Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... trochę z Waszą sugestią, trochę idąc za ciosem by mieć na jakiś czas wszystko pozamiatane... dobrałem nowy wzmacniacz do moich Minasów. Zrobiłem "czary-mary" z posiadanymi klockami, coś sprzedałem, zwolniłem środki i szybko, za mocną obniżką wziąłem Audio Analogue Fortissimo. Ktoś tu pisał o Puccini - na to mnie nie stać. Muszę przyznać, że Fortissimo mam 2 dni, ale już wszyscy orzekli, że takie zestawienie gra lepiej niż z AS1100. To nie, że to zły układ był - chodzi właśnie jak pisaliście, że chyba rzecz dotyczy filozofii dźwięku. Fortissimo gra zdecydowanie cieplej, nie wiem jak to opisać... w zasadzie "czuć", że się to po prostu lepiej zgrywa. Słuchaliśmy wczoraj z Żoną nowej płyty Knopflera (CD - Denon DCD 1600)... dla nas bajka.

AS1100 się nie pozbyłem, poszła grzecznie do gabinetu grać z KEFami R300 - a ja "dorobiłem" się drugiego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

i szybko, za mocną obniżką wziąłem Audio Analogue Fortissimo

Wziąłeś na testy czy zakupiłeś? Miałem okazję słuchać z Minasami AUDIO ANALOGUE Maestro Anniversary u przemiłego kolegi z Warszawy. Obecnie zmienił ten wzmacniacz na lampę i myślę, że warto wypróbować to zestawienie.

Nie zasypiasz gruszek w popiele :)

11 godzin temu, Pepitko napisał:

Postaram się jutro napisać merytorycznie o głośnikach, które osobiście bardzo cenię.

<zaczepka>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Szymon said:

Wziąłeś na testy czy zakupiłeś?

Nie zasypiasz gruszek w popiele :)

 

Kupiłem. Cena była blisko 50% regularnej, w dodatku za sprzedaż starych klocków w zasadzie nic nie dorzuciłem. Lampy nie za bardzo mogę wziąć. Jak pisałem, muszę mieć wejście na koncowke mocy (wzmak stereo jest czescia zestawu KD), wiec z tego co sie orientuje w moim przedziale cenowym lampy z taka opcja chyba nie dostane. Poza tym, dzieci oglada z TV bajki itp. wmzak jest czesto wlaczy/wylaczany - nie wiem jak w takim codziennym uzytkowaniu spisywalaby sie lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Kupiłem. Cena była blisko 50% regularnej, w dodatku za sprzedaż starych klocków w zasadzie nic nie dorzuciłem. Lampy nie za bardzo mogę wziąć. Jak pisałem, muszę mieć wejście na koncowke mocy (wzmak stereo jest czescia zestawu KD), wiec z tego co sie orientuje w moim przedziale cenowym lampy z taka opcja chyba nie dostane. Poza tym, dzieci oglada z TV bajki itp. wmzak jest czesto wlaczy/wylaczany - nie wiem jak w takim codziennym uzytkowaniu spisywalaby sie lampa.

Ponoć takie lampiaki istnieją, znaczy z wejściem na końcówkę. Czy w tej cenie tego nie wiem. Raczej wziąłbym taką lampkę z ciekawości aby porównać walory soniczne i uzyskać jednoznaczną odpowiedź jest progres czy nie ma.

Ryzyko zabawy tańszymi sprzętami jest mniejsze, w razie czego nie stracisz dużo. Podstawą jest żeby Tobie i Małżonce się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywa byl zakup poprostu lampy obok AS 1100 i przepinanie kabli nad czas uzytkowania jednego wzmaka i drugiego, ale takie wyjscie na dluzsza mete wydaje mi sie niepraktyczne. Fortissimo z Minasami zgrywa mi sie lepiej, jak pisałem dźwięk złagodniał, jest cieplejszy, choć AS 1100 wydała mi się mocniejsza w basie i nieco bardziej analityczna. Jest ok; inna sprawa, że Fortissimo to chyba bardziej poziom AS 2100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sine Metu napisał:

Że Tannoy Canterbury to taniocha? Że Tannoy Westminster to 3/4 tej ceny?
Obydwie na 15" i z konkretnym litrażem.

