Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raven udało się coś poskładać?

 

co moge powiedzieć sprzedałem arcama i wzamian zamówiłem dwa audiolaba 8200a i arcama a85, arcam ze wgledu na niską cene bo tylko 30f ale jest z nim jakiś problem przy włączeniu podgłaśnia sie do maks i włącza sie protect...narazie audiolab nie zrobił na mnie większego wrażenia dam mu jeszcze czas na wygrzanie bo z dnia na dzień jakoś lepiej chyba że sobie wmawiam napewno opisze po zakupie lepszego żródłą czyli 8200cd bo narazie tylko lapek

 

dalej mam wrażenie słabej kontroli no chyba że za dużo wymagam od tych kolumn po roth oli nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak laptop nic innego narazie Nie mam pod ręka a poza tym zbieram $ na lepsze źródło

Audiolab 8200 CD na pokładzie ma dac-a i to całkiem niezłego,lepszego od tych które montują w heglach H70/80/100.Nic tylko przepuścić flac-i przez foobara i będzie bajka.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak właśnie planuje zrobić a powiedz czy mogę do niego też podłączyć dysk zewnętrzny lub po USB z flacami?

 

Widzę że tobie odpowiadają te kolumny a z czym ich sluchales wcześniej oprócz hegla?

 

I czego słuchasz na codzień?

Tak naprawdę kefy są OK.ale potrzebuję trochę większe ,myśle o R700 pododbają mi się również martin logan motion 40.8-9 10.2014 będe na audioshow w Warszawie,może coś mi się wyjaśni.Wcześniej słuchałem przez 2 lata Hegla H70.

Mam ok 3 tyś piosenek we flac-ach ,całe 2 tera dysku zewnętzrnego,który podłczam do laptopa ,dalej przez daca hegla Hd20,ten w audiolabie też jest niezły-konieczne XLR-y mam na myśli interkonekty.

Całość odtwarzam z foobara cenię go za świetny dżwięk.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kef seri r? Czy to dużo wyższa polka od q? Może q700/900?

 

A jak przesiadka z z q 500 na r 500 by wypadła?

Obawiam się ,że to lek na wszystkie twoje i moje bolączki związane z serią Q

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się w piątek na odsłuchy,oprócz r700,również posłucham jbl studio 580 i kef q900.

 

daj znać jak wrażenia

 

ja na sobote kef q500 z roksanem k2,arcam fmj a19,audiolab 8200a + cd 8200 a pozatym te same wzmaki z r500 chcem usłyszeć różnice między q a r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak wrażenia

 

ja na sobote kef q500 z roksanem k2,arcam fmj a19,audiolab 8200a + cd 8200 a pozatym te same wzmaki z r500 chcem usłyszeć różnice między q a r

Audiolaba 8200cd lepiej nie słuchaj zaraz po wyjęciu z pudełka,bo się niepotrzebnie rozczarujesz,po 50-60 h gra o niebo lepiej,ciężko w to uwierzyć ale tak jest.Ja na odsłuchy zabieram swojego hegla i audiolaba. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolaba 8200cd lepiej nie słuchaj zaraz po wyjęciu z pudełka,bo się niepotrzebnie rozczarujesz,po 50-60 h gra o niebo lepiej,ciężko w to uwierzyć ale tak jest.Ja na odsłuchy zabieram swojego hegla i audiolaba.

 

Tak tak wiem pan zapewniał mnie że audiolab gra już troche w sklepie maja klocki specjalne do demo room które już troche pochodziły ciekawy jestem najbardziej roksana z q500 i oczywiście różnicy r500 jeżeli bedzie znaczna odrazu q500 idą pod młotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem pan zapewniał mnie że audiolab gra już troche w sklepie maja klocki specjalne do demo room które już troche pochodziły ciekawy jestem najbardziej roksana z q500 i oczywiście różnicy r500 jeżeli bedzie znaczna odrazu q500 idą pod młotek

Dzisiaj rozmawiwłem ze sprzedawcą zapytałem go,czy zastąpienie q500 n większymi q900 da podobny efekt do wyboru r700.Dostałem odpowiedż,że nie,ponieważ seria r gra większą skalą dżwięku lepiej dociążonego basem,bardziej mięsistym.To by się chyba zgadzało z tym co piszą posiadacze r-ek i recenzencji.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiwłem ze sprzedawcą zapytałem go,czy zastąpienie q500 n większymi q900 da podobny efekt do wyboru r700.Dostałem odpowiedż,że nie,ponieważ seria r gra większą skalą dżwięku lepiej dociążonego basem,bardziej mięsistym.To by się chyba zgadzało z tym co piszą posiadacze r-ek i recenzencji.

 

Tak w sumie racja a na jaki metraż ty je chcesz bo ja zastanawiam sie nad r500 lub r300 bo to jednak tylko 12m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie racja a na jaki metraż ty je chcesz bo ja zastanawiam sie nad r500 lub r300 bo to jednak tylko 12m2

Ja mam salon 40 m2 lekko przedzielony kominkiem i wbudowanymi półkami na książki dodatkowo otwary na korytarz ,kuchnie i antresolę,tj jakieś 60 m2,generalnie dużo powietrza.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam salon 40 m2 lekko przedzielony kominkiem i wbudowanymi półkami na książki dodatkowo otwary na korytarz ,kuchnie i antresolę,tj jakieś 60 m2,generalnie dużo powietrza.

 

Uff to faktycznie dużo miejsca to już muszą być dobre kloce do takiego metrażu q900 dadzą rade zestawiano je właśnie w 40-50m2 ale to już mały koncert hi

 

koniecznie opisz wrażenia po odsłuchach q i r ja też dodam coś od siebie co do zestawień pozdrawiam

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Kef-R500-Floorstanding-Speakers-In-Black-/171515283248?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item27ef1b8730

 

zobacze jak sie aukcja potoczy może wytlumacze to jakoś mojej drugiej połówce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki pokoj to kef ls50.

