombinowania wracam do firmy z ktora przygode zaczalem.

Ja zawsze proponuję euphonie ms5 lub ms4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko dostac Euphonie poza tym nie ten budzet na razie. Myslalem o Helicon 400 ale bede musial poczekac bo dopiero co wzmacniacz kupilem. A Opticon 6 MK2 bedzie dobra opcja? MK1 mialy dziwny bas. Wg mnie nie schodzily nisko ,ale moze tez byla wina zestawienia.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, David_65062 napisał:

Ciezko dostac Euphonie poza tym nie ten budzet na razie. Myslalem o Helicon 400 ale bede musial poczekac bo dopiero co wzmacniacz kupilem. A Opticon 6 MK2 bedzie dobra opcja? MK1 mialy dziwny bas. Wg mnie nie schodzily nisko ,ale moze tez byla wina zestawienia.

O opticonach niech się wypowie kto ma. Ja nie słuchałem. Moje pierwsze dali to były helki 400,pozniej grandy, 800 i teraz ms5

Co do 400 bardzo mile wspominam, co prawda grały wtedy z pma 2500 ale było ok. Lepsze wspomnienia niż np z 800, grandy już grają inaczej bo brak wstęgi,ale granie piękne, pełne, super średnie tony i przestrzennie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, David_65062 napisał:

Koledzy jakie modele Dali proponujescie w polaczeniu z Marantz PM14S1SE? Mam ogromny sentyment do tej marki i  po paru latach kombinowania wracam do firmy z ktora przygode zaczalem.

Jak podpiąłem 400 do tego pma to się naprawdę zdziwiłem a trochę już sprzętu przerzuciłem.Do 10klockow wg mnie najlepszy wzmacniacz jaki słuchałem, a w polaczeniu z helkami 400 było super, prądu helkom nie zabrakło, a nawet wrażenie miałem takie że za mocny pma do nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś z z concept, zensor oraz ikonami grały z roksanem kandy i caspian M2 było to bardzo dobre połączenie jedne z lepszych jakie słyszałem. Nie tak dawno zarówno dali menuet a teraz wersja SE gra dayens ampino custom. Sprzęt teraz idzie do salonu i za kilka dni zagrają z Gato 250s NPM a dayensa muszę sprzedać, nie chce ale muszę;(

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, David_65062 napisał:

Ciezko dostac Euphonie poza tym nie ten budzet na razie. Myslalem o Helicon 400 ale bede musial poczekac bo dopiero co wzmacniacz kupilem. A Opticon 6 MK2 bedzie dobra opcja? MK1 mialy dziwny bas. Wg mnie nie schodzily nisko ,ale moze tez byla wina zestawienia.

Ja bym zamiast Opticon 6 zapolował na Mentor 6. Pod każdym względem to lepsza kolumna. Środek pasma w Mentor jest świetny. Taki świeży, przejrzysty i dźwięczny. Bardzo miło wspominam te kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, szczypior88 napisał:

Mentor 6

Mentor 6 nie przejdzie, wzgledy estetyczne. Chyba bede musial zapolowac na Helicon 400 MK2, jeszcze Helicon 300 MK2 chodzi po glowie. Do jakiego metrazu maksymalnie 300? Sub nie wchodzi w gre.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, David_65062 napisał:

Mentor 6 nie przejdzie, wzgledy estetyczne. Chyba bede musial zapolowac na Helicon 400 MK2, jeszcze Helicon 300 MK2 chodzi po glowie. Do jakiego metrazu maksymalnie 300? Sub nie wchodzi w gre.

Jaki masz metraż? 

Ja miałem 400mk2. Wybitne paki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to jest z tymi Opticonami MK2? Ponoć jest spory postęp w stosunku do poprzedników. Bliżej im już do serii Rubicon. Wysokotonowiec z serii Callisto, średnio-niskotonowy z Epiconów. Kusi mnie sprawdzić większy monitor z serii - Opticon 2 MK2. Ktoś z Was miał okazję słuchać nowej serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Melond napisał:

 Przyszła pora na zmiany. Do sprzedania moje Epicon 2 Walnuss bez podstawek, jestem pierwszym właścicielem, kupione rok temu w marcu, rachunek i oryginalne opakowania oczywiście są, stan idealny. Zmieniam na Epicon 6?
Pozdrawiam

Priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dopiero dołączam, chociaż swoje dali mam już od jakiegoś czasu. Aktualnie jestem posiadaczem dali 450 które właśnie wiszą na olxie na sprzedaż. W ich miejsce zawita do mnie dali grand diva. U mnie jak zawsze wszystko po chińsku bo miałem zmieniać wzmacniacz ale jakoś wpadły kolumny ?

pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

czy ktos gral Yamaha as701 z Zensor 3 ? dziwi mnie fakt, iz po podkreceniu pokretla basu róznica jest bardzo słabo slyszalna ... glosniki uzywki, ktos gral ze slabym onkyo 9050 podobno cicho, bas moze podkrecal na 1-2 czasami.

sądzilem ze zensory 3 beda mialy bardzej "wahlujacy " bas , z powietrzem z tylu u mnie tego nie ma 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mig30 napisał:

czy ktos gral Yamaha as701 z Zensor 3 ? dziwi mnie fakt, iz po podkreceniu pokretla basu róznica jest bardzo słabo slyszalna ... glosniki uzywki, ktos gral ze slabym onkyo 9050 podobno cicho, bas moze podkrecal na 1-2 czasami.

sądzilem ze zensory 3 beda mialy bardzej "wahlujacy " bas , z powietrzem z tylu u mnie tego nie ma 😞

Możliwe że nie są wygrane w ogóle. Ja Oberon 3 grzalem z miesiąc i dopiero masuja ładnie basem z kontrolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.