Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam KEF iQ70 podpięte do pm6005 i cd6005 marantza złączone IC Atlas Integra

szukam jakiś kabelków aby uzyskać więcej detali obecnie Qed anniversary XT bi wire

macie jakieś propozycje

może van den hul clearwater lub monkey audio?

moał ktos do czynienia z tymi kablami?

pozdro

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Sprzedaję swoje KEFy

 

kolumny KEF C7 - http://allegro.pl/kolumny-kef-c7-tanio-i-gwarancja-i4226154986.html

 

i subwoofer KEF C4 - http://allegro.pl/subwoofer-kef-c4-tanio-i-gwarancja-i4226242234.html

 

Forumowiczom oczywiście taniej, a w zestawie C7 + C4 jeszcze taniej ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A co w elektronice naim, według Ciebie jest do ukrycia?

Nie zrozumiałeś mojego wpisu .

Nie wnikam w Twojego NAIMa . Zaznaczyłem że w przypadku tych kolumn nie będzie litości . Jak elektronika albo realizacja będzie słaba , to kolumny tego nie poprawią ani nie zamaskują i to trzeba mieć na uwadze przy ich wyborze . Nie każdemu takie coś odpowiada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zrozumiałeś mojego wpisu .

Nie wnikam w Twojego NAIMa . Zaznaczyłem że w przypadku tych kolumn nie będzie litości . Jak elektronika albo realizacja będzie słaba , to kolumny tego nie poprawią ani nie zamaskują i to trzeba mieć na uwadze przy ich wyborze . Nie każdemu takie coś odpowiada .

Dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam dołączam do klubu z q500 i mam pytanie do was z czym najlepiej to zestawić? Posiada ktoś może takie kolumny?

Ten model lubi mocne wzmaki,posiadam te kolumny od roku,najlepiej brzmią z heglem i bardzo dobrze z marantzem.Mała efektywność powoduje dość przeciętną makrodynamikę,odkąd przeniosłem je do pokoju 20-metrowego,problem zniknął.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info to ze lubia mocne zdarzylem zauważyc a co bys polecil z marantza i hegla? jaki masz docelowy zestaw?

Q500 podłączone są do Hegla H70,cd odtwarzam z OPPO 103UD,kable to Tellurium Q black,rDaC arcama,korzystam prawie codziennie z plików Hi res.Zestaw obecnie podłączony również do telewizora,bo lubię posłuchać koncertów.Jak wiesz przeniosłem je do mniejszego pokoju, bo po prostu na 60 m2 nie dawały rady.Przez miesiąc napędzał je marantz serii 6-to melodyjnie grający wzmacniacz z dosyć miękką górą,jak już wiesz głośnik wysokotowy jest elementem dominującym tych kolumn.Prasa brytyjska pogaje że KEF stroi kolumny używając wzmacniaczy hegla,a może to jakiś markertingowy sojusz ,nie wiem.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź a co byś powiedział na temat mf e30 plus e20 i jakie kable do nich dobrać ciemne czy to zabije górę?

 

Myślę nad chord odyssey 2 lub 4 czy to dobry wybór?

Witam,dzielony mf e30/e20 kojarzy mi się z muzykalnym,ciepłym graniem a nieco gorszą średnicą i rozdzielczością.Co do kabli Chord odyssey 2 to oczywiście bardzo dobry wybór grają otwartym,dynamicznym dżwiękiem,z b. dobrą rytmiką.Jeśli chodzi o Ch.odd.4 nie doradzę Tobie ,ponieważ ich nie słuchałem.Przed zakupem musisz koniecznie posluchać VdH CS-122 hybrid - dżwięk otwarty,muzykalny z dobrą szczegółowością,albedo. air I-grają b. dobrą ciepłą średnicą,znakomitą stereofonia i mikrodynamika z heglem nie jest za jasno,dodam ,że jestem od niedawna ich właścicielem,bo te cechy cenię sobie najbardziej ,Albedo blue oraz Furutech 2T.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzielony mf e30/e20 kojarzy mi się z muzykalnym,ciepłym graniem a nieco gorszą średnicą i rozdzielczością.Co do kabli Chord odyssey 2 to oczywiście bardzo dobry wybór grają otwartym,dynamicznym dżwiękiem,z b. dobrą rytmiką.Jeśli chodzi o Ch.odd.4 nie doradzę Tobie ,ponieważ ich nie słuchałem.Przed zakupem musisz koniecznie posluchać VdH CS-122 hybrid - dżwięk otwarty,muzykalny z dobrą szczegółowością,albedo. air I-grają b. dobrą ciepłą średnicą,znakomitą stereofonia i mikrodynamika z heglem nie jest za jasno,dodam ,że jestem od niedawna ich właścicielem,bo te cechy cenię sobie najbardziej ,Albedo blue oraz Furutech 2T.

