Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

W chwili obecnej posiadam wzmacniacz vintage marantz 1060 (30W na kanał) jest to moja perełka, doskonale to współgra z DALI spektor 2, ale zaczęła się pogoń za "króliczkiem" Mam pewien budżet (ok. 4,5 tyś), aby spróbować wyższego segmentu kolumn DALI .. i tu rodzi się pewna rozterka, czego tu spróbować, alby nie wymieniać wzmacniacza, a poczuć więcej detali, lepszej sceny i przestrzeni. Kolumny oczywiście podstawkowe tylko czego spróbować Ikon 2 mk2, Opticon 2 czy może szarpnąć się na używane Mentor 2 ... Bardzo boję się, że wzmacniacz może się okazać za słaby.. nawet rozważałem rozbudowę toru o kolejny wzmacniacz i zastosować bi amping np z wspomnianymi Mentorami.

 

Koledzy proszę o poradę, ewentualne pohamowanie mojego zapędu .. bo może mam złe podejście do tematu. Pomieszczenie to 20m2, muzyka bardzo różnorodna, ale z przewagą blues, soul, indy rock, triphop w stronę Portishead i mógłbym tak wymieniać, kocham w kolumnach dali górę, wokal i i separację instrumentów.. a to tylko posiadając dali spektor 2 .... źródło to gramofon oraz podłączony komputer z dobrą kartą muzyczną przewaga plików flac, wave itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

W chwili obecnej posiadam wzmacniacz vintage marantz 1060 (30W na kanał) jest to moja perełka, doskonale to współgra z DALI spektor 2, ale zaczęła się pogoń za "króliczkiem" Mam pewien budżet (ok. 4,5 tyś), aby spróbować wyższego segmentu kolumn DALI .. i tu rodzi się pewna rozterka, czego tu spróbować, alby nie wymieniać wzmacniacza, a poczuć więcej detali, lepszej sceny i przestrzeni. Kolumny oczywiście podstawkowe tylko czego spróbować Ikon 2 mk2, Opticon 2 czy może szarpnąć się na używane Mentor 2 ... Bardzo boję się, że wzmacniacz może się okazać za słaby.. nawet rozważałem rozbudowę toru o kolejny wzmacniacz i zastosować bi amping np z wspomnianymi Mentorami.

 

Koledzy proszę o poradę, ewentualne pohamowanie mojego zapędu .. bo może mam złe podejście do tematu. Pomieszczenie to 20m2, muzyka bardzo różnorodna, ale z przewagą blues, soul, indy rock, triphop w stronę Portishead i mógłbym tak wymieniać, kocham w kolumnach dali górę, wokal i i separację instrumentów.. a to tylko posiadając dali spektor 2 .... źródło to gramofon oraz podłączony komputer z dobrą kartą muzyczną przewaga plików flac, wave itp.

Z kolumn ktore wymieniłes oczywiscie najlepsze tp mentor. Dzis ich odpowiednikiem sa Rubicon. Oczywoscie najefektowniej beda wygladaly opticon- polysk lakier i chromowe obwodki wokol glosnikow, mentor to takze wysoka połka wykończenia. Wszystkie jednak nie moga sie rownać z Grand. Polecam w tym budżecie Grand Coupe. Dzwiekowo miażdża mentor nie wspominajac opticon. O ikonach nie wspomnę. Wygladaja takze super na zywo. Grand Coupe to inna liga dzwieku. Porownywalem bezposrednio Mentor 6 i coupe. Nie bylo nad czym sie zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile było tych kolumn Grand? Monitory Grand Coupe, podłogowe Grand Diva, czy cos jeszcze? Rozumiem ze to półka dzisiejszych Heliconow/Epiconow ? I jak stare one są, ile kosztowały nowe?

Nie wymieniłeś najważniejszych. Dali Grand czyli duże podłogowce. Diva sa sporo mniejsze. Coupe monitory. Odpowiednikim dziś sa epicon. Helicon 800 graja gorzej od Grand. Cena Coupe max 3000zl. Diva ok 4tys zl. Grand od 6tys do 7,5zl. Wszystko zalezy od stanu.

