Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, costa brava napisał:

pytam bo cena podobna mentorow 6 i grand divy

Szczęśliwego Nowego Roku ?

Wzajemnie?

Divy będą bardziej gęste, mentor 6 maja świetny przejrzysty środek. Mentor 6 to był mój wstęp do poważnego grania. świetnie je wspominam ?

Ja wolałem mentor 6. Nowsze, świetnie wykonane. O wiele lepiej niż np ich następca - seria Rubicon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, costa brava napisał:

a helicon 300 mk2 zagrają tak samo jak 400 mk2? uwzględniając fakt ze to polkowe 

To zupelnie inne kolumny. 

H300 są jaśniejsze, balans tonalny jest ku górze. Brakuje im mięsa na dole. H400 w wersji mk2 to genialna kolumna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.12.2019 o 15:47, szczypior88 napisał:

Stare dali grają nasyconym dźwiękiem. Helicon to inna liga zupełnie. Dla mnie one grają lepiej od Dali Grand. Od Helicon tylko seria Euphonia jest lepsza tak moim zdaniem.

Bzdura do kwadratu. Słuchałem bezpośrednio Mentor 6 i grand coupe. Małe podstawkowce zjadły Mentor czyli dzisiejsze Rubicon w każdym aspekcie dźwięku. Nawet bas był lepszy.  Wiele osób porownywalo Grandy i helicon. Grandy są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adams84 napisał:

Bzdura do kwadratu. Słuchałem bezpośrednio Mentor 6 i grand coupe. Małe podstawkowce zjadły Mentor czyli dzisiejsze Rubicon w każdym aspekcie dźwięku. Nawet bas był lepszy.  Wiele osób porownywalo Grandy i helicon. Grandy są lepsze.

Każdy ma inny gust:)

Co do Mentor 6 a Dali Coupe - zgadzam się. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szczypior88 napisał:

Każdy ma inny gust:)

Gust tak ale nie można porównywać Opla insignia do merca s600. Mentor to dobre kolumny ale do dźwięku grand im brakuje sporo.  Grand- aksamitne wysokie, bardziej nasycona średnica, bas dużo barwniejszy, taki fizjologiczny, prawdziwszy. Przestrzeń kreowana przez grand też lepszą. 

3 minuty temu, szczypior88 napisał:

Słuchałes Helicon albo Euphonii? 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, adams84 napisał:

Gust tak ale nie można porównywać Opla insignia do merca s600. Mentor to dobre kolumny ale do dźwięku grand im brakuje sporo.  Grand- aksamitne wysokie, bardziej nasycona średnica, bas dużo barwniejszy, taki fizjologiczny, prawdziwszy. Przestrzeń kreowana przez grand też lepszą. 

Człowieku przeczytaj jeszcze raz mojego pierwotnego posta. Tylko tak na spokojnie, ze zrozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powtórzyć opinie osoby która miała wszystko od dali

2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Człowieku przeczytaj jeszcze raz mojego pierwotnego posta. Tylko tak na spokojnie, ze zrozumieniem?

Zgadza się ty odwolujesz się do helicon których ja nie słuchałem. Natomiast jak ktoś ma dylemat Mentor vs Grand, Grand Diva, Coupe nie się nawet nie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, adams84 napisał:

Mogę tylko powtórzyć opinie osoby która miała wszystko od dali

Tak się składa że też miałem wszystkie serie:) ale nie o to chodzi. 

Starsze modele mają inne granie zupełnie. Tak jak napisałeś starsze Dali Grand, Grand Coupe itd mają prezentacje cieplejszą , słodszą, delikatniejszą. Angażują, wciągają i czarują. 

Nowsze są świeże w graniu, szybsze, bardziej przejrzyste nie tracąc wiele ze słodyczy. Umyka nieco czaru i barwy. 

Kwestia zestawienia i gustu. Tylko i wyłącznie. Mnie ten czar zaczął przeszkadzać w pewnym momencie. Choć uważam tak jak Ty, że Mentor CZY Rubicon jest słabszy od serii Grand. Rubicon to dla mnie w ogóle niewypał Dali. Mentor jest fajną kolumną, zwiewną w graniu. Tu też należy wspomnieć, że sporo się różnia między sobą modele wielkościowe w serii. Nie tylko masa dzwięku ale i jego specyfika. W Grand model mały i większy gra prawie tak samo tylko z większym bądź mniejszym wolumenem. W Mentor czy Rubicon jest nieco inaczej. Uważam że granie serii mentor i Rubicon dopiero zaczyna się od modelu 6. Tak samo jak w Helicon od 400.

Helicon i Euphonie stawiam oczko wyżej od serii Grand ze względu na przejrzystość i świeżość grania. Po prostu bardziej mi pasują. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Tak się składa że też miałem wszystkie serie:) ale nie o to chodzi. 

Starsze modele mają inne granie zupełnie. Tak jak napisałeś starsze Dali Grand, Grand Coupe itd mają prezentacje cieplejszą , słodszą, delikatniejszą. Angażują, wciągają. 