 

dzieki napewno posłucham ww przez cb kabelków a co byś powiedział na temat oppo zastanawiam sie właśnie nad zakupem odtwarzacza zamiast cd główie chodzi mi o flac po usb jak najlepszej jakości w stereo myślałem właśnie nad popcorn hour a400,a410 pro z xlr lub asus bds 500,700 lub też dune hd 3d lubie posłuchać teledysków i z tad ten wybór pozdrawiam

Edytowane przez raven91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, właśnie stałem się posiadaczem kolumn Kef r700. Proszę powiedzcie mi czy mam jakiś limit czasu na dokonanie rejestracji gwarancyjnej. Czy mogę to zrobić w każdej chwili?

Nie ma to większego znaczenia ponieważ kolumny tej marki się nie psują.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie wart

Świetne kolumny, z czym ci to gra?

Witam,powiedz warto zinteresować się serią R ,myślałem o modelu 700 lub 900,z uwagi na wielkość pomieszczenia i fatalną akustyką.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wartWitam,powiedz warto zinteresować się serią R ,myślałem o modelu 700 lub 900,z uwagi na wielkość pomieszczenia i fatalną akustyką.

Witam . Napewno warto zainteresować się serią R . To są świetne kolumny ze znakomitą przestrzenią . U mnie wystarczyły R500 , pokój 18 m kw . Najlepiej posłuchać samemu , chociaż te kolumny wymagają doś długiego wygrzewania i dopiero wtedy pokazują pełnię swoich możliwości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne kolumny jak masz problem z ich rozlokowaniem w pomieszczeniu. Być może to zasługa przetworników w technologi Uni-Q. Świetna stereofonia, przestrzeń, bardzo równe kolumny, doładowane na basie. Nie jestem audiofilem, więc o wszelakich "smaczkach" nie będę pisał. Bardzo uniwersalna konstrukcja. Wszystko brzmi na nich dobrze.

Wymagają silnego pieca, przeciętne integry odpadają. Nigdy wcześniej Kefów nie miałem więc nie wiem jak wypada do niższych modeli, ale te są bajeczne. Przesłuchiwałem też kilka innych modeli do ~9k zł. Ale te wygrały definitywnie.

Jeszcze wszystko zależy czego słuchasz. Jak mówiłem uniwersalne, ale jeżeli słuchasz jednego konkretnego gatunku, to może się okazać, że będzie lepszy wybór.

 

Miałem okazje odsłuchać też na szybko LS50 również bajeczne! Tak małe, a budowały ogromną ścianę dźwięku. Jednak ze względu na moje upodobania chciałem coś przeładowane na dole, potrafiące wybuchać z całą klasą. W tym R700 były lepsze (i droższe...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy posiada ktoś z klubowiczów KEF Q300 bądż R300 i mógłby napisać kilka zdań na temat obydwu zestawów

Mam Q500 już 2 lata,to ewidetnie kolumny do niewielkich pomieszczeń < 20m2,przypuszczając Q300 jeszcze do mniejszych.Mają wszystko z wyjątkiem rytmiki i plastyczności,tzn. mogła być lepsza.Do zalet zaliczył bym bardzo dobą liniowość,przestrzenność i stereofonie.Bass jest punktowy,dobrze kontrolowany i wcale nie jest go mało-bardzo dużo zależy od jakości nagrań.Słabe nagrania będą przedstawione jako słabe ,nic nie zostanie podkoloryzowane.Pamiętać trzeba ,że środek pasma jest trochę wycofany,co daje efekt lepszej głębi.Kolumny bardzo dobre do jazzu,ładnie przedstawiane są damskie wokale.Wzmacniacz musi być mocny,ciekawy jestem jak zagrały by z Atollem IN100 i mocną lampą na lampach KT88,120.O serii R nie wiem niestety nic,możesz poprosić o więcej informacji kolegów jarekz i Ri.3236.Generalnie Q500 to b. udane konstrukcje.

 

 

Dzięki koledzy - jarekz i Ri.3236 za informację,umówię się na odsłuch R900.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.