Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to są tylko monitorki, chyba łatwo wypożyczyć i przetestować samemu. Nie polegajcie na opinii innych, bo nie tędy droga.

Słuchałem obydwa zestawy na szybko, jest różnica w brzmieniu, aczkolwiek nie jest to przeskok w strojeniu kolumn jak w wypadku monitorków różnych producentów. Cały czas obracamy się w "firmowym" dźwięku Kefa.

LS50 nie potrafiły robić spektakularnych uderzeń, bo fizyki nie oszukamy, ale przestrzeń, rozdzielczość, wyrazistość wszystkiego, a zarazem brak nachalności jakiegokolwiek zakresu było na wysokim poziomie.

Wszystkie kolumny Kefa definitywnie wpasowały się w moje upodobania muzyczne, deklasyfikując innych konkurentów. W tej cenie słuchałem też Phoebe III , które wedle opinii z forum powinny zaoferować więcej, dlatego że są polskie i w tych pieniądzach otrzymamy lepszy sprzęt -kompletnie się to nie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Również stoję przed wyborem pomiędzy wyżej wymienionymi zestawami Nigdzie w prasie nie ma testu R300 być może dlatego iż mogą okazać się lepsze od LS50 ?

Tutaj jest test R300,http://www.hifichoice.pl/2/?pageIndex=98

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli które monitory oferują więcej ls50 czy r300?

LS50 są lepsze ale grają mniejszą skalą dźwięku . Nie zagrają tak głośno jak R300 .

LS50 potrzebują też elektroniki z górnej klasy . Są tak dobre że pokażą każdą wadę elektroniki która je napędza. R300 są bardziej litościwe pod tym względem .

 

Podsumowując .

LS50 będą lepsze w niewielkich pokojach z umiarkowaną mocą z bardzo dobrą elektroniką.

R300 będą lepsze przy większych pomieszczeniach , przy głośniejszym graniu i będą mniej wymagające co do reszty elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 będą lepsze przy większych pomieszczeniach , przy głośniejszym graniu i będą mniej wymagające co do reszty elektroniki

 

jeżeli tak to kieruje sie ku r300 bo lubie czasami bardzo głośno posłuchać

 

Jeżeli monitory zaoferują taka skale dzwięku jak podłogowe w moim metrażu to bede skłony je kupic w prawdzie słuchałem usher s520 u mnie z Ca 650 i było to dla mnie stanowczo za mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedne ani drugie nie będą litościwe. Ale skoro porównujemy tylko te dwa zestawy to może to być prawda. Jeżeli docelowo ma grac z Ca650 to stanowczo za malo... Pamiętajcie o tym!

Ushery słuchałem duże podlogowki. Nie pamiętam na sucho co to był za model, ale glosne one nie były. Wiec bez obaw, obydwa monitorki kefa radza sobie przynajmniej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo bede odsluchiwal r300.r500 i ls50 z kandy k2 Audiolab 8200 i arcam seria fmj 18 może wyższy i do tego na pewno cd tej samej marki i taki zestaw kupię

 

Jeżeli na 18 metrach dadza sobie radę to u mnie tym bardziej gorzej jak trafię na większe mieszkanie i znowu sprzedaż kupno nowych itp ale teraz się tym nie martwię będę później hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że bez związku z tematem.Pytając o Kefy R700 sprzedawca zaproponował mi audio physic classic 20 w dobrej cenie,mie znam tej marki a i na zdjęciach wyglądają niepozornie.Warto się interesować,może ktoś na forum zetknął się z tym modelem lub firmą.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda,

Muda44

 

bez urazy, ale może są tak do d..py, że normalny wzmacniacz nie chce z nimi dobrze współpracować...nie zgrywa się z nimi...???

Nie piszę o " może " tylko o faktach . Są równe , liniowe , rozdzielcze . Niczego nie zamaskują jak większość kolumn na rynku . Więc i zagrają tak jak reszta elektroniki na to pozwoli .

Mi się cholernie podobają ale lubię czasem bardzo głośno posłuchać i w tym momencie odpadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy są bardzo elastyczni, jak zobaczą, że klient jest negatywnie na jakąś markę nastawiony, przyzna mu rację i będzie namawiał do czegoś innego. A im większą dostanie na tym marżę tym lepiej dla niego.