Wokal + pojedyncze plumkanie jak najbardziej. Metallica i Iron Maiden zapomnij. Para skrzypeczek tak, tutti nie :)

Choćbyś ten przetwornik zabudował nawet w 3 drzwiowej szafie to jego ograniczeń nie przeskoczysz.

Czy cena takich Trenner Friedl Duke 620 000zł jest adekwatna do zastosowanych komponentów i projektu plastycznego? Miałem u siebie mniejszego brata Isis i wiem co piszę. Niektórzy z klubu też ich słuchali i oglądali jakość wykonania. Głośnik basowy jak stodoła, według Twojej koncepcji powinien wymiatać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Biedne uszy :)
Po Trenner Friedl Duke zapewne.

Swoją drogą, KEF R107 z 1986 roku, to też takie monitorki z subwooferem - tyle że chyba troszkę starsze niż ten Hi-End.

Szymon, wiesz jakie kolumny mam. Mnie pasują. Jak chcesz posłuchać jazzu i starego rocka, to mamy przecież otwarty wątek na PW. Ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pepitko napisał:

PS. Proszę też moderację o nie usuwanie wpisów dotyczących braku jej kompetecji w zakresie ustawy RODO oraz regulaminu forum.

Moderator Plastik prosił byś podał poprzedni nick, a nie imię, nazwisko, pesel i konto w banku. Ab sam goły nick nie podpada pod RODO, więc nie dramatyzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje nie rozpoczynac bezsensownej dyskusji o RODO 

tak jak napisał MCGyver nazwa konta nijak sie nie ma do ograniczeń związanych z RODO  a Polska jest jedynym krajem gdzie wszyscy wszystkich straszą RODO .

EOT

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest błazenada. Gość sobie pisze jakieś pierdoły, wiadomo po co i dlaczego, reszta coś tam próbuje mądrego napisać aby go nie urazić,  moderacja nic nie może zrobić bo gospodarz nie zgłasza, gospodarz coś tam przed świętami pogroził palcem ale teraz nie reaguje, farsa do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wkładać kija w szprychy, ale jako (nowy) użytkownik produktu S16... zakładałem, że w wątku klubowym dostanę rzetelną dyskusję o połączeniach, kablach, źródłach itp. oraz ewentualnie porad związanych z użytkowaniem tych kolumn (rzecz jasna różnej maści); tak mi się wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, artur 1984 waw napisał:

nie chcę wkładać kija w szprychy, ale jako (nowy) użytkownik produktu S16... zakładałem, że w wątku klubowym dostanę rzetelną dyskusję o połączeniach, kablach, źródłach itp. oraz ewentualnie porad związanych z użytkowaniem tych kolumn (rzecz jasna różnej maści); tak mi się wydawało...

A co nie dostałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, artur 1984 waw napisał:

dostałem, chodziło mi o tą "błażenadę"

Jest jeszcze kilku podkreślam kilku użytkowników którzy tutaj coś regularnie piszą, także jeśli ktoś na poważnie potrzebuje się czegoś dowiedzieć to pewnie i się dowie. Ciekawi mię tylko gdzie jest cała reszta.

Co do błazenady to dopóki regulamin będzie na to pozwalał to niestety takie sytuacje będą się pewnie powtarzać. 

18 minut temu, MrSalieri napisał:

Jest jeszcze kilku podkreślam kilku użytkowników którzy tutaj coś regularnie piszą, także jeśli ktoś na poważnie potrzebuje się czegoś dowiedzieć to pewnie i się dowie. Ciekawi mnie. tylko gdzie jest cała reszta.

Co do błazenady to dopóki regulamin będzie na to pozwalał to niestety takie sytuacje będą się pewnie powtarzać. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MrSalieri napisał:

Jest jeszcze kilku podkreślam kilku użytkowników którzy tutaj coś regularnie piszą, także jeśli ktoś na poważnie potrzebuje się czegoś dowiedzieć to pewnie i się dowie. Ciekawi mię tylko gdzie jest cała reszta.

