Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolce tymczasowo ze względów bezpieczeństwa syna są wymontowane. oczywiście w komplecie jest komplet kolcy, zresztą bardzo dobrze się prezentujących i z dość dużym stopniem regulacji wysokości. najmniej można postawić na kolcach na wysokośc poniżej 1 cm.

całość jest po prostu bardzo solidnie zrobionym meblem audio bez udziwnień - dlatego mi się podoba. poza tym mozna jeszcze dodtakowo wypełnić komory np ołowiem i wtedy standy będą ważyć pewnie z 60 kg. teraz ich waga wynosi zapewne (nie ważyłem) ok. 25-30 kg sztuka.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavulon - offtopic - spojrzałem w ustawienia aparatu - było dokładnie 3200K

 

Jazz - jeśli czytasz ten wątek, to mam pytanie czy byłeś na prezentacji harbetha na ces? alan shaw pisze na forum harbetha, że serdecznie zaprasza. jeśli byłeś to jakie wrażenia. czy były piekne hostessy (może nie rodowite brytyjki)?

 

na stronie harbetha shl5 stoi podobno na standach "skylan" (nie wiem czy dostepnych w polsce) - blizniaczo podobnych do temów tylko zapewnie znacznie niższych, c7es2 stoją natomiast na delikatniejszych standach - wyglądają jak podstawki z eposów (te podstawki dostępne w polsce za ok 650-750 zł w audiosystemie). wysokość standów eposa to standard 60cm. dołaczam zdjecia ze strony harbetha. pozdr

post-35-100008327 1170282549_thumb.jpg

post-35-100008328 1170282548_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że klubie harbetha ale moze ktos będzie wiedział. mam pytanie do posiadaczy wzmacniaczy naima. do nich dołączane są wtyczki do montażu kabla głośnikowego. niestety te wtyczki są idiotycznie zbudowane. wczoraj montując kabel naca5 chciałem zamontować te wtyki, ale nie zdecydowałem się, dlatego, że nie znalazłem żadnych śrub mocujących kabel głośnikowy do tych wtyczek. użyłem wkońcu standardowych bananów (chyba profigolda), których zapas zawsze mam w domu (to chyba choroba jednak:). moze jest na forum ktoś, kto rozwiązał już problem tych wtyczek naimowskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sprawa standów:

są w produkcji :-))

wersja finalna to: płyty stalowe, górna - 20mm, dolna - 30mm, kształtowniki 70x50, ścianka 4mm, 8sztuk na stand.

Ciężar??? Imponujący i zaraz trochę przerażający ok. 55-60 kg bez wypełnienia.

Nic spawania, całość będzie skręcana szpilkami po dwie na kształtownik, czyli 16 na stand.

Pomalowane zostanie proszkowo na kolor czarny.

Cena została już ustalona i raczej nie powinna się zmienić - to 1000 zł za parę.

 

Mam pytanie dotyczące samego wypełnienia kształtowników, Czy ktoś wypełniał je np. piaskiem lub czymś innym, albo może mieszanką??? Ale przy takim ciężarze standy to pozostanie tylko piasek. Jestem tylko ciekawy ile tego piasku powinno być, czy np. 1/2 wysokości standu, czy też 2/3.

 

pozdrawiam jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, chciałem kupić tuner naima ale cena 4k pln - za mniej mogłem kupić legendę to sobie ja kupiłem:) a tak poważnie to gra fantastycznie, wygląda świetnie, bardzo dobry program firmowego upgrade-u - przyjedź, posłuchaj. powiem, że odkąd go kupiłem znacznie więcej czasu słucham koncertów na 2pr. po prostu słucha sie tego fantastycznie. zapraszam.

ps. zupełnie audiofilskim rozwiązaniem jest też amplituner md208 (hmmm - amplituner brzmi nieaudioflsko...) jeden element, swietny dźwięk (wzmacniacz od sim audio, tuner na poziomie md100 triode). cena całkiem przystępna jak na ten dźwięk i ergonomie. gdybym nie lubil tak zestawienia naim-harbeth to bym pewnie próbował przyatakować tego md208.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides

dziekuje za zaproszenie ,

chetnie bym skorzystal ,

troche brak czasu ,

ale sprobuje wygospodarowac koniecznie

md - jak dokladnie sie nazywa , gdzie mogles wyczytac , uslyszec , zobaczyc sprzet tej firmy ?