Nowsze są świeże w graniu, szybsze, bardziej przejrzyste. 

Kwestia zestawienia i gustu. Tylko i wyłącznie. Mnie ten czar zaczął przeszkadzać w pewnym momencie. Choć uważam tak jak Ty, że Mentor CZY Rubicon jest słabszy od serii Grand. Rubicon to dla mnie w ogóle niewypał Dali. 

Helicon i Euphonie stawiam oczko wyżej od serii Grand ze względu na przejrzystość i świeżość grania. Po prostu bardziej mi pasują. 

Z tych samych powodów zmieniłem Grand na Yb audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adams84 napisał:

Z tych samych powodów zmieniłem Grand na Yb audio.

Nie miałem okazji posłuchać YB nigdy. Nie wspominam o AVS bo może gdzieś kiedyś przypadkiem coś... Ale na podstawie słuchania na AVS nie podejmę się wyrażenia opinii? Gowniane warunki nie pomagają w słuchaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior88 mam pytanie, aktualnie posiadam Marantz pm-17 mk2 i Zensor 5, ogólnie bardzo mi leży ten dźwięk, dużo lepiej mi się słucha tych zensorów niz XT6F czy v4i. 

Zastanawiam się żeby może zmienić te kolumny na Mentor 5, chodzi o o to, że nie mogę mieć w tym pomieszczeniu większych kolumn niż Zensor 5, a nie chce też podstawkowych kolumn. Co byś polecił używanego w budżecie max do 3000 zł?

Muzyka to jazz, rock i czasami muzyka filmowa. źródło cd i gramofon, teraz już nawet bardziej analog , bo jest to dla mnie niesamowita przyjemność z słuchania muzyki. 

Edytowane przez michalfm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, michalfm1 napisał:

@szczypior88 mam pytanie, aktualnie posiadam Marantz pm-17 mk2 i Zensor 5, ogólnie bardzo mi leży ten dźwięk, dużo lepiej mi się słucha tych zensorów niz XT6F czy v4i. 

Zastanawiam się żeby może zmienić te kolumny na Mentor 5, chodzi o o to, że nie mogę mieć w tym pomieszczeniu większych kolumn niż Zensor 5, a nie chce też podstawkowych kolumn. Co byś polecił używanego w budżecie max do 3000 zł?

Muzyka to jazz, rock i czasami muzyka filmowa. źródło cd i gramofon, teraz już nawet bardziej analog , bo jest to dla mnie niesamowita przyjemność z słuchania muzyki. 

Jeśli pasuje Ci granie Dali to Mentor 5. Jeśli byś mógł podstawki wrzucić TO Dali Grand Coupe. Obawiam się tylko o wysterowanie coupe z tego Marantz. 

Jaki masz metraż pokoju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, adams84 napisał:

Ja grand Coupe i Mentor słuchałem na Denon pma1520 i było ok.

Mentor ogólnie to jest śmieszna seria Dali. Ze wszystkich serii jakie miałem to mentor sprawiał wrażenie banalnych kolumn do napędzenia. Był moment że go napedzalem DIY 2x25W. Czuję że jak by dynamo rowerowe zapiął to też by dało radę z nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Jeśli pasuje Ci granie Dali to Mentor 5. Jeśli byś mógł podstawki wrzucić TO Dali Grand Coupe. Obawiam się tylko o wysterowanie coupe z tego Marantz. 

Jaki masz metraż pokoju? 

11m2

1 godzinę temu, don111 napisał:

Zensor 5 grają ciepło i dociążonym dźwiękiem a Mentor 5 grają mega szczegółowo i przestrzennie, lekko. Więc trochę inny styl jednak. Obstawiałbym za innymi Dali jak chcesz zachować styl Zensor 5, albo coś z innej marki może łatwiej byłoby znaleźć.

jakie inne Dali :) ? Kolumny muszą być wielkości Zensor 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, don111 napisał:

Zensor 5 grają ciepło i dociążonym dźwiękiem a Mentor 5 grają mega szczegółowo i przestrzennie, lekko. Więc trochę inny styl jednak. Obstawiałbym za innymi Dali jak chcesz zachować styl Zensor 5, albo coś z innej marki może łatwiej byłoby znaleźć.

Z racji budowy skrzynek i głośników, myślę że na basie będzie mieć progres spory na Mentor 5. W masie, szybkości i wybrzmieniach. Dostanie więcej na pewno na górze i zdecydowanie więcej przejrzystości na środku. Zensor gra dobrze ale zamglone granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szczypior88 napisał:

Z racji budowy skrzynek i głośników, myślę że na basie będzie mieć progres spory na Mentor 5. W masie, szybkości i wybrzmieniach. Dostanie więcej na pewno na górze i zdecydowanie więcej przejrzystości na środku. Zensor gra dobrze ale zamglone granie. 

Tylko dostać Mentor 5 w ładnym stanie to też graniczy z cudem...

Jak się maja Dali Ikon 5 mk2, do Mentor 5?