A do LS50 wzmacniacza za fortunę nie trzeba, pisałem wcześniej o Xindaku PA-M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kef R300 graja napędzane Heglem H80, na pomieszczenie około 16 metrów nie daje wiecej jak 40-45 ( sklala do 99 ) i to tylko w dzień i to nie za długo :)

Wieczorem to 30-35 max

Dla mnie jedynie wysokie mogły by być troszkę lagodniejsze

 

PS ( pracuje na dole w kopalni i słuch może być nie do końca sprawny :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za porady.Pomimo kuszącej ceny na AP classic 20 w nie zdecyduję się na zakup w ciemno.08.10.2014 będe w Wawie i sobie je posłucham.Na jutro umówiłem się na odsłuch kefów.

 

U mnie Kef R300 graja napędzane Heglem H80

Napisz jak kefy zgrywają się z twoim heglem.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ls 50 z kilkoma wmacniaczami tak do około 5klz za nowy i z niczym nie zagrały dobrze , jakoś tak dźwięk nie odrywal się od kolumn ,grały przeciętnie , z drozszym wzmacniaczem np z naimem już było dużo lepiej , ale nie przesadzajmy żeby łączyć te kolumny ze wzmacniaczem za 15 tysięcy ,oczywiście można Ale to mija się z celem , jeśli kolumny były by takie rewelacyjne to cena tez była by dwa razy większa .Są bardzo dobre za swoją cenę i tyle ,

W uk bardzo często ludzie kupują po 4 sztuki do kina domowego plus jakiś sub bo wychodzi taniej niż inny dobry soundround system

R300 dla mnie troszkę lepsze

Ogólnie to fajne kolumny do tego w dobrej cenie i wykonanie ładne :) nie mój dźwięk ale warto posłuchać :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolumny były by takie rewelacyjne to cena tez była by dwa razy większa

Teraz już wiesz dlaczego kolumny warte 2000 sprzedaje się za 20 000zł

Tu Kef podszedł cholernie uczciwie i zrobił sobie i niedoświadczonym klientom krzywdę .

 

ale nie przesadzajmy żeby łączyć te kolumny ze wzmacniaczem za 15 tysięcy ,oczywiście można Ale to mija się z celem

A ja wiem o przypadku gdzie właściciel drogiej elektroniki , właściciel najdroższych Herbatników mocno drapał się po głowie jak usłyszał te maleństwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli firma wypuszcza produkt naprawdę warty swojej ceny i słuchaczom to się podoba to w tych czasach naprawdę dużo znaczy jeżeli te kefy grają coraj lepiej przy każdej zmianie elektroniki na plus oczywiście wraz z rosnącą cena wzmacniacza lub innych komponentów trzeba je Zestawiać do tej pory aż wycisnie się z nich na tyle że już nie będzie sensu dopłacać i oczywiście do testu porównawczego kilka innych monitorów z tej samej półki lub wyższej i było by wszystko jasne

 

Może firma sama nie wiedziała do końca co robi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kolumn ma swój charakter i traci wówczas sens dobór reszty elektroniki, skoro i tak słychać charakter głośników...w takim przypadku pozostaje tylko wybór między: napędzi albo nie napędzi danych głośników. Sens doboru elektroniki jest jedynie w przypadku głośników nienarzucających swojego charakteru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens doboru elektroniki jest jedynie w przypadku głośników nienarzucających swojego charakteru...

 

takie opinie czyta sie o r300

 

teraz lepiej idą bo ludzie chcą płacić za prestiż i jak zapłacą więcej to się lepiej czują ;)

 

świeta racja.

 

nie rozumiem tylko jednego dostaje sie produkt warty ceny i co dalej? nie bo trzeba dać dwa razy tyle za wzmacniacz...? tylko być dumnym z tego że udało sie kupic tak świetne zabawki za takie pieniądze!

 

To samo miałem z roth oli 40 kupiłem je w uk za 180f nowe ze sklepu gdy tylko wyszła oferta po 4 miesiacach już kosztowały od 270f do 360f i dlaczego?

 

https://www.avforums.com/threads/kef-ls50-anniversary-edition-speakers-and-atacam-stands.1913662/

 

a tu gdyby ktoś był zainteresowany w razie czego pomoge z wysyłką pozdrawiam

 

Mi się cholernie podobają ale lubię czasem bardzo głośno posłuchać i w tym momencie odpadają ...