 

Grandy w ok 2000r kosztowały 20tys. Uzyte materiały najwyzszej klasy gwarantuja długowieczność. U mnie głośniki w stanie jak nowe. Obudowy moze nie idealne ale stan bdb. O tej klasy sprzet ludzie dbali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za wyczerpująca odpowiedz...czyli sprzęt nie taki stary...a nie wiesz ile kosztowały nowe Diva i Coupe? Ze wzgledu nawet na gabaryty nie mowiac o cenie duze Grandy mi nie pasują ...czy to bezpośredni poprzednik serii Helicon/Mentor czy bylo coś jeszcze po drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej posiadam wzmacniacz vintage marantz 1060 (30W na kanał) jest to moja perełka, doskonale to współgra z DALI spektor 2, ale zaczęła się pogoń za "króliczkiem" Mam pewien budżet (ok. 4,5 tyś), aby spróbować wyższego segmentu kolumn DAL

 

W tym budżecie kupisz helicony 300. (wiem bo miałem)

Pytanie czym się różnią od grandcoupe (teoretycznie helicon300 jest ich następcą) i czy Twój wzmak je pociągnie

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych z wymienionych nie napędzie odpowiednio Twój wzmacniacz, miałem mentor 2, miałem helicon 400, dziś tą firmę traktuje trochę jako kino domowe, przyjemne granie, podkolryzowane z nieprawdziwym dołem. Z prawdziwą muzyką Dali nie ma za dużo wspólnego, mimo iż miło je wspominam to taka jest prawda. Oprócz tego wszystkie te modele lubią prąd, niska skuteczność, impedancja też niełatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, to co Twoim zdaniem zagra muzykę przez duże "M"? Piszę bez złośliwości, powoli dochodzę do podobnych wniosków do Twoich.

 

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

 

Przy Heliconach wachlowalem wzmacniaczami, najlepiej grały z Callisto 2200 i musical Fidelity A1008. Miałem też Sonus Faber Cremona którym bliżej już do muzyki ale nadal to nie to. Jak narazie zatrzymałem się na monitorach przez duże "M" bo są nimi Spendor S100. I przy nich można usłyszeć co to jest muzyka ale ta prawdziwa, bez podbarwień, bez bum bum na basie. Bęben to bęben, gitara to gitara. A trąbki brzmią jak na żywo. Ogulnie jest to bardzo żywe brzmienie z pełną kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych z wymienionych nie napędzie odpowiednio Twój wzmacniacz, miałem mentor 2, miałem helicon 400, dziś tą firmę traktuje trochę jako kino domowe, przyjemne granie, podkolryzowane z nieprawdziwym dołem. Z prawdziwą muzyką Dali nie ma za dużo wspólnego, mimo iż miło je wspominam to taka jest prawda. Oprócz tego wszystkie te modele lubią prąd, niska skuteczność, impedancja też niełatwa.

 

I tego się obawiałem, że zabraknie mocy przerobowej w obecnym marantz 1060 ... a jak sądzicie, czy ewentualna zabawa w "bi amping" z drugim wzmacniaczem tej klasy 30W, zapewniłaby już odpowiednie zaplecze, do któryś ze wspomnianych wyżej kolumn podstawkowych ? Czy jednak jedynym sensownym rozwiązaniem będzie nowy wzmacniacz o znacznie mocniejszych płucach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym budżecie kupisz helicony 300. (wiem bo miałem)

Pytanie czym się różnią od grandcoupe (teoretycznie helicon300 jest ich następcą) i czy Twój wzmak je pociągnie

pzdr

S.

Helicon to nie jest nastepca grand. Nastepca Grand to Epicon. Helicon to wysoka klasa ale grand graja lepiej.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tego się obawiałem, że zabraknie mocy przerobowej w obecnym marantz 1060 ... a jak sądzicie, czy ewentualna zabawa w "bi amping" z drugim wzmacniaczem tej klasy 30W, zapewniłaby już odpowiednie zaplecze, do któryś ze wspomnianych wyżej kolumn podstawkowych ? Czy jednak jedynym sensownym rozwiązaniem będzie nowy wzmacniacz o znacznie mocniejszych płucach?

 

Z biampingiem napewno już było by lepiej, ale końcówki szukał bym mocniejszej i wydajanej prądowo i nie musi być wcale droga, wtedy taką końcówkę dajesz na dolne pasmo a górę spokojnie obsłuży Marantz. Może być fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych z wymienionych nie napędzie odpowiednio Twój wzmacniacz, miałem mentor 2, miałem helicon 400, dziś tą firmę traktuje trochę jako kino domowe, przyjemne granie, podkolryzowane z nieprawdziwym dołem. Z prawdziwą muzyką Dali nie ma za dużo wspólnego, mimo iż miło je wspominam to taka jest prawda. Oprócz tego wszystkie te modele lubią prąd, niska skuteczność, impedancja też niełatwa.

