Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i dołączam do klubu z Zensorami 3. Powiem, że te tanie budżetowce grają...spektakularnie i wg moich upodobań położyły Ushery V-601.

 

A z czym Ci to gra ?

 

Tez się dopisze do klubu z Zensorami 3 , kupiłem z ciekawości jak to gra w mega dobrej cenie nówki sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Osobiście mam bi wiring. Zależy od przewodu jakiego użyjesz. Słuchałem też jakiś czas bez bi i też było ok. Przy bi wiringu, mam takie wrażenie, poprawiło mi detale... chyba.

 

zrobiłem test ,na górę Cardas twinling, na dół Real Cable (4 kwadrat),

jakoś dziwnie się tego słuchało, jakby rozjechane.

 

Może to wynik zastosowania różnych typów kabli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bi wiring to pic na wodę ten sam sygnał idzie jednym jak i dn drugim kablem, jaki sens w tym ? Bi amping to co innego.

próbowałem już z trzema parami głośników: Taga Coral F-80, Dali Ikon6 mk2, Dali Mentor6 i zgadzam się w 100%. Różnicy nie było słychać ani na ampli stereo HK3490 ani na wzmacniaczach CA 651, Primare I22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestanmy czytać głupoty jakie nam wciskaja tylko może uwierzmy własnym uszą, bo chyba po to to wszystko jest żeby tego samemu słychać

niektórzy chcą być oszukiwani i namawiają na to innych. Potem oczywiście trzeba opowiedzieć tą wspaniałą różnicę na forum koniecznie podając cenę bo wiadomo ona musi robić wrażenie. To, że dzięki nowemu IC nie jadą na wczasy to już cicho.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna pisac ze ten sam sygnał idzie w kazdym kablu? Jednym idzie góra a drugim srednie i niskie...

Jesli w ogóle kable maja jakikolwiek wplyw na brzmienie to i biwiring ma...wystarczy do kazdego pasma dac inny kabelek i juz wyjdzie różnica. ..oczywiscie dotyczy tych ktorzy "slysza" kabelki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Chodzi o wyeliminowanie zworek? No niezle podejście. Ale lepszym sposobem jest chyba zastąpienie zworek tym samym kawałkiem kabla co głośnikowe

 

sugerujesz że mam rozcinać kabel za 2k , aby sobie zrobić zworę ??

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Sugeruje kupić zworki z tego właśnie kabla lub podobnego ale przecież możesz tez kupić nastepne kable za 2k żeby zastąpić zworki. I pisać później głupoty jak to poprawilo sie wszystko w dźwięku. Ja się więcej już nie wypowiadam i chyba nawet podziekuje uczestniczeniu w tym forum. Robi się syf i większość głupot jest pisana co najgorsze. Mało kto wierzy w to co słyszy tylko w to co pisze recenzent i reszta bajkopisarzy.

 

bez nerwów..., tak się składa że mam pecha, i u mnie słychać zmiany kablowe, jak i zworek.

 

Cały mój zamysł ze zworami polegał na tym, aby zaoszczędzić "trochę" kasy, i przejść na bi-wire, chciałem poznać Wasze opinię na temat takiego połączenia.

Proponuję już nie drążyć tego problemu "kto słyszy, kto nie" bo się robi średnio smacznie.

 

dzięki.

 

Jak mozna pisac ze ten sam sygnał idzie w kazdym kablu? Jednym idzie góra a drugim srednie i niskie...

Jesli w ogóle kable maja jakikolwiek wplyw na brzmienie to i biwiring ma...wystarczy do kazdego pasma dac inny kabelek i juz wyjdzie różnica. ..oczywiscie dotyczy tych ktorzy "slysza" kabelki..

 

i racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Kolego Costa brava najpierw zastanow sie co piszesz i poznaj swój wzmacniacz od wewnatrz pochwal się jaki masz ? Jednym idą niskie drugim wysokie. heheh, od kiedy terminale w wzmacniaczu sa podzielone pod względem częstotliwości ?

 

jeśli można

to nie jest sprawa wzmacniacza ,tylko konstrukcji kabla bi-wire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nie wnoszą żadnych zmian.

 

a to ciekawe stwierdzenie, ja bym to jednak sprecyzował że zmiana kolumn wnosi dużo więcej niż zmiana kabli.

u mnie przykładowo są znaczące różnicę przy zmianie kabli głośnikowych kimber 8tc na naim naca5, (mam oba komplety i sobie co jakiś czas zmieniam) różnice są wyraźne - nie wchodząc w szczegóły.

 

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze na temat kabli :)

Dawno temu czytałem o tym że kable mają wpływ na dzwięk i śmiałem się z tego w duchu.

Kiedyś, kiedy miałem już nieco "lepszy" sprzęt postanowiłem sam to sprawdzić. Miałem niezbyt drogie kable kolumnowe miedziane- posrebrzane, na których słuchałem wystarczająco długo, żeby przyzwyczaić się do nich. Pojechałem do sklepu audio i wypożyczyłem duużo droższe kable na testy. Nie mam słuchu absolutnego, ale różnica była ogromna i niepodważalna. Scena zmniniła się kompletnie. Byłem bardzo zaskoczony aż taką różnicą.

Jakiś czas później zrobiłem taki sam myk z kablami RCA i w tym wypadku też różnica była ogromna.

Już się z tego nie śmieję, ale mój dobry kumpel ma ze mnie bekę, bo jak mu pożyczyłem dobre kable do jego Onkyo to nic nie pomogły ;)

Moje doświadczenia są takie: Im lepszy sprzęt (nie koniecznie droższy) tym jest bardziej wrażliwy na zmiany w systemie.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Moje doświadczenia są takie: Im lepszy sprzęt (nie koniecznie droższy) tym jest bardziej wrażliwy na zmiany w systemie.

 

Też spotkałem się z czymś takim , u mnie kabel (USB) słychać, u kumpla ten sam kabel, i totalnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.