Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

R500 to dla mnie dziwne kolumny .

R300 mają większy woofer od R500 . R700 sa naturalną kolejnością R300 tak jak R900 dla R700. Przy czym R700 mają bas bardziej twardy od R900 i lepszą stereofonię . Węższa ścianka jednak swoje robi . Dla mnie ten bas R700 był zbyt twardy . Owszem czysty , dynamiczny i precyzyjny ale za twardy .

R900 to niesamowita stopa basu . Nawet jak grają cicho to słychać i czuć swobodę większych wooferów - nie mylić z ilością .

Po zmianie wygłuszenia R900 dostały barwy na basie , miękkości no i teraz mogą grac dowolnie głośno i czysto czego nie robiły z firmowym wytłumieniem .

 

Różnica cenowa pomiędzy modelem danej serii,nie tylko KEF jest za duża.

Nic na to nie poradzimy a jednak większe woofery grają całkiem inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była najtańsza watolina - zdjęcie po prawej.

Na boki dałem filc poroso . Na dół kilka warstw tego filcu i miejscami wełnę owczą .

 

matko co za bieda! za taką cene mogli by już chociaż wełne pożądną dać i te kabelki wiszące czarno czerwone koszmar!!! a u cb na zdjeciu to kabel ten biały? też wymieniałeś?

 

szczerze zastanawiam sie co u mnie musi być>..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko co za bieda!

Standard raczej .

za taką cene mogli by już chociaż wełne pożądną dać

Wełna rodzi inne problemy - mole choćby a pewnie nasza ukochana Unia tego zabrania ...

i te kabelki wiszące czarno czerwone koszmar!!! a u cb na zdjeciu to kabel ten biały? też wymieniałeś?

Ten biały to Qed XT do wooferów . Do średnio tonowego i tweetera idzie Kimber 4TC .

 

I jeszcze inny kwiatek - gniazdo od tyłu i zworka . Czyli dociskany do płytki metalowy , niklowany kapselek :)

Został zdemontowany a sygnał idzie przez parę gniazd WBT Nextgen .

 

I kolejna fotka zwrotnica coaxiala . Moja i oryginał . Dałem Mundorfa Silver Oli ( 390zł ) na górę ( był Bennic za 7zł ) do średnio tonowego rezystor Mundorf Supreme ( prawy górny róg ) , biały Mundorf 68uF ( był elektrolit 68uF ) zbocznikowany Mundorfem Supreme ( był Bennic za 6zł ) .

W filtrze też wywaliłem elektrolit i dałem białego Mundorfa ( na środku płytki ) . Z lewej strony są rezystory Superes zamiast cermetowych .

 

Ot , takie podłubanie ...

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak kefy zgrywają się z twoim heglem.

 

Mi dźwięk odpowiada, jeden minus takiego zestawu to obnażanianie słabej jakości plików.

 

Jak widze masz H100 to podłącz R300 i sie przekonasz a to najlepsza sprawa jak samemu sie posłucha i dokona wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kolumny Focal Aria 906 z elektroniką Naim Supernait 2 oraz Naim DAC, myślę nad wymianę kolumn KEF R300 ponieważ brakuję mi w Focal Aria dołu pasma oraz lepszej przestrzenni i czystej góry pasma. Czy miał ktoś możliwość słuchać kef r300 z Naim?

Jak to się zgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kolumny Focal Aria 906 z elektroniką Naim Supernait 2 oraz Naim DAC, myślę nad wymianę kolumn KEF R300 ponieważ brakuję mi w Focal Aria dołu pasma oraz lepszej przestrzenni i czystej góry pasma.

Porównaj sobie pomiary obydwu kolumn .

Z R300 będziesz miał wszystko lepsze ale czy więcej dołu ?

Nie sądzę . Grają liniowo . Prędzej bym szukał coś w stylu Harpia Amstaff .

 

Zadziwiające jest to ze grasz na tak drogim wzmaku i budżetowych kolumnach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównaj sobie pomiary obydwu kolumn .

Z R300 będziesz miał wszystko lepsze ale czy więcej dołu ?

Nie sądzę . Grają liniowo . Prędzej bym szukał coś w stylu Harpia Amstaff .

 

Zadziwiające jest to ze grasz na tak drogim wzmaku i budżetowych kolumnach .