zza czyja namowa , zainteresowales sie tym?

czy mozna gdzies na necie zobaczyc oferte , opis sprzetu tej firmy

tez chetnie zakupilbym jakies dobre radio

jeszcze jedno czy amplituner , przepraszam , z jakimi kolumienkami moze grac ten amplituner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ciężarem to faktycznie lekka przesada, he he he ;-))

ale jak zakładam grubości płyt nie myślałem w ogóle o ciężarze, zszedł on że tak powiem na drugi plan.

A teraz po przeliczeniu troszkę załamałem się, niestety płyty są już pocięte i obrobione.

Kształtowniki też już są pocięte. Zostały tylko elementy skręcające, no i kolce.

 

Cholercia, myślałem, że będą lżejsze. Ale za tą cenę też dobrze ;-))

 

>parmenides

zasypywałeś swoje standy??

A i jeśli wcześniej nie mówiłem, to fajosko wyglądają te standy Totema, podobają mi się.

 

pozdrawiam jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

nowe forum harbetha jest strasznie nudne. po prostu nic się na nim nie dzieje. jeden wpis na kilka dni... poza tym to młode forum i bardzo mało informacji na nim. na starym forum przynajmniej warto było poczytac starsze wpisy. tutaj raczej porażka.

Panowie - jak tam standy pod shl5? macie już je? może jakieś zdjęcia?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parmenides

standy w trakcie wykonywania, niestety firma która je robi ma też sporo swojej roboty i elementy muszą czasami czekać w kolejce na kolejną obróbkę. Ale powoli zbliżamy się do końca. Zdjęcia będą :-))

W samej konstukcji będą jeszcze niewielkie zmiany względem opisywanych.

 

Forum Harbetha faktycznie "troche nieruchawe".

Zauważyłem, że przewija się tam amp o nazwie "PrimaLuna Prologue One" i "Two".

Profesor to sprzedaje za 4,5 kzł.

Miał ktoś okazje tego posłuchać.

Ciekawe jak to gra z Harbethami?

 

pozdrawiam jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem proloque one - niestety nie ze swoimi harbethami. grało w sklepie z duzymi podłogowymi usherami. napędziło takie potwory, to napędzi i harbethy. trudno oceniać mi sam wzmacniacz, bo nie znam brzmienia tamtych kolumn, ale całość brzmiało bardzo dobrze. z tym dźwiękiem można żyć w domu przez lata:)

kolega właśnie zastanawia się nad kupnem tego wzmacniacza - rozważa naima naita5i i własnie tę prima lune. Jeśli ją kupi pewnie dokonamy prób na wszelkich dostępnych nam kolumnach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Panów ze sklepu Audiofil miałem okazje posłuchać Prima Luna One u siebie w domu. Uważam, że z Shl5 wzmacniacz ten grał bardzo dobrze.

Przede wszystkim duża muzykalność i rytmika. Na bluesowych nagraniach timing był doskonały. Ponadto szczegółowa i gładka góra ( ale to chyba charakterystyczne dla lamp ). Szeroka scena dźwiękowa ( aczkolwiek z głębokością było już gorzej).

Bas wcale nie był tak "rozbity" jak o nim piszą w recenzjach. Niestety nie schodził zbyt głęboko i np. trochę brakowało mi dołu w kontrabasie. Makro i mikro dynamika poprawna aczkolwiek bez rewelacji. Jak na mój gust za mało "slam-u" czy jak kto woli "wykopu". Tutaj mój Sugden był lepszy - bardziej energetyczny. Prima luna lekko ospała i trochę mniej spontaniczna. Z drugiej strony jak już się rozbujała to była nie do zatrzymania:) Gdybym miał wybrać co najbardziej podobało mi się w tym wzmacniaczu, to właśnie ten timing/oddanie rytmu/muzykalność był(y) najlepsze. I faktem jest , że muzyki podanej w ten sposób słucha się bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.