Cała reszta - a na pewno większość (dawniej) aktywnych członków Klubu nie wypowiada się z powodów (niepisanych) reguł panujących w tym Klubie. Wiele ciekawych wpisów zniknęło lub zostało przeniesionych w inne miejsce. Tu się pisze tylko o kolumnach i o kilku markach (dosłownie) elementach elektroniki. Jeśli wyjdzie się poza ramy jest się intruzem i kończy się to nieciekawie. Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piorasz napisał:

Cała reszta - a na pewno większość (dawniej) aktywnych członków Klubu nie wypowiada się z powodów (niepisanych) reguł panujących w tym Klubie. Wiele ciekawych wpisów zniknęło lub zostało przeniesionych w inne miejsce. Tu się pisze tylko o kolumnach i o kilku markach (dosłownie) elementach elektroniki. Jeśli wyjdzie się poza ramy jest się intruzem i kończy się to nieciekawie. Przykre ale prawdziwe.

Zgadzam się sam zresztą kiedyś o tym nawet tutaj pisałem. Nie wiem jakie są jeszcze te niepisane reguły ale frekwencja jest tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotrek zamiast narzekać zmień to!
Opisz ciekawe konfiguracje sprzętowe, które sprawdziłeś w połączeniu z 16hz.
Idzie Nowy Rok, trochę więcej optymizmu.
 
Szymuś wierz mi, że chętnie bym się podzielił wiedzą i moimi doświadczeniami. Nie mam juz jednak na to ochoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, piorasz napisał:

Szymuś wierz mi, że chętnie bym się podzielił wiedzą i moimi doświadczeniami. Nie mam juz jednak na to ochoty.

@piorasz przecież tego tutaj ewidentnie brakuje. Widzisz co tu się odwala. Opisuj, ja jestem ciekawy i chętnie poczytam. Myślę że nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=57250]piorasz[/mention] przecież tego tutaj ewidentnie brakuje. Widzisz co tu się odwala. Opisuj, ja jestem ciekawy i chętnie poczytam. Myślę że nie tylko ja.
Już się sporo napisałem w tym Klubie a posty zniknęły lub zostały przeniesione.
Nie będę się więcej produkował, gdyż nie chcę powtórki z rozrywki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
36 minut temu, MrSalieri napisał:

W sumie nie dziwię się.  Takie reguły w tym wątku.

To napisz jakie reguły by Ci odpowiadały i jakich zmian w regulaminie oczekujesz. 

W tym klubie sporo zgłoszeń wychodzi właśnie od Ciebie - czy to, że te posty zostały usunięte Ci przeszkadza? Sam zgłaszasz sporo offtopów/trollingów więc chyba oczekujesz, że te posty znikną, a później marudzisz, że nie da się pisać...? Co dziwi Cię w tej sytuacji? Że jak pojawia się offtop i w 99% się w niego wdajesz, to później Twoje posty również znikają? 

Najchętniej widziałbyś chyba taki zapis w regulaminie: wszystko co piszesz Ty, Pirorasz i Szymon jest cacy, a każdy inny wpis który wam się nie podoba to offtop? To pragnę Was poinformować, że tak to nie działa, albo bierzecie wszytko i zagryzacie zęby, że pojawiają się tu osoby niekoniecznie przychylne klubowi z offtopem, albo zgłaszacie ich moderacji ale wtedy sami się trzymacie grzecznie tematu. Wóz albo przewóz, nikt Was tu specjalnie traktował nie będzie. 

Dodam jeszcze, że MrSalieri nie ma usuniętego żadnego posta gdzie pisze tu o sprzęcie, ale kto by takimi szczegółami się przejmował, lepiej zgrywać męczennika. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę za bardzo rozpedziłeś Rafał. Nie masz pojęcia co ja myślę także nie pisz publicznie swoich domysłów i nie przypisuj ich mnie. Zgłaszam pewne rzeczy bo chyba jako jednej z niewielu osób zależy aby tutaj w wątku panował jakiś porządek i na pewne rzeczy reaguje.Ale masz rację. Od teraz kładę na to lage.  Niech się dzieje co chce. Ja tu jestem tylko gościem. Nie mój cyrk nie moje małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.