 

Mam ten sam problem z uszami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo trzeba dać dwa razy tyle za wzmacniacz...?

Większość kolumn do kilku tyś ma swój charakter grania . Często zmulony , zamulony itd żeby nie pokazywać wad elektroniki z jaką będą grały .

Widać to nawet na pomiarach gdy tanie kolumny mają dołek na charakterystyce tam gdzie czułość naszego słuchu jest największa maskując to i owo .

Tak są robione bo takie są wymagania rynku w danych przedziałach cenowych . Jak będziesz miał takie przejrzyste i równo grające kolumny z tanią elektroniką to nie będziesz zadowolony z takiego grania jeżeli kolumny pokażą każdą wadę taniej elektroniki .

Ciężko to opisać .

 

Mam ten sam problem z uszami ;-)

Nie chodzi o problem z uszami tylko czasem mam ochotę po prostu głośno posłuchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kolumn do kilku tyś ma swój charakter grania . Często zmulony , zamulony itd żeby nie pokazywać wad elektroniki z jaką będą grały .

Widać to nawet na pomiarach gdy tanie kolumny mają dołek na charakterystyce tam gdzie czułość naszego słuchu jest największa maskując to i owo .

Tak są robione bo takie są wymagania rynku w danych przedziałach cenowych . Jak będziesz miał takie przejrzyste i równo grające kolumny z tanią elektroniką to nie będziesz zadowolony z takiego grania jeżeli kolumny pokażą każdą wadę taniej elektroniki .

Ciężko to opisać .

 

 

Mniej więcej rozumiem.

 

Nie chodzi o problem z uszami tylko czasem mam ochotę po prostu głośno posłuchać .

 

 

Żart.. rozumiem i dlatego boje sie pakować w monitory z tego wyłącznie wzgledu wole mieć zapas mocy niż jej brak Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem i dlatego boje sie pakować w monitory z tego wyłącznie wzgledu wole mieć zapas mocy niż jej brak Pozdrawiam

Dlatego kupiłem R900 .

Fakt że potrafią prawie ściany przestawiać ale z drugiej strony czy warto było tyle dodać w stosunku do R300 żeby raz na jakiś czas przyłoić ?

Czasem się nad tym zastanawiam ...

Gdzieś powinien być punkt rozsądku chociaż im wyższy model serii R tym i lepszy bas . Ilościowo i jakościowo ...

Ciężkie to hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że potrafią prawie ściany przestawiać ale z drugiej strony czy warto było tyle dodać w stosunku do R300 żeby raz na jakiś czas przyłoić ?

Czasem się nad tym zastanawiam ...

Gdzieś powinien być punkt rozsądku chociaż im wyższy model serii R tym i lepszy bas . Ilościowo i jakościowo ...

Ciężkie to hobby ;)

 

Myśle że warto dla tej chwili gdzie możesz odkeric gałke na godz. 12 lub dalej i nie martwić sie o to że coś pryknie pozatym nie bedziesz sie martwił czy w przyszłosci nie trafi ci sie większe mieszkanie i nie dadzą rady oj ciężkie ciężkie!!!

 

Mi raczej wystarczyły by r500,700 chociaż niewiem jak by dżwiek mi przypadł do gustu to po paru piwkach i ciszy w domu może by było za mało heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem R900 .

Fakt że potrafią prawie ściany przestawiać ale z drugiej strony czy warto było tyle dodać w stosunku do R300 żeby raz na jakiś czas przyłoić ?

Czasem się nad tym zastanawiam ...

Gdzieś powinien być punkt rozsądku chociaż im wyższy model serii R tym i lepszy bas . Ilościowo i jakościowo ...

Ciężkie to hobby ;)

Tendecja wzrostu cen audio jest naprawdę denerwująca.Wraz z nową edycją sprzętu mamy ..,nową wyższą cenę.Konsument traktowany jest jak dojna krowa.

Fakt że potrafią prawie ściany przestawiać ale z drugiej strony czy warto było tyle dodać w stosunku do R300 żeby raz na jakiś czas przyłoić ?

Czasem się nad tym zastanawiam

Różnica cenowa pomiędzy modelem danej serii,nie tylko KEF jest za duża.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.