Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie.

 

Posiadam Dali Zensor 1AX + Dragonfly Black.

Słucham tylko z Macbooka (flac), przy biurku, siedze 1m od głośników, pokój 17m.

Nie zmieniam miejsca odsłuchu, chce głośniki na biurko, rozstaw ok 1,2m.

Bardzo podoba mi sie charakter grania Dali. Jasniejsze, przyjemne, kontrolowany bas.

 

Chciałbym zmienic na Dali Menuet + wzmak.

Generalnie chodzi o jak najmniejsze gabaryty systemu.

Czy taka zmiana ma sens przy słuchaniu z laptopa przy biurku???

Muzyka to rock, electro, akustyka, ambient.

(Najlepsze wzmaki jakie miałem to Cyrus 8 i Densen 100, a głośniki: Chario Premium, Kef iq5, Epos 3.)

 

Zakładam ze kupie uzywane za ok :

 

Menuet - 3 tys

Wzmak (cyrus?) - 1,5 tys

Dragonfly Red - 500zł

Kable VDH lub Chord bo lubie.

 

Jeśli to ma sens to jaki wzmak dobrac? (mały lu b mikro)

Dragonfly lubie za dzwięk i gabaryty.

Chce Dali bo Zensor mnie zaksoczyły na plus.

 

(Ps: mam 35 lat i nie potrzebuje juz dudnienia basem, mieszkam w kawalerce.)

 

Proszę o w miarę zdrowe opinie i porady. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki minimum metraz proponujecie do Mentor 6?

u mnie grały w 24m2 grały wyśmienicie,ale uważam że w mniejszym też nie będą się męczyły. W druga stronę nagłośnią spokojnie salon 40m2

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie Możecie napisać jakimi wzmacniaczami napędzacie swoje Dali Ikony. Chętnie poczytam o waszych doświadczeniach

i sugestiach w doborze wzmacniacza do ikon 6 mk2.

 

Pozdrawiam

 

Witam

Napędzam Roksan'em kandy K2 i dobrze się tego słucha. Bardzo uniwersalny zestaw, zagra w miarę równo wszystko czy to jest Hi Res , mp3 czy okazjonalnie nawet streem z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jakich kabli glosnikowych używacie z Dali Ikon 6 mk2 Możecie coś polecić Pozdrawiam

Pierwszym kompanem do ikonów był NAD C356bee i bardzo dobrze wspominam ten zestaw.

Chwilę grały też z lampą na El34 i też było dobrze, ale z Heglem H200 to nie mogłem uwierzyć co się dzieje normalnie :) ale tylko dobre realizacje z dobrego źódła

 

Co do kabli to Nordost Blueheaven bardzo dobrze się spasowały z nadem i lampą z Heglem już było zbyt sterylnie.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przyjemnie, Callisto zawładnął Heliconami. Dół jest dobrze kontrolowany szybki i precyzyjny. Góra czysta, klarowna i przyjemna nie męczy. Średnica jak na tranzystor jest miła ale ja nadal uważam ze jeśli ktoś słucha bardziej wokalu to tylko dobra lampa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam

Napędzam Roksan'em kandy K2 i dobrze się tego słucha. Bardzo uniwersalny zestaw, zagra w miarę równo wszystko czy to jest Hi Res , mp3 czy okazjonalnie nawet streem z YT.

 

Hej Dzięki za odpowiedź myślałem właśnie o Roksan k2 A jakich kabli glosnikowych używasz zastanawiam się nad Chord Odyssey 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dzięki za odpowiedź myślałem właśnie o Roksan k2 A jakich kabli glosnikowych używasz zastanawiam się nad Chord Odyssey 2

 

Ja miałem JAMO OFC SILVER 2x2,50

 

Warto spróbować patentu:

 

http://www.audiostereo.pl/pomoc-w-doborze-kabli-glosnikowych_131981.html/page__hl__audioburak#entry4055738

 

Dla mnie działa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś opinię na temat Dali Epicon 2 ?

Mam pokój 16m2 i pytanie do Was, jaki profil brzmienia prezentują. Miały by grać pod Vincentem 237. Niestety nie mam możliwości odsłuchu u siebie tych monitorków a od pewnego czasu chodzą mi po głowie i mam okazję je wyrwać w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry:)

Zapisuję się z Zensorami 3 (jakao drugi komplet przy oglądaniu Blu Ray) oraz przede wszystkim z nowym nabytkiem: Rubiconami 2.

Grają u mnie z Yamahą A-S1100. Bardzo fajnie to razem brzmi. Szczegółowa góra, przepotężny bas (jak na monitory) i piękne efekty stereo. Jestem zachwycony.

Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Któryś z kolegów ma doświadczenia z Mentorami 5 ? Do 19mk2 będą ok ? Kiedyś dawno temu miałem Zensory 1 połączone z Rotelem Ra-05 i to brzmienie mi całkiem odpowiadało. Teraz miałem Arie 906, które sprzedałem i poważnie myślę nad Mentorami, wzmacniacz to Arcam A19. Ktoś łączyć Dali z Arcamem, jakie wrażenia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kolegów ma doświadczenia z Mentorami 5 ? Do 19mk2 będą ok ? Kiedyś dawno temu miałem Zensory 1 połączone z Rotelem Ra-05 i to brzmienie mi całkiem odpowiadało. Teraz miałem Arie 906, które sprzedałem i poważnie myślę nad Mentorami, wzmacniacz to Arcam A19. Ktoś łączyć Dali z Arcamem, jakie wrażenia ? :)

Mialelem mentor 6. Mi bardzo przypadły do gustu. Bas porządny góra detaliczna. Dopłata w stosunku do ikon 6mk2 warta rozważania. Grają mniej ekekciarsko niż ikon. Przestrzeń już pojawia się na nich. Moim zdaniem jedne z najlepszych kolumn stosunek jakość/cena. Ok a teraz poważnie chcesz efektownie wyglądające kolumny kup mentor. Chcesz high endowe granie kup tylko i wyłącznie dali grand coupe lub diva. Porównywalny osobiście Grand coupe do mentor 6 i grandy zjadły mentor. Co było lepsze? Wszystko. Łącznie z basem. 18m2 to dla coupe pryszcz. W 25m2 gdzie porównywalem Grand ustawiły mentor 6 w szeregu po 5sekundach odsłuchu. Grand to dzisiaj epicon. Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie miałem okazji do porównania. Wziąłem te Mentory i tak to jest zakup na max 3 lata. Póki co jestem zadowolony. Zupełnie inne granie niż Arie, bardziej kulturalne, delikatniejsze, szczegółowe. Trochę brakuje dynamiki, ale zmiana pieca powinna w tym pomóc.

Czyli jednak wygląd nad muzykę. Mimo wszystko gratuluję bo Mentor to takze swietne granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.