 

Faktycznie kolumny są tanie w porównaniu do reszty mojego sprzętu ale na chwilę obecna nie mogę pozwolić sobie na kolumny za około 10-15 tyś złotych. Oczywiście Kef r300 kupię z drugiej ręki jak się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.6moons.com/news/news.html

 

1.png

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ls 50 z kilkoma wmacniaczami tak do około 5klz za nowy i z niczym nie zagrały dobrze , jakoś tak dźwięk nie odrywal się od kolumn ,grały przeciętnie , z drozszym wzmacniaczem np z naimem już było dużo lepiej , ale nie przesadzajmy żeby łączyć te kolumny ze wzmacniaczem za 15 tysięcy ,oczywiście można Ale to mija się z celem , jeśli kolumny były by takie rewelacyjne to cena tez była by dwa razy większa .Są bardzo dobre za swoją cenę i tyle ,

W uk bardzo często ludzie kupują po 4 sztuki do kina domowego plus jakiś sub bo wychodzi taniej niż inny dobry soundround system

R300 dla mnie troszkę lepsze

Ogólnie to fajne kolumny do tego w dobrej cenie i wykonanie ładne :) nie mój dźwięk ale warto posłuchać :)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższą opinię bym raczej czytał z przymrużeniem oka .

Napisane było wielokrotnie że LS50 potrzebują dobrej elektroniki . Wzmacniacze do 5kzł takimi nie są .

A później gdybanie o bezsensowności łączenia ze wzmacniaczami za 15000zł gdzie takiego porównania czy grania z takimi wzmacniaczami nie było .

 

To że LS50 ktoś kupuje do KD ?

I co z tego ?

Jak ktoś ma kasę to i do KD wstawi sobie Kef Blade i co to zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższą opinię bym raczej czytał z przymrużeniem oka .

Napisane było wielokrotnie że LS50 potrzebują dobrej elektroniki . Wzmacniacze do 5kzł takimi nie są .

A później gdybanie o bezsensowności łączenia ze wzmacniaczami za 15000zł gdzie takiego porównania czy grania z takimi wzmacniaczami nie było .

 

To że LS50 ktoś kupuje do KD ?

I co z tego ?

Jak ktoś ma kasę to i do KD wstawi sobie Kef Blade i co to zmieni ?

Zajrzyj do klubu ayona, tam ktoś pisze ze sprzedał cd krela 280 i kupił chwalonego sm6 ,przeczytaj bo ponoć u ciebie lepiej sm6 zagrał od kręla i tam kilka dobrych cd..

Do czego Zmierzam -każdy ma inne gusta i lubi coś innego ,ja sl50 nie kupił bym nawet jak by kosztowały połowę ceny ,nie mija szkoła grania ,tobie się podoba fajnie ale przestań proszę wmawiać na siłę komuś i być jak misjonarz

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHL5 a KEF LS50 to są zupełnie inne prezentacje. Jasne, że malutkie LS50 nie zastąpią tego co daje 20cm głośnik w SHL5. Jestem natomiast pewien, że LS50 wydobywają z dobrą elektroniką o wiele ale to wiele więcej szczegółów, pogłosów i generują lepszą przestrzeń niż SHL5. W moim systemie LS50 grały szczegółowiej od moich Harpii Monk które to zostawiają pod tym względem w tyle zwłaszcza na średnicy takie konstrukcje jak KEF Reference 207 czy B&W802 albo niedawno u mnie słuchane JMLAB Mini Utopie (słabe strasznie konstrukcje nie wiem skąd ich legenda). Dlatego uważam, że LS50 jest w swojej cenie konstrukcją wybitną skoro przestrzeń, rozdzielczość przy bardzo dobrym dalej nasyceniu przebija ww kolumny. Drugich takich nie znam. Do tej pory żadne kolumny nie dały rady na średnicy przebić prezentacji Monka poza właśnie LS50.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do klubu ayona, tam ktoś pisze ze sprzedał cd krela 280 i kupił chwalonego sm6 ,przeczytaj bo ponoć u ciebie lepiej sm6

Dalej nie rozróżniasz czy nie pojmujesz jednej a w sumie najważniejszej sprawy przy kompletowaniu sprzętu . Klocki ze sobą muszą pasować !

Gusta to inna sprawa ale najważniejsze to odpowiednie dopasowanie całości ze sobą a w przypadku tych kolumn podstawowym wymogiem żeby wycisnąć z nich to co potrafią jest choćby dobry wzmacniacz . Ty łączyłeś je z przeciętnymi wzmacniaczami ale wypowiadasz się że bez sensu je łączyć z takimi za 15000 chociaż ich z takowymi nie słuchałeś .

Więc przestań pitolić i wydawać opinię o czymś czego nie sprawdziłeś .