Edytowane przez michalfm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, michalfm1 napisał:

Tylko dostać Mentor 5 w ładnym stanie to też graniczy z cudem...

Jak się maja Dali Ikon 5 mk2, do Mentor 5?

Nie miałem ikon 5 ani Mentor 5. Mialem ich nieco większe odpowiedniki serii Ikon 6 i Mentor 6.

Mentor to rozwinięcie serii Ikon pod każdym względem. Więcej basu, mięsa, środek przejrzysty i ciepły, świeży. Góra zaczyna w końcu wybrzmiewać. 

Moim zdaniem Mentor to pierwsza seria Dali z tych nowszych która gra już całkiem poważnie. Ikon bardziej do Kina. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szczypior88 napisał:

Nie miałem ikon 5 ani Mentor 5. Mialem ich nieco większe odpowiedniki serii Ikon 6 i Mentor 6.

Mentor to rozwinięcie serii Ikon pod każdym względem. Więcej basu, mięsa, środek przejrzysty i ciepły, świeży. Góra zaczyna w końcu wybrzmiewać. 

Moim zdaniem Mentor to pierwsza seria Dali z tych nowszych która gra już całkiem poważnie. Ikon bardziej do Kina. 

ok, dziękuje bardzo za pomoc. Będę polował na Mentor 5 w ładnym stanie, może coś się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, michalfm1 napisał:

ok, dziękuje bardzo za pomoc. Będę polował na Mentor 5 w ładnym stanie, może coś się pojawi. 

Jak masz możliwość to sprawdź u siebie przed zakupem. Nie wykluczaj też innych kolumn. Łagodnie grają też Studio 16 Hz, Proac,xavian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szczypior88 napisał:

Jak masz możliwość to sprawdź u siebie przed zakupem. Nie wykluczaj też innych kolumn. Łagodnie grają też Studio 16 Hz, Proac,xavian.

Wątpię żebym miał taką możliwość z Mentor 5, bardziej z Opticon 5 (bo można wypożyczyć). O tych Studio 16Hz to różnie piszą, a proac i xavian jakie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szczypior88 napisał:

Z racji budowy skrzynek i głośników, myślę że na basie będzie mieć progres spory na Mentor 5. W masie, szybkości i wybrzmieniach. Dostanie więcej na pewno na górze i zdecydowanie więcej przejrzystości na środku. Zensor gra dobrze ale zamglone granie. 

Tak - bas w Mentor 5 schodzi niżej i ma tam więcej uderzenia, Zensor 5 z kolei ma zwarty i rytmiczny bas plus cieplejsza, lekko wycofana, zmiękczona średnica, góra jest przyjemna ale też wyrazista i szczegółowa, nie ciągnie aż tak wysoko jak w Mentor - ale to nie zarzut bo Mentory są mega szczegółowe i kasują większość kolumn pod tym względem,  robią duże wrażenie. Mentor to na pewno wyższa klasa ale to trochę świeższe, lżejsze granie od Zensor (nie licząc basu), trzeba to  brać pod uwagę bo to nie wszystkim odpowiada. Dali Ikon czy teraz Opticon nie brałbym pod uwagę, mi się w ogóle nie spodobały choć lubię dużo szczegółów, ale te były wyjątkowo drażniące - Mentor też są jasne ale dużo płynniejsze i gładsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

Tak - bas w Mentor 5 schodzi niżej i ma tam więcej uderzenia, Zensor 5 z kolei ma zwarty i rytmiczny bas plus cieplejsza, lekko wycofana, zmiękczona średnica, góra jest przyjemna ale też wyrazista i szczegółowa, nie ciągnie aż tak wysoko jak w Mentor - ale to nie zarzut bo Mentory są mega szczegółowe i kasują większość kolumn pod tym względem,  robią duże wrażenie. Mentor to na pewno wyższa klasa ale to trochę świeższe, lżejsze granie od Zensor (nie licząc basu), trzeba to  brać pod uwagę bo to nie wszystkim odpowiada. Dali Ikon czy teraz Opticon nie brałbym pod uwagę, mi się w ogóle nie spodobały choć lubię dużo szczegółów, ale te były wyjątkowo drażniące - Mentor też są jasne ale dużo płynniejsze i gładsze.  

Jak najbardziej potwierdzam. Kolega lepiej opisał to co miałem na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że moj temat dali grand diva vs mentor 6 się mega rozwinął :)

z tego wynika że grandy jednak byłby lepsze do raczej jasnego szczegolowego z dobrymi skrajami pasma wzmaka jakim jest Yamaha as2000

...jako rozwinięcie ciepłych Tannoy R2 które i tak grają rewelacyjnie z tym wzmakiem, dlatego póki co nie mam wielkiego parcia na wymianę kolumn ale...jak znam życie kiedyś będzie warto wiedzieć w którym kierunku isc dalej 

myślę jeszcze o Viennna Acoustics Bach, ale cena używek  niewiele nizsza od Diva, a jako nowe były 3 razy tańsze...to ponoć ten sam charakter brzmienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.