Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  308 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. mikson

2. puszkin

3.kicha

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie w Polsce można posłuchać i porównać nowe Reference 3 i np.R700/900 ? A może ktoś robił takie porównanie ?

W Niepołomicach pod Krakowem mają dostępne Kef Reference 5 jak i pełną ofertę serii R.

http://www.artaudio.pl/

https://www.facebook.com/ArtSatAudioVideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Gdzie w Polsce można posłuchać i porównać nowe Reference 3 i np.R700/900 ? A może ktoś robił takie porównanie ?

 

W Niepołomicach pod Krakowem mają dostępne Kef Reference 5 jak i pełną ofertę serii R.

http://www.artaudio.pl/

https://www.facebook.com/ArtSatAudioVideo

Audio Styl w Katowicach również ma Reference 5 i serię R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wróciły do mnie KEF R300 po modzie wykonanym przez muda44. Dźwięk stał się bardziej szczegółowy, jest pełniejsza scena, dynamika. Jestem bardzo zadowolony. KEF-y wygrywają bezapelacyjnie z dotychczas używanymi Infinity RE80. Mam nadzieję, że z czasem zagrają jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było poprawiane?

Tam gdzie były największe oszczędności .

Zwrotnice .

Wygłuszenie . Poroso + wełna

Okablowanie - częściowo Kimber 4TC

Ominięcie zworki i podłączenie głośników pod dolne zaciski .

 

Generalnie największym minusem jest narastająca krzykliwość przy większych poziomach głośności. Może to kwestia wytłumienia... No i ja mówię o R700, nie wiem jak podstawki.

To jest to o czym pisałem .

Chodzi o kubek do coaxiala . Jest zrobiony z cienkiego MDFu i " dzwoni " tym bardziej im głośniej słuchamy .

Problem ten głównie dotyczy R700 i R900 . R300 są bardziej zbite ( mniejsze ) i ten problem nie występuje .

Dodatkowo R700 mają bardzo twardy bas . Jak dla mnie zbyt twardy .

Zmianą wygłuszenia tracimy nieco z tej twardości a zyskujemy czystość , barwę i lepsze zejście .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowali w głośniki i obudowę i dzięki temu można się skutecznie pobawić w DIY .

Małe skrzynki a widać jak gruba jest przednia ścianka .

Widać poprzeczkę .

Zaraz nad otworem woofera jest wieniec a nad nim kubek .

Na samej górze od spodu doklejony jest kawałek MDFu celem redukcji drgań górnej ścianki .

Postarali się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Bardzo fajne kolumny. Sprawdzają sie w 15m2 i to w bliskiej odległości odsłuchu.

 

acd875c4d6d6d82f9c65539ac63f9a45_1.jpg

 

c009982b53ddcd553da78c8cdc2d11f9_1.jpg

 

8789ba9b0af0055173ea818fbe30b200_1.jpg

 

 

 

 

No rafal widzę że w końcu poszedłeś po rozum do głowy i pozbyles się tych badziewiastych magnatów, teraz jeszcze zmiana elektroniki na coś odpowiedniego do tych zacnych paczek i będzie banan od ucha do ucha a jaka satysfakcja :) teraz tak szczerze opisz proszę tę zmianę podaj plusy i minusy w porównaniu do magnatów, jakość brzmienia, czy jest to zmiana w dobrą stronę... Pozdrawiam

 

Ps. Mnie jak na razie nie stać na nowki dlatego kupuje używki ale jak widzę jakieś nowe paczki u kogoś znanego na forum wiedząc co miał wcześniej to aż serce się kraja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty nie byly takie tragiczne w porownaniu do tych KEFow, to dowodzi tego ze to nie sa zle kolumny. KEFy praktycznie wszystko na plus, a najbardziej bas, bo na tym mi zalezalo. Ale to juz kwestia pomieszczenia, magnaty sie kotlowaly w tym pokoju i tyle. Walczylem z nimi, ale nic to nie dawalo. Powiem nawet szczerze ze KEFy ustepuja magnatom i to znacznie pod wzgledem znikania w pomieszczeniu. Mimo ze magnaty w tym malym pokoju sie dusily to po zamknieciu oczu nie mozna bylo wychwycic ich pozycji. W KEFach pod tym wzgledem jest masakra. Graja bardzo do przodu. Średnica, wysokie, dość porownywalne. W Kefach gora troche dostojniejsza, delikatniejsza. Co do elektroniki to Hegel i PMA-2000R napewno narazie zostanie, bo dobrze mi to gra. Hedel daje kopa na srednicy, a bas trzyma sie dosc dobrze w ryzach, bo Kefy mimio ze male potrafia zalac basem zdrowo co osobiscie mi odpowiada :)

