Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Też spotkałem się z czymś takim , u mnie kabel (USB) słychać, u kumpla ten sam kabel, i totalnie nic.

Może kabel ma focha na kolegę i nie chce mu śpiewać.

A co śpiewa lub mówi ten kabel USB ?

Przemawia w wigilijne czy całym rokiem gada?

 

 

Darek89 mądry z Ciebie facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój już kolego, poprostu wiem że jak ktoś chce usłyszeć różnicę to ją usłyszy nawet nie zmieniając kabli aa zamiast zmieniac kable, końcówki, terminale to lepiej jakoś poprawić sobie nastrój i od razu system zagra lepiej nit nie bedzie mi takiego kitu wciskać, mam dwa wzmacniacze, dwa przetworniki cyfowo analogowe i porządne kolumny( Ja tak twierdze ) jeden ze wzmacniaczy jak był nowy kosztował 8tyś dolarów a drugi 1800 dolarów iiii według mnie lepiej gra ten tańszy, gra barwniej, przestrzenniej itp itd. Jeden z przetwornikow kosztowal nowy 5 tyś zł a drugi 800 zł iiii ? Nie słyszę różnicy i nie tylko ja jej nieslysze ale dzięki takim ludzią jak ja świat Audio by upadł. Nie twierdze że wszystko gra tak samo i wogule, tylko że cena nie zawsze jest najważniejsza, osobiście chce przesiąść się na wzmacniacz lampowy bo mi sie podoba i dźwięk z lampy dla moich uszu jest lepszy. Pozdrawiam wszystkich lubiących to straszne hobby

W końcu znalazłem bratnią duszę. Ja mam to samo.

Kolumny zmieniłem, dołożyłem 1200zł i różnica była duża. To czy było warto to już inna sprawa. Wzmacniacz porównywałem Primare I22 i Hegel160. Ten droższy grał lepiej tzn. muzykalniej, ale kosztoław 2,5 raza Primare. Trzeba mieć już dużo kasy aby wywalić 10tyś za tak małą różnicę. Obecnie za źródło robi DVD kupione parę lat temu za 300zł wcześniej miałem Yamahę CD700s i sprzedałem ją po pół roku. Nie mogłem usłyszeć różnicy do DVD. Pół roku, bo zaraz jak kupiłem CD, wydawało mi się, że Yamaha to inna liga. To samo z kablami, zmieniałem na droższe i nic. Obecnie chcę zmienić I22 na lampkę bo podoba mi się ich muzykalność oraz efekty wizualne.

Fajnie, że nie tylko ja zauważam, że branża audio to jeden wielki pic na wodę. Nie wszystko ale wiele.

No i jeszcze zostają forumowicze, którzy posiadają klocki za grubą kasę twierdząc,że wszystko co tańsze od posiadanych sprzętów to nic nie warte gnioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam na zbyciu swietne podłogówki mentor5 .Przetworniki idealne bez skazy jednak na fornirze ślady obic z winy kuriera.Mi to przez rok nie przeszkadzało .Kolumny graja zjawiskowo a ubytki forniru rekompensuje cena.Jak ktoś chętny to zapraszam na priv bo mozna miec swietne kolumny za ulamek ceny

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość mircysko

(Konto usunięte)

zacytuje sam siebie:

 

chodzi mi o możliwość zastosowania zwór na zwrotnicach wewnątrz kolumn.

 

 

jest możliwość zakręcić zwory (widły) na zwrotnice od wewnątrz kolumny.

sprawdzone.

 

może komuś się przyda.

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zapisuję się do klubu z Dali Grand :). A przy okazji chcę wrócić do tranzystora, używka w okolicy 3-3,5tyś zł. Znacie coś godnego polecenia? Denon PMA2000, Abrahamsen V2.0 up, Roksan Caspian MK2. Jakieś inne propozycje?

Generalnie wzmacniacz ma być na przeczekanie więc ważne jest również późniejsza możliwość odsprzedaży i dlatego myślę o Denonie, seria 2000 powinna już wysterować Dali. Pozostałe też fajne ale już sprzedać może być gorzej.

 

P.S.

Miałem już Ikony 6 mk2, nastepnię Mentor 6, teraz Grand jak ktoś chciałby dowiedzieć się o różnicy w brzmieniu zapraszam na priv. Służę radą.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich klubowiczów. Posiadam Dali Grand w idealnym stanie, kolor cherry. Myślę o zamianie na mniejsze Divy, bo do Grandów mam raczej nieodpowiednie pomieszczenie. Do końca w sumie nie jestem przekonany czy nie będzie to krok w tył, aczkolwiek zainteresowanych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z Dali Grand :). A przy okazji chcę wrócić do tranzystora, używka w okolicy 3-3,5tyś zł. Znacie coś godnego polecenia? Denon PMA2000, Abrahamsen V2.0 up, Roksan Caspian MK2. Jakieś inne propozycje?

Generalnie wzmacniacz ma być na przeczekanie więc ważne jest również późniejsza możliwość odsprzedaży i dlatego myślę o Denonie, seria 2000 powinna już wysterować Dali. Pozostałe też fajne ale już sprzedać może być gorzej.

 

P.S.

Miałem już Ikony 6 mk2, nastepnię Mentor 6, teraz Grand jak ktoś chciałby dowiedzieć się o różnicy w brzmieniu zapraszam na priv. Służę radą.

szukaj NAD s300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów :) To teraz ja mam małe pytanie:) czy może macie jakiś fajny sposób na lekkie utemperowanie basu w Dali 450? Gra to na Onkyo TX8150,okablowanie Kimber 4VS oraz interkonekt Nemesis Audio Project. Docelowo planuję jeszcze zakup używanego wzmaka Denon Pma 750. Ale póki co basu jest dużo i chyba jest on trochę mało punktowy, kontrolowany. Z ustawieniem raczej już nie pokombinuję. Kolumny stoją 40 cm od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.