Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  308 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mulący polipropylen w jakiejś dumnej odmianie radial przebija sztywne głośniki aluminiowe w LS50 to jestem bajkopisarzem ale najpierw wysil się to sprawdzić. Rozdzielczość LS50 jest ponad tym co oferują takie konstrukcje jak Kef Reference 207, B&W 802, Mini Utopa czy też nawet ponad moimi Harpiami Monk które to też bez problemu pod tym względem przebijają wcześniej wymienione kolumny. Harbety można kochać za mulącą wciągającą średnicę ale one nie mają podskoku do żadnej dobrej kolumny na sztywnych przetwornikach pod względem rozdzielczości i tyle. Fizyki się nie oszuka. LS50 mają te dwie cechy o których napisałem na absolutnie referencyjnym poziomie. Dobrze napędzone z bardzo dobrą resztą toru pokazują w tych aspektach rzeczy nieosiągalne dla praktycznie żadnych kolumn które znam do 20 tysięcy a znam 90% oferty rynkowej i słuchałem.

LS50 miałem w domu koło 2 miesięcy ale to co do nich było podpięte kosztowało łącznie jakieś 80 tysięcy dlatego wiem co można z nich wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba z ciekawosci pojde do sklepu posluchac te ls50,z czym to najlepiej gra?

wspominalem ze mialem r300 i wogole mi to nie gralo muzyki,za malo srednicy za duzo basu,dobre na dyskoteke.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam taniego wzmacniacza z którym grają dobrze :-) Może w miarę zagrają z PMA-2020 Denona z takich tańszych wzmacniaczy. Jest szansa choć nie słyszałem, że zagra jako tako też z Roksanem K3 nowym. Potrzebna bardzo mocnych wzmacniaczy niestety. Najtańsze z czym znośnie grają to Xindak XA-6900(2011) ale trzeba pamiętać ze to dopiero początek. Niestety nie zagra dobrze z Caspianem M2 którego masz bo Caspian jest za słaby dla tych kolumn a rozdzielczość jego jest o wiele za mała w stosunku do możliwości LS50. Caspiana też znam bardzo dobrze.Twoje SCM11 są dość trudne do napędzenia ale i tak łatwiejsze niż LS50. U mnie genialnie grały z modowanym Calyx CTI. Średnica LS50 jest lepsza od każdej konstrukcji z serii R, cieplejsza i bardziej nasycona. Bas jak masz SCM11 to z LS50 też wystarczy. SCM11 to też super przestrzenne monitorki ale nie aż tak dokładne jak LS50 w rysowaniu planów i lokalizacji. Największą różnicę zobaczyłbyś myślę w jakości wysokich tonów bo dla mnie to najsłabsza strona SCM11 a LS50 ma genialny ten zakres.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS 50- zamulony, bardzo mało rozdzielczy dźwięk, przesadzony dudniący bas, fatalny wokal. Zdecydowanie przegrywa z monitorami za 3tys. jak np. elac 243. Oddałem po 30 min. słuchania, bo wszyscy domownicy stwierdzili, że coś złego stało się z dźwiękiem. Jeżeli ktoś to kupuje bez porównania z innymi monitorami to wyrzuca pieniądze w błoto. To co piszę ma na celu ostrzeżenie przed nachalną w tym wątku reklamą słabiutkich, a sprzedawanych prawie wszędzie kolumn. Jeżeli uraziłem jakiegoś właściciela (nie mówię o handlarzach) to przepraszam, ale może kilka osób się nie nabierze. Pozdrawiam.

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS 50- zamulony, bardzo mało rozdzielczy dźwięk, przesadzony dudniący bas, fatalny wokal. Zdecydowanie przegrywa z monitorami za 3tys. jak np. elac 243. Oddałem po 30 min. słuchania, bo wszyscy domownicy stwierdzili, że coś złego stało się z dźwiękiem. Jeżeli ktoś to kupuje bez porównania z innymi monitorami to wyrzuca pieniądze w błoto. To co piszę ma na celu ostrzeżenie przed nachalną w tym wątku reklamą słabiutkich, a sprzedawanych prawie wszędzie kolumn. Jeżeli uraziłem jakiegoś właściciela (nie mówię o handlarzach) to przepraszam, ale może kilka osób się nie nabierze. Pozdrawiam.

 

A jaki Naim napędzał te ls50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xs2 To nie tak, ze caly swiat sie myli sprzedajac ten "wybitny"sprzet za grosze, po prostu e glosniczki tyke sa warte, minus 20% rabatu. Tyle w temacie.