 

Rozumiem a tak jak już przy tym jesteśmy czy np. jest jakaś szansa na kolumny podstawkowe z mocowaniem do standów? lub jakie standy byś polecił które sztywno stoją na ziemi? czy jest np. opcja r300 z montowaniem do ściany? np

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-AVF-FULLY-ADJUSTABLE-SPEAKER-WALL-BRACKET-MOUNT-/251686339892?pt=UK_Sound_Vision_Speaker_Stands_Brackets&hash=item3a99acc534

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SPEAKER-BRACKETS-WALL-MOUNTING-HEAVY-DUTY-ADJUSTABLE-OMNI-DIRECTIONAL-/271580270046?pt=UK_Sound_Vision_Speaker_Stands_Brackets&hash=item3f3b720dde

 

czy to mija sie z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiwłem ze sprzedawcą zapytałem go,czy zastąpienie q500 n większymi q900 da podobny efekt do wyboru r700.Dostałem odpowiedż,że nie,ponieważ seria r gra większą skalą dżwięku lepiej dociążonego basem,bardziej mięsistym.

Seria R do Q to całkiem inny świat kolumn .

Tak w sumie racja a na jaki metraż ty je chcesz bo ja zastanawiam sie nad r500 lub r300 bo to jednak tylko 12m2

Kubatura to jedno a akustyka - ustawienie , drugie.

U mnie w 18 metrach grają R900 . Teoretycznie powinny być za duże ale właśnie przez akustykę które zżera mi bas R900 są optymalne .

Na taki pokoj to kef ls50.

Mały - duży problem tych kolumn to cena . Za niska cena , przez co są łączone z tanią elektroniką i często nie grają .

Rozumiem a tak jak już przy tym jesteśmy czy np. jest jakaś szansa na kolumny podstawkowe z mocowaniem do standów?

Kiedyś była moda na takie łączenie czymś co się nazywało blue tac .

czy jest np. opcja r300 z montowaniem do ściany? np

To są wysokiej klasy kolumny i montowani ich na ścianie mija się z celem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była moda na takie łączenie czymś co się nazywało blue tac

 

Dzieki za odp. a jakie standy byś do nich polecił chodzi głównie o moja córke która przez przypadek może zachaczyć i 1000f walnie na podłoge póżniej wkleje zdjecia mojego pomieszczenia żeby wam troche ułatwić o co mi chodzi i że inaczej nie da sie kolumn ustawić na żadnej innej scianie pozdrawiam

 

Kubatura to jedno a akustyka - ustawienie , drugie.

 

Z tym sie zgodzę a co u siebie zastosowałeś panele? etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 18 metrach grają R900 . Teoretycznie powinny być za duże ale właśnie przez akustykę które zżera mi bas R900 są optymalne

Muda44 przed zakupem robiłeś odsłuchy w domu,czy tylko w sklepie?U mnie q500 gdy grają na parterze,odnoszę wrażenie jakby nie miały basu w ogóle, a było jeszcze gorzej.Hegel i audiolab wniosły dużo dobrego,ale fizyki się nie oszuka,trzeba zakupić coś większego.

Odsłuchiwałem Dali rubicon,nowiutkie,bodajże najwyższy model za jakieś 15 tyś w 16m2,przyznam od nadmiaru basu głowa bolała.Od tego czasu wiem jak cieniutko u mnie z tym basem.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie standy byś do nich polecił

Nie pomogę . Używam podłogówek .

Można coś pospawać z dwóch rur , zasypać piaskiem a cokół na dole dać odpowiednio szeroki . Pod kolumnę można też dać cienką gumę . Zsunąć córce będzie ciężko .

Można też dać kilka punktów zwykłego silikonu tak żeby trzymał ale oderwać szło bezproblemowo .

Ciężko zabezpieczyć kolumny przed dziećmi , te maja nieograniczone pokłady pomysłów ;)

Chociaż ja swoją córkę postawiłem pod kolumnami , pokazałem palcem , pogroziłem i pomogło ...

Do 6tego roku życia kiedy mi wtedy cholernie drogie tweetery Scan Speaka wgniotła .

 

W tych Kefach membrany nie jest łatwo wgnieść palcem ...

 

 

Z tym sie zgodzę a co u siebie zastosowałeś panele? etc?

Nie to sypialnia . Wymiary zrobiłem według wyliczeń ale nie przewidziałem ze duże wyro będzie mi bas pochłaniać .

No i w sumie dobrze bo co duży woofer to duży woofer .

 

Muda44 przed zakupem robiłeś odsłuchy w domu,czy tylko w sklepie

Miałem możliwość posłuchać w domu R700 dwukrotnie i wiedząc jak te grają dołożyłem do R900.

Między R300-R900 różnica jest głównie w basie .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem możliwość posłuchać w domu R700 dwukrotnie i wiedząc jak te grają dołożyłem do R900.

Między R300-R900 różnica jest głównie w basie .

Z tymi cenami serii r to powariowali,kolega z forum,który posiada r700, na priv napisał,że zapłacił 8 tyś,a cena regularna to 11 tyś. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 po rabacie kupisz spokojnie za 3400zł. To jest bajeczna cena za tak dobre kolumny. Oczywiście takich monitorków nie ma co łączyć ze wzmacniaczem za 2 czy nawet 3 tysiące, bo to mija się z celem.

I jakby nie było podłogówka w cenie monitora nigdy nie zagra tak samo dobrze.

LS50 możesz zapytać w Q21 czy nie wypozyczą na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.