 

KEFy nie były nowe.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dobra robimy listę osób kto posiada ls50 :) dopisujcie się śmiało :)

1. mikson

4. Music&Hi-Fi

Witam! U mnie grają z Hegel H100 (reszta zabawek w "o mnie") i od 1,5 roku jestem bardzo zadowolony. Nawet nie myślę o zmianie na nic innego, pewnie do jakiegoś czasu, ale na pewno nie przyjdzie to szybko. Poza tym tych kolumn nie powinno się sprzedawać, bo po czasie będzie się tego mocno żałować... To wspaniałe monitory!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kef ls50 z xs2 , polecam kable w secie anticables czyli głośnikowy level 2 i ic 3.1 kapitalny set w tej cenie.

 

skontaktuj się z elektropunktem i wypożycz za kaucją do testów, warto spróbować.

Dopasowałem w końcu kable do Ls50. Niestety Twoja propozycja nie była strzałem w 10. Prawdziwy charakter pokazał mi dopiero AQ rocket 88. Przestrzeń, krystaliczna góra oraz wokal mocno wyeksponowane do przodu. Bas gładki spójny z całą resztą pasma.

Polecam spróbować. 88 gra zupełnie inaczej niż type4,6, rocket 33 i44. niestety cena też zupełnie inna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowałem w końcu kable do Ls50. Niestety Twoja propozycja nie była strzałem w 10. Prawdziwy charakter pokazał mi dopiero AQ rocket 88. Przestrzeń, krystaliczna góra oraz wokal mocno wyeksponowane do przodu. Bas gładki spójny z całą resztą pasma.

Polecam spróbować. 88 gra zupełnie inaczej niż type4,6, rocket 33 i44. niestety cena też zupełnie inna.....

 

jaki masz system?

testowałeś set czy tylko głośnikowy?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz system?

testowałeś set czy tylko głośnikowy?

System to Naim 5i + cd 5i + ls50 + rel t5 ( testy były bez Rela ) zasilanie gigawatt.

Miałem możliwość posłuchania tylko kabli niestety ale " specjaliści " mówili, że IC bardziej sprawdzi się w połączeniu z CD innym niż Naim. Połączenie dla mnie najlepsze przez DIN.

Din mam póki co standardowy ale zagrał lepiej niż kilka modeli Chorda oraz AQ.

Przed dokonaniem wyboru słuchałem jeszcze Tara labs helix, kilka wspomnianych wcześniej AQ, Chorda Epic Twin, SAPR molibden, Oelbaha oraz Resona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem że szkoda iż nie posłuchałeś setu ac czyli głośnikowy i ic 3.1, sam głośnikowy lekko wycofuje ostrości i wysokie ale ic lekko dosypuje mając bardzo dobrą dynamikę i rodzielczość i następuje bardzo dobre zrównoważenie, aq kilku słuchałem poza 88 więc nie wypowiem się o nim i miałem też kilka podstawowych aq lubię te druty ale generalnie nie są wybitne w stosunku do ceny , jak dla mnie din szarak to bardzo ograniczający kabel , dynamikę rozdzielszość definicję i szerokość pasma. Słuchaj dalej specjalistów zwłaszcza tych ze sklepów. :)

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Ic resona RCA wraz z kablami i nie było to właściwe rozwiązanie. Góra gładka ale całość dźwięku zrobiła się chuda jak przekrój resona. Brakowało dynamiki. Napisz mi jeszcze jaki długi jest Twój IC na Resonie. Moja szafka wymaga standardu 1,3 m niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.