Rzeczywiście. Dali podbarwiają lekko muzykę. Nie są to neutralne kolumny. Mnie osobiście to pasuje bo lekko się ich słucha. Nie jestem audiofilem, a melomanem i aktualnie pogrywam na Mentor 6 i jest super. Odpoczywam :)

Zależy kto czego szuka rzecz jasna tylko jak Pan Darek mówi, trzeba sobie zdać sprawę z ich ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Dali podbarwiają lekko muzykę. Nie są to neutralne kolumny. Mnie osobiście to pasuje bo lekko się ich słucha. Nie jestem audiofilem, a melomanem i aktualnie pogrywam na Mentor 6 i jest super. Odpoczywam :)

Zależy kto czego szuka rzecz jasna tylko jak Pan Darek mówi, trzeba sobie zdać sprawę z ich ograniczeń.

 

nie Pan to po pierwsze :P po drugie zgadzam się z Tobą również, jak napisałem wczesniej lubiłem swoje dali bo faktycznie można było przy nich odpoczywać, a podbarwianie może się spodobać bo jest przyjemne. Mimo to cały czas chciałem usłyszeć prawdziwy instrument, a przynajmniej zbliżyć się, realizm, namacalność.

 

Dali lubią prąd im więcej tym swobodniej zagrają i z większą kontrolą. Po swoich obserwacjach do większości wyższych produktów dali dobrał bym wzmacniacz który gra przejrzyście, neutralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy z Nas szuka swojego brzmienia, ale prawdziwe zawsze będzie to jedno, mowa o prawdziwym oddaniu barwy instrumentów, dynamice itp. Ostatnio wszędzie gdzie natrafia się okazja by posłuchać prawdziwych instrumentów staram się wyłapać wszystko co możliwe i zapamiętać to. Jedno co zauważyłem to to że instrumenty nie zawsze brzmią ciepło i gładko, jak potrzeba jest surowo i bez znanej nam ciepłej barwy, a przeważnie to właśnie tak jest. To jest coś czego ja szukam.

 

Narazie zatrzymałem się na takim zestawie i jestem bardzo

Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Nie każdy sprzet nawet z najwyzszej półki zagra neutralnir i prawdziwie.

Ja szukajac wlasnego brzmienia przychodziłem przez kilka etapow i teraz jestem na etapie relaksu co daje mi DALI.

Ogolna gładkość , świeżość grania, swego rodzaju plastyka. Mialrm zestawy ktore graly neutralniej ale meczyły mnie po dłuższym odsluchu bo same instrumenty niektóre męczą moje ucho np. Skrzypce. Dali je wygladza i dodajr aksamitu dzięki czemu moge ich słuchać godzinami.

Kazdy dobiera pod siebie.

P.S. Piekny "ołtarzyk" :-)

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Nie każdy sprzet nawet z najwyzszej półki zagra neutralnir i prawdziwie.

Ja szukajac wlasnego brzmienia przychodziłem przez kilka etapow i teraz jestem na etapie relaksu co daje mi DALI.

Ogolna gładkość , świeżość grania, swego rodzaju plastyka. Mialrm zestawy ktore graly neutralniej ale meczyły mnie po dłuższym odsluchu bo same instrumenty niektóre męczą moje ucho np. Skrzypce. Dali je wygladza i dodajr aksamitu dzięki czemu moge ich słuchać godzinami.

Kazdy dobiera pod siebie.

P.S. Piekny "ołtarzyk" :-)

 

Dokładnie tak ja sam zauważyłeś, instrumenty na żywo nie zawsze są przyjemne. Ty wybrałeś szkołę Dali i fajnie że rozumiesz dla czego a nie jak inni. To podstawa by znać prawdę i móc wybrać własną drogę. Gdyby każdy tak rozumował było by mniej kłótni na forum.

 

Ciekawie nazwane "ołtarzyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiś informacji odnośnie Dali 450 - model w Polsce bardzo popularny - interesuje mnie data premiery, cena w dniu premiery i Mike widziany jakiś katalog?

Bardzo mało informacji odnośnie tych głośników w internecie.

Myślę żeby zakupić tę kolumny i na początek będą grały z rotel ra-840bx3 jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiś informacji odnośnie Dali 450 - model w Polsce bardzo popularny - interesuje mnie data premiery, cena w dniu premiery i Mike widziany jakiś katalog?

Bardzo mało informacji odnośnie tych głośników w internecie.

Myślę żeby zakupić tę kolumny i na początek będą grały z rotel ra-840bx3 jak myślicie ?

 

https://www.dali-speakers.com/discontinued/dali-150-850/dali-450/

 

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/dali/450.html

 

To tak na szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam takie mentor 5 na zbyciu z defektami transportowymi .Przetworniki idealne.Cena 2.5i w tych pieniadzach mysle ze naprawde warto

 

Mam takie mentor 5 na zbyciu z defektami transportowymi .Przetworniki idealne.Cena 2.5k w tych pieniadzach mysle ze naprawde warto

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.