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można pisać ze Kefy są lepszy od harbertow ,prefrencje słuchacza ,do tego może u icemna była synergia i wszytko się zgralo bardzo dobrze więc dziwek był inny niż my słuchaliśmy ,

Dla mnie grają dobrze w swojej cenie ,pamiętam jak zagrały z cyrusem 8 z daciem na pokładzie to mysalelm że grają duże podloglowki a porownywalem z dali bw i monitor audio ,

Gram teraz na harbertach i znam je ułomności Ale do mojej muzyki są idealne Ale warto się zainteresować kefami

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać obiektywne opinie bez gadek w stylu kef is the best, jako użytkownik atc nie gadam że to kolumny ostateczne i znam doskonale słabe strony tych kolumn a jest ich parę, panowie od kefa powinni się otworzyć troszkę na opinie i doświadczenia innych

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem tylko o dwóch cechach brzmienia tych kolumn a to co ktoś woli nie pisałem. Napisałem tylko o przestrzeni i rozdzielczości. Każdy mój wpis o tym tylko mówi. To, że ktoś woli Herbatniki to inna sprawa. Ja tylko chciałem pokazać, że są aspekty brzmienia które te kolumny mają wybitne. Jako całość też są świetne w swojej cenie genialne ale problem to to, że są tak trudne do napędzenia sprawia, że mało komu udaje się je dobrze zestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCM11 to dobre monitorki. Dla Ciebie to duża zmiana byłaby aby przejść na LS50 bo i Caspian M2 musiał zostać zastąpiony czymś mocniejszym. Co do herbatników to Wy możecie pisać, że u Was jest genialna muzykalność i ja się kłucić nie będę :-) Niestety połączenie super muzykalności z rozdzielczością i przestrzenią to coś niespotykanego. Można tylko dowolnie mieszać w różnych proporcjach ale nigdy nie da się wyciągnąć wszystkich 3 aspektów naraz doskonałych. Nawet z LS50 da się zrobić bardzo muzykalnie grającą paczkę dając gęsty wzmacniacz coś w klasie A i kable jak XLO Limited tylko, że stracimy wtedy z rozdzielczości i tym samym przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xs2 To nie tak, ze caly swiat sie myli sprzedajac ten "wybitny"sprzet za grosze, po prostu e glosniczki tyke sa warte, minus 20% rabatu. Tyle w temacie.

 

Bumbum, a nie pomyslales, ze to nie jest estetyka grania jaka prefereujesz?

Ja moge napisac podbnie o Herbatnikach - dla mnie to dziwek spowolniony, zamulony. Kilkukrotnie podchodzilem do M30.1 i niestety nie przekonaly mnie.

Sposob prezentacji Naima tez nie kazdemu podchodzi.

Takze ostroznie z tak kategorycznymi wypowiedziami.

Pozdr.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumbum, a nie pomyslales, ze to nie jest estetyka grania jaka prefereujesz?

Ja moge napisac podbnie o Herbatnikach - dla mnie to dziwek spowolniony, zamulony. Kilkukrotnie podchodzilem do M30.1 i niestety nie przekonaly mnie.

Sposob prezentacji Naima tez nie kazdemu podchodzi.

Takze ostroznie z tak kategorycznymi wypowiedziami.

Pozdr.

To, ze moja estetyka jest inna, wynika z moich poprzednich wpisów, czytaj ze zrozumieniem. Natomiast nieuczciwe jest robienie nachalnej promocji, przedstawiajac głośniki za 2500 zl jako wybitne i lepsze od tych za 30 tys. To tyle pouczycielu.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chyba zapomnial wyciagnac korek. :)

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim zły nie jest. Trochę cofnięta góra, ale chociaż szybki, dynamiczny i dość barwny. Natomiast XS-2 to jeszcze za słaby wzmacniacz mocowo do LS50 i tyle. Podpięcie do LS50 wzmacniacza takiego jak CA 651, Creek EVO2, Marantze w cenie do 7000zł sprawia, że najchetniej byśmy wyrypali te monitorki przez okno :-) Gra bez życia, zamulony dźwięk ciemny. Podpięcie czegoś co ma 100W/8Ohm i dużą wydajność prądową dopiero sprawia, że zaczynają grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie jest to i może wygrzanie sprzętu, a w drugiej połowie przyzwyczajenie do nowego dźwięku. Czasem do mnie trafia używany sprzet i tez odnodze wrażenie wygrzewania. No ale cos takiego juz nie może istniec, bo poprzedni właściciel miał go juz pol roku... Byłbym ostrożny z określeniem "dużej poprawy" brzmieniowej.

Ale jestem zwolennikiem rozgrzewania sprzętu. Np pozostawieniu wzmacniacza na 40minut włączonego, przed odsluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje błędy językowe, smartfon płata czasem figle... I wychodzą takie "odnogi" :)

Zjawisko wygrzewania jest dla mnie na poziomie kabli. Nasz mózg już po prostu tak działa, że nawet jak czasem nie ma różnicy, to on ją znajdzie na siłę... I wierzymy w to. Cieszymy się z poprawy, no i o to chodzi :)

Jeżeli chcemy naprawdę poprawić dźwięk, to najważniejsza adaptacja akustyczna. Zjawisko potwierdzone prawami fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na nowy bizness. Skoro można robić pseudo kabelki za grube tysiące w kolorowych oplotach, ustroje akustyczne w formie paneli... To można sprzedawać też audiofilskie kwiatki :)

Naturalne absorbery tłumiąco rozpraszające. Myśle, że można zacząć od 500zł za paprotkę do 2500zł za drzewko szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.