 

A to ze ktoś jak Ty na pałę kupuje sprzęt ( SM6 w miejsce KAV280CD ) to nie mój problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze ktoś jak Ty na pałę kupuje sprzęt ( SM6 w miejsce KAV280CD ) to nie mój problem .

Nie na pałę, tylko jednocześnie miałem obydwa odtwarzacze. Zdecydowałem się zostawić CA ze względu na wygodę i inne priorytety na które była potrzebna kasa. Myślałem, że przyzwyczaję się do SM6 pomimo, że gorszy. Jednak nie dało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dalej nie rozróżniasz czy nie pojmujesz jednej a w sumie najważniejszej sprawy przy kompletowaniu sprzętu . Klocki ze sobą muszą pasować !

Gusta to inna sprawa ale najważniejsze to odpowiednie dopasowanie całości ze sobą a w przypadku tych kolumn podstawowym wymogiem żeby wycisnąć z nich to co potrafią jest choćby dobry wzmacniacz . Ty łączyłeś je z przeciętnymi wzmacniaczami ale wypowiadasz się że bez sensu je łączyć z takimi za 15000 chociaż ich z takowymi nie słuchałeś .

Więc przestań pitolić i wydawać opinię o czymś czego nie sprawdziłeś .

 

A to ze ktoś jak Ty na pałę kupuje sprzęt ( SM6 w miejsce KAV280CD ) to nie mój problem .

Widzę że masz sczescie do klocków i same perełki wyciagasz :)

Jak masz taką rękę poleć jakiś kabel zasilający do wzmacniacza i cd w rozsądnych pieniądzach czy lepiej kupić furutecha wtyczki i kabel i zrobić sobie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier83 ja zawsze lubiłem sieciówki PS Audio. Warto spróbować jak chcemy barwnie i z dużą dynamiką.

Iceman07,sorry ,mam do Ciebie pytanie niezwiązane z wątkiem,piszesz,że masz Monki jestem na etapie wymiany kolumn ,może słuchałeś amstaffów a jeśli tak to napisz coś.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz KEF Q500 to ja bym pozostał przy marce i wszedł w R ale 700 jakby się dało bo model 500 jest najgorszym modelem z całej serii R a to za sprawą zrypanego wg mnie basu w tym modelu. Jak nie masz możliwości kupić R700 to można brac pod uwagę Amstaffy i to też będzie duży postęp do Q500 tylko, że trzeba poprosić o kondensatory Mundorfa na wysokich tonach bo bez tego góra jest wyraźnie gorsza niż z KEF-a. Charakter brzmienia KEF R jak i Harpii jest dość podobny z przewagą KEF-a pod względem przestrzeni i rozdzielczości wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz KEF Q500 to ja bym pozostał przy marce i wszedł w R ale 700 jakby się dało bo model 500 jest najgorszym modelem z całej serii R a to za sprawą zrypanego wg mnie basu w tym modelu. Jak nie masz możliwości kupić R700 to można brac pod uwagę Amstaffy i to też będzie duży postęp do Q500 tylko, że trzeba poprosić o kondensatory Mundorfa na wysokich tonach bo bez tego góra jest wyraźnie gorsza niż z KEF-a. Charakter brzmienia KEF R jak i Harpii jest dość podobny z przewagą KEF-a pod względem przestrzeni i rozdzielczości wysokich tonów.

Fajnie,bardzo Ci dziękuję.Nie sądziłem,że znajdę kogoś kto zna jednocześnie Harpie i kefy i muszę powiedzieć,że jesteś kolejnym,który radzi bym pozostał przy kefach. Harpii niestety nie mam gdzie posłuchać dlatego poprosiłem Cię o krótką charakterystykę.Kefy serii Q znam dobrze,serii R nie słuchałem ,przeczytałem jedynie recenzje zresztą b. pochlebne , model r500 na szczęście mnie nie interesuje ponieważ potrzebuje większych konstrukcji z uwagi na znaczny metraż parteru.Serię R mam nadzieje,że posłucham na audioshow .Bardzo chciałbym pozostać przy kefach-muszę powiedzieć,że polubiłem to granie. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Q jest dość przeciętna. Nie napiszę, że zła ale między Q a R jest naprawdę wielka różnica i warto ją dopłacić. Dodatkowo dostaniesz kolumny zbudowane o wiele solidniej i ładniej. Różnica naprawdę duża. Dla mnie seria R to najlepsze kolumny na rynku w swoim przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ile warte są teraz q500 u was stan gabinetowy? Czy warto jest dopłacać około 700f do seri r?

Masz na mysli stan używany jeśli tak to rynek wtórny b. mały, na alledrogo są Q900 za 4,4 